Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hiperaktív

Zsanya
Létrehozva: 2007. január 7. 21:22
Sziasztok!

Hiperaktív figyelemzavaros gyerkőcöt nevelgető szülőkkel leveleznék! Jó lenne egy topik, ahol beszélgethetünk!
Várom a hsz-eket!
  1. 2007. január 8. 06:1126.

    szervusztok! az én kisfiam is adhd-s, figyelem és viselkedés zavar.9éves, visszatartottam annakidején az óvodában, akkor derült ki a gond. nálunk a nevtan nagyon ok és hozzáértő. sajnos megyei szinten nem tudtam semmi jót elérni 1év alatt (nincs ennek a gyereknek semmi baja, csak kicsit agressziv, majd kinövi!), majd egy alapitványi kórházban mégiscsak kiderült, hogy igenis kezelendő. elsőben első félévben még nem volt orvosi segítségünk, nem is írt meg néhány dolgozatot, mert nem akarta, meg egyéb agresszív ügyei voltak, nem tudott figyelni, nem akart együttműködni. Mióta gyógyszert szedünk a hatásidő alatt teljesen normális gyerekként működik, valószínüleg nagyon jó bizonyítványa lesz félévkor. a gyógyszertől nem szabad félni, egyáltalán nem okoz függőséget, a központi idegrendszert stimulálja, a gyerek tud figyelni, összpontosítani és viselkedni. szerintem hatalmas segítség a gyereknek, a gyógyszer segítségével ugyanolyan tud lenni, mind a társai és én remélem, hogy idővel meg tudja majd tanulni, hogyan kezelje saját maga a figyelemzavar és viselkedés gondjait. mert ezt is meg lehet tanulni, ha valaki akarja és kap hozzá segítséget. ezek az én tapasztalataim, nem akarok senkit semmire rábeszélni, először én is tartottam a gyógyszertől, de a helyzet már tarthatatlan volt. ma már sajnálom, hogy nem az első alkalommal fogadtam el a segítséget, mert akkor talán az iskolai közösségben nem is derült vona ki, hogy a gyereknek gondja van, hogy ő más mint a többi. ezt azért vegyétek figyelembe, óvodában tök mindegy, de az iskolában már teljesíteni kell, egy olyan közösségbe kerül a gyerek, ami sokáig kíséri végig (min 8 év) és ezelatt kamasz is lesz, nehéz lesz feldogoznia saját gondjait, nemhogy még ezeket a másságait is. szerintem csak egyszerűen segíteni kell neki és ha máshogyan nem megy, akkor igenis gyógyszerrel, hogy további gondokat elkerülhessen, ne is kelljen beszélni róla - de ez nem homokba dugom a fejem, hanem segítség, ami nem szégyen, hanem segítség a gyereknek, hogy kevésbé érezze másságát. mert ugye azért azt se felejtsük el, hogy idővel a gyerek rá is játszik a dologra, észreveszi, hogy vele nem úgy foglalkozik a tanár néni, vele elnézőbb, vele türelmesebb, neki nem mindig kell ugyanazt teljesíteni, mint a többinek, mert ő ugye nem képes rá...szóval ez szerintem egyáltalán nem tesz jót a gyerek személyiségfejlődésének.

