Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Decoupage-szalv étatechnik

Torolt_felhasznalo_589662
Torolt_felhasznalo_589662
Létrehozva: 2003. szeptember 17. 14:20
Sziasztok!
Előre is elnézést kérek, ha van már ilyen topic (én még nem találkoztam vele), a segítségeteket szeretném kérni. Ötleteket, tapasztalatokat esetleg még szalvétákat is szívesen cserélnék én ugyanis még kezdő vagyok a témában.
Nagyon köszönöm előre is a hozzászólásokat. Üdv :-)
  1. 2003. szeptember 19. 13:2326.
    Ja, és inkább a sárgába kellett volna a pirosat adagolni, szerintem. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589662 (22)
     
  2. 2003. szeptember 19. 13:2125.
    Helló, esetleg megpróbálhatod antikolni is. Antik lakkal át kell kenni, és aztán úgy emlékszem 20 perc száradás után rámenni egy másik festékkel. Szigorúan csak egyszer lehet végigmenni egy részen! Ettől olyan repedezett, régi hatása lesz. Persze függ attól is, hogy illik-e a képhez.

    Festékekben nekem bejön a Creall is, jobb mint a Kreatív Hobbyban a Hobbi festék, és a Creallban gyönyörű gyöngyház színek is vannak, pl. a lila kis ékszeres dobozkát is ilyennel csináltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_589662
    Torolt_felhasznalo_589662
    2003. szeptember 19. 12:4524.
    Köszönöm az ötletet. Gondolod, nem fog nagyon szétporladni a gipsz? Mindegy, megpróbálom azért.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (23)
     
  4. 2003. szeptember 19. 07:1023.
    Egesz finom dorzspapirral "antik"-ra csiszikalhatod. Pl.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589662 (22)
     
  5. Torolt_felhasznalo_589662
    Torolt_felhasznalo_589662
    2003. szeptember 19. 07:0522.
    Szia Nica21!
    Köszönöm a privit. Azért van 2 Kreatív Hobby az üllőin, mert előbb volt az, amelyik az Iparművészeti Múzeum oldalán van, csak az kicsinek bizonyult. Utána átköltöztek szembe :-) A régit szerintem most raktárnak használják.
    Lányok! Segítsen vki!!! Plííííííííz. Tegnap egy gipszből öntött képkeretet túl pirosra festettem, pedig kevertem bele egy csomó sárgát, hogy szép narancs színű legyen, de nem jött össze :-((( Van vmi jó ötlete vkinek, hogy csináljam világosabbra, hogy szép is legyen??? Köszi.
    előzmény:
    Nica21 (21)
     
  6. 2003. szeptember 18. 23:0221.
    Csajok. Észrevette mán valaki h az Üllőin egymással szemben 2 kreativ hobby van? Én csak az egyikben voltam még, amelyik a Sote oldalában van, ugyanaz a 2 cég?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. szeptember 18. 13:3120.
    Lányok! A Deka-nak van ragasztója is, én mostanában azt használom és nagyon jó, az üveget is sokkal könnyebb használni, amiben van. Én ezt a Hobbybolt. hu-ról rendeltem, de az Üllői úton a Művész boltban is láttam már. Egyébként szerintem a Deka festékek jobbak, mint a KH festékjei, és nem drágábbak. Augusztusban készítettem virágcserepet ajándékba, azt én a maradék olajfestékkel, (amit az ajtóra kentünk) festettem be és nagyon szép lett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_589662
    Torolt_felhasznalo_589662
    2003. szeptember 18. 11:4719.
    Nagyon jó ötlet ez a húsvéti üdvözlőlap kokapu. Különben megnéztem a műveidet és nagyon szépek. A Kreatív Hobby ragasztóját és lakkját használom én is és semmi panaszom nincs rá, leszámítva amit írtál te is.
    A Mumust mindenképp megnézem.
    előzmény:
    Kokapu (18)
     
  9. 2003. szeptember 18. 10:4118.
    A bolt a Margit körúton Hobbi művész, szerintem sokkal jobb, mint a Ferenc körúti. Darabos szalvéta választékot legjobbat én eddig a két Mammut közötti utcában, a Mumus nevű kreatív boltban láttam. Pici kis bolt, de rengeteg szalvéta van.
    Nekem amúgy bejött a Kreatív Hobby ragasztója, azzal jól boldogulok, bár a műanyag doboz néha elég nehezen nyílik.

