Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

World News

Torolt_felhasznalo_534787
Torolt_felhasznalo_534787
Létrehozva: 2003. május 24. 20:36
Sziasztok!
Ez a topic azzal a szándékkal indul, hogy a napi világ-politikai eseményeket Mindenki (!) számára elérhetővé, érthetővé, általunk beszélhetővé és talán követhetővé tegyük!

Arra gondoltam, mivel ilyen topic még nincs, (bár ha jól emlékszem már volt kísérlet) és annyi ország képviselteti magát Veletek az nlc-n, hogy izgalmas lenne, ha mindenki az általa olvasott országos napilap címoldalán szereplő híreket, mely fontos és mindenki számára érdekes, megosztaná Velünk! Vagy az országos TV csatornák napi világhíreivel kapcsolatos eseményeket megbeszélnénk!
Mivel ezek világpolitikai események mindenki hozzá tud szólni!

Minden személyeskedés, politikai hovatartozás és egyéb előítélet nélküli beszélgetéseket gondoltam, hiszen mindenki olvas újságot, néz TV-t, van véleménye és a politika igen is fontos!
Ami nem zárja ki, hogy más izgalmas egyéb világra szóló eseményekről is szívesen olvasunk, legyen az sport vagy film!

Szóval remélem egy klassz topic indul és szívesen beszélgetünk majd egymással! :)
  1. 2003. június 2. 03:42101.
    Neharagudj ambra, de akinek gyereke van, az tudja, hogy egy gyerek pillanatok alatt ugy el tud tunni, hogy csak gyozzunk utana rohanni! Kepzeld el a szitut a standon: bokrok, fak, emberek. A vizet 5 orakor engedtek le, nem zaras utan! Szoval e gyerek belekerult a vizbe. Isten mentsen barmelyikunket ilyen esettol, DE megtortenhet. Ezert alkalmazzak az uszomestereket! Tehat nem azert, hogy barnara suljon az edes ott a vizparton. Es elkezdodik a viz leengedese UGY, HOGY A GYEREK BENNE! A viz leengedesenel az uszomester feladata es a gepesze, hogy amikor azt az istenverte csapot megnyitja, akkor ellenorizze, hogy ures-e a medence, ha nem atlatszo a viz, akkor is. Ha eppen valami rosszullet miatt nem tud kijonni valaki megha nem is gyermek, akkor azt a vaacum ugy odaszivja a lefolyohoz, hogy ott fullad meg. Peldaul en 48kg-os letemre valszeg ha torott labbal keptelen lennek onmagam kijonni, akkor bele is fulladhattam volna a szemelyzet le sem szarta a medencet. Ez az igazsag.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937026 (99)
     
  2. 2003. június 2. 03:39100.
    no errol a szornyusegrol meg nem is hallottam. . de az sem volt kutya, par eve mar, aki a ket kicsit berakta a kocsiba, es miutan o kiszallt, a kocsit benyomta a vizbe, a ket kicsivel benne. . . hogy tud megegyszer eleteben aludni, es nem roluk almodni!!!! meg aki az 5-ot befujtotta a kadba??? azt nem ertem ezek tuti dolgok, nem csak talan, meg hatha. . . miert nem kapnak halalos iteletet??? Mo. van halalos itelet??? mit csinalnak a gyilkosokkal???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_937026 (99)
     
  3. 2003. június 1. 19:1099.
    Szörnyü, ami történt, és szerintem mindenki egyformán hibás. A szülô, aki a strand pénztárában dolgozott, míg a gyereke egyedül fürdött, a strand üzemeltôje. Vagy a másik esetben az óvónôk, akik nem figyeltek eléggé és szintén a strand üzemeltetôje, hogy egy pici gyerek be tudott menni egyedül a mélyebb vízü medencébe.

    De, például mi van azzal az amerikai kislánnyal és az anyjával, akit az anya berakott a mosógépbe és elindította a gépet? Tud róluk valaki valamit?
    előzmény:
    ancsani (97)
     
  4. 2003. június 1. 03:0598.
    sajnos a mamak eppen nem figyeltek oda. . (illetve aki a kicsikkel volt) es eleg egy pillanat. . rettenetes meg annak is akinek majd ezzel elni kell. . .
    előzmény:
    ancsani (97)
     
  5. 2003. június 1. 00:1197.
    Sziasztok! Magyarorszagrol irok. Engem egy dolog foglalkoztat: hogy lehet az, hogy egy 3 eves kisfiu megfullad a strandon??? Es egy 7 eves kisfiut beszippant a lefolyo??? Es az, aki ezert okolhato, elkepzelte-e, mit ereztek ezek a picik, mialatt ketsegbeesetten kapaloztak?:(((((((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_503249
    Torolt_felhasznalo_503249
    2003. május 31. 22:0196.
    En valojaban nem olvasok ujsagot(csak szorakoztatot)mert mar nem lehet kovetni oket es ugysem igaz amit mondanak. Ami most aktualis hogy a maffiaval leszamoltak nagyon komolyan. Szinte mindenkit kivontak a forgalombol, ami nagy szo mert mindenki tisztaban van vele hogy miv volt a szitu az orszagban 10 evig ami nem rovid ido.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (95)
     
  7. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 31. 13:2895.
    Szia! Nem is tudtam, hogy onnan is vannak. :)
    Rossz híreket ne mondj! Csak jókat!
    Igazából olyan hírekre gondolok, amihez mindenki hozzá tud szólni! Például a mai újságotok címoldalán mi van? Vagy Titeket mi foglalkoztat leginkább mostanában?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503249 (94)
     
  8. Torolt_felhasznalo_503249
    Torolt_felhasznalo_503249
    2003. május 31. 13:0394.
    sziasztok!En Jugoszlaviat kepviselem!
    En csak rossz hireket tudok!
    . . . nem is tudom hol kzdjem. . . talan kerdezzetek ti!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 31. 12:4593.
    Sziasztok mindenhol a Világon!
    Mi történik Nálatok? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. május 29. 21:4592.
    most nem szeanszrol beszelek, hanem hypnotizalasrol. . volt e mar valamelyiktek alatta, es mi volt a tapasztalata??? (vagy altalaban a metafizikarol?) mit tudtok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. május 29. 15:0591.
    Ket-vagy harom nappal ezelott lattam egy musort, amiben elvegeztek valami trukkot a buveszek, aztan megmagyaraztak, hogyan csinaltak. Jovendo mondo is volt koztuk, meg halottlato. Sajnos, ismet egy kiabrandulas, (azok szamara, akik hittek) - Houdininek es az Amazing Randynek igaza van!
    előzmény:
    Gizi06 (90)
     
