Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bölcső vagy gyerekágy?

Torolt_felhasznalo_851434
Torolt_felhasznalo_851434
Létrehozva: 2007. március 5. 14:51

Sziasztok.

Miután éppen azt kutatom, hogy mi a legideálisabb megoldás az üjszülött elhelyezésére, ide várok mindenkit, aki képes kultúráltan vitatkozni, eszmét cserélni, beszélgetni ebben a témában. Beszélgethetünk olykor egyebekről is. Csak annyit kérek mindenkitől, hogy feltétlenül tiszteljük egymás véleményét.

Legyen ez egy jó hangulatú, vidám topic. 

Üdvözlettel,

Ősanya

  1. Torolt_felhasznalo_851434
    Torolt_felhasznalo_851434
    2007. március 5. 15:5426.

    Szia,

    babafüggő, személyiség függő a dolog. Szerintem a lelki egyensúly a legfontosabb a babánál is, a szülőknél is. Ha így tudsz pihenni, akkor így pihenj, mert az a fontos, hogy pihenni tudj.

    Előbb-utóbb úgy is le lehet erről szoktatni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699936 (4)
    2007-03-05  15:12
  2. 2007. március 5. 15:5025.
    Amikor hulla fáradtan panaszkodtam a barátnőmnek akinek két nagy fia van, hogy éjjel sokszor fel kell keljek a kislányomhoz, azt mondta, "Addig örülj hogy éjjel sír, mert akkor biztos lehetsz benne, hogy otthon van." Amikor a fiúk kimaradoztak eleinte, egy szem hunyásnyit nem aludt. Már kezdd megedződni.:D
    előzmény:
    zsibrák (23)
    2007-03-05  15:45
  3. 2007. március 5. 15:4824.

    Nekem nagyon furcsák ezek az együttalvós sztorik, igaz én régen szültem, bár akkor rögtön hármat is egymás után, és soha egyik sem aludt mellettünk. Ennek ellenére tudtam szoptatni, és semmi lelki traumát nem okozott sem a gyerekeknek sem nekem, hogy nincsenek még éjjel is a nyakamon. 
    Én nem hiszem el, hogy a szülők tudnak nyugodtan aludni, ha mellettük van a baba...hogy más egyéb khm..ágyban történő tevékenységet ne említsek...     

    Nálunk bölcsőben aludtak, szigorúan kirögzített állapotban, nehogy ringassa őket a bölcső és megszokják...   
    A mai eszemmel tuti nem ezt tenném, de ma már esélyem sincs kiróbálni más módszert.... 

    Viszont nagyon tetszett szombaton délelőtt Liptai Claudia műsorában az a lengő bölcső, és a hozzá tartozó nagyon meggyőző magyarázat a baba testi fejlődésével kapcsolatban.

    Ahogy a most 20 éves lányomat és a barátját elnézem, lehet hogy nemsokára be kell ruházzak mégis egy bölcsőre...   

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. március 5. 15:4523.
    Valóban, megnyugtató. Eddig engem is foglalkoztatott ez a kérdés, mert májusban születik a fiam. De a te egyszerű rálátásod a problémára leegyszerűsíti a helyzetet. (megkönnyebbült sóhaj szmájli)
    előzmény:
    mocli (17)
    2007-03-05  15:30
  5. Torolt_felhasznalo_851434
    Torolt_felhasznalo_851434
    2007. március 5. 15:4422.

    Szia, Isten hozott nálam!

    Én négy gyermekes anya vagyok és mind a négyet fél éves korukig magunk mellett tartottam. Szerintem ez biztonságosabb és kb. ekkor kezdik a babák tudni, hogy el is lehet "zsiványodni".

    A bölcsőre kitérve:

    Eddigi kutatásaim azt mutatják, hogy a bölcsőnek csak akkor van értelme, ha az függesztett, lengő bölcső.

    Az ugyanis fejleszti a vesztibuláris apparátust(egyensúlyrendszert), ami később már pótolhatatlan előnyöket ad a csecsemőnek. A talpas bölcső nem fejleszti a babát, ezt végre meg kéne értse már minden szülő, de hát ugye nem tanítják sehol. Abban ugyanis csak billegtetni lehet a babát, de a baba a saját primitív mozgásával nem tudja meglengetni, mint a lengő, ringó bölcsőt.

    Arról nem is beszélve, hogy egy nagyobb gyerek ki is tudja belőle borítani a tesót egy óvatlan pillanatban belőle. 

