Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mikrosütő használata

lufi
Létrehozva: 2003. szeptember 9. 08:48
Van a mondás, egy újszülöttnek minden vicc új, no most így vagyok én is, nekem is új dolog a mikro, tegnap vettük. Szeretnék tanácsokat kapni, mire vigyázzak, mivel tenném tönkre (azt tudom, fémet nem szabad tenni bele) aztán mi az, amire nagyon jó használni, mit kell lefedni, (tök egyszerű, sima szerkentyű) és mit érdemes benne csinálni. Köszönöm.
  1. 2003. szeptember 9. 12:0926.
    Szia!

    A mi gépünk crispes, annak a teflon bevonatu tálján 9-10 perc alatt elkészül. Idén nyaraláskor, ott sima mikro volt, legerősebb fokozaton 10percig melegitettem a panirozott félkész cuccokat, jó lett! Eljutottam arra a szintre, hogy mindenféle félkész olajban süthetőt, mikróba teszek. Semmi olaj, semmi rumli.
    előzmény:
    lufi (22)
     
  2. 2003. szeptember 9. 12:0525.
    Volt már ilyen rizsfőzési tanács az NLC-n. Én így csinálom: felmelegítem egy jó adag vizet 2 percre, beleteszem a kiáztatott rizst, egy kis olajat, vegetát, meg még annyi vizet, hogy 1-2 centivel ellepje a rizst. Főzőfokozaton 10 percre teszem be, de félidőben megkeverem. Forrás után lefedem, és szükség szerint párolom. Mindezt jénai edényben csinálom és a saját fedőjével fedem le.
    előzmény:
    Natalia13 (21)
     
  3. Torolt_felhasznalo_909701
    Torolt_felhasznalo_909701
    2003. szeptember 9. 11:5824.
    Nekem 12 éve van mikróm és minden nap használom. Mindenféle üveg és műanyag edényt beleteszek, csak a fémmel díszítettet nem. A sima üvegpohár is betehető, de vigyázz meg ne égesd magad, amikor kiveszed. Inkább csak rövid melegítésnél használd. A műanyagokban úgyis csak melegítesz, és ne max teljesítményen használd, akkor nem olvad meg! A búra tényleg nagyon jó dolog, mindenképpen szerezz be egyet, mert sokkal könnyebb tisztítani a mikrót, ha nem fröcsöl mindenhová a kaja! A rántást, pudingot és főtt krémeket mindíg minkróban készítem és pl tarhonyát is! Tisztítás: Egy tálban kb 3-5 dl vizet és kb 1 dl citromlét forralok a mikróban és hagyom gőzölni, majd kb 1/2 óra múlva szépen ki lehet törölni. Rengeteg mindent lehet sütni főzni benne, ha érdekel küldök egy mikrós szakácskönyvet! Nézz át a Sütemények mikrohullámon c. fórumra, ott is találsz pár sütireceptet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. szeptember 9. 11:4023.
    Én inkább csak melegítésre használom a mikrót, mert úgy tudom hogy "zabálja" az áramot.
    Tésztát pl nagyo jó benne felmelegíteni, mert nem ég le!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. szeptember 9. 11:3922.
    Nagyon köszönöm a segítségeteket, jótanácsokat, tök rendesek vagytok! Egy vicc: először ki kell találnom, mit is akarok mikrózni, aztán jön a második kérdés: miben. Oké, üvegpohár alma. De például az előre panírozott pulykaszeletet (sajttal, sonkával töltve) vajon lehet-e benne zsiradék nélkül "megsütni" szerintetek? Vagy ahhoz másmilyen mikró kell?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. szeptember 9. 11:3821.
    Nem olvastam végig a topikot, de az leírnátok, hogy rizst hogyan főztök a mikróban?
    Mennyi vizet kell rá önteni? Vagy egyáltalán kell rá víz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2003. szeptember 9. 11:0220.
    hoallo
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (19)
     
  8. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2003. szeptember 9. 11:0219.
    :-))) Az uvegpoharak altalaban nem hoalloak. Csak azok, amiket ugy is veszel :-)) Vannak hoalo uveg teas es kavespoharak. De a rendes vizespoharat nem ajanlom.
    előzmény:
    lufi (16)
     
  9. 2003. szeptember 9. 10:5718.
    Még csak annyit, hogy mivel az én mikróm még az őskorból származik:), ha nyugdíjba vonul, nem biztos, hogy lesz helyette új.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. szeptember 9. 10:5517.
    Szia:)
    Gratula és sok sikert a mikródhoz.