  12. 2003. május 29. 12:4990.
    Otthon megjelent egy könyve:egy latnok kalandjai.
    Nem tudom , nem tudhatom mi van mögötte. Egy biztos :bizonyos jövöbe latassal rendelkezik, legalabbis tudja, hogy mi az amit nyeresegesen eladhat.
    A könyvecske potom 1900 ft volt tavaly.
    Egyebkent is az volt az erzesem, hogy "megcsinalta"magat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_884459
    Torolt_felhasznalo_884459
    2003. május 29. 02:4989.
    Én már hallottam róla, de soha nem láttam még a tévében.
    előzmény:
    Bagoly (80)
     
  14. 2003. május 29. 02:4988.
    en is lattam ot a tv-be. . a konyve azert tetszett, mert tegyuk fel fantazia. . (van most egy forum, ma talaltam, elet a halalon tul) szoval ahogy o leirja a konyveben, nagyon erdekes. . hogy igaza van vagy nem azon nekunk foldi embereknek nem lehet vitatkozni, mert meg nem voltunk ott. . . mondanam vagy elfogadod, vagy azt mondod jo a fantaziaja. . ami nekem nem tetszett a L. K showban, hogy egy telefonaloval meg csak egy percet sem toltott. . marpedig , en hiszek abban hogy "szellemek" probalnak velunk kapcsolatot teremteni, de ha igen is, nem egy fel masodperc alatt. . ez a show szerintem sokat rontott a "renomejan". . . allitolag tobb szaz dollar egy "privat interview" vele, es sajat temploma van. . .
    előzmény:
    Bogie (86)
     
  15. 2003. május 29. 01:5087.
    Azert ehez a storyhoz az is hozzatartozik, hogy a holgy amerikai, szoval barhova is haza kuldeni nem eppen celszeru. A masik meg hogy nem ez az elso ID amit csinaltatt es akkor nem volt gond vele csak most. Szerintem az igazi gondja nem azzal van hogy a fenykephez le vegye a fatylat hanem azzal hogy utana ahoz hogy felismerjek a keprol allandoan le kellene vennie tobb ember elott. Amugy ok nem azert hordjak mert csunyak lennenek es takatni akarjak csufsaguk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_117116 (61)
     
  16. 2003. május 29. 00:2286.
    O o o o az a Sylvia Browne :)))
    Latom en is ot Bagoly, ott van o "minden kilometer konel".
    Termesztesen egy szavat el nem hiszem, de meg kell adni jol csinalja, es rengeteg a hiszekeny ember.
    Ugyanaz a habratyolas, mint egy sima "josno", csak o bele kavar egy kis vallast, meg egy csomo egyeb marhasagot, es sok ember hisz neki. A kihivast valoban nem fogadta el, es csak habogott ott ossze-vissza. Amugy meg hat mondjatok meg oszinten, hat nem igaza van ?? Oriasi osszegeket kaszal be, es valoszinuleg nevet a markaba :))) Ranezesre nagyon emlekeztet kicsi gyerekkorombol a falunkbeli ciganyvajda felesegere :)) Mielott rasszizmusert valaki a nyakamat szegne, ezt csak tajekoztatas keppen irom ide, nem megkulonboztetes miatt !!!!
    előzmény:
    Bagoly (80)
     
  17. 2003. május 28. 23:4485.
    Anyai agon oroklott kepesseggel rendelkezik, te hiszel neki?
    előzmény:
    Gizi06 (84)
     
  18. 2003. május 28. 23:4184.
    Igen olvastam az öneletrajzat(ha annak lehet nevezni). Csak az en nevmemoriam pocsek, ezert nem is tudtam, hogy ö ez a hölgy. Van valami guruja vagy mi es´nagymamajatol örökölte a kepessegeit. . Ö az?
    Ha elö udom halaszni a dobozbol akkor megnezem , hogy ö e az.
    előzmény:
    Bagoly (83)
     
  19. 2003. május 28. 23:3683.
    Nem tudom, josol-e, de pl. amig Larry vendege volt, betelefonaltak es kerdeztek elhalt rokonukrol. Semmi bizonyosat nem mondott: jol van a megholt, udvozletet kuldi. . . Ennyit en is tudnek mondani. Van egy kanadai bacsi, az 1 millio dollart ad annak, aki be tudja bizonyitani foldontuli kepessegeit. Silvia nem fogadta el az ajanlatot, s kifogasa nevetseges volt.
    előzmény:
    Gizi06 (81)
     
  20. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 28. 23:2882.
    Sajnos, még csak nem is hallottam róla.
    előzmény:
    Bagoly (80)
     
  21. 2003. május 28. 23:2481.
    Ö az a josnö?
    előzmény:
    Bagoly (80)
     
  22. 2003. május 28. 23:2080.
    En is lattam az emlitett adasokat, s ugy velem, nagyon valtozatos a musora. Par nappal ezelott a "vilaghires" halottlato asszony volt a vendege, egy bizonyos Silvia Browne. Nekem nagyon gyanus volt a holgy, egy szavat sem hiszem el, aztan hozzajutottam az egyik konyvehez, s olvasasa meg jobban megerositette ketelkedesemet. Latta valaki veletlenul, s tudjatok, kirol beszelek? Mit gondoltok rola?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (79)
     
  23. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 28. 23:1379.
    Nem tévesztem össze. (Nálunk nem lehet látni Walsh-t, ő a CBS-n van, nem ?)
    Legutóbb azt láttam, amikor megkerült az a kislány, akit a szobájából a húga mellől raboltak el.
    Akkor szokott beszélgetni Larry King ezekről a gyerekekről a szülőkkel, amikor meghív ügyvédeket, ügyészeket. . .
    Viszont a múltkor láttam egy beszélgetést a műsorában, amikor John Walsh-al beszélgetett a körözésekrő, segítségről stb.
    előzmény:
    Bagoly (78)
     
  24. 2003. május 28. 23:0778.
    Eszembe otlott, nem teveszted ossze a Larryt a John Walsh musoraval? Larry minden este egy hires vendeggel beszelget, a J. W. pedig a nezok segitsegevel korozi a bunos, legtobbszor gyilkos, embereket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (73)
     
  25. 2003. május 28. 23:0177.
    Ha szerencsejatekos lennek, azt mondanam, fogadjunk. En 99%-ban bunosnek velem, s nemcsak azert, mert beszed kozben dramai modon lehunyja a szemet, mint egy rossz szinesz, hanem azert is, mert 1) sok hazugsagban rajtakaptak 2) karacsony este oda ment "halaszni" ahol kifogtak kesobb a feleseg hullajat, 3)az eltunest koveto masnap eros tisztitoszer -szag ovezte a hazat, 4) szemtanu latta, amint nagy (gyanus) csomagot tett az autojaba 5) meg nem talaltak meg a hullat, de arulta a hazat - es eladta a felesege autojat. Most hirtelen nem jut eszembe mas, de . . . . fogadni mernek, hogy bunos. Ja, s szakallt novesztett, megfestette a hajat, aztan elkaptak a mexikoi hatarnal, tobb ezer dollarral a zsebeben es az igazolvanyaival.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_117116 (72)
     