    Szóval, szerintem együtt s ha bölcső, akkor lengő bölcső.

    előzmény:
    Katuss (2)
    2007-03-05  15:09
  6. Torolt_felhasznalo_271963
    Torolt_felhasznalo_271963
    2007. március 5. 15:4021.
    Szia!
    mi is kaptunk bölcsőt, de ikreink lettek...és egy bölcső kevés volt:-)
    nálunk kiságyban alszanak az első pillanattól, kb két évesen költöztek nagyobb ágyba.
    Talán most tavasszal cserélünk ismét egy emeletes ágyra:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_851434 (1)
    2007-03-05  14:51
  7. 2007. március 5. 15:3520.

    Sziasztok!

    Ha a kérdésre válaszolok, akkor a kettő közül inkább a bölcső.

    Az én lányom most két éves, eleinte mózeskosárban volt napközben, vagy az ölemben. Éjjel az első szopiig szintén mózeskosárban, aztán magunk mellé vettem a nagyágyba, mert így szinte zavartalanul tudtam éjjel szoptatni. És úgy megszerettük az együttalvást, hogy most is együtt alszunk egy hatalmas 3 személyes matracon földön, Papa, Mama, gyerkőc... imádom, hogy melletünk van, reggel őt látom először ha kinyitom a szemem és a kezdeti aggályaimat elhessegette W. Sears "Éjszakai gondoskodás" c. könyvével.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. március 5. 15:3219.
    Nálunk pont 2,5 éves volt a Kristóf, mikor jött a kistesó. 4 hónap múlva együtt aludtak a szobájukba. Semi gond nem volt, soha nem ébredt fel a nagy a kicsire, vagy fordítva. Azok voltak jó pillanatok, mikor a nagy hisztizett, hogy nem akar aludni, a kicsi felemelte a fejét, rosszalóan ránézett, elfodult, s aludt tovább.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_491212 (11)
    2007-03-05  15:21
  9. 2007. március 5. 15:3218.
    Nálunk nem volt bölcső. A mózeskosár is csak egy darabig, mert 3 hónapos koráig fért bele az elsőszülöttem, a kicsi pedig 2 hónapos koráig. A kiságy viszont 6 éves koráig szolgálta az ifjabbikat is, a bátyját pedig addig, míg már nem gurult le az ágyról. Kb 3 éves koráig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_851434 (1)
    2007-03-05  14:51
  10. 2007. március 5. 15:3017.
    Egyetlen dologban egészen biztosak lehettek: Ha az anya mellett alszik, abból baj nem lehet mert előbb utóbb áthurcolkodik a saját ágyába és egyszer eljön az az idő is, hogy fogja magát és elköltözik, saját élete lesz. 15 20 évet igazán ki lehet bírni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_851434 (1)
    2007-03-05  14:51
  11. 2007. március 5. 15:2816.

    Szia !

    A legidealisabb megoldast nem tudom. 

    Nekem harom eves lesz a fiam .Mi is berendeztuk szepen a babaszobat ,kisagyat. Az elso par ejszaka , ha felebredtem mindig atmentem megnezni ,hogy mi van vele . De ez nagyon faraszto volt + lehet ,hogy eppen visszaertem az agyba elaludtam es arra ebredtem ,hogy sir , hogy szopizni akar. Szoval hamar feladtam a kulonszoba elmeletemet es atkerult a mi szobankba . Igy mar elobb meghalottam ,ha felebredt de ha en meg akartam nezni mi van vele meg mindig ki kelett szalnom az agybol. Igy  a mi agyunk melle huztuk az o fekhelyet az en oldalamra.Igy mar csak eleg volt kinyitni a szemem , hogy lassam mi van vele , es ha szopizni akart akkor sem kelett sirnia ,hogy meghalljam mert mar a nyoszorgesre felebredtem. Nekunk ez vallt be . Apanak jo volt mert ugye nem sirt a baba, hiszen elobb meghalottam tehat aludhatott. Nekem jo volt mert en sem azzal toltottem az ejszakat ,hogy a ket szoba kozott ingaztam , vagyis en is tobbet aludhattam. En persze a Manonak is , mert neki sem kelett sirnia a ciciert , gyorsan ehetett es aludtunk tovabb.Ha lesz meg babank vele is igy csinalnam .

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_851434 (1)
    2007-03-05  14:51
  12. Torolt_felhasznalo_699936
    Torolt_felhasznalo_699936
    2007. március 5. 15:2615.

    Szia

    nekünk azt mondta a doki, és a könyveket amiket bújtam kb azok is, hogy 2 hónapos kora környékén érdemes kitenni az ágyába, mert akkor még nincs az a megszokás. Utána nehezebb kitenni.... Bár a sogornőméknél 2 éves volt a lányzó amikor maga kérte, hogy másik szobába menne aludni, hiszen Ő már nagy lány  . Egy másik ismerősünknél, meg most 6 éves a kisfiú és nincs olyan éjszaka, amit anya nélkül töltene el, még a nyagszülőknél sem alhat a gyerek, ( pedig a szülők engednék) mert nincs ott anya!!!! És akkor megy a hiszti. éjjel haza kellett vinni gergőt, mert nem volt hajlandó aludni, csak sirt.....

    előzmény:
    Katuss (9)
    2007-03-05  15:20
  13. Torolt_felhasznalo_123844
    Torolt_felhasznalo_123844
    2007. március 5. 15:2614.

