Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikerláng, duálpár

gyémánt_ragyogás
Létrehozva: 2007. augusztus 26. 11:35
Sziasztok!

Gyertek, kik hallottatok már ezekről a fogalmakról, kik sokat tudtok róla és kik csak vágytok tudni róla.
Kik biztosak vagytok benne, hogy már ismeritek a tiéteket, és kik csak sejtitek, hogy ismeritek és bizonyosságot szeretnétek.

Ikerláng: az ikerlelked, akivel nagyon egyezel, és érzed, hogy a részed, mérhetetlen fájdalom az elkülönülés, de ezen a Földön ezt is meg lehet élni, hát meg is történik.
Duálpár: az ellentéted, akivel surlódásos és mégis a leggyönyörűbb kapcsolatok egyike lehetséges. Nem úgy ellentét, ahogy gondolnánk. Meg van benne is, ami bennünk, hiszen a lelkünk fent, ahol minden egy, egy.

Van sok leírás ezekről, hogy hogy is tartozik a 4 lélekrész össze, a legutóbbi, amit olvastam az Eckard Strohmé az Atlantisz mestertudása c.ű könyvében.

És habár ez ezoterikus téma és így a Jósoljunk csatornába vagyok kénytelen tenni, szívesebben tettem volna a SZERESSÜNK csatornába, hiszen ez aztán végképp a végső szeretetről szól.

Gyertek, folytassuk, ki amit tud, tegye hozzá.
  1. 2007. augusztus 26. 22:4926.
    Még ezt is találtam:

    "A Kabbala (a keleti tanokkal jó egyezésben) egyarcú, kétarcú és négyarcú angyalokat különböztet meg. (A hinduknak van még egy szép kategóriája: a sokarcú-ezerkarú. Ez vonatkozik a legfelső isteni szintű angyalok egységére, de az emberiségben testet öltő istenségre is.) Ezek a kifejezések nem azt jelentik, hogy ezek az angyalok így néznek ki, hanem lényegi sajátosságukat fejezik ki szimbolikus nyelven. Egyarcúnak a különválasztott külső duálpár egyik tagját tekintik, kétarcú az egyesült duálpár. Az asztrálszféra angyalai közt mindhárom előfordul, a romlatlan menny angyalai legalább négyarcúak."

    http://web.axelero.hu/dob10638/szentely/angel .htm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. augusztus 26. 22:4225.
    Együtt születtek és együtt is maradtok mindörökre.
    Együtt lesztek akkor is, amikor a halál fehér szárnyai
    szétszórják napjaitokat.
    Bizony mondom, együtt lesztek
    még az Isten csöndes emlékezetében is.
    De együttlétetekben legyenek távolságok,
    és a mennyek szellői táncoljanak kettőtök között.
    Szeressétek egymást, de a szeretetből ne legyen kötelék:
    Legyen az inkább hullámzó tenger lelketek partja között.
    Töltsétek meg egymás serlegét, de ne igyatok egyazon serlegből.
    Kínáljátok egymást kenyeretekből,
    de ne ugyanazt a cipót egyétek.
    Daloljatok, táncoljatok együtt és vigadjatok,
    de engedjetek egymásnak egyedüllétet.
    Miként a lant húrjai egyedül vannak,
    habár ugyanarra a dallamra rezdülnek.
    Adjátok át szíveteket, de ne őrizzétek egymás szívét.
    Mert szíveteket csak az Élet keze fogadhatja be.
    És álljatok egymás mellett, de egymáshoz ne túlontúl közel:
    Mert a templom oszlopai távol állanak egymástól,
    és a tölgyfa meg a ciprus nem egymás árnyékában növekszik.

    (Khalil Gibran: A házasságról - Révbíró Tamás fordítása)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. augusztus 26. 22:4024.
    A topikotok nem a témáról szól.
    Kár volt ezen így felpaprikáznod magad.