    Miért akarsz mindenáron üvegpoharat bele tenni?:)))) Tedd be a melegíteni szánt folyadékot teás csészébe:)))

    Jénai mehet, meg azok a műanyag edények, amiken rajta van a jel. Egyébként én zöldséget párolni pl. úgy szoktam, hogy jénai, zöldség, víz, ízesítő, majd a tetejére folpack (az az átlátszó:))), és kilyukasztom. A lényeg, hogy a gőz ki tudjon jönni a jénai és a folpack közül. Egyébként a sima "mezei" mikrót én leginkább csak melegítésre használom, nekem az olvasztása sem vált be:((( Viszont a kávé, kifli, kutyám kajája pillanatok alatt melmelegszik.
    előzmény:
    lufi (16)
     
  11. 2003. szeptember 9. 10:4316.
    Könyörgöm, honnan tudom én azt meg, mitől hőálló egy üvegpohár? Tényleg marhára bénának érzem magam, olyan megfoghatatlan, hogy belököm a cuccot egy szekrényfélébe, és utána megehetem. . . .
    A Zsolnayt, egye fene, nem fogom beletenni, ha-ha.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (13)
     
  12. Torolt_felhasznalo_408778
    Torolt_felhasznalo_408778
    2003. szeptember 9. 10:3615.
    Hagymát pár perc alatt párolhatod annélkül hogy kifolyna a könnyed, azután szalonna pörcöt szintén lehet benne kiolvasztani. Ezeket is lefedve természetesen. Az ajánlom, hogy pár forintért lehet kapni olyan müanyag edélyt ami fedővel kifejezetten a mikroban való főzésre szolgál. Ebben mindent megtudsz csinálni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. szeptember 9. 10:2114.
    Szia! Normál üvegpohár és teáscsésze használható, ha nem fémes festékkel van diszitve. Más: lehet kapni mikrofedőt, olyan mint egy műanyag sajtbura, de körben luggatott; nem spriccel szanaszét amit főzöl/párolsz, de a levegő körben a lukakon ki tud menni, és ezért is jó. Ha meg nem a mikróban használod, le tudsz vele fedni pl. gyümölcsöt muslincák ellen. stb
    előzmény:
    lufi (12)
     
  14. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2003. szeptember 9. 10:1913.
    Kaves, teaspohar birja a mikrot, kiveve, ha femszalas diszites van rajta. Zsolnayval nem erdemes kiserletezni :-DDD
    Uvegpohar, csak ha hoallo, mert - ertelemszeruen - a forro viz szetrepeszti az uveget.
    előzmény:
    lufi (12)
     
  15. 2003. szeptember 9. 10:1512.
    No igen, az meg a másk, még kérdés, hogy az otthoni edénykészletemből mi az, ami beletehető. Jénai, az gondolom, igen. Műanyag tányérok, esetleg. Van pár dobozom, amin van egy piktogram, hogy használható mikróban. De például egy normál üvegpohár, vagy teáscsésze, üveg/tányér berakható? Ha vizet teszek be edényben, le kell fedni? Kissé zavar, hogy azért elég sokmindent tudok a konyhaművészetről, és mikorilag tök béna vagyok. . .
    előzmény:
    foka (9)
     
  16. 2003. szeptember 9. 10:1211.
    Hát a vékony műanyag dolgok megolvadnak benne.
    A tányérokat figyelni kell, hogy melyik mikrozható.
    Ha melegítesz benne, figyelj, hogy az ételek nagysága kb. egyforma legyen. Pl. a paradicsomos húsgombóc gombóca belül még hideg, a paradicsomszósz meg forr. Tehát érdemes elvágni.
    Kávét ne tegyél bele cukrosan, mert pillanatok alatt kifut.
    A virsli hajlamos felrobbanni, tehát állj ott mellette.
    Sütésnél viszont nagyon jól lehet langyosítani a lisztet benne.
    Péksütit lehet melegíteni benne, kb. 8-10 másodperc alatt.

    előzmény:
    lufi (7)
     
