Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

János kórház szülészete

MKata
Létrehozva: 2003. június 25. 10:51
Kedves Kismamák, és Anyukák!

Októberben fogok a Szent János kórház szülészetén szülni. Nagyon érdekeklne minden olyan Kismama és Anyuka véleménye akinek kapcsolata volt ezzel a szülészettel! Előre is köszönöm!
  1. 2003. június 25. 14:4026.
    Örülök, hogy Te is így látod!
    Annak ellenére, hogy nagyon sz@rul végződött a történet, csak jókat mondhatok.
    És mivel én voltam az "áálandó bútordarab", láttam elég sok mindent (jót és rosszat is), de le a kalappal az ott dolgozók előtt.
    És a fogadott dokimnak felajánlottam, hogy megyek a magánrendelésére, mert soha nem akar pénzt elfogadni (csak akkor tudtam neki odatuszkolni, mikor a kórházból hazamentem), de azt mondta, hogy erre nincs szükség, menjek nyugodtan a kórházba! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437771 (24)
     
  2. Torolt_felhasznalo_399338
    Torolt_felhasznalo_399338
    2003. június 25. 14:3525.
    Tőlem megkérdezték, hogy akarom-e, hogy kapjon tápszert és mondatm, hogy nem. Éjszaka a saját tejemet kapta, mert volt bőven és belehetett tenni a hűtőbe a baba nevével ellátva.
    előzmény:
    allisc (23)
     
  3. Torolt_felhasznalo_399338
    Torolt_felhasznalo_399338
    2003. június 25. 14:3324.
    Szia Évi!
    Én is ezt bizonygatom és örülök, hogy egy a véleményünk. Én is ajándékkosarat vittem:)))))
    Remélem a következő terhességed szerencsésen végződik!!!!
    előzmény:
    évi* (22)
     
  4. 2003. június 25. 14:2823.
    Sziasztok! Itt van egy kis összefoglaló a szülészetekről:

    http://www. babapont. hu/babavar/szul/szuleszetek. html

    pontok utáni szóközöket töröljétek!

    Így ránézésre nekem az nem tetszik, hogy teáztatják ill tápszerezik a babákat. Én az Uzsokiban szültem, ott is ez a bevált a gyakorlat. Legalábbis a csecsemősöknek ez kényelmesebb, mint megtanítani szoptatni az anyukákat. :o((( Engem úgy engedtek ki az Uzsoki kórházból, hogy nem tudtam szoptatni, pedig lett volna tejem. Ha nincs áldott jó gyermekorvosunk és védőnőnk, akkor tápszeres lenne a kisfiam. Mivel ők segítettek sikerült szoptatnom végül. Most 8, 5 hónapos és még mindig kedvence a cici!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. június 25. 14:2522.
    Sziasztok!
    Én januárban két hétig feküdtem a Jánosban a szülészeten (sajnos vetélés lett a vége), azért oda estünk be az ügyeletre, mert az volt a legközelebb, de azóta az addigi orvosomat lecseréltem, mert még éltemben nem találkoztam olyan rendes dokival, mint amilyet a Jánosban találtam. Mellesleg addig is csak jó tapasztalatokat szereztem, amig nem választottam dokit. Mindenki nagyon kedves, emberséges volt, mindenkinek volt 1-1 jó szava hozzám, aki csak betévedt a szobába, és nagyon odafigyeletek. A nővéreknek egy akkora hatalmas ajándékkosarat vittem, amekkorát csak bírtam, mert legszívesebben mindenkinek adtam volna pénzt, de ennyi pénz a világon nincs.
    Mellesleg fel is van szépen újítva szülészet.
    Remélem segíthettem, és sok boldogságot kívánok a babához!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. június 25. 14:1821.
    Sziasztok!

    Most olvastam végig a hozzászólásokat, és nekem más jellegű tapasztalataim voltak, vannak. Több, mint 3 éve oda járok, gyógyszer, ill rákszúrés miatt. Először én is a tinédzserambulancián kezdtem. Már mehettem volna a felnőtt rendelésre id, de először egyedül mennioda, visszataszító volt, és féltem. Az ambulancián én egyáltalán nem találkoztam olyan orvossal, akire rosszat lehetne mondani. Kedvesek voltak, látták, hogy félek, és biztattak, hogy ne féljek, nem lesz semmi baj. Később a felnőtten egyetlen orvos volt, aki nem tetszett. A nevét nem tudom, de idős volt inkább, mint középkorú. Az elég durván megvizsgált, mert véreztem utána, és mivel fájt is, gondolom, hogy ettől volt. Hozzá nem mentem többet, de ezt leszámítva, szerintem nem rossz választás a János. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_512640
    Torolt_felhasznalo_512640
    2003. június 25. 14:0620.
    Kulonben ajanlo a Babanet Tarsalojat is, mert ott van egy Janos korhazas topic, hatha talalsz infot meg.
    előzmény:
    MKata (10)
     