  26. 2003. május 28. 22:5576.
    hogy mar jot is irjunk, keri valaki, , , hat ma alairtak 350 billio adokedvezmenyt, amit majd tapasztalhatunk. . rankfert. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2003. május 28. 22:5275.
    nekem is az nem tetszik a dologban, hogy a baratnonek fogalma sem volt hogy nos. . tehat akarmilyen jokepu. . . mert az, szerintem olyan mint a szep alma, ami belul . . . . birom hogy a szegeny mamajat mindig az ugyved melle allitjak, gondolom szimpatia keltes vegett. . (persz hogy o vedi a fiat, azt 100%-ig megertem, melyik anya hiszi el a fiarol hogy gyilkos?) nekem is van fiam, en sem hinnem el!!! ma ugye ismet "uj kinezesben" jelent meg. . olyan mint a szinet valto gyik. . . es persze a szegeny lanyok is ezert estek be neki, mert "jokepu" es olyan jo adja magat elo. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (74)
     
  28. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 28. 20:5774.
    Nem tudom, de ahogy lentebb írtam - és ahogy a szakemberek mondják - az esetek 90%-ban az elkövető: közeli családtag stb.
    Mikor először megláttam a pasit a TV-ben, nos nekem nem 'tetszett"! Egy terhes nő csak úgy nem tűnik el. . . És alap szabály, mindig a (házas)társ a gyanús! Persze azért van kivétel, de ritka - mondjuk a sorozatgyilkosok. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_117116 (72)
     
  29. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 28. 20:5173.
    A simlis, az olyan valaki, akin látszik, hogy hazudik, nem mond igazat, rosszban sántikál!

    Sajnos a mostani Larry King műsorok majdnem mind elrablásról, gyilkosságról szólnak, "jobb" esetben a bűnös elfogásával és megbüntetésével kapcsolatban. Rosszabb esetben 'megoldatlan' bűnesetkről szól!
    Egy pár hónapja majdnem minden nap néztem a műsort és az a sok kislány, akiket elraboltak és bántottak, az valami szörnyű!!! És hogy a legtöbb esetben rokon, közeli családtag, barát, ismerős és 'csak' kis %-ban idegen. . . :(((
    előzmény:
    Bagoly (70)
     
  30. Torolt_felhasznalo_117116
    Torolt_felhasznalo_117116
    2003. május 28. 20:4472.
    En is a legelejetol, naponta figyelemmel kisertem a Laci Peterson ugyet. Szerintem NEM a ferj volt a gyilkos. . . . . valahogy hagyatkozom a (jo) emberismeretemre, egyszeruen "nem nez ki" bunozonek. Nem azert, mert igencsak jokepu pasas, de nekem ez a hatarozott velemenyem.
    Nem baj, ha vitatkozunk, de majd meglatjatok, hogy hamarosan lesz eoriasi sevedcsavar az ugyben. . es (remeljuk) kiderul az igazi tortenet.
    Sajnos a media (mint mindig) elferditette az ugyet, a 38-ad rangu "szemtanuk" "fultanuk" elmondasa alapjan egyertelmuen kinevezte S. Petersont a hunyonak.
    Soha ne higyjetek a pletykaujsagoknak!!! Nem tenyeken alapul egyik sztorijuk sem.
    O. J. Simpson iteleteben meg ott volt a hiba, hogy az eskudteszek nagy resze fekete volt. . . igy teljesen mindegy volt, mi a valosag egy fekete mindig egy fekete oldalan all. Viszont kesobb a polgari perben bunosnek nyilvanitottak.
    előzmény:
    Bagoly (70)
     
  31. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 28. 20:4271.
    Úgy gondolom a SARS-nál az idő elég meghatározó tényező lehet!
    Ha az elején nem 'várnak' olyan sokáig lehet, hogy Kanadában nem is terjed el! De azért fontos lehet az emberek mostani viselkedése is, mennyire felelősségteljesek, nem?

    Most már mondhatnál valami jó hírt is Kanadából!?
    előzmény:
    Bogie (69)
     
  32. 2003. május 28. 19:5670.
    Ne haragudjatok, hogy megkerdezem, mi az a "simlis"? --- En a Laci Peterson ugyet az elso perctol fogva figyelemmel kiserem es meglehetosen felhaboritott, amikor a ferje szabadon volt heteken, honapokon keresztul. Most azon mergelodom, hogy a biro nem akarja nyilvanossagra hozni a tenyeket, de csak ra kell varni. Egy erdekesseg: mikor eloszor lattam a hirekben a ferj baratnojet, olyan ronda volt, mint egy megtepazott azott mokus. A napokban megjelent, hat kerem szepen, teljesen kicsereltek! Ne mondja senki, hogy a szepseg belulrol jon: festek, ecset, hozzaerto kez es voila. A Larry King sokszor foglalkozik a temaval, tegnap este azt is megtudtam, hogy a ferjnek tobb baratnoje is volt, s meg a munkahelyen sem tudtak, hogy nos. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (66)
     
  33. 2003. május 28. 18:5769.
    Az elso idok kicsit "zavarodottak" voltak mikor a SARS esetek sajnos kezdtek aldozataikat szedni Kanadaban. Persze ugy gondolom, hogy semmelyik orszag nem lett volna kulonb, hiszen egy uj, ismeretlen, es gyorsan terjedo betegseggel neznek szembe.
    Ahogy latom, most mindent megprobalnak az itteni hatosagok a lakossagot a legjobban tajekoztatni, es a korulmenyekhez kepest mindent megtenni a terjedes megakadalyozasara. Ocsmany egy dog ez a SARS, es azt hiszem meg a lappangasi idot sem tudja senki biztosan, es ugy tunik, hogy van aki "csak" hordozza a virust, de o maga nem lesz beteg.
    Nagyon bizunk itt benne, hogy talalnak gyogyszert ellene, rovid idon belul.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (67)
     
  34. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 28. 18:3868.
    St. Pétervár 300 éves!!!
    Járt ott valaki, vagy megy oda?
    Nagyon szép lehet! És volt valaki az Ermitázsban?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 28. 18:3267.
    Ez a SARS ez szörnyű, olyan megállíthatatlannak tűnik! :( Mindig újabb és újabb emberek lesznek az áldozatai. Szerinted, minden információt megkaptok, amire szükségetek van?