    Nalunk is hasonlo lesz a felallas  , csak a lanyom julius vegen, amikor a kicsi varhato meg csak 22 hos lesz.  Mi ugy tervezzuk, hogy ha a kicsi jol evo/alvo lesz ejszakankent (dream on   ), akkor minel hamarabb atraknank a masik szobajaba, had szokjak egymast.  Es ez alatt fokent a nagyobbikat ertem, hiszen o az akit valszeg zavarna/felebreszteni a masik minden kis nesze kezdetben, nem pedig egy ujszulottet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_491212 (11)
    2007-03-05  15:21
  14. 2007. március 5. 15:2413.

    Sziasztok!

    Két fiam van, de lassan a kicsi is kinövi a kiságyat. Most lesz kettő. Nálunk mind kettőnek volt bölcsője is. Az első 3-4 hónapban a bölcső ott volt az ágyunk mellett, a kiságy a gyerekszobába. Éjjel a bölcsőbe aludtak, nappal a kiságyba. Amikor kinőtték a bölcsőt, mindken gond nélkül megszokták az éjszakai alvást a kiságyba is. Sokszor köztünk is aludtak, a nagy 4,5 éves, van, hogy most is jön. Ez nem gond, igaz rendszert nem csinálunk belőle. Nekünk jó, a gyerekeknek is jó. Jó érzés, mikor ott szuszognak mellettünk.  Akkor van gond, ha mindkettő ott akar köztünk lenni, s egymással bunyóznak a helyért.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. március 5. 15:2412.
    Nálunk 1 éves koráig volt velünk a nagyobbik fiam.  Aztán mi költöztünk ki, mert új gyerek érkezett SEmmi baj nem volt, kb. 3 nap alatt megszokta.  A tesóval már annál nehezebb dolgunk van 
    előzmény:
    Katuss (9)
    2007-03-05  15:20
  16. Torolt_felhasznalo_491212
    Torolt_felhasznalo_491212
    2007. március 5. 15:2111.
    Sziasztok!

    Én is felvetnék egy kérdést, tekintve, hogy két és fél éves kislányom mellé júliusban születik meg a kistesó: az elején pár hónapig mindenképpen velünk lesz egy szobában a pici... De meddig? Úgy értem ha nincs semmi gond és nem zavarják egymást, vajon mikor lehet őket egy szobába tenni?

    Mi a lányomat egyébként kezdettől külön szobában altattuk el, az elején 2 hónapot én vele voltam a szobájában, jól megszokta, aztán ő kora hajnalban mindig átjön, és köztünk durmol tovább
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. március 5. 15:2110.
    Szia! Én már bánom, hogy nem ruháztunk be egy bölcsőbe...de már 4 hós a babám, úgyhogy most már nem is fogok, de neki jó lett volna, mert  nem szereti a merev kiságyat, inkább mindig mozgásban érzi jól magát és a kuckósabb mózesben alszik el jobban. Szóval én azt mondom, hogy hajrá bölcső, de nem az, ami csak jobbra-balra ringat, hanem ami szabadmozgású, függesztett.  Ha pedig már csak "útban" van és nem akarsz több bébit, egyszerűen eladod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_851434 (1)
    2007-03-05  14:51
  18. 2007. március 5. 15:209.
    és szerintetek hány hetes/hónapos koráig legyen velünk? az elején biztosan velünk szeretném, olyan rossz lenne szegény egyedül hagyni, de azt se szeretném, ha majd 5 ées korában is a mi szobánkban lenne.
    előzmény:
    banyucika (6)
    2007-03-05  15:14
  19. Torolt_felhasznalo_123844
    Torolt_felhasznalo_123844
    2007. március 5. 15:198.
    ertsd: magad melle venni az agyba es megszoptatni....nem vele aludni tovabb  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_123844 (7)
    2007-03-05  15:18
  20. Torolt_felhasznalo_123844
    Torolt_felhasznalo_123844
    2007. március 5. 15:187.