    sziasztok  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. január 7. 23:1125.
    Erre még válaszolok.Most már igen,szerencsére.De nyáron még velünk aludt.Neked is jó éjszakát!Holnap jövök.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. január 7. 23:0824.
    Ez az amit nagyon nehezen viselek a megvető pillantások.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. január 7. 23:0823.
    Most nézem mennyi az idő! Megyek aludni, mert mindjárt kelnek! Ti végigalusszátok az éjszakát? Mi nem még soha! Jó éjt! Ha gondolod írj /írjatok holnap is!
    előzmény:
    retimici (20)
    2007-01-07  23:00
  5. 2007. január 7. 23:0622.
    Bolt?Mindig meglát valamit és ha nem kapja meg ,tombol.Minden reggel amikor kéne indulni az iskolába akkor jön rá,hogy én ezt elrakom vagy megnézem.Hárman várunk rá nagykabátban de Ő még akkor is visszaszalad a szobájába valamiért.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. január 7. 23:0421.
    A dührohamok nálunk is gyakoriak. És ismerem az embereket is, milyan arccal néznek ránk! Pl. a múltkor nagy zsúfoltság lett a buszon, ülőhely persze sehol, a csajszim meg ordított, az emberek meg: Mért nem lehet megnevelni, el van kényeztetve...
    előzmény:
    retimici (20)
    2007-01-07  23:00
  7. 2007. január 7. 23:0020.
    Volt egy korszaka az életünknek amikor naponta többször  kapott dührohamot.Mindenért.Már az anyukám is azt mondta ,hogy ő ezt nem tudná elviselni.Persze néha most is mondja ,hogy miattunk ilyen mert nem tudjuk megnevelni.Pedig igyekszünk türelmesek lenni,de olyankor amikor pl. nyáron az udvaron jött rá a szomszédok előtt,na olyankor én is elvesztettem a fejem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. január 7. 22:5619.
    Türelemmel hogy állsz? Én igyekszem...
    Mi boltba is nehezen jutunk el... Nálatok ez már könnyebb? Öltözködés, meg a napi rutinhoz kell még könyörgés? Vagy nálatok soha nem is kellett?
    előzmény:
    retimici (15)
    2007-01-07  22:45
  9. 2007. január 7. 22:5318.
    Szerintem is mindenképpen hord el a kezelésre! Mit javasoltak?
    előzmény:
    csámpás (16)
    2007-01-07  22:50
  10. 2007. január 7. 22:5117.
    Ő is ordibálós? A lányom is . Bár az Öcsivel (11hós) még nem ordibál, de velem állandóan.
    előzmény:
    retimici (15)
    2007-01-07  22:45
  11. 2007. január 7. 22:5016.
    Állítólag az autizmus egyik jóval egyhébb fajtája.

    Igen, ez az álltalános sajnos amit te írsz valószinüleg minket is ehajtottak volna, ha nincs orvosi igazolásunk arról, hogy "önveszélyes"

    Én is ugy gondolom még korai...de gondolom ártani nem árthatok neki egy kezeléssel, csak múljon el ez a fejbeverés...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_264243 (14)
    2007-01-07  22:40
  12. 2007. január 7. 22:4515.
    Az az érdekes,hogy az iskolában nincs vele gond.Ha itthon írja a házifeladatot és a huga megszólal leüvölti a fejét.Egyébként a bizottságnál ő sem tudta megoldani a feladatokat ,de szerintem ez érthető.Akkor volt ott először egy idegen helyen ,egy idegen emberrel
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. január 7. 22:4014.
    Mi az hogy aspergeres?
    Azt szokták mondani, hogy általában 5-6 év körül lehet megállapítani.
    De én is előbb észrevettem, csak a csajszim egy ideig még tudott társaságban viselkedni egy kicsit, és 5 perc beszélgetéssel letudtak. (gondolták túlaggódós anyuka)
    Aztán amikor visszamentünk a nevtan-ba, kezünkben szakvéleménnyel és terápia javaslattal, még mindig azt mondták, hogy ÁÁÁ semmi baj... Majd amikor 1 perc után (miután mindet lepakolt a játékospolcról) elkezdte kalapálni a tükröt, kirohangált, fetrengett a földön stb azt mondták, hogy De nem gondolta volna! Ja?!?!?! 5 perc után ismét eljöttünk, de már ha könyörögnének a nev tan.ba.hogy vigyem oda, akkor se tenném!
    előzmény:
    csámpás (11)
    2007-01-07  22:29
  14. 2007. január 7. 22:3513.
    Szerintem se lehet még ilyen kiskorba megállapítani ezt.Nálunk ennyi idősen még nem volt gond.Ezért is ért váratlanul.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. január 7. 22:3312.
    A lánykámnak én sem adnék gyógyszert, bár mi még most kezdjük szinte a terápiákat (Ayres, pszihopedagógus, pszihológus-nála már 3x voltunk) és ő amúgy is szed gyógyszert az epilepsziájára.
    Mi a Heimbe járunk.
    Mi is voltunk ilyen bizottságnál, fel sem tudták mérni a csajszim, mert semmit nem csinált, amíg feladathelyzetbe volt. Utána, mikor már velem beszéltek, bezzeg hozta a formáját...
    Nehéz nagyon kezelni a fiad?
    Mert a lánykám egy "őrült-csirke". Ezt szoktam neki is mondani, aztán jókat nevet rajta.
    A figyelemzavar mennyiben jelentkezik így tanulásban? Gyakran elkalandozik?
    előzmény:
    retimici (10)
    2007-01-07  22:23
  16. 2007. január 7. 22:2911.
    Aham, köszönöm, hogy válaszoltatok.
    Az én fiam is hiperaktív gyanus. Ugy kezdődőtt, hogy nagyon hamar felhergeli magár, szinte rá sem lehet szólni smmiért mert akkor elkezd "dühöngeni" ez abból áll, hogy veri a fejér a falba, padlóba, ahova éri....elég durván, volt hogy össze is kellett varni
    Ezután mentünk el pszihológushoz, aki azt mondta 3 alkalom után, hogy vagy aspergeres, vagy híperaktív, vagy mindkettő. Ellettünk mi is küldve a Budai Gyermekkórházba. Ami engem aggaszt, hogy az én fiam még csak 2 és fél éves.....elég korainak tartóm, hogy ilyet megállapítsanak, vagy nem?