    Az Air Canada nem az első légitársaság, amelyik csődbe megy vagy erősen 'gondolkodik' rajta, hogy bejelentse ezt!
    Itt a Malév is mindig problémával küzd de mégis új gépeket vásárolt, bár úgy emlékszem, hogy hitelre! Azokat a szuper új Boeing-okat!
    előzmény:
    Bogie (65)
     
  36. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 28. 18:2666.
    Mindkét ügyről hallottam.
    A Scott Peterson -t még a Larry King műsorban láttam pár hete, amikor még keresték a feleségét, és amikor megtalálták. Az ügyvédek 'történetét' még nem hallottam, de nem meglepő. Úgy emlészem a rendőrök azt mondták rá, hogy "simlis" is tuti, hogy ő volt! Bár nem hiszem, hogy csak nálatok ilyenek az ügyvédek, mindenhol van ilyen is, olyan is!
    előzmény:
    houston (64)
     
  37. 2003. május 28. 18:1965.
    Remelem Scott Peterson nem ussza meg, bar ahogy irod is az USA ban ez nem lenne meglepetes.
    Nalunk a mai hirekben elsosorban meg mindig a SARS van, egy kozepiskolaban Torontoban ket gyanus esetet talaltak a diakok kozott :(( Az egyik diak anyukaja, abban a korhazban dolgozott, ahol SARS betegeket kezeltek.
    A masik az gazdasagi ugy, az Air Canada legitarsasag csodot jelentett nehany honapja, es most megy a huza-vona, hogyan tartsak fenn a legitarsasagot , itt persze az osszes szakszervezetek stb. erintve vannak. A legitarsasag tovabbra is utasforgalmat bonyolit, szoval ha valakinek jegye van veluk, azert nem kell panikolni :))))
    előzmény:
    houston (64)
     
  38. 2003. május 28. 15:4364.
    es ha mar az ugyvedeknel tartunk, aki az usaban el, tudja mi tortent az O. J. Simson urral!!!!! aki nem , csak roviden, egy fekete hiresseg, aki brutalissan megolta a feher feleseget, meg annak egy baratjat. . a per 1 evig ment a tv-be, mint egy soap opera, , es az ugyvedje kisimizalta, hogy szabadon engedtek. . . . szerintem a kovetkezo Scott Peterson lesz. . . mi a velemenyetek errol, akik tudjak az esetet??? ha csak meglatom az uj "vedougyvedjet" hanyingerem tamad. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2003. május 28. 15:3763.
    no mar az elobb koszontem neked, a masik forumon, most ismet jo reggelt. . mar akinek. . mert sokatoknak mar du. van. . szoval az en, es azt hiszem sokunk velemenye az, hogy az usaban ami rossz tortenik, az mind mind az ugyvedeknek koszonheto. . . vagy 15 eve, californiaban egy kocsit eladva, az illeto aki megvette, meg tartozott mindenki ra, o nekem, en a banknak. . kotelezo volt hogy biztositas legyen rajta. . par honap mulva hogy megvettek, megalltak fizetni. . akkor utana neztem jobban, kiderult hogy biztositasa sincs. . (hivatalosan) foglaloval visszavettuk a kocsit, es garazsoltuk. . hogy amig vagy a biztositast kifizeti, vagy a tartozast, nincs kocsi. . . kb 50 oldalas periratot kaptam, amiben 250, 000 azaz negyedmillio dollarra perelt. . . . persze elvesztette, de : kb 6 honapot vett igenybe, kozben a kocsi garazsolva volt. . es az ugyved akit fogadnom kellett. . . szoval ugy cakli pakli kb 8 ezer dollarba kerult. . . ami a szornyu volt benne, hogy ezutan termeszetesen en "visszaperelhettem" volna, es meg is nyerem. . de nem volt mibol behajtani , mert egy munkanelkuli apartment lakorol volt szo. . . (a kocsit egy dealer adta el, nem en szemelyesen az illetonek!). . szoval ezert utaljuk az ugyvedeket. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (62)
     
  40. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 28. 11:4162.
    Micsoda hírek! :)))
    Érdekes lehet egy rendőrségi azonosítási eljárás mondjuk 6 lefátyolozott nő esetében! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_117116 (61)
     
  41. Torolt_felhasznalo_117116
    Torolt_felhasznalo_117116
    2003. május 28. 09:0061.
    Lina, egy ujszulottnek minden vicc uj. . . az alabbi hireid nem valosak, mar regen megcafoltak oket, magyarul:kacsa volt, es meg van egy csomo haosnlo azon a bizonyos listan.

    Viszont a mai napon a kovetkezo birosagi targyalas borzolta a kedelyeket:
    Floriodaban egy muszlim no feljelentest tett, mert az ID kartyajahoz (jogositvany, de a legfontosabb dolog amivel igazolhatod magad) kotelezni akartak, hogy levegye a a teljes arcat elfedo fekete fatylat, a foto keszitesehez.
    Azt nehezmenyezte, hogy ot eroszakkal arra akarjak kenyszeriteni, hogy olyat tegyen amit a vallasa tilt (megmutatni az arcat masoknak).
    AZ ESZEM MEGALL!!!!!
    Ha mar idejott Amerikaba , itt ragyogoan elhet, minden lehetosege adott, es meg az is, hogy autot vezethet, akkor Uram bocsa, alkalmazkodjon ennek az orszagnak a torvenyeihez, es tartsta be oket. Nem kotelezo itt elni!
    Es teljesen jogos, hogy, szeptember 11 utan plane szeretnek biztonsagossa tenni az emeberek eletet.
    Hiszen ott a fekete fatyol mogott akarki is lehet, meg Osama Bin Laden is, ki tudja ezt igy leellenorizni???
    Ha akarjatok irok egy web oldalt, ahol el lehet olvasni, es erdekes modon van a norol kep fatyol nelkul is. Es nem is olyan ronda, hogy ennyire lefatyolozva jarjon! :-)))))
    előzmény:
    kysslina (60)
     
  42. 2003. május 28. 08:4360.
    1998 oktober: a bristoli Terrence Dickson egy haz kirablasa utan a garazson keresztul probalt menekulni, am az automata kapunyito nem mukodott. Mivel a haz garazs feloli ajtaja automatikusan bezarodott, igy Mr. Dickson fogsagba esett. A haz tulajdonosa csaladjaval egyutt eppen nyaralt, ezert a ferfi nyolc napon keresztul egy lada Pepsi es egy csomag szaraz kutyaeledel tarsasagaban mulatta az idot. Ez annyira megviselte, hogy beperelte a haztulajdonos biztositojat, a biro pedig 500. 000 dollart meg is itelt neki.