    Menj oda vissza szépen és hagyj minket szépen, ha nincs emberi mondanivalód.

    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_561420 (22)
    2007-08-26  21:03
  4. 2007. augusztus 26. 22:3923.
    Továbbra is várom a tapasztalatokat.

    Én úgy érzem, hogy az ikerlelkemet ismerem már, és vele vannak tapasztalataim.
    Az is lehet, hogy a duálomat is, de ez jóval kétesebb.

    Az ikerlélek olyan, mintha Te lennél... Rendkívül mély tapasztalat, semmilyen más emberi kapcsolathoz nem hasonlítható.

    A duál inkább az ellentét, de ezt már írtam az indítómban.
    Semmiképp nem unalmas kapcsolat egyik sem, sőt... Hiszen önmagad ősrégi részei ők.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_561420
    Torolt_felhasznalo_561420
    2007. augusztus 26. 21:0322.
    Fi8gyelj írdogálod a priviket nekem, beszélsz az agresszióról, mikor temagad néhány alapvető illemtan könyvek által felállított emberi szabályt csak úgy felrúgsz, csak azért mert indítasz egy új topikot.
    De hogyan ?? Hogy közben a másikat besározod, lepppfffujjjod, az rossz!!!!
    Anélkül, hogy végigolvastad volna 1-szer legalább figyelmesen.

    Én nem vagyok negédes, engem ne jellemezz, légy szíves, ha már emberi életedben személyesen találkoztál velem.
    Semmi igatzságod nincs, sem neked, sem nekem, csupán arra kértelek, ne sérts meg sok embert. Baromira utálatos dolog, mi magyarok, nem tudjuk egymást tolerálni.
    Mi történt volna ugyanis, ha feltétel nélkül elfogadtál volna minden topikot, nem kavartál volna egy nagyot ???
    Dobbal verebet nem lehet fogni. !!!!
    Én kiemeleni szoktam jelentős dolgokat, tudod a jó pedagógusok tudják, mikor kell fontosítani a mondanivalójukat.
    Utolsó, soha senki még velem ilyen flegma nem volt sem a topikokban sem az életben. Csakl te.

    Furcsa ?? Gondold át inkább mindig a mondanivalódat.
    előzmény:
    gyémánt_ragyogás (20)
    2007-08-26  19:25
  6. 2007. augusztus 26. 19:2621.
    Akit a téma érdekel, továbbra is várom, olyan jó lenne olvasni ilyen tapasztalatokat, hogy éltétek-élitek meg.

    Ami pedig egy bizonyos fórumozót illet, ne figyeljetek oda rá, offolni jött, de nem hagyom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. augusztus 26. 19:2520.
    Ne kiabálj! Már megkértelek rá, és ha nem tudod tartani a szabályokat, kívül tágasabb! Arrivederci
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_561420 (18)
    2007-08-26  17:18
  8. 2007. augusztus 26. 17:2019.
    Ment privi.
    előzmény:
    gyémánt_ragyogás (16)
    2007-08-26  17:07
  9. Torolt_felhasznalo_561420
    Torolt_felhasznalo_561420
    2007. augusztus 26. 17:1818.
    Figyelj,
    ha valamiben részt sem vettél és hozzá sem dolgoztál semmit, azt a fáradtságot, sem vetted, hogy ISMÉTLEM VÉGIGOLVASD APRÓLÉKOSAN A TOPIKUNKAT, AKKOR FOGALMAZZ : lightosan, csak ennyi.
    előzmény:
    gyémánt_ragyogás (14)
    2007-08-26  17:05
  10. 2007. augusztus 26. 17:1417.
    A Csodás álmok jönnek c.ű film például egy hasonló kapcsolatot fest le - szó szerint.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. augusztus 26. 17:0716.
    És Te ismered az ikerlelkedet, vagy a duálpárodat?
    előzmény:
    emma300 (13)
    2007-08-26  17:01
  12. 2007. augusztus 26. 17:0715.
    Továbbra is várom azt, akinek vannak ilyen irányú tapasztalatai, találkozásai, élményei, és mesélni is szeretne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. augusztus 26. 17:0514.
    Tökéletesen figyelmesen átböngésztem... Úgyhogy Te meg elhamarkodottan ítéltél rólam, anélkül, hogy tudnád, mi is a valóság. Honnan is tudhatnád, hogy elolvastam-e vagy sem?

