Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A HIT gyülekezetről

farkasnora
Létrehozva: 2003. május 5. 11:48
Számomra olyan ellentmondásos ez a dolog. Egyrészt rengeteg riportot láttam, ahol a hozzátartozók mindenféle rosszat mondanak a HIT gyülekezetről, közben meg azt látom a közvetítésekben, hogy rengeteg boldognak, kiegyensúlyozottnak látszó, jólöltözött, jókülsejű emberek ezrei vesznek részt ezeken az istentiszteleteken.
Hipnotizálva vannak, vagy tényleg ilyen kiegyensúlyozottak és boldogok ezek az emberek? Nagyon sokat gondolkodom mostanában ezen, és irigylem őket, mert én mindig olyan feszült, zaklatott és kiegyensúlyozatlan vagyok, róluk meg sugárzik a béke és a harmónia.
Nagyon várom a véleményeteket!
  1. Torolt_felhasznalo_495900
    Torolt_felhasznalo_495900
    2003. május 5. 13:4126.
    Mindenkinek szíve-joga a tisztességesen megkeresett, adózott pénzét hova teszi. Van aki kaszinóba, van aki valamilyen közösség fenntartására. Gyermekkoromban szüleim is tizedet adtak minden hónapban a Hetednapot ünneplő Adventista egyházukba. Most hogy már öregek, nem tudnak adni (50 év feletti tagság után) persona non gráták a saját egyházukban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316408 (21)
     
  2. 2003. május 5. 13:4125.
    Sziasztok!
    judith, abban teljes mértékben igazad van, hogy arról ne mondjunk véleményt, ami után nem néztünk, nem tettünk tudomást róla. Én nem értek a gyülekezetekhez, megmondom őszintén csak a minimálisat tudom, mi hangzik el stb. Ugyanis én közvetlen egy jehova tanúi intézet mellett lakok. Szóval a beszédeket azért hallom. Vallásokról elég tájékozott vagyok, mert szeretem az ismereteket elsajátítani.
    De a gyülekezet szóról nekem vhogy a marhacsorda jut eszembe. Bocsánat, akit evvel a kijelentésemmel megsértettem, de miért kell nekem csordába összevergődnöm, hogy jól érezzem magamat, higyjek vmiben! Nagyon sok ismerősöm "jehovás". Ezeknek az embereknek iszonyúan leszűkült az életről alkotott képük. Nem széleslátókürűek, ugyanis minden csoportnak van vezetője, nem? Aki meghatároz sok dolgot. Szegény emberek, kik jószándékúan mennek oda, hogy társaságot, nyugodtságot keressenek, és sajnálom őket nagyon. . . Sok olyan ismerősöm is van, kinek a gyereke 6-7 éves.
    Kérdezem én, miért kell a gyerekre kénszeríteni a saját dolunkat? Persze, mutassuk meg a saját elképzelésünket a gyereknek, de ne kényszerítsük rá! Tegnap is becsönetett hozzám egy fiatalasszony a 4-5 év körüli fiával, és szabályosan rám akarnak kényszeríteni az ő dolgukat, elméletüket. (Persze, mit ne mondjak, vasárnap, délkor tudnak csöngetni:). Milyen jogon, milyen alapon? Ez nem vasaló, nem játék, ez egy elmélet, amit nem lehet eladni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316408 (10)
     
  3. Torolt_felhasznalo_316408
    Torolt_felhasznalo_316408
    2003. május 5. 13:4124.
    A paráznélkodásról: ha több részt is elolvasol a B. -ből meglátod, hogy ez az egész életre vonatkozik. Csak a férjeddel. Persze ezt sokan nem tartják be (lásd a lelkészetek), de szerintem aki elfogadja a Bibliát annak ezt is el kell fogadnia és nem felülbírálnia a kor követelményei szerint.

    Lehet, hogy meg fogtok lepődni, de én a párommal 5 éve vagyok együtt és kibírtuk szex nélkül, idén nyáron fogunk összeházasodni és nagyon várjuk. Én hiszek abban, hogy Isten akkor jobban meg tudja áldani a házasságodat, ha annak adod magad akit ő rendel neked.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (20)
     
  4. Torolt_felhasznalo_495900
    Torolt_felhasznalo_495900
    2003. május 5. 13:3723.
    Mivel nem templomban esküdtem, nekem szabad a pálya?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (20)
     