    Érdekes azis amit írtok, ő társaságban vagy nagyon agresszív lesz, (veri a többi gyereket) vagy iylen szorongó amit írtok. Bár mi még nem járunk oviba, csak játszóba és rokonokhoz.
    De minden másban olyan mint a könyvekben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. január 7. 22:2310.
    A mi kisfiunk is nagyon szorongó.Minket elküldtek a  Budai Gyermekkórházba kivizsgálásra.Ott is megállapították,hogy híperaktív és gyógyszert is írtak neki,de mi úgy döntöttünk a gyerekorvosunk.kal közösen ,hogy nem fogja szedni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. január 7. 22:189.
    Nekünk  az ovodában jelezték,hogy valami nem stimmel a gyerekkel.Kb.5 éves volt.Elküldtek a nevelési tanácsadóba,oda kb.fél évig jártunk,ott nem tudták eldönteni,hogy mi a helyzet ezért tovább küldtek Tanulási Képességet Vizsgáló Bizottsághoz.Ott azt mondták,hogy hiperaktív és figyelemzavaros.,és valószinüleg disz.-es is .lesz.1 évig jártunk fejlesztésre és speciális tornára.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2007. január 7. 22:178.
    Szia!
    4 még nem volt amikor kezdtem észrevenni, hogy valami nem olyan mint kellene. Ne értsd félre, nem vagyok mérce szerint nevelő anyuka, csak voltak -akkor még apróságok- amik furik voltak. Aztán augusztusban lett kimondva. Bár már előbb is megállapítható lett volna, csak nem megfelelő szakemberhez vittem, nem foglalkoztak velünk. (ez a helyi nev.tan.-ba volt).

    előzmény:
    csámpás (6)
    2007-01-07  22:09
  20. 2007. január 7. 22:127.
    Nem csinál semmit az oviba. Csak szorong, de olyan szinten, hogy az borzasztó. És ezt az évet kihagyjuk. Járunk pszihológushoz is ő is egyetértett. Ti jártok valahova? Mikor derült ki, hogy gond van?
    előzmény:
    retimici (5)
    2007-01-07  22:06
  21. 2007. január 7. 22:096.
    Sziasztok!

    Az érdekelne, hány évesek voltak a gyerkőceitek amikor megállapították, hogy hiperaktív? És erre, hogy jöttek rá? Olyan vékony a határ
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. január 7. 22:065.
    Jobban mint vártuk,de azt hozzá kell tennem,hogy a magatartásával és a figyelmével az iskolában állítólag nincs gond.Miért nem jár a kislányod oviba?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. január 7. 22:034.
    Szia!

    Nekem a lányom 5 múlt. És középsős lenne-ha járnánk oviba. Hogy megy a suli?
    előzmény:
    retimici (3)
    2007-01-07  21:59
  24. 2007. január 7. 21:593.

    Szia!

    Nekem van egy 7 éves kisfiam aki az orvosok szerint hiperaktív és figyelemzavaros.Most kezdtük az .iskolát kislétszámu osztályban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. január 7. 21:422.
    szia!!

    nézz be erre a topikra ha van kedved

    http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?forumid=128217

    nagyon jó a társaság Üdv J.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_264243 (1)
    2007-01-07  21:22

Címlap

top