Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ellopták az autónkat!

MaNé
Létrehozva: 2003. szeptember 15. 16:53
Ma délelőtt 9.10-9.25 óra között Székesfehérváron az Ősz utcai OTP elől ellopták az autónkat.
Tipusa: Ford Focus, fekete,
HWJ-203
Casco sajnos nincs.

Rendőrségi feljelentés már van.Ha valakinek a rendőrségen van más, jobb ötlete, hogy mit is tegyünk nagyon szívesen látom, előre is köszönöm
  1. 2003. szeptember 16. 21:2026.
    Sziasztok!
    Mit jelent ez a szervíz üzemmód?Csak kell szereznünk másik autót, ha kölcsönnel is, de rákényszerülünk, mert nem tudunk e nélkül dolgozni, meg tleekre sem járni, s itt a remek idő.
    Cicvarek segítségével ma beszéltem egy SÁNTA LÁSZLÓ nevű úrral, aki kifejlesztett egy számítógépes rendszert az autójában, amibe ha betáplálják az ellopott autó adatait, s bizonyos távolságban feltünik, be tudja azonosítani e helyet, hogy hol tartózkodik, vagy ahald az ellopott autó. Telefonja 06-20-9110-998. Ahogy a rendszámot bemondtam, ő már mondta is az alvázszámot, s kérte, hogy a feljelentésben lévő alv. számmal egyeztessem. Minden sitmmelt. Kiderült, hogy amikor kiadják az ellopott autó körözését, az adatok megjelennek nála is, tehát, ha azóta látókörében megjelent volna az autó, be tudta volna mérni a helyet, s tud intézkedni a rendőrség felé, akitől az adatokat ő is kapta. Azt mondta, hogy volt már oylan eset, hogy 10 éve ellopott autót talált meg. Annyit kért még, hogy holnap vegyek 1 Zsaru magazint, s abban lesz 1 adatlap, azt kitöltve és a feljelentés fénymásolatát küldjem meg az újság szerkesztőségének, amit eljutattat 1 civilszervezethez, s az ő adatbázisukban is szerepelni fog az autó. Ami még a lényeg, hogy mindkét szolgáltatás TELJESEN INGYENES.
    Persze ehhez nagy szerencse is kell, hogy az ellopott autó pont abban a körzetben legyen, ahol ő a masinájával, de több mint a semmi. Azért írtam le ilyen részletesen, hogy aki úgy gondolja írja ki az adatokat, s netán egyszer szükség lesz rá - bár soha ne kelljen -meglegyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2003. szeptember 16. 00:0425.
    Mármint nem a szervíz a tolvaj, hanem a szerelő rosszul keres, egy rosszarcú meg felajánl neki egy kisebb összeget ezért meg ezért az infoért. Nem nagy dolog, csak nekünk, akinek eltűnik a kocsija. Ezért van az én kocsimban több olyan kapcsoló is, aminek van szervízüzemmódja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743000 (24)
     
  3. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2003. szeptember 16. 00:0124.
    Drága CELL, ki kell ábrándítsalak, sajnos nagyon gyakran megesik, hogy a szervíz a ludas a lopásokban!! A családból nem egy autó tűnt már el a kötelező szervíz után, szerencsére mind céges autó volt.
    előzmény:
    CELL (15)
     
  4. 2003. szeptember 15. 23:5223.
    Én is hasonlóra gondoltam, amikor ellopták a kocsim. Volt benne immobiliser, + riasztó, + Karc rendőrségi nyomkövető, + kormányzár. Reggelre hült helye volt a kocsinak. Előtte egy héttel voltam szervízben.
    előzmény:
    Mázlis (10)
     
  5. 2003. szeptember 15. 20:4822.
    Tényleg jó ötlet a taxis, de már késő. akkor nem jutott magunktól eszünkbe. Én is ezt ajánlanám mindenkinek. Remélem legközelebb nem lesz ilyen eset, hogy akkor már tudddjam mit is tegyek, de más még okulhat belőle.
    előzmény:
    allisc (14)
     
  6. 2003. szeptember 15. 20:4221.
    MaNé, holnap meg tudom mondani neked annak a férfinek a nevét és telefonszámát, aki elszántan és a legmodernebb számítógápes rendszerrel üldözi ezeket a szemét tolvajokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. szeptember 15. 20:4020.
    Sziasztok!

    Köszönöm az ötleteket. Idegességemben nem írtam meg mindent. Természetesen volt benne riasztó, sőt még a szokásos sima riasztón kívül még valami plusz is, ehhez a műszaki részéhez nemigen értek. A helyi rádióben persze bemondták, eddig semmi eredmény. Nem most vettük, az autó 4 éves, nálunk másfél éve van. Férjem nagyon meg volt elégedve vele, soha ilyen jó autója nem volt. Rádásul persze benne volt az összes irata is. Forgalmi, szig. meg pár olyan igazolvány, ami miatt kizárt, hogy a visszavásárlás szóba jöhet. Mi úgy gondoljuk, hogy biztos megrendelésre csinálták, s ez profi munka volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_339034
    Torolt_felhasznalo_339034
    2003. szeptember 15. 20:2619.
    Tök komoly. Most itt nem írom ki a céget. . . , de azóta (nem konkrétan ebbôl) ügy is van belôle. Velünk történt. Elhoztuk a kocsit, másnap reggelre elt?nt. . . aztán kijött két verôlegény, hogy kuss. . . és hogy a tulaj kártalanít (ráadásul ismerôs útján vettünk ott kocsit). . . A tulajt azóta a rendôrség keresi. . . , mi tartozunk a banknak. . . stb. . .