  17. 2003. szeptember 9. 10:1110.
    De kaptam valamit, receptkönyv az nincs. Többek között az már világos, hogy barna papírzacskót (ki tudja, miért pont barnát) nem tehetek bele, és a ki nem pattogott kukoricaszemeket tilos utólag kipattogtatni - ha-ha. Ez benne van. No meg leírja, hogy mit meddig kell például kiolvasztani, szóval pár hasznos ötlet van. De azért akárhogy is van, kissé még félek tőle. Reggel sikerélményem volt, "főztem" egy kiflit, magyarul sikerült a fagyasztóból kivett péksüteményt puhává, illatossá varázsolnom (harmadszori beállításra).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797178 (8)
     
  18. 2003. szeptember 9. 10:119.
    A mikroval kapcsolatban a használati útmutató sztem kicsit túl vásárlás-centrikus. Azt tanácsolja, hogy vegyél hozzá ilyen meg olyan edényt, holott minden porcelán, hőálló üveg és hőre nem lágyuló műanyag használhtó akár edényként, akár tetőként. Az, hogy egy műanyag nem lágyul a hőre úgy derül ki, hogy beteszed 2 deci vízzel megtöltve, 2 percre nem a legmagasabb fokozatra, nálam ezt reheatnak hívják. Ha nem színeződik el, bírja a kiképzést. A színes kerámiák kerülendők, mert nem tudhatod, hogy a festésüknél nem használtak-e fémet. Sok sikert.
    előzmény:
    lufi (7)
     
  19. 2003. szeptember 9. 10:068.
    Nem kaptál hozzá használati útmutatót? Az enyémhez még receptfüzet is volt anno.
    előzmény:
    lufi (7)
     
  20. 2003. szeptember 9. 10:027.
    Na, ez az, pontosan ilyen főzési akciókról szeretnék részletesebben olvasni, milyen edényben főzöd, mit kell letakarni, és MIVEL kell letakarni, ha lehet, vedd úgy, mintha egy kezdő háziasszonnyal beszélgetnél. . . végülis mikroilag abszolúte kezdő vagyok.
    előzmény:
    foka (6)
     
  21. 2003. szeptember 9. 09:576.
    Sztem ahány mikro, annyiféle. Az enyémben pl. nem szabad 2 dl űrtartalomnál kevesebb vmit melegíteni, vagy papírral fedni. Az öcsémékében lehet. Én minden hosszú főzésidejű dolgot szeretek benne fzni, rizst és kukoricát leginkább, de levestésztát is. Mindent, amit főzni vagy párolni lehet. Az enyém nem süt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797178 (4)
     
  22. Torolt_felhasznalo_277274
    Torolt_felhasznalo_277274
    2003. szeptember 9. 09:435.
    Sziasztok!! Jótanács: Fémes díszítésű tányért ne tegyél bele!! SZép a tüzijáték amit eredményez, de elég káros!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. szeptember 9. 09:344.
    Szia!
    Tojást eszedbe ne jusson, hacsak nem akarsz látni tojásgránátot:)
    Tésztát lehet, bár én nem főztem benne, inkább csak melegítésre használom. Illetve használtam, mert kigyulladt, mint egy sárkány úgy csinált. Azóta no mikro és egész jól elvagyok:)))))
    előzmény:
    toblerone1 (2)
     
  24. Torolt_felhasznalo_304799
    Torolt_felhasznalo_304799
    2003. szeptember 9. 09:313.
    Májat, babot feltétlenül érdemes letakarni, iszonyú meló utáni mindenhonnan kiszedni a maradványokat :)

    Krumplit lehet benne főzni, azt hiszem, meg kell szurkálni a héját előtte, nehogy robbanjon. És valahogy úgy rémlik, hogy tojást nem.

    Én leginkább párolásra használom, a zöldséget beleteszem egy jénaiba, rá egy kis margarint vagy vajat, lefedem, 6-7 perc alatt kész van.
    előzmény:
    lufi (1)
     
  25. 2003. szeptember 9. 09:252.
    Jaj, de jó ötlet ez a topik!! Nálunk csak a cégnél van mikro, de nem értek hozzá.
    Lehet benne tojást főzni? És tésztát főzni?
    előzmény:
    lufi (1)
     

Címlap

top