Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonyi ötletek

agnes78
Létrehozva: 2003. október 7. 10:41
Tavaly is volt egy ilyen topic!Várom ide a jobbnál jobb ötleteket!
  1. 2003. október 8. 10:0726.
    Mit szóltok egy finom házikészítésű lekvárhoz - valamilyen szép és érdekes formájú üvegben? Az idén nagyon jól termett az almafánk, lett belőle:

    alma-citrom
    alma-narancs-citrom
    alma-kiwi
    alma-nar ancs-citrom-sárgarépa
    alma-narancs-sütőtök

    Saját fa hiányában is működik és az a jó, hogy az elkészítése nincs a nyárhoz kötve.
    előzmény:
    d.panka (25)
     
  2. 2003. október 8. 08:4525.
    Jaj, most látom csak, hogy megvan. Köszi! :)
    előzmény:
    d.panka (24)
     
  3. 2003. október 8. 08:4524.
    Köszi, várom a receptet. Ha sikerül beírnod, megkérhetlek, hogy priviben küldd el, vagy a nevemre kattints rá? Mivel nem tudok túl gyakran itt lenni, de azt mindig megnézem, hogy jött-e valamilyen üzenetem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840098 (10)
     
  4. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2003. október 7. 19:2923.
    mézestészta:

    50 dkg liszt, 20 dkg porcukor, 1 kávéskanál szódabikarbóna, 3 tojássárgája, 3 evőkanál méz és kevés tejföl az összegyúráshoz. mézes fűszerkeverék ízlés szerint. én majdnem az egészet beleborítom.
    jól összedolgozni és mikor az ember fülén is van már egy adag, akkor lefóliázott, vagy légmentesen lezárt dobozba tenni és berakni a hűtőbe minimum 1 napra, de inkább egy hétre. 1 hét után elővenni és kisütni.
    díszítés, fémdoboz, egyebek.
    ha először kemény is lesz nem baj, a dobozban megpuhul.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2003. október 7. 19:1322.
    cukrozott narancshéj:

    4 vastaghéjú narancs
    a héj súlyával azonos cukor + 50g cukor és 1, 5 dl víz

    a narancskarikához:
    2 nagy vastaghéjú narancs
    200+50 g cukor
    1 dl víz
    3 cl narancslikőr

    a narancsokat meleg folyóvíznél körömkefével meg kell tisztatani a viaszos bevonórétegtől meg a piszoktól.
    Szárazra törölni.
    A narancshéjhoz a narancsokat meghámozzuk és nagyjából egyforma darabokra 2-3 cm széles cíkokra vágjuk. Lemérni, majd a héjával azonos mennyiségű cukrot 1, 5 dl vízzel sűrű sziruppá főzünk.
    A héjakat a forrásban lévő oldatba dobjuk. 5 perc főzés után lehűtjük hideg vízben, majd lecsepegtetés után a forrdogáló sziruphoz adjuk.
    Addig kell főzni, míg a szirup a felére nem fő.
    Lehúzni a tűzről, 50 g cukorral megszórni és a szirupban hagyni kihűlni.
    rácsra tenni és hagyni levegős helyen eészen megszáradni.

    egész narancsszeletek. .
    1/2 cm széles szeletekre vágni majd egy nagyobb edényben 200g cukorból és 1 dl vízből szirupot kell főzni.
    az előbbi módon előkészíteni a narancsokat, majd a szirupban 5 percig főzzük félidőben fordítjuk.
    tűzről lehúzni és a sziruphoz keverni a likőrt, a tetejét megszórni a maradék cukorral és hagyni kihűlni.
    rácsra rakva megvárni míg megszárad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2003. október 7. 13:2721.
    Szappanöntés. . gyerekek csinlhatnak persze szülői felügyelettel szappanfigurákat. még bolti szappant is le lehet reszelni és megolvasztani majd tésztaszaggatóval kiszúrni a félig megkeményedett szappant. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2003. október 7. 13:2120.
    még annyit, hogy ételfestékkel ki lehet festeni a figurákat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2003. október 7. 13:2019.
    Még egy ötlet. . 2-3 éve álltam neki mézeskalácstésztából házikót sütni.
    Hamis mézest csináltam, recept jön holnap.