    Egyet tudok: NEM a témáról szól. Az lehet, hogy Ti szépen elvagytok egymással, de nem_szól_a_témáról.

    Ha van valami, amit ehhez a témához hozzá tudsz adni, szeretettel várom és olvasom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_561420 (12)
    2007-08-26  17:01
  14. 2007. augusztus 26. 17:0113.
    Szemelyes ugyben kertem tole tanacsot. Van neki is egy forumja: AKIA, az Univerzum filozófiája, illetve a Lelektars, Dualtarsban is sokat irt.
    előzmény:
    gyémánt_ragyogás (11)
    2007-08-26  16:43
  15. Torolt_felhasznalo_561420
    Torolt_felhasznalo_561420
    2007. augusztus 26. 17:0112.
    Végig kellene olvasnod az elejétől, míg mielőtt véleményt alkotnál,
    arról is szólt, másról is szólt, ki milyen gondjával ugrott be, olyankor egy emberként mindenki szeretettel segített enyhíteni a másik gondját.
    A Lélektárs -duáltárs TOPIK EGY FANTASZTIKUSAN JÓ TOPIK MA IS, 2007.aug. 26.-án is.
    Abban a topikban a szeretet-teremtő nyelvén beszéltek a topiktársak lélektől-lélekig egymás fele.
    Az utolsó mondatodból érződik a lekicsinylés, enyhe irónia- sajnos.
    Tudomásodra hozom ez nem festmény-aukció, itt egyik topik sem, itt nincs kiindulási-kikiáltási ár, sem ÁRU VAGY TERMÉK, AHOGYAN A REKLÁMOK ZÚDULNAK A VÁSÁRLÓK FELE.
    Ezt mindnyájunk nevében írtam és sértőnek tartottam, tartom, - mert megengedtél magadnak véleményformálást, anélkül, hogy figyelmesen átböngészted volna a mi kedves topikunkat.
    Angrilla
    előzmény:
    gyémánt_ragyogás (9)
    2007-08-26  15:21
  16. 2007. augusztus 26. 16:4311.
    És megoszthatóak azok az infok? Ha igen, tedd közzé.
    előzmény:
    emma300 (10)
    2007-08-26  16:37
  17. 2007. augusztus 26. 16:3710.
    Szia!

    Az az igazsag, hogy en nem a legelejen csatlakoztam hozzajuk, es addigra tenyleg kialakult mar egy barati kor, akik mas temakrol is beszelgettek. De ez mas topikok eseteben is igy szokott lenni.

    Egyebkent ez a tema engem is nagyon erdekelt. Meg Mabektol (mas neven Magossamantol) kaptam fontos infokat ezzel kapcsolatban!

    Remelem, sikerrel jarsz!
    előzmény:
    gyémánt_ragyogás (9)
    2007-08-26  15:21
  18. 2007. augusztus 26. 15:219.
    Szia Emma!

    Látom, már más segített itt neked.