    En is az egyuttalvasra szavaznek, de nem tul sokaig.  Mi meg az atlag 6 honapot sem vartuk meg, 4 honaposan mar a sajat szobajaban volt a lanyunk...az elso par ejszaka aggodassal telt el, de ezen is tul lehet hamar lenni .  Persze sok fugg attol, hogy a baba mikortol alussza at az ejszakat, mert nehezebb az ejszaka kozepen almosan atbillegni a masik szobaba egy ejszaka alatt ketszer-haromszor-akarhanyszor, mint magad melle venni az agyba.  Persze van olyan gyerek aki 1 eves kora utan sem alussza at az ejszakat (es meg szopik)...az ilyen kicsiket persze nem szabad e miatt a szulok szobajaban tartani.  De egy kicsbaba az teljesen mas teszta  .

    előzmény:
    Katuss (2)
    2007-03-05  15:09
  21. 2007. március 5. 15:146.
    Szia! Szerintem eleinte mindenképp együtt, aztán majd együtt- vagy külön   , a gyerek dönt úgy is  , főleg ha első baba.
    előzmény:
    Katuss (2)
    2007-03-05  15:09
  22. 2007. március 5. 15:125.
    Együtt, együtt, együtt!   De ha majd megszületik érezni fogod, hogy mi a jó neked. Vannak akiknek totál elképzelhetetlen az együtt alvás, van ahol apuka nem akarja, és van, ahol egy halomban a család. Nálunk így van. Jó nekünk, hogy a kis prücsök ott szuszmákol mellettem, szoptatás miatt is kényelmesebb. Nappal pedig a bölcső szuper.  
    előzmény:
    Katuss (2)
    2007-03-05  15:09
  23. Torolt_felhasznalo_699936
    Torolt_felhasznalo_699936
    2007. március 5. 15:124.

    Szia!

    Nekem 7 hónappal ezelőtt született a fiam. Az első időben, hogy szokjuk egymást és ismerkedjünk sokat volt velünk az ágyba, ha viszont ott aludt el, nem raktam át a szobájába és a gyerekágyba. Mellettem aludt el összebujva. Az orvosunk azt mondta, hogy ez kb 2 hónapig nem baj, de utána minden féle képpen próbáljuk át szoktatni a saját kuckoba, mert a megszokás nagy úr, és utána nem fog menni... Ezt meg is tettük. Próbáljuk mindig az ágyába altatni, annak ellenére, hogy nagyon rossz alvó ( van hogy 1 óránként fent van, de van hogy csak 3 óránként kell fel éjszaka) ez éjszakánként 5-6 felkelés!!!, de hajnal 4 fele mindig átvisszük magunkhoz, mert apa ekkor kell, és a picivel össze bújva alszunk tovább. Lehet, hogy én beszélem csak be magamnak, de észrevettem, hogy ilyenkor 9-10-ig alszunk felkelés nélkül.. Anya hiány?? Pedig ő tápis baba, tehát nem a cici miatt kell........ Ezért 2 napja velünk alszik és lényegesen kevesebbet vagyunk fent....

    Sziasztok Bambinoka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_851434 (1)
    2007-03-05  14:51
  24. Torolt_felhasznalo_123844
    Torolt_felhasznalo_123844
    2007. március 5. 15:123.

    Szia, ez bizony sokmindentol fugg...marmint hogy bolcso vagy gyerekagy  .  En is sokmindenkit meghallgattam, majd atgondlotam a mi szituacionkat.  En alapvetoen nem vagyok egy gyujtogetos/tarolos tipus, es a bolcso egy "gyujtogetni es tarolnivalo" dolog miutan a baba kinotte, es meglehet az hamarabb lesz mind gondolnad.

    A vegen vettunk egy olyan kisagyat ami a gyerekkel egyutt no, es a kicsi 4-5 eves koraig hasznalni tud majd.  Viszont amikor ujszulott baba volt, egy kis resz elkeritettunk neki az egyik sarokban ahol volt egy kis kuckoja es vele egyutt komfort/biztonsagerzete - ez minden ujszulott csecsemonek nagyon fontos, ezert is megy jol a bolcso business, mert a babak szeretik. Ez a kis kucko aztan nott vele egyutt, addig amig ugymond bele nem nott az agyba.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_851434 (1)
    2007-03-05  14:51
  25. 2007. március 5. 15:092.
    szia! jó, hogy indítottad a topikot. épp ezen gondolkozunk pár hete, hogy hol és miben legyen születendő kisfiunk. a helyzet az, hogy van egy bölcsőnk, és venni akarunk egy kiságyat is. az első pár hétben/hónapban gondoltam, hogy a bölcsőben a mi szobánkban lehetne, majd később, ha már kinőtte, akkor a saját szobájában, kiságyban altatnánk. gyakorló anyukáktól viszont mindenfélét hall az ember. van aki az egy szobában alvásra, és van aki a különszobára esküszik. szivem szerint először mindenféleképpen együtt aludnék vele. szóval én a bölcső-kiságy dolgon felül arra is kíváncsi lennék, hogy ki mit ajánl inkább, együtt vagy külön?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_851434 (1)
    2007-03-05  14:51

Címlap

top