  5. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2003. május 5. 13:3722.
    A hiba biztosan az én készülékemben van! Baromira nem vágyom rá, hogy elmenjek a gyűléseikre! És ettől még van véleményem! Sajnos nagyon elutasító vagyok minden Isten nevében történő előírással és ez vonatkozik a katolikus egyházra is! Pedig engem nagyon vallásosan neveltek! Azt gondolom, hogy bizonyos dolgokat nem azért nem teszek meg, mert az egyház ezt írja elő nekem! És bizonyos dolgokat, amiket megteszek, de az egyház szerint bűn, azoktól nem tud visszatartani! Én egészen másképp hiszek Istenben!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316408 (10)
     
  6. Torolt_felhasznalo_316408
    Torolt_felhasznalo_316408
    2003. május 5. 13:3721.
    Nem tudom, hogy miből él a gyüli, nem vagyok benne. Gondolom, hogy tényleg a hívek adományaiból, amit tizedként adnak be. Nem gondolom, hogy lenne belépti díj vagy kötelező egyházadó.

    De az biztos, hogy a Bibliában le van írva, hogy a jókedvű adakozót szeretni az Isten (=ha jó szívvel adsz), tehát biztos, hogy nagyon jó állnak pénzügyileg. Nézzétek meg a csarnokukat. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (16)
     
  7. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2003. május 5. 13:3620.
    ne paráználkodj! Szól az egyik parancsolat. Nem azt jelenti, hogy ne élj szexuális életet a házasság előtt, hanem azt, hogy a házasságban ne csald meg a házastársadat, elégedj meg vele. (lelkészek is osztják ezt a véleményt). Ha Isten áldását kéred a házasságra akkor is ezt hallod a paptól/lelkésztől az eskü szövegében, hogy "vele megelégszem".
    Nekem nem jönne be az, hogy ne élj szexuális életet a házasság előtt. Egy lelkész sem tartja be.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. május 5. 13:3519.
    Nekem nagyon kellemetlen élményem fűződik a HIT gyülekezetéhez. Még egyetemista koromban nagyon szerelmes voltam egy srácba, sokáig jártunk együtt. Őt elcipelték egy HIT-es rendezvényre és ahogyan ő mondta ezután megtért. A lényeg, hogy eltaszított magától, teljesen megváltozott.
    Én külön elmentem egy rendezvényükre de nem fogott meg az egész. Ugy éreztem a vezető csak hülyíti a népet, az emberek magukon kívül fetrengtek a földön, hangosan nevettek stb. A dalaik jók de rám nem voltak hatással.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_652077
    Torolt_felhasznalo_652077
    2003. május 5. 13:3318.
    Mégegy topik egy olyan dologról amiről az emberek vagy csak nagyon jót, vagy csak nagyon rosszat mondanak! Egy dolog biztos ebből valaki megint cikket fog írni! Juditnak egyébként igaza van. El kell menni és meg kell nézni. A neten is rajta van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. május 5. 13:3217.
    A legjövedelmezőbb vállalkozások az emberek hiszékenységére és szeretet éhségére építenek.

    Ezek az "egyházak" is tulajdonképpen üzleti vállalkozások, és ugyanazt a forgatókönyvet használják: egy kis beetetés, aztán egy jó alapos agymosás, majd a delikvens következetes kihasználása. Akkor megy a legjobban a bolt, ha sikerül az ügyfelet függővé tenni.
    Tuti siker !

    Nem is lenne rossz ötlet egy ilyet alapítani . . . kell egy karizmatikus személyiség, valamiféle ideológia (a vallás a legjobb), egy kis marketing, és máris dől a lé !

    előzmény:
    farkasnora (1)
     
  11. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2003. május 5. 13:3216.
    judit. h: akkor miből él a gyülekezet? Nem belépti díjra gondoltam, csak olyan járulékra, mint pl. az egyházfenntartói járulék a református egyháznál (havi 2eFt kb. ), de a HIT-eseknél jóval magasabb. Na jó, ez is másodkézből szerzett információ, de szerintem van alapja.
    Az ATV-n van mindig istentisztelet a HIT-eseknek, és eléggé "bezsongató" a műsor.
    Jobb szeretem az élő istentiszteletet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. május 5. 13:3115.
    Nekem is az jutott eszembe, hogy olyannak tűnt az egész mint amikor elvittek egyszer a Kongresszusi Központba egy Amway-es találkozóra. Ott is nagyon irigyeltem azokat az embereket, de én nem tudtam átélni ezt a "happy"-t. Akkor is azt gondoltam, biztos bennem van a hiba, hogy nem tudok felszabadultan repkedni a színpadon, de ezek szerint nem biztos hogy ez hiba.
    Köszönöm a véleményeket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333608 (5)
     