    Igen, láttam azt a topikot, de nézd meg jól, egyáltalán nem arról szól, amiért nyitották, már nagyon rég nem és messze nem.
    Egyáltalán nem fejtegették ezt a témát, de kb. semmilyen tekintetben.
    előzmény:
    emma300 (5)
    2007-08-26  13:53
  19. 2007. augusztus 26. 14:528.
    Szia Virag! Koszi szepen.
    előzmény:
    Nebáncsvirág (6)
    2007-08-26  14:46
  20. 2007. augusztus 26. 14:507.
    www.shaumbra.hu

    www.ezoterikuspszcihologia.hu

    kellemes böngészést! ezzel el leszel egy ideig.
    előzmény:
    emma300 (5)
    2007-08-26  13:53
  21. 2007. augusztus 26. 14:466.
    www.shaumbra.wire.hu

    előzmény:
    emma300 (5)
    2007-08-26  13:53
  22. 2007. augusztus 26. 13:535.
    Szia gyemant-ragyogas!

    Meg tudnad adni ennek az oldalnak az elerhetoseget ujra? Sajnos nem olvashato, amit itt megadtal, engem viszont erdekelne.

    Volt egyebkent egy hasonlo topik mar: Lelektars, Dualtars?, Nebancsvirag nyitotta. Azt olvastad mar?
    előzmény:
    gyémánt_ragyogás (3)
    2007-08-26  13:09
  23. 2007. augusztus 26. 13:104.
    "Ahhoz, hogy ezek a kapcsolatok működjenek, meg kell értened önmagadat, feltétel nélkül el kell fogadnod és feltétel nélkül kell szeretned önmagadat. Amíg ez nem teljesül, addig képtelen leszel feltétel nélkül szeretni és elfogadni lélektársadat/ikerlángodat. Ha ezt elérted, akkor az életet egy teljesen nyitott szívcsakrán keresztül fogod megtapasztalni, és ekkor képes szív a szívvel találkozni. Ezeknek a kapcsolatoknak az a célja, hogy két teljes, egész és erőteljes ember kapcsolódjon össze az Isteni energiában. Ez nem teljesülhet addig, amíg nem fogadod el és nem birtoklod saját hatalmadat."

    Megint csak erről az oldalról.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. augusztus 26. 13:093.
    "Beszéltünk a lélektárs kapcsolatokról, és hogy ezek hogyan válnak ikerláng kapcsolatokká, és hogyan működnek a lélek szintjéről. Sokan kérdezik, hogy hogyan és miért történik ez, és mivel nem látják a lélek kapcsolódások hatását a fizikai síkon, megkérdőjelezik a folyamatot és elvesztik bizalmukat. A hit elvesztését az okozza, hogy az ego és az elme próbálja irányítani, kialakítani és megérteni ezeket a kapcsolatokat a saját szintjéről.

    Ismét emlékeztetünk titeket arra, hogy ezek a kapcsolatok a lélek szintjéről működnek. A ti szerepetek annyi, hogy jelen legyetek, elfogadjatok, és bízzatok abban, hogy minden úgy történik, ahogy történnie kell. Nem kényszeríthetitek ki és nem irányíthatjátok ezeket a kapcsolatokat, és ha ezt teszitek, csak káoszt és szenvedést teremtetek magatoknak. Ezek a kapcsolatok nem az emberi idő szerint, hanem a lélek idejét követve jönnek létre, és a lélek érti, hogy az idő végtelen, és nincs ok sietségre, hogy megteremtődjenek vagy megtörténjenek a dolgok. Ha ellenálltok a folyamatnak a fizikai szinten vagy küzdötök vele, akkor ez csak boldogtalansághoz, az összeköttetés megszakadásához és a szenvedély elvesztéséhez vezet."

    Ezt találtam éppen most. Címe: http://209.85.129.104/search?q=cache:E67Rg9uwEGEJ:shaumbra. wire.hu/modules.php%3Fname%3DSections%26op%3Dprintpage%26art id%3D28+ikerl%C3%A1ng&hl=hu&ct=clnk&cd=1&gl=hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. augusztus 26. 12:272.
    Nagyon kevés info található erről a neten, amint veszem észre, és úgy látom, egyelőre szintén nem sokan kapták fel a fejüket a topikcím láttán...
    Sebaj, ez egy érdemes téma. Annyira, hogy várok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top