    Ja, és a Kreatív Hobbyban lehet kapni színes papír paszpartukat, én azokból csináltam szalvétával húsvéti üdvözlőlapokat, és nagy sikere volt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_589662
    Torolt_felhasznalo_589662
    2003. szeptember 18. 09:2617.
    Sziasztok Kratív Lányzók!
    Hát nagyon örülök, hogy hasznos topicot indítottam :-))) Tegnap 4 kor elmentem haza, azért nem néztem már be, de megdöbbentem, amikor ma reggel ennyi hozzászólás várt. Köszönöm mindenkinek.
    Igazság szerint én is a hobbybolt oldalról, illetve a Kreatív Hobby katalógusból "tanultam" a decoupage technikát, borzasztóan tetszik. Annyi szuper ötletet olvastam más oldalakon, de itt is szerettem volna látni a reakciókat. Tavaly vettem pár ilyen képet, mondanom se kell, nem volt olcsó. Amikor megtudtam, hogy készülnek, akkor elkapott a láz, hogy én is szeretnék ilyet készíteni, ha ilyen egyszerű. Még csak pár képet készítettem, de nagyon élvezem. Az a bajom, hogy a kreatív hobby-ba rendszeresen járok vásárolni, de a szalvéta kínálatuk nem túl bőséges. Viszont. Találtam egy nagyon jó üzletet a neten, csodás szalvéták, de sajnos Tatabányán van, szállításra 1000, -Ft-ot fölszámolnak :-((( www. webaruhaz. hu/kezmuveskucko. Ha esetleg érdekel vkit, összefoghatnánk és akkor már jobban megéri.
    Jáde. Nagyon köszi az üzletet amit ajánlottál, feltétlenül megfogom nézni. Nevét nem tudod véletlenül?
    Nünüce. Mi a neve annak a ragasztónak, ami egyben lakk is? Ezt már sok helyen olvastam, de még senki nem írta a "márkáját". Ilyet kapok a K. H-ban is szerinted? Képzeljétek, én hülye. Nem vagyok még profi, és először én is frankón ráraktam a 3 réteget. Szuper, nem? No, mindegy. Majd belejövök, mint kiskutya az ugatásba. Írjatok még mindenképp, O. K?
    Nica21, neked írok privit. Mindenkinek jó munkát, üdv
    Brigó (neharagudjatok, hogy ilyen hosszúra sikerült :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. szeptember 17. 21:5216.
    Sziasztok kreativkodók!
    valóban nagyon jó ügyeskedni, én már több éve benne vagyok. Én mindig azt élveztem benne, hogy ajndékként nagyon örülnek, és nagyon meghatódnak, hogy nekik személyreszólóan készitek vmit. Próbáljátok ki, nagy varázsa van.
    Ha vki még nem próbálta, próbáljátok ki, hogy nem dobozra, cserépre, hanem ÜVEGRE decoupagoltok. Persze jó lefesteni vmi mattra -lehetőleg világos - festeni az üveget és persze a teljes száradás után lehet ragasztgatni. nagyon szép ! kicsi üvegekre is. . . bébis üvegek. . . zöldség-gyümölcs minták konyhában fűszertartók!!!
    csak ügyeskedjetek. ha vkinek tanácsra van szüksége, nagyon szivesen bármit! Mindenki csak decoup. vagy mást is készitettetek már!?!?
    vagy ne keverjük!?!?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. szeptember 17. 20:3115.
    Szerintem is nagyon jó, mert imádok szalvétázni. Még vár rám egy szép diszes cserép mázolásra.
    Mindenkinek jó munkát kivánok!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. szeptember 17. 19:1714.
    Szijasztok!

    Örülök h külön van egy ilyen topic, mert a kreatívban sok téma van és keresztül kasul ír mindenki: ))
    Na szóval vannak szalvettáim, írjon privit, akit érdekel a csere, írom az oldal címet és lehet válogatni.