    A házikó.
    A ház oldalát elejét és tetejét papíron megterveztem és kivágtam. Mézestésztát összegyúrtam és elraktam 1 hétre a hűtőbe állni.
    Igen, 1 hét, mert mire összegyúrod annyira utálod az egészet, hogy 1 hétig felé sem akarsz nézni. Meg így finom lesz a tészta is.
    Szóval 1 hét után elővenni, kicsit átgyúrni és kinyújtani. A ház alapját, oldalát és egyéb alkatrészeit kivágom egy éles késsel és kidekorálom magokkal. Pl dió, mandula, ánizs, tökmag. . stb.
    Kisütöm és mikor kihült összeragasztom karamellával. Óvatosan kell csinálni, mert éget!
    Ha megkötött az egyik ragasztózás, ami kb a ragasztástól számított 2 perc, jöhet a következő oldal. mikor összeállt, tojásfehérjéből meg cukorból mázat csinálok. A házra kenem kicsit, mintha havas lenne.
    Ja, figurákat is ki lehet vágni hozzá. Pl fenyőt, királyokat. . boszorkányt meg ilyeneket.
    A házra igen édesszájúaknak bár nem karácsonyi gumicukrot és egyéb cukorkákat lehet ragasztani karamellával.

    Gyerekek nagyon értékelik, de még a felnőttek is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_879913
    Torolt_felhasznalo_879913
    2003. október 7. 13:1118.
    Én "szóróajándéknak" szoktam készíteni fűszerolajat. Nagyon egyszerű: egy szélesszájú üvegbe teszek klf. friss fűszereket (bazsalikom, kakukkfű, zsálya, oreganó izlés szerint bármi)Tescoban veszek oliva olajat, ráöntöm és hagyom állni 3 hétig. Ezután kiöntöm kis üvegekbe, a fűszert ki lehet dobni vagy főzéshez felhasználni. Sokáig eláll hűvös sötét helyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. október 7. 13:1117.
    390 Ft
    előzmény:
    pinokio (16)
     
  11. 2003. október 7. 12:5516.
    Sziasztok!

    A kreatív. lap. hu-n annyi ötlet van mindezekre, hogy csak győzzétek megvalósítani. Ha bementek egy hobbiboltba, ott is ömlenek az ötletek. A Kreatív Hobby pedig ingyen postázza a színes katalógusát (ezer tippel benne) ha emilben megrendelitek a katalogus@kh. hu címen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. október 7. 12:5115.
    A Foto Porstban, Kodakban, Ofotértben és társaiban. Árat én nem tudok, de ezer helyen csinálnak általad vitt fotókkal falinaptárat néhány ezer Ft-ért, a hipermarketekben is, ahol a fotókat nyomtatját pólóra és egyebekre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_585527
    Torolt_felhasznalo_585527
    2003. október 7. 12:3414.
    Én szoktam sütni mindenféle aprósütiket, veszek valami szép tálat, vagy dobozt, és abban becsomagolva ajándékba adom, a többi ajándék mellett.
    Nálam is "vezetnek" az sk. dolgok: dekupázs képek sk. öntött gipszalapra, ugyanilyen technikával virágcserepeket, kaspókat gyártottam, most épp üvegeket, poharakat (sima üveget és üvegpoharat most nagyon olcsón lehet venni az Auchanban). Himeztem keresztszemes képeket, párnákat is, ill. patchworkos párnákat varrtam-varrok.
    Nagyon gyorsan elkészül pl. a méhviaszlapból hajtogatott gyertya: lehet fenyőforma, egyenes, vékonyabb, vastagabb. Szerintem ezek az ajándékok szivhez szólóbbak bármilyen drága gagyinál:))
    Aztán ugye készülhetnek még képkeretek, ajándékdobozkák, sima fehér porcelánkészlet átalakitása dekupázzsal, üvegfestéssel, stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. október 7. 12:2313.
    hamar elkezdtétek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_817255
    Torolt_felhasznalo_817255
    2003. október 7. 12:1612.
    Bocsi, de nem értem igazán. . "Prost"-ban? Hm?? Hol is?? Kb mennyibe került?? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840098 (10)
     