    Szoval Houston, nem csodalkoznek semmin.
    előzmény:
    kysslina (59)
     
  43. 2003. május 28. 08:3859.
    Egy kis izelito az USA szovevenyes jogrendszere, neha olyan iteleteket hoz, ami a jozan esz szabalyai szerint nem lehetett volna megnyerheto:

    2000 januar: Kathlen Robertson, a texasi Austinban 780. 000$ karteritest kapott, miutan egy butorboltban eltorte a bokajat. A baleset amiatt kovetkezett be, mert Ms. Robertson atesett egy teblabolo kisgyereken. A pervesztes uzlettulajdonost fokent azert erhette meglepeteskent az itelet, mivel a balaesetet okozo kisgyerek a holgye volt.

    2000 majus: Egy etterem Philadelphiaban 113. 500 dollar karteritest volt kenytelen fizetni Amber Carsonnak, miutan az elcsuszott egy uditosdobozon es osszetorte magat. Az uditoital 30 masodperccel korabban kerult a foldre, miutan a felperes egy vita heveben a baratjahoz vagta.

    Es a kovetkezoben a legeszvesztobb szamomra: Folyt. kov.
    előzmény:
    houston (50)
     
  44. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 27. 20:0358.
    Szépek lehetnek a kertek, parkok! :)

    Most hallottam, hogy Algériában újabb földrengés volt. - Reuters.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (57)
     
  45. 2003. május 27. 19:4857.
    Nem, kepzeld el, tegnap kisutott a nap.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (56)
     
  46. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 27. 19:4256.
    Na jó, Neked elhiszem! :)))
    Egyéb hír? Még mindig esik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (55)
     
  47. 2003. május 27. 19:3955.
    Szerintem nepszerubb :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (54)
     
  48. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 27. 19:3754.
    Koekje! És a Holland királynő legalább olyan népszerű, mint az Angol királynő?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (51)
     
  49. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 27. 19:3653.
    Nem, egyáltalán nincs joga perelni. Én is úgy gondolom, hogy ez nagyon veszélyes és tudniuk kell mit vállalnak, és szerintem még az 50%-os esélyük sincs meg arra, hogy átjussanak épségben, és az USA-ban bármivel jobb életük legyen!
    Nem is értem, hogy miért gondolják, hogy annyival jobb életük lesz odaát. Persze most meg kéne kérdezni egy mexikóit, hogy ő miért vállalja ezt az egészet!

    Azt a kamionost én is láttam, szörnyű. Azok a szerencsétlenek! Gondolom a saját volt honfitársaikban bíztak meg, azok meg otthagyták őket, az ilyenek a legaljasabbak!
    előzmény:
    houston (50)
     
  50. Torolt_felhasznalo_585352
    Torolt_felhasznalo_585352
    2003. május 27. 19:0952.
    egy frászt van joga perelni.

    két dolog jut eszembe róla. a tüdőrákos aki pereli a dohánygyártókat és a betörő aki elcsúszott a konyhakövön akció közben és pereli a tagot akihez betört.

    pontosan ahogy montad, vállalják a rizikót. ha nem jön be pech, de nincs joguk kártérítést követelni.
    előzmény:
    houston (50)
     
  51. 2003. május 27. 19:0651.
    Ma a kiralyno feleskette az uj holland kormanyt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. 2003. május 27. 18:5150.
    tehat a story: adva van egy szomszed mexico. . ahol nagyon sok ember nagyon szegeny. . pont egy gazdag orszag mellett. . (persze felreertes ne essek itt is van eppen eleg szegeny, nem kell a szomszedba menni kolcsonkerni. . de ez masik tema)szoval adva volt egy csoport akiket "atloptak" a hataron, majd ledobtak oket egy sivar, sivatagnak tuno videken, azzal hogy majd valaki felkapja oket kesobb , es miutan senki nem tette elindultak maguktol. . nem emlekszem pontosan hanyan voltak. . de valami 11-12 meghalt. . aki nem jart akar kocsival is keresztul amerikan, fel sem tudja fogni, mekkora. . . szoval jelenleg ennek a 11-12 embernek a hozzatartozoi pereli az usa allamot, 42 millio dollarra. . . mert hogy miert nincs a sivatagban "humanus" ugyben vizcsapok, pihenok elhelyezve!!!! persz az amerikaiak, en is belertem magam. . fel vagyunk haborodva. . . nem azert mert ide akarnak jonni. . itt az indianokon kivul mindenki jott. . . . hanem mert mindnyajan megfizettuk az arat. . es jottunk hivatalossan. . ugy gondoljuk hogy aki vallaja azt a riszket hogy illegalis legyen, annak is ara van, sajnos. . a multheten pl 19 ember halt meg, kamionban hoztak oket, es a homerseklet 50 fokra felment. . sokan tul eltek, azok most a birosagon varjak hogy mi lesz veluk. . tobb mint valoszinu deportalas - haza. . . tehat a kerdes, ha te nem eltek az usaban, hogy mit gondoltok: joga lehete e az illegalis bejovoknek, akik meghaltak, , a csaladja kapjon 42 milliot az allamtol aki ellen az illagalis tett el lett kovetve. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (48)
     
  53. 2003. május 27. 18:3949.
    hat en biztos vagyok benne, hogy tortenik. . csak ha ujsagcikke irjuk ide, az tul "szemelytelen". . ha mint sajat velemenyunket, akkor esetleg nem erdekes, mert ugye kit zavar mondjuk New Zelandban, ha nekem itt felmegy az ingatlan adom??? de ha allitolag lemegy a hazbiztositasok fertelmetes osszege, azt sem nagyon erdekli aki mondjuk Amsterdamban el. . . . de most azert megirok valamit. . ambar gondolom ez sem erdekel sokat. . mi meg itt prusszolunk. . istentelenul. . de esetleg vitanak bedobom. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (48)
     
  54. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 27. 17:1748.
    Ezek szerint semmi nem történik a NagyVilágban. . . ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 26. 22:3347.
    Nos, még bármi megtörténhet. . . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249377 (46)
     
  56. Torolt_felhasznalo_249377
    Torolt_felhasznalo_249377
    2003. május 26. 22:0746.
    Hát, csak gondoltam olcsón meg akarod úszni. . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (45)
     
  57. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 26. 21:1045.
    Köszi!
    Már 2x voltam au-pair, nem hiszem, hogy megint így megyek külföldre. Inkább csak úgy utaznék most már, tudod? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249377 (44)
     
  58. Torolt_felhasznalo_249377
    Torolt_felhasznalo_249377
    2003. május 26. 20:2944.
    Kanadai bentlakásos gondozói (live-in caregiver) program