    Nyilván, többnyire nem egy kocsiért kockáztatnak. . . A mieink hál Istennek lebuktak.
    előzmény:
    CELL (15)
     
  9. 2003. szeptember 15. 20:1918.
    Nyilván van ilyen is, száz vagy ezer esetből egy. A többi alkalommal egyszerűen kifigyelik a kiszemelt kocsit és elviszik. Hiába szólsz bárkinek is, amikor észreveszed, már rég a megrendelőnél van vagy darabokban:-((
    előzmény:
    nyuszik@ (17)
     
  10. 2003. szeptember 15. 20:0517.
    Ez sajnos nem fantazmagória , ez a valóság!
    Valamelyik műsorba be is mutatták, hogy a szervízben a tükör mőgé rejtenek egy másolatot a slusszkulcsról és azzal viszik el az autót!!
    előzmény:
    CELL (15)
     
  11. 2003. szeptember 15. 19:5816.
    En is a taxisoknak szolnek es a radionak is termeszetesen vmi jutalom nem art. Kivanom jarjatok sikerrel. !
    CELL
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. szeptember 15. 19:5715.
    Mazlis!
    Ugye ezeket nem mondod komolyan, hogy a kereskedo lopta vissza , vagy a szervizben csinaltatnak kulcsot hozza. Ez szerintem nagyon durva lenne. Van vmi alapod ezt mondani vagy rossz napod van ?Veletek torten ilyen?Bocsi de nem nagyon hiheto amiket irsz. Nem lehet hogy siman egy "fuggetlen" autotolvaj lop?Akinek kereskedese/mukodo szerelomuhelye van nem hiszem hogy ilyenert kockaztatna???
    CELL
    előzmény:
    Mázlis (10)
     
  13. 2003. szeptember 15. 18:4114.
    Taxisoknak kell a lehető leghamarabb szólni, és jutalmat feldobni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. szeptember 15. 18:4013.
    A mi autónkat is fényes nappal lopták, ráadásul olyan típust, ami nem keresett a tolvajok által :-((( Immobiliser, stb. volt, de simán elvontatták ( szemtanúk látták). Nem lett meg, de volt Casco-nk ( mert részletre vettük). Azóta is mindegyik autónkon van és lesz is. A rendőrök nem bíztattak, mondták, hogy ezt a típust ált. alkatrésznek viszik és még aznap atomjaikra szedik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. szeptember 15. 18:1712.
    Hívd a rendőrség Gepárd csoportját:
    o6-8o-2o1-434 illetve a Petőfi Rádió Csúcsforgalom c. adásában is segítenek.
    előzmény:
    MaNé (1)
     
  16. 2003. szeptember 15. 17:3611.
    A miénket is fényes nappal lopták el, a legtöbb autót szintén akkor. Szerintem tök mindegy, hogy van-e benne riasztó:-(
    előzmény:
    sziszi (2)
     
  17. Torolt_felhasznalo_339034
    Torolt_felhasznalo_339034
    2003. szeptember 15. 17:3510.
    Szia. Régen vettétek? Esetleg az lehet, h. az autókereskedésbôl lopják vissza. . . . Ôk már az eladáskor ki tudják "kötni" az inmobilisert stb. . . (mi tavaly nyáron jártunk így) Esetleg ha szervizben volt a kocsi, akkor náluk kellene körülnézni: pl. csinálhatnak kulcsmásolatot. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. szeptember 15. 17:299.
    Ok, bocs, nem megbántani akartalak. Szóval a lényeg, hogy nem automatikus. A miénkben sincs, pedig nem régi. . .
    előzmény:
    sziszi (8)
     
  19. 2003. szeptember 15. 17:278.
    Tudom hogy pénzbe kerül.
    előzmény:
    bocila (7)
     
  20. 2003. szeptember 15. 17:257.
    Ez nem így van, tudom. . . Egyáltalán nem biztos, hogy az új autóban riasztó van. Ha kérsz, tesznek bele, ha nem nem. De nem tartozék, pénzbe kerül!!!!
    előzmény:
    sziszi (6)
     
  21. 2003. szeptember 15. 17:216.
    Minden új autóban van riasztó. . . Nehezen tudom elképzelni, hogy hogyan csinálják, de tényleg borzasztó lehet.
    előzmény:
    almáspite (4)
     
  22. Torolt_felhasznalo_959218
    Torolt_felhasznalo_959218
    2003. szeptember 15. 17:185.
    A taxisoknak kellene szólni minnél előbb, a férjem tesójának azok lelték meg. Illetve csak látták sajna, hogy merre ment :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. szeptember 15. 17:184.
    Nagyon sajnálom MaNé a történteket, sajna nincs ötletem.
    Sziszi: nem kell ahhoz bent hagyni a kulcsot, hogy egy tolvaj néhány másodperc alatt, fényes nappal ellopja az autót!!!!!
    előzmény:
    sziszi (2)
     
  24. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2003. szeptember 15. 17:173.
    Hívd fel a sláger ráfiót vagy a Danubiust, ott is mondasd be!!!
    előzmény:
    MaNé (1)
     
  25. 2003. szeptember 15. 17:162.
    Hát nagyon sajnálom:(
    Hogy tudták ellopni fényes nappal? Csak nem maradt benne a kulcs?
    előzmény:
    MaNé (1)
     

Címlap

top