  16. Torolt_felhasznalo_304799
    Torolt_felhasznalo_304799
    2003. október 7. 11:3711.
    Nagyiknak az eljegyzési (digitális) képeinket fogjuk "előhívatni" és azt teszem majd saját készítésű fényképkeretbe. Hugomnak pedig az Kreatív Hobby katalógusban látott órát akarom megrendelni és kifesteni. Szeretnék mindenkinek sk ajándékot adni, sokkal személyesebb és nem kell ezerfelé rohanni karácsony előtt. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2003. október 7. 11:2910.
    Majd megkeresem a receptet, de a Lajos Mari- Hemző Károly páros 66 karácsonyi sütemény c. könyvében le van írva a recept. meg egy csomó klassz sütié is.
    előzmény:
    d.panka (8)
     
  18. 2003. október 7. 11:169.
    Ja, igaz is!:)))

    Én minden évben készítek egy jövő évi naptárat a szüleimnek.
    Lehet(ett?) kapni a Porst-ban asszem' "üres", havonta hajthatós naptárat, ahol ki van hagyva a képnek a hely. . . :)

    Három éve festettem kis akvarelleket (vízfesték) akvarellpapírra, kb. 7x7-seket, fényképekről, szép képeslapokról, és azokat ragasztottam fel, minden hónaphoz egyet, a hónap hangulatában, színeiben.

    Következő évben fényképező-mániám volt, egész évben készítettem virág- és növényképeket, némelyik egész szép lett - azokból került minden hónaphoz egy.

    Tavaly a modern technikát használtam: régi családi fényképeket bescanneltem és Photoshoppal színeztem, barnítottam, textúrát tettem alájuk, anyu portréképét csinátam meg úgy, mint Marilyn Monroe híres színes montage-képe. . . :)) Ezekből tettem minden hónaphoz egyet, teljesen vegyesen, össze-vissza, nagyon kreatívra sikerültek!:)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_958389 (7)
     
  19. 2003. október 7. 11:148.
    ÉdesMaci, pontosan hogyan csinálod? Mennyi narancsból, és mennyivel előtte érdemes elkészítni, hogy finom legyen?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840098 (5)
     
  20. Torolt_felhasznalo_958389
    Torolt_felhasznalo_958389
    2003. október 7. 11:037.
    Sziasztok!
    Én idén a nagymamáknak saját szerkesztésű naptárat tervezek készíteni, benne unokájuk képeivel.
    előzmény:
    agnes78 (1)
     
  21. 2003. október 7. 11:006.
    A tavalyi topic még mindig él.
    előzmény:
    agnes78 (1)
     
  22. Torolt_felhasznalo_840098
    Torolt_felhasznalo_840098
    2003. október 7. 10:565.
    Jó gondolat!

    Cukrozott narancshéj vagy narancs nálunk nagy sláger, csak nekem van hozzá türelmem.
    megfőzni, cukor és mikor készen van sütőben megszárítani. utána a felét csokiba mártani.

    üvegfestés?
    előzmény:
    macskafül (3)
     
  23. 2003. október 7. 10:534.
    Szia !

    Én is nagy lázban voltam tavaly ! Gyertát önöttem , olívaolajat készítettem , fürdőolajat , az üvegeket szalvétatechnikával díszítettem . ( ezt egyébként nagyon kedvelem ) Most a textil decopage-vel kacérkodom ! Ja és hímeztem névre szóló töröközőt is !
    előzmény:
    agnes78 (1)
     
  24. 2003. október 7. 10:513.
    Előfizetés a kedvenc újságjára. . . (Vagy ez uncsi. . . ? Nekem nagyimnál bejött!:)))
    előzmény:
    agnes78 (1)
     
  25. 2003. október 7. 10:462.
    - saját készítésű zselégyertya
    - saját vagy utazáson készült kép kinagyítva bekeretezve
    Most hírtelen, de folyamatosan gondolkodom!!!!
    előzmény:
    agnes78 (1)
     

Címlap

top