    "A bentlakásos gondozói program professzionális gondozóknak nyújt kanadai munkalehetőséget. A gondozók olyan magánszemélyek, akik megfelelő végzettséggel rendelkeznek ahhoz, hogy egyedül felügyeljenek gyermekekre, idősekre vagy (fizikai/szellemi) fogyatékos személyekre. A három legfontosabb elvárás, amelynek meg kell felelnie a bentlakásos gondozói programban résztvevőnek. . "

    http://www. heraholding. hu/can. htm
    -- egy lehetőség, hogy eljuss Kanadába. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (43)
     
  59. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 26. 20:1543.
    Kanada bent van a top 3-ban, ahova el szeretnék utazni! :)))
    előzmény:
    Bogie (42)
     
  60. 2003. május 26. 19:4542.
    Valoban egy nagyszeru vilagvaros Vancouver :)) A gyerkoceim ott laknak, en kb 500 km-re Keletre vagyok toluk, de gyakran megyek, mert nagyon szeretem azt a varost. Remelem egyszer a jo sors teged is elhoz erre a videkre, mert erdemes megnezni :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (41)
     
  61. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 26. 19:3341.
    De jóóól hangzik! :)
    Mindig is különlegesnek tartottam azt az országot, ahol csak úgy néz az ember és nincs semmi akadály a szem előtt csak a természeti szépségek terülnek ele a szeme előtt!
    A Csendes-óceánt még nem volt szerencsém látni, de biztos gyönyörű!
    Gondolom ettől függetlenül Vancouver egy izgalmas világváros a pálmafák árnyékában?
    előzmény:
    Bogie (40)
     
  62. 2003. május 26. 19:2740.
    Valoban BC az egy csuda szep hely :)) Sokan azt mondjak, hogy az Istenek Kertje :)) , bar ez kicsit tulzas, de a Csendes Ocean kozelsege nagyszeru eghajlatot teremt. Ezt mar annyiszor leirtam, de leirom megegyszer, Vancouverben palmafak nonek szabadon az ocean partjan :)))
    Tudod azert a preri tartomanyok is szepek, , , ott valoban "latni" a vegtelent :))))
    A szepseg itt van korulrajtunk barhol is elunk e foldon, csak meg kell latni :)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (39)
     
  63. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 26. 19:1639.
    Szia Bogie! Te aztán jó messzire kerültél! :)
    Fantasztikus egy ország lehet, és nem csak abból gondolom, amit leírtál a 'megemlékezést' a katonáról, hanem az emberekről úgy általában, amit a kanadaiakról hallani, ami 'kiszivárog' a nagyvilágba! Tény, hogy különleges és gyönyörű egy hely! Gondolom Neked BC tetszik a legjobban?
    előzmény:
    Bogie (38)
     
  64. 2003. május 26. 18:4038.
    Elnezesedet kerem Eve, mas forumokon "tekeregtem" es nem valaszoltam a kerdesedre :((
    Kanada Nyugati Partjan, British Columbia tartomanyban elek. Egy mult heti hirt irnek le nektek, mert talan ez a legjellemzobb Kanadara.
    Boszniaban egy helyisegben, ahol a Kanadai bekefenntarto katonak szolgatak ( es szolgalnak ma is ) egy kulturhazat neveztek el Marc Legerrol. Marc Leger Afganisztanban vesztette eletet mikor az USA repulo "veletlenul" a Kanadai katonakat bombazta.
    Marc Leger elotte szolgalt Boszniaban es a helyi lakosok rendkivul nagyrabecsultek, es szerettek ot, ezert az emlekere elneveztek orola a kulturotthont.
    Kanada, hogy ugymondjam "nem sok vizet zavar" a vilagpolitikaban. Az itteni politikai vonal az a beke fenntartasra valo torekves, es rengeteg aid, vagyis segitseg a vilag tobbi orszaganak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (36)
     
  65. 2003. május 26. 13:0837.
    A hír igaz, de. . . . (nem osztogatnak, hanem fosztogatnak).
    Szal nem vagyok igazán otthon a témában, de egy postás ismerősömtől tudom, h az Illatos útra, a dzsumbujba sok családnak visz pénzesutalványt, mert bizonyos összeghatáron felül (50 v 80 eFt, már nem emlékszem pontosan)a postára kell menni a pénzért, nem viheti a pénzespostás. Olyat is hallottam, h a postán óbégattak, h miért kaptak "csak" 90 eFt segélyt. Sztem ebben mindenféle támogatás van, nemcsak családi pótlék. Az, h ezek az emberek zömében miért romák. . . . biztosan a vak véletlen fintora.
    előzmény:
    kysslina (35)
     
  66. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 26. 11:4536.
    Szia Houston!
    Épp az említettek miatt (lehülyézés, kritizálás, veszekedés) gondoltam egy olyan topikra, amely tényekről szól, hiszen már megírták az újságírók. És ugyan azt a témát lehet, hogy más szemszögből írják meg más országokban, így több nézőpont lenne képviseltetve. Természetesen a fórumosok által. Nem hiszem, hogy lenne olyan közülünk, bárhol éljen is, hogy nem vesz kezébe napilapot!

    Bár lehet, hogy túlzottan optimista voltam, egy ilyen 'komoly' téma fehozatalával!?

    Ami a karikatúrákat illeti igyekeztem olyanokat választani (legalább 50-et megnéztem az említett újságokban), amely témák Mo-on és Európában is ismeretesek az USA-ban élőknek pedig egyértelemű /mivel sokan vagytok :)/
    Lehet, hogy én kicsit többet foglalkozom a külpolitikával ('laikus' szinten), mint úgy általában mások, de ez nem jelenti azt, hogy mindent tudok, sőt. Épp ezért szerettem volna ezekről beszélgetni olyanokkal, akik ott élnek és többet tudnak egy adott eseményről, ami máshol 40mp a TV-ben vagy 30 sor az újságban!
    Szóval a karikatúrák nekem tetszettek én értettem, szerintem sokan beszélnek annyira angolul, hogy el tudják olvasni és van olyan jó a karikatúra, hogy ránézésre is sejteni lehet miről van szó!