  8. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2003. június 25. 14:0519.
    Én a Lintnert ezer éve ismerem, a fiamat nála szültem, de most szakítottam vele egyszer s mindenkorra. Ha időpontot kapsz tőle, akkor jó, ha ahhoz képest 3-4 óra múlva hajlandó 5 percre fogadni. . . És még tudnék mesélni. . . :(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_399338
    Torolt_felhasznalo_399338
    2003. június 25. 13:5618.
    Szia!
    Nem fizetősben voltam. 3 ágyas volt a szoba, de vannak 2 és 5 ágyasak is. A fizetősben van olyan ahol a férjed is bent aludhat. Én a Kaszás Tibornál szültem. Majd meglátod milyen kedves lesz mindenki!Lintner is nagyon aranyos volt még Ő vígasztalt egy "bemutatós"vizsgálaton, mert a babám haránt fekvéses volt. Mondta, hogy ne aggodjak meg fog fordulni a babám. És meg is fordult szülés elött egy nappal:))))))))
    előzmény:
    zsizbó30 (17)
     
  10. 2003. június 25. 13:4817.
    Evelin!
    Én kérdeznék ha lehet.
    Te fizetős szobában voltál? Ha nem akkor hány ágyas szobában voltál?
    És kinél szültél?
    Előre is köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437771 (16)
     
  11. Torolt_felhasznalo_399338
    Torolt_felhasznalo_399338
    2003. június 25. 13:4516.
    Szia Kata!
    Én tavaly szültem a Jánosban és nem bántam meg!Szuper volt!A fogadott orvosomon kívül a többi orvos is nagyon kedves volt. Mindegyik tudta, hogy milyen próblémák voltak szülés előtt és nem csináltak úgy, hogy ez nem az én betegem kit érdekel.
    A nővérek is nagyon kedvesek voltak. Én félig az Effikénél és a Katikánál szültem. Mindent megtettek, hogy a legjobb legyen. Gátmetszést elöször nem akartak végezni, de a végén mégis szükség volt rá, mert nagy volt a babám. Ő egyébként a 2. Az elsőt a BM-ben szültem. Ég és Föld. A szobák is nagyon szépek van amelyikben bent van a fürdőszoba. Én is ilyenben voltam és még fizetni se kellett érte. Nem tudom Plüssmackóék mikor voltak 17 évesek, de a János az egyik legjobb!A Káliból is idejárnak meddőségi kezelésre is. Nem egy kismamával beszéltem, amíg bent voltam és mindenki csak dicsérte. A csecsemősökkel nem voltam egyedül megelégedve. Bármi kérdésed van írj. Nemtudom mi érdekel még. Szóval szerintem az egyik legjobb kórházban fogsz szülni:))))))))
    előzmény:
    MKata (1)
     
  12. 2003. június 25. 13:3315.
    Nekem ugyanilyen tapasztalatom volt, csak én nem gyógyiért mentem, hanem problémával (nem terhesség, összeszedtem vmi fertőzést). Szűz voltam, és mégis úgy beszélt velem, mintha a sarokról jöttem volna, majdnem elsírtam magam. Reszkettem odamenni. Míg aztán a II. Klinikán nem javasolt egy ismerősöm orvost. Én a Margitban szültem, a körülmények nem voltak túl jók, az orvosok és a nővérek igen.
    előzmény:
    plüssmackó (14)
     
  13. 2003. június 25. 13:2914.
    Jah és még valami 17 éves korombeli emlék. . ott volt először gyermeknőgyógyász ambulancia. . akkori párommal elmentünk. . hogy gyogyi kellene. . mert ugye akkor mi már. . khm. . szóval túl voltunk ezeken a tapasztalatokon és mivel nemigen szerettünk volna gyereket így gondoltuk hogy 18 alatt valamivel a gyermeknőgyógyászat lehet a legjobb megoldás. . mert ugye ott hozzá vannak szokva pszichológus is van ilyesmi. . .
    2 óra várakozás. . . utána az orvostól a következőket kapta meg a párom. . . .
    ad1 ne akarjon még d. . . ni tanuljon
    ad2 keresztény ember nem csinál ilyet
    ad3 abortusz részletes bemutatása fotókkal
    ad4 minden ffi csak azt akarja és utána eldobja
    ad5 anikor ezek ellenére mégis kitartott amellett hogy ő tablettát akar akkor kis qrwa lett :((
    Gondolhatjátok hogy hogyan jött ki az orvostól lelkileg összetörve és sírva. . . jópár hétig tartott amíg összeszedtem a lelkét. . . mellesleg utána együtt jártunk aztán 3-3 1/2 évet. . . Na a János gyermek nőgyógyászati ambulanciájáról ezek után ugye meglett a véleményem :( röviden ennyi a személyes tapasztalat :((
    előzmény:
    plüssmackó (12)
     