  13. Torolt_felhasznalo_316408
    Torolt_felhasznalo_316408
    2003. május 5. 13:3014.
    Van akinek bejön. Aki így érzi, hogy Istent dicsőíti az menjen.
    Mindenkinek a saját útját kell megtalálni. Nekem sem jött be, de van olyan ismerősöm akinek igen, nem lett pénzszomjas vérszívó, kicsit túl lelkes, de hogy ítéled meg, hogy nem az a jó viszonyulás?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_585352 (13)
     
  14. Torolt_felhasznalo_585352
    Torolt_felhasznalo_585352
    2003. május 5. 13:2813.
    nem biztos, hogy jó ötlet elmenni akár egyetlen gyűlésrükre is. . .

    és pont ez a bökennő. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316408 (10)
     
  15. Torolt_felhasznalo_316408
    Torolt_felhasznalo_316408
    2003. május 5. 13:2812.
    Az hogy nem élhet szexuális életet, csak a majdani feleségével a BIBLIÁBAN van megírva (10 parancsolat), amit egy "keresztény" országban mindenkinek ismernie illeni. (gimnázium).

    Az hogy a közösség választja a számára a párt, nem tudom, hogy honnan vetted, én nem tudok semmi ilyen megkötésről.

    A pénzről: A Hit gyülisek a pénzt Isten áldásának tekintik. Tehát akit Isten szeret, akivel jó kapcsolatban van megáldja pénz formájában is.

    Még1x leírom: nem vagyok hitgyülis, nem értek velük nagyon nagyon sok dologban egyet, kb. 10 percet bírtam ki a dicsőítésükön. Szerintem mindenki úgy él Isten szerinti életet, ahogy szerinte az helyes. Ezt nincs jogunk megítélni, csak vagy saját éltünkbe alkalmazni (ha tetszik) vagy elzárkózni tőle (ha nem).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (8)
     
  16. Torolt_felhasznalo_936688
    Torolt_felhasznalo_936688
    2003. május 5. 13:2511.
    Légy óvatos.
    előzmény:
    farkasnora (1)
     
  17. Torolt_felhasznalo_316408
    Torolt_felhasznalo_316408
    2003. május 5. 13:2210.
    Sziasztok!

    Nem szeretnék vérremenő vitába keveredni.
    DE:
    Tyúk: Hit gyüli nem egyenlő a szcientológia egyházával. Javaslom mindenkinek nyitott szemmel járni a világban és a vallások között is.
    A Hit gyülekezete keresztény (=bibliai) alapokre építkező közösség. A Szcientológia ezzel szemben nem ilyen irányultságú.
    RJulcsi: Nem kell fizetned ha be akarsz lépni a Hit gyülekezetébe.

    Én nem vagyok HIT-es és nem szimpatikus amilyen módon dícsérik Istent. Én keresztény vagyok, voltam alkalmukon, mert nem szeretnék úgy megítélni valamit, hogy nem tudok róla semmit.

    Aki véleményt akar mondani róluk, előtte nézzen meg a közvetítést az Istentiszteletükről, olvassa el a róluk írt könyvet (sajna elfeledtem a nevét. én olvastam, csak ajánlani tudom) és ha van bártorság menjen el egy alkalmukra.
    És csak ezután mondjon véleményt róluk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_977452 (2)
     
  18. Torolt_felhasznalo_585352
    Torolt_felhasznalo_585352
    2003. május 5. 13:229.
    na igen. . . ahhoz hogy én higgyek valamiben nem kell sem gyülekezet, sem szeánsz, sem vezető se pénz. . . semmi nem kell hozzá csak én. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (8)
     
  19. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2003. május 5. 13:168.
    Nekem volt egy kollégám, aki HIT gyülekezetes volt. Nem akarok általánosítani, mert csak őt ismerem, mint ilyet. De ez épp alég ahhoz, hogy maximálisan elzárkózzam és aggódjam, nehogy a gyerekemet elkapja a gépszíj:(((. Ez a srác fiatal, huszonvalahány éves. Alapban helyes fiú lenne, de iszonyatosan elhanyagolja magát. Büdös, koszos, stb. Nos, ez lehet, hogy nem a felkezet miatt van, de taszító. Nem élhet szexuális életet!! Senkivel! Csak a majdani feleségével, akit majd a felekezet kiválaszt számára! Folyton mindenkit térít, amiből nekem nagyon elegem lett! Szuper autóval jár és nekem ez nem fér össze azokkal a tanokkal, amiket hirdet. Beteg dolognak tartom az ilyen agymosásokat! És leginkább Istenhez van a legkevesebb közük. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. május 5. 13:127.
    Igaza van tyúknak. A szomszédomban lakik egy Erdélyből áttelepült család, gyülekezetesek. Engem is megpróbáltak beszervezni. Adtak egy kazettát, amin a Sportcsarnokban tartott "szeánsz" volt felvéve. Engem inkább megijesztett és taszított ez a nagy eufória. Ez szerintem annak jó, aki nem találja a helyét, mert itt megmondják, hogy mi a jó neked, mit kell tenned, nem kell gondolkodnod, a nagyfőnök gondolkodik helyetted. Ezt a birkaszellemet nem szeretem. Inkább vagyok kicsit zaklatott önmagam, de én döntöm el, hogy valami jó-e nekem, mint más.
    előzmény:
    farkasnora (1)
     