    Senkit nem állt szándékomban megsérteni vagy más indulatokat kiváltani de ha több millió embernek teszik gondoltam Nektek is fog és akit érdekel az megnézi.
    előzmény:
    houston (34)
     
  67. 2003. május 26. 06:0935.
    Olvastam egy felettebb erdekes hirt, erdekelne, hogy igaz-e?
    A csaladi potlek otthon egy gyerekre: 4. 000, -Ft
    Roma gyerekre 14. 000, -Ft
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. 2003. május 26. 04:1534.
    kedves eve7. . . elneztem hogy eddig talan 2 kivetelevel magyarok voltak ezen a forumon. . . aztan megneztem a karikaturakat. . es ugy dontottem irok hozza. . . az otlet ugy gondolom nagyon szep, el tudtam volna kepzelni, hogy ki hol el, megirja mi ujsag kicsi varosaban. . . igy ha mindenki bekapcsolodik, ugyancsak megtudtuk volna mi hol tortenik. . cairotol, san franciscoig. . new zelandtol, dallasig. . lehetett volna valoban nagyon erdekes. . aztan rogton arra gondoltam, hogy ismerve, es belekapcsolodva egy ket forumba, , nemsokaig fog menni a "hiradas", hamar at fog csapni "kritizalni" es lehulyezni egyeneket. . . (megtapasztaltam) aztan megneztem a karikaturakat. . es megmondom oszinten nem ertem. . jeled szerint te Mo elsz. . . . ezek a karikaturak melysegesen "helyi jelegu" dolgokat kritizal. . feltetelezem hogy perfect beszelsz angolul. . de egy karijatura megertesehez, ismerni kell a helyi viszonyokat. . (akarcsak Hoffi vicceit nem lehet leforditani. . ha valaki nem ismerte a magyar viszonyokat sosem ertette volna meg. . ) tehat kerdesem nagyon egyszeru: lehet hogy naiv: te honnan erted meg mit akar kifiguralni??? mar nem is beszelek a pesti emberekrol, akik angulul sem beszelnek???????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (33)
     
  69. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 25. 22:3733.
    Semmi nem kötelező.
    Fel akartam dobni a topicot.
    Nem vagyok szerkesztő.
    Nekem tetszik.
    Lehet, hogy másoknak is.
    Akár esik, akár süt a nap.
    előzmény:
    Rosszido (32)
     
  70. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. május 25. 21:1832.
    örülni. . . talan. . .
    előzmény:
    Rosszido (31)
     
  71. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. május 25. 21:1831.
    Mi vagy Te szerkeztö?Nagyon fog Neked a RBrigi!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (30)
     
  72. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 25. 19:4530.
    Földön. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (29)
     
  73. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 25. 19:4429.
    És lélekben nincs is a földön. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249377 (27)
     
  74. Torolt_felhasznalo_249377
    Torolt_felhasznalo_249377
    2003. május 25. 19:4428.
    Most már nyugodtan alhatunk. :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249377 (27)
     
  75. Torolt_felhasznalo_249377
    Torolt_felhasznalo_249377
    2003. május 25. 19:4327.
    A cikket olvasva azon mosolygok, h amerikai kutatócsoport pénzt, energiát, fáradságot nem kímélve, megfeszített munkával bebizonyította, h "boldognak tűnő" buddhista szerzetesek nem csak álcából, hanem TÉNYLEG boldogok.

    Vagyis, megnyugodhatunk: ha szembetalálkozunk egy szerzetessel bárgyú mosollyal az arcán, akkor nem rajtunk mosolyog, hanem mert boldog. :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (26)
     
  76. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 25. 19:3826.
    Nagyon jó, biztos nincs a buddhisták között olyan, aki csak egy percig is kételkedne önnön boldogságában! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249377 (25)
     
  77. Torolt_felhasznalo_249377
    Torolt_felhasznalo_249377
    2003. május 25. 19:3225.
    Klassz. :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (23)
     
  78. Torolt_felhasznalo_249377
    Torolt_felhasznalo_249377
    2003. május 25. 19:3124.
    A meditáció boldoggá tesz

    Index
    2003. május 22. , csütörtök 19:50

    Tudósok bebizonyították, hogy a buddhisták valóban nyugodtabbak és boldogabbak a többi embernél. Az Egyesült Államokban végzett kísérlet során kiderült, hogy a jó hangulattal és pozitív érzésekkel összefüggésbe hozható agyterületeik az átlagosnál jóval aktívabbak, írta a BBC.

    - Na, ehhez mit szóltok? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249377 (22)
     
  79. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 25. 19:2623.
    :)))
    Tetszett?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249377 (22)
     
  80. Torolt_felhasznalo_249377
    Torolt_felhasznalo_249377
    2003. május 25. 19:2222.
    Sikerült. :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249377 (21)
     
  81. Torolt_felhasznalo_249377
    Torolt_felhasznalo_249377
    2003. május 25. 19:2021.
    Ezt csináltam, mégsem engedi, pedig nem is beírtam, hanem bemásoltam a nevet.
    Megpróbálom újra. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (19)
     
  82. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 25. 19:1820.
    Kipróbáltam, semmi baja! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (19)
     
  83. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 25. 19:1719.
    De meg lehet nyitni! Mi a baj?

    1. c@feház
    2. jobbra lent üres helyre a különböző (gyerekes, nyugdíjas, családos stb. ) megnevezés alá beírod: WorldNews és
    3. ott megnyílik a bem. oldal, rajta 5 képpel, ráklikkelsz, kinagyítja és kész!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249377 (18)
     
  84. Torolt_felhasznalo_249377
    Torolt_felhasznalo_249377
    2003. május 25. 19:1318.
    Próbáltam megnyitni, de sajnos nem sikerült :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (16)
     
  85. Torolt_felhasznalo_696943
    Torolt_felhasznalo_696943
    2003. május 25. 18:5717.
    Kysslina--A SARS eloszor is foleg egy "szaraz" kohoges"-bol all, nagyon magas lazzal. Ha "flu" vagy megfazasod van, akkor sokat fujod az orrodat is. A Sars hamar a tudore megy, es nem tudsz lelegzeni, --abba halnak bele az idos emberek, hogy a tudojuk nem birja a betegseget.
    előzmény:
    kysslina (10)
     
  86. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 25. 18:1916.
    Sziasztok!
    Hogy a topic igazán különleges legyen (és mivel sajnos itt nem lehet képeket mellékelni a szöveghez) WorldNews /egybe írva/ néven nyitottam egy bemutatkozó oldalt és ott aktuális politikai karikatúrákat tettem fel a NY Times ill. a Washington Post újságból!
    Ezeket cserélni is fogom, ahogy az újságban is megjelennek!