  14. 2003. június 25. 13:2413.
    Igen, róla én is jókat hallottam, ő a vezető azt hiszem.
    Én a Baltschiknál szülök, ő sem lelkizős, de nekem nem is lenne jó, mert úgy is a problémákon túl sokat tudok őrlődni.
    Mikorra vagy pontosan kiírva?
    előzmény:
    MKata (10)
     
  15. 2003. június 25. 13:2112.
    mondtam !!! :( csak hallottam olyan nőktől akik ott próbáltak szülni és utána villámgyorsan félidő után vagy még később elpártoltak más kórházakba. . . Nekem a Jánossal ezidáig - bár ugye nem a szülészeten :) - nagyon rossz tapasztalataim voltak. . .
    Amit már láttam belőle
    szemészet
    urológia
    trauma
    rtg
    II bel. . .
    egyik sem győzőtt meg :(

    Anno a kisfiam az uzsokiban született. . az sem sokkal jobb. . . sokminden múlik az orvoson. . .
    Tudom nem nyugtattalak meg :(
    előzmény:
    MKata (6)
     
  16. 2003. június 25. 13:1411.
    Egy férfi volt, idősebb, de a nevére nem emlékszem. Csak arra, hogy ha valami bajom volt, úgy bánt velem, mintha a sarokról jöttem volna.
    előzmény:
    zsnagyi (9)
     
  17. 2003. június 25. 13:1010.
    Szia Zsizbó!

    El sem tudod képzelni mennyre örültem az üzenetednek! Már-már kezdtem azt gondolni, hogy a kismamák közül csak én nem tudom, hogy milyen rossz hely a János. Én Lintnernél fogok szülni. Nekem nagyon szinpatikus, és sok helyről hallottam, hogy szakmailag nagyon jó, bár nem az a "lelkizős" tipús, de ez nem baj a lelki életet úgyis a Férjemmel szeretem élni. :o)))
    előzmény:
    zsizbó30 (8)
     
  18. Torolt_felhasznalo_279351
    Torolt_felhasznalo_279351
    2003. június 25. 13:059.
    Lehet az az orvos már ott sincs, akihez jártál.
    Neve volt?
    előzmény:
    Nyul (7)
     
  19. 2003. június 25. 13:048.
    Szia Kata!
    Én szeptemberben fogok szülni a Jánosban. Három barátnőm szült már ott és mindegyiknek jók a tapasztalatai. Ketten az én dokimnál szültek egy pedig egy másik dokinál. Szerintem tök szép a szülészet.
    Mindegyik azt mondta, hogy nagyon kedvesek voltak.
    Az én dokimmal meg különösen meg vagyok elégedve. . .
    Te kinél szülsz?
    előzmény:
    MKata (6)
     
  20. 2003. június 25. 12:587.
    Szia, én nagyon régen jártam ott, de akkor olyan tapasztalatokat szereztem, hogy nem mentem soha többé. Sem a járóbeteg rendelésre, hogy ott szüljek, meg sem fordult a fejemben. !De persze a Te orvosod lehet ettől még jó orvos.
    előzmény:
    MKata (6)
     
  21. 2003. június 25. 12:556.
    Annyira megdöbbentettél, hogy csak ennyit birtam írni. . . ha már egy férfi is így ír erről a szülészetről akkor én hol éltem eddig?! Ezért szertném, hogy megírd mire alapozod a véleményed! Nekem nagyon fontos, én már több hónapja oda járok az oszályvezető főorvoshoz, sőt már feküdtem is ben 5 napot, de én semmi "rendellnest" nem tapasztaltam. Vagy csukva volt a szemem?
    előzmény:
    plüssmackó (4)
     
  22. 2003. június 25. 12:495.
    Kifejtenéd?
    előzmény:
    plüssmackó (4)
     
  23. 2003. június 25. 12:424.
    én - persze ffiként csak hallottam - hogy híresen a legrosszabb a városban :((
    hát ez van. . . ha nem is segítség
    előzmény:
    MKata (1)
     
  24. 2003. június 25. 12:223.
    Köszönöm :o))))! Persze, hogy segítettél!
    előzmény:
    Kati100 (2)
     
  25. 2003. június 25. 12:122.
    Szia!

    Nem tudom, hogy segítek-e valamennyire, de nekem az egyik kolléganőm ott szült tavaly. Akkor még minden esetben végeztek gátmetszést, de neki a varrás nagyon fájt. Egyébként kedvesek, segítőkészek, közvetlenek voltak. Ennyit tudok. . .
    előzmény:
    MKata (1)
     

Címlap

top