  21. Torolt_felhasznalo_585352
    Torolt_felhasznalo_585352
    2003. május 5. 13:096.
    hála istennek hogy ennyi féle van már belőlük. . . :(
    előzmény:
    mirjam (4)
     
  22. Torolt_felhasznalo_333608
    Torolt_felhasznalo_333608
    2003. május 5. 13:085.
    Szia!
    Ezek a "gyülekezetek" nekem pénzközpontúaknak tűnnek. Ha belépsz, fizetned kell, nem is keveset, és elvárják, hogy mindig fizess. Amit pedig nyújtanak? Lehetnek eltérő vélemények a vallásról, arról, hogy ki hogy dicsőíti az Istent, de ha valaki komolyan vallásos, az nem ilyen gyülekezetet keres fel szerintem. A valláskultúrának többezer éves gyökerei vannak, persze el kell fogadni az új nézeteket is, de én azokat csak akkor fogadom el, ha be tudják bizonyítani, hogy az én vallásomban ezek a nézetek nem megalapozottak.
    Voltál már pilótajáték-szerű behülyítő rendezvényeken? Ott is mindenki vidám és boldog, állandóan tapsolnak, aztán jól legombolják a pénzt a delikvensről.
    Én nem ítélem el a HIT-eseket, mindenki saját maga dönti el, hogy melyik vallás szerint hisz Istenben. A lényeg az, hogy higyjen benne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. május 5. 13:064.
    Különböző dolgokról beszéltek. A HIT Gyülekezete keresztény alapú gyülekezet, véleményem szerint érzelmileg túlhangsúlyozott lelkületű. Egyébként Bibliai alapú lenne. . .
    A Szcientológia Egyház egészen más, semmi köze a kereszténységhez, saját tanaik vannak, és okkult tanokkal veszi körül magát, több ismerősöm volt már közöttük, és valóban úgy van, hogy nem lehet megszabadulni tőlük, nem beszélve arról, hogy aki a közelükbe férkőzik, az egy idő után komoly agymosáson megy át.
    Az Őrtorony társaság pedig a Jehova Tanúihoz kapcsolódik, kicsit erőszakos, keresztény alapú, de már nem csak a Bibliát veszik alapul, hanem ez kiegészül más iratokkal is.
    Bocs ha nem voltam, teljesen pontos. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_585352
    Torolt_felhasznalo_585352
    2003. május 5. 13:003.
    beletartozik ebbe az Őrtorony újságot áruló néni aki mindenáron azt AKARJA, hogy én higgyek???
    előzmény:
    farkasnora (1)
     
  25. 2003. május 5. 12:532.
    Szia!
    Szerintem ez csalóka dolog, mert csak rosszakat hallottam róla. Olyan mint egy mókuskerék, mármint ha az ember bekerül egy ilyen szervezetbe. Persze az biztos hogy olyan dolgokról beszélnek, ami foglalkoztatja nap mint nap az embert és szeretne beszélni róla, társaságban. Nekem van egy ismerösöm és ö a szájentológia iránt lett elkötelezett hirtelen 1 hét alatt. Ebben nincs semmi rossz, de elvégezte az egyik tanfolyamukat és utána megbeszélte a barátnöjével hogy nem megy csak hetente kétszer, mert már szinte minden idejét ott töltötte. Erre az ?egyházban" közölték vele, hogy persze azért meg fogják keresni hogy a következô tanfolyamra miért nem megy el!! Szerintem igy már nem igazán vonzó, annak ez az egész, akit ez eddig érdekelt.
    Nincsen joguk kötelezôvé tenni, egyszer?en és az ember ne szoruljon magyarázatra senki felé.
    előzmény:
    farkasnora (1)
     

Címlap

top