    Remélem megnézitek és tetszeni fog, jó szórakozást! :)))
    Persze a lényeg (továbbra is), hogy beszélgessünk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. Torolt_felhasznalo_249377
    Torolt_felhasznalo_249377
    2003. május 25. 13:0215.
    Én is ott érzem egyébként a bajt, hiába kell a metro, és minden okos kormány tudja, h kell és megéri, csakhogy minden kormány össz 4 évre tervez, egy metroépítés viszont komoly beruházás.
    Nem véletlen, h leginkább a Demszky tart ki mellette.
    Egyébként jövőhét kedden az Index online interjú vendége lesz. . . most nem jut eszembe a pontos név. . . , a metro projekt vezetője. Majd kérdezhetünk okosakat, aztán várhatjuk a választ.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. Torolt_felhasznalo_249377
    Torolt_felhasznalo_249377
    2003. május 25. 12:5714.
    Hát,
    Te igazán nem hazudtolod meg a neved. ;))) (kuncogás)
    előzmény:
    Rosszido (12)
     
  89. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 25. 10:4313.
    Szia Gréti!
    A metróval kapcsolatban mindig arra gondolok, hogy miért kell mindig az utolsó pillanatig várni, hogy bővitsünk, újítsunk. . .
    Eddig szerencsém volt megtapasztalni a Londoni metrót nem mondom, hogy kifogástalan de szinte mindenhova el lehet vele jutni. Pedig ott aztán tényleg sokan közlekednek nap, mint nap!
    Azt is sajnálom, hogy Ferihegyig nem viszik ki a metrót, tudom azt mondják, hogy egyenlőre nem éri meg, mert nagyon sokba kerül. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249377 (7)
     
  90. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. május 25. 10:3012.
    Egy ujabb forum ami eddig meg nem volt. . . . Milyen öröm. . .
    Mindenki szamara erthetö?????????
    Lesz egy par aki ugysem erti majd meg. . . .
    Meg igazan nem erdekel minden nöt a politika.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. Torolt_felhasznalo_612477
    Torolt_felhasznalo_612477
    2003. május 25. 10:3011.
    eyget értek
    nem kellene autóba ülni
    viszont ezer embert ismerek (pl a férjem is), aki nem megy metróval, mert az emberek büdösek (alapvető hiányok vannak a higénia területén), tele van hajléktalannal, és tömeg van, mocskosak a kocsik sorolhatnám
    először ezt kell megoldani, és utána lehet arra számítani, hogy leteszik sokan az autót
    egyébként KELL a metró
    és sokakl több kellene, mert őrület ami van Budapesten
    én ezért nem megyek el a belvárosból
    én itt szeretek lakni, mert nem kell sokat utazni, nem kell várakoznom az átszállásnál, nem kell az utazás miatt egy órával előbb kelnem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249377 (7)
     
  92. 2003. május 25. 09:5310.
    Bogie, hogyan lehet megkulonboztetni egy influenzat/megfazast a SARS-tol?
    előzmény:
    Bogie (2)
     
  93. 2003. május 25. 09:089.
    Bocs nem kizárólag erről a korményról írtam, hanem mindegyikről. Mert egy kutya mind:-((((((((((((((
    előzmény:
    ogologomam (8)
     
  94. 2003. május 25. 09:068.
    Sziasztok, szép napot!
    Tudod addíg amíg a korrupció kicsi hazánkban az egeket súrolja ne is várj hatalmas változásokat:-((ha valamelyik politikus zsebébe nyomnak majd egy kis zsét, na majd akkor lesz metró. Ami, figyeld meg hamarosan bekövetkezik, mert már csak 2 éve van ennek a kormánynak arra, hogy digi-dugizzon:-((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249377 (7)
     
  95. Torolt_felhasznalo_249377
    Torolt_felhasznalo_249377
    2003. május 25. 08:147.
    Sziasztok,
    nagyon tetszik e topic alapító ötlete. :)
    Ha megengeditek, bedobnék egy hazai témát.
    Engem a 4-es metró ügye nagyon foglalkoztat, uais az én kis életemet közelről is érinti.
    A 11 kerben lakom, és mindennapi életem fontos helyszínei a város különböző végeiben vannak. Rengeteg időm megy el utazással, átszálással, toporgással. .
    Autóval, v nélküle: a közlekedés Bp-en egy vicc. Nem is értem, h egy ekkora városban, miért nem stratégiai kérdés, h a város minden porcikája bekerüljön a metro vérkeringésébe? Ahogy ez más fejlettebb országokban természetes.
    Münchenben pl. a lakosság nagy része otthon hagyja az autóját városon belüli utazgatásra, hiszen nincs értelme.
    Mit gondoltok erről?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2003. május 25. 06:596.
    Igen sajnos meg mindig eszik!
    Ezt onnan tudom hogy az angol nyelv iskolaban, ahova jarok 5 kinai osztalytarsam van es epp errol "beszelgettunk" ugy egy hete.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650554 (5)
     
  97. 2003. május 25. 06:535.
    Meggondolando dolog, hogy a sars a civet (fan elo macska)-tol az AIDS a zold majomtol, a "Mad cow disease" pedig a veszett tehenektol jon. Mind a harom allat vere jutott az emberek ve're'be, eteleken keresztul, es igy megfertozte az embereket. Valoszinuleg most Torontoban is eszik me'g ezt a fajta macskahust, mert nagy inyencfalat a kinai ettermekben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2003. május 25. 05:494.
    Sajnos nagy a valoszinusege hogy ujabb SARS-al fertozott embereket talaltak! A hirek szerint az uj fertozottek szama tobb mint 30 fo.
    Ez azert engem elszomorit!
    előzmény:
    Bogie (2)
     
  99. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 24. 21:283.
    Szia Bogie! Az első két hírről én is hallottam és mindkettő igen aggasztó, bár nem tudom melyik a "súlyosabb", ha lehet ilyen különbséget tenni.
    Ma azt mondták, hogy épp a minap vették le a tiltó listáról Torontót és most újra vissza kerülhet!

    A kerge-marha kor pedig mindig felbukkan mostanában valahol és biztos a tenyésztők vesztesége jelentős lesz. Angliában is sokan tönkre mentek.

    Amúgy Kanada szép hely lehet, ennek ellenére :) Ott még nem jártam! Te helyileg hol vagy?
    előzmény:
    Bogie (2)
     
  100. 2003. május 24. 21:052.
    Harom dolog foglalkoztatja most a Kanadai embereket.
    - a SARS ujabb megjelenese Torontoban
    - Alberta tartomanyban egy szarvasmarhanal kergekort talaltak, es most gongyolitik fel a szalakat
    - a konzervativok jovo heten uj vezetot valasztanak

    A kerge marha kor eset, rendkivul karosan befolyasolja a gazdasagot, hiszen a legnagyobb export cikke, Alberta tartomanynak ( az olaj mellett ) a marhahus. Az USA a legnagyobb fogado partner, es most semmit nem vesznek at a kanadaiaktol.

    A SARS teljesen lebenitotta Torontonak az idegenforgalmat, ami ott is oriasi vesztesegeket okoz a varosnak.

    A konzevativ part eddigi vezetoje a valaha volt miniszterelnok Joe Clark volt, aki ezzel befejezi politikai palyafutasat.

    Azoknak akik esetleg nem ismeros az itteni helyzet Kanada fuggetlen orszag, de a Brit Korona uralma alatt tovabbra is. Magyarul az allamfo II. Erzsebet angol kiralyno.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (1)
     

Címlap

top