    decoupage. lap. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. szeptember 17. 19:1713.
    Kokapu! Nagyon szépek a műveid, gratula!!! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. szeptember 17. 19:1012.
    Sziasztok! Tegnap jártam az Üllői úton a Kreatív Hobbyban, isteni, gyönyörű szép szalvéták vannak, darabra is. És van újfajta ragasztójuk, festékjük. De a Hobby Művész a Ferenc krt-nál ott még jobb a Deka festéket és ragasztót lehet kapni. Végülis pár percre van egymástól a bolt. Csak az a baj, hogy én ha beszabadulok iszonyú pénzeket tudok otthagyni. Egyszerűen nem tudok ellenállni a szép szalvétáknak.
    Még valami Brigó, én a www. Hobbybolt. hu-ról tanultam meg a szalvétázást és a gipszöntést is. Ez egy pécsi üzlet honlapja, és nagyon klasszul le van írva. Tavaly kb. ilyenkor kezdtem el én is. Az én műveimet a itt az nlc-n a bem. oldalamon nézheted meg. Üdv: maszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_792455
    Torolt_felhasznalo_792455
    2003. szeptember 17. 19:0511.
    Sziasztok, én is nagyon szeretem a szalvétatechnikát:)) Kokapu megnéztem a képeidet, gyönyörűek:))) gratulálok hoá, nekem még nincs ilyen szép gyűjteményem:)
    előzmény:
    Kokapu (8)
     
  17. Torolt_felhasznalo_297514
    Torolt_felhasznalo_297514
    2003. szeptember 17. 18:5610.
    Sziasztok! Én nagyon szeretem a szalvétázást:) Tényleg nagyon egyszerű az egyész, úgy kell csinálni, ahogy jáde írta, én csak annyival egészíteném ki, hogy a szalvéta legfelső rétegét használjuk csak (általában ezek három rétegű szalvéták), és csak azért a legfelsőt (a színest), mert különben vastag és nem tudod rendesen a kívánt tárgyra ragasztani. Különböző ragasztókast lehet kapni hozzá, én olyat használok, ami ragaszó és lakk is egyben (nekem ez vált be). Szívesen segítek én is, bár nem vagyok profi, mint egyesek, de szeretem csinálni. További szép estét mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. szeptember 17. 17:299.
    Aditte, nem kell hajtogatni! :) A dolog lényege, hogy fogsz egy szalvétát, amin valami szép minta van (mondjuk, egy katicabogár), és ügyesen körbevágod. Fogsz egy semmilyen tárgyat (mondjuk egy virágcserepet), lekened egy spéci ragasztóval, felragasztod rá a katicát, mégegyszer átkened, és máris van egy helyes katicás virágcsereped.
    Brigó! A Margithíd budai hídfôjétôl nem messze (ha háttal állsz a hídnak, jobb oldalon) van egy nagyon jó bolt, darabonként is lehet venni (ha jól emlékszem, 40 forintért) szalvétát és minden kelléket.
    előzmény:
    aditte (6)
     
  19. 2003. szeptember 17. 15:398.
    Ja, van egy Kreatív Hobby nevű bolt, van nekik weblapjuk:

    www. kreativhobby. hu

    Itt a menüből válaszd a "katalógus"-t, és ha bejön az oldal, akkor a decoupage-t. Le van írva a tecnika is, én is onnan kezdtem el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. szeptember 17. 15:357.
    Heló!

    Én szoktam dekupázsolni, és nem kell hozzá nagy kézügyesség! Én legalábbis tök fakezű vagyok, pocsékul rajzolok, stb. . .

    Amiket eddig alkottam megnézheted itt (szóközök nélkül):
    http://kep. tar. hu/kokapu

    Kérdezz nyugodtan bármit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589662 (1)
     
  21. 2003. szeptember 17. 15:226.
    Sziasztok!
    Engem is érdekelne, de én komolyan olyan béna vagyok, hogy még ha le van rajzolva, akkor sem tudom megcsinálni. . . ezen az indexesen is csak írnak, írnak. . . nekem kellenének rajzok, mint a kisgyereknek, hogy mit merre hajtok. . . ilyen netes oldalt tudtok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_155823 (3)
     
  22. Torolt_felhasznalo_329890
    Torolt_felhasznalo_329890
    2003. szeptember 17. 15:145.
    Én is sokat decoupage-oltam már, mire vagy kíváncsi?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589662 (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_589662
    Torolt_felhasznalo_589662
    2003. szeptember 17. 15:094.
    Köszönöm szépen az ötleteket. Igazából már sok helyen "jártam" a neten, de úgy gondoltam, talán itt az nlc-n is van olyan emberke, aki csinálja és tud nekem segíteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_155823
    Torolt_felhasznalo_155823
    2003. szeptember 17. 15:023.
    http://forum. index. hu/forum. cgi?a=t&t=9058879&uq=6726 Ezen a címen, vagyis az index fórumán nagyon régóta működik decoupage csevej.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589662 (1)
     
  25. 2003. szeptember 17. 14:552.
    Nézz szét a Kreatív ötletek, valamint a Karácsonyi ajándék ötletek topicon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589662 (1)
     

Címlap

top