Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Régi-új 2007 áprilisi babá

Evis
Létrehozva: 2008. március 17. 20:40

Lassan egy évesek leszünk. Az előző topicunk kimerült, vagyis veszekedésbe fulladt, de itt folytathatjuk békésen tovább. Akiket érdekel, akiket érdeklünk, akik az előző topicról megunták a sárdobálást, no, és persze bárki (nem csak áprilisiak és nem csak babások) véleményét, hsz-át várjuk. Téma legyen bármi, nem csak szarospelenkákról kell beszélni, nem csak ebből kell álljon a világ, csak mert gyerekesek vagyunk. Vita lehet, elvégre nem egyforma szemszögből és földrajzi helyről látjuk a dolgokat, de veszekedést ne provokáljon senki. Aki meg nem tudja magát modorálni, kíméljen meg minket és magát a megjegyzéseitől, ne pazarolja itt az idejét. Köszönettel az alaptagok: Evis, borcsa1975 és mumof2monkeys  

  1. 2008. március 19. 15:2726.

    mi csak apámhoz megyünk vagy ő jön-még nem tudjuk.

    főzés?!mi 2  napig csak sonkát tojást és tormát eszünk szerintemnálunk amúgy is a párom főz inkább..

    előzmény:
    Evis (24)
    2008-03-19  15:13
  2. 2008. március 19. 15:2525.

    Szia Kincsmanó! lehet, hogy ilyet mondtam volna, hogy korlátolt vagy? Akkor te nagyon félreértettél valamit!!! Mert épp veled eddig pozitív véleményem volt kizárólag. A politikai dolgokról csak annyit, nem kértem senkit, hogy vitatkozzon a politikai kérdésekben, de itt már egyáltalán nem politikai vita volt, hanem anyagi helyzet feltárása, meg hasonló vájkálások, köpködésekkel vegyítve, mint azt olvashattad, ha esetleg néha bekukantottál. Személy szerint nem mondtam rád ilyet, hogy korlátolt vagy,mert nem szólsz bele a politikai vitánkba a topicon.

    Töpörtyűt dicsérted, így igaz! Meg is köszöntem. Igyekeztem én is viszont figyelmes lenni veled/családoddal, és nem azért, mert úgy illik, mert te is dicsértél, hanem mert az volt az őszinte véleményem rólatok. Én soha nem képmutatásból beszélek, a nemtetszést is kinyilvánítom.

    Borcsa meg szintén nem bántott meg, csak erre a megjegyzésedre reagált, ha te így gondolod, ahogy leírtad: "látom, átült a téma másik topicra. :) Azt hittem, vicc, hogy van másik topic, de nem. :)"

    Miért vagyunk neked mi csak "téma"? Esetleg fogalmazhattál volna kedvesebben: elment néhány ember, sajnálom, hogy ez lett, talán tényleg nem kellett vona másoknak ennyire sértően nyilatkozniuk. - és ezzel talán senkit nem sértettél volna meg.

    Privi: hát én kértem elsőnek, olvass utána. De ez a sötétség már másokkal takarózott, hogy Törpesz meg sokan mások - neki sok privit írnak ám - hogy vegyem már észre magam. Hát erre írtam MINDENKINEK,hogy akinek baja van, nekem írjon. Ezt miért kellett volna priviben? Aztán Saci meg provokálóan beszól, miért nem írok nyíltan, ha ő is azt teszi.. nah.. ebből elég is... 

     

    Itt nem a téma van, hanem mindenféle téma! Tehát egy jó csapat és bizony itt is előfordulnak a szarospelenkák! Nem mondta senki, hogy erről nem lehet beszélni. Akár itt is

    előzmény:
    Kincsmanó (23)
    2008-03-19  15:11
  3. 2008. március 19. 15:1324.

    Borcsa milyen igazad van!! Zöldségesekre is  szükség van!!! Én ugyanis imádom a zöldséget-gyümölcsöt!! Hehe... ez tényleg jó szöveg!

     

    Húsvétolásról még nem igazán vagyok képben, hogy mik itt a szokások. Tavaly a szüléssel voltam ezidőtájt elfoglalva, úgyhogy nem nagyon néztem utána, pedig itt élek, hát illik tudni.

    A kereszténység itt csak egy réteg. Karácsonykor happy holidayt (kellemes ünnepet) kívánnak, nem karácsonyt. Fát sem állítanak sok helyen. Egy réteg keresztény, ők tartják. Itt van valami tojáseldugós játék a gyerekeknek, pontosabbat nem igazán tudok az itteni húsvétról. Majd utánaolvasok.

    Épp ma háborgott a férjemuram, hogy a nők miatt szűnt meg a régi locsolkodós húsvét, mert a nők elzárkóztak stb.. Mondtam, hogy én most nem zárkózom el, locsoljon csak meg! De majd én kiválasztom a parfümöt, hogy mivel  Már úgy se kaptam évek óta parfümöt, ideje.  Bár amióta töpörtyű megvan, meg még előtte terhes időszakomban nem fújtam magamra semmit (csak izzadásgátló stift), majd meglátjuk, töpörtyű mennyire értékeli az új szagomat ..

     

    Ki mit csinál húsvétkor? Megy vendégeskedni, vagy marad otthon, vagy kirándul?? És a menüről is kérek tájékoztatást.. Ki mit süt-főz??

    előzmény:
    borcsa1975 (20)
    2008-03-19  14:36
  4. 2008. március 19. 15:1123.

    Sziasztok! Igen, fellélegeztem, hogy nincs már marakodás a "régi" topikon. Én megmondtam, addig nem írok, amíg pocskondiázás megy. Most vége, Ti így döntöttetek, hogy külön folytatjátok. Ha nektek így jó, O.K.. Egyébként én határozottan tudom, hogy nem bántottalak meg benneteket, Evis, pont te írtad, hogy én korlátolt vagyok, ha nem megyek bele a politikai csatározásba. Megvan rá az okom, miért nem teszem. Emberi jogom, hogy ne tegyem, ha nem akarom. Azt hiszem, Töpörtyűt is pont eleget dícsértem, érdeklődtem is sokszor felőletek. Borcsa, téged meg aztán abszolút nem bántottalak, én hívtalak vissza a topikra, meg Jenékhez is bíztattalak, hogy gyere el. De szíved joga nem szimpatizálni velem. És igen, nyitottatok egy új topikot, ahova áthoztátok a "viták" témáját, így átült ide a "téma", amiről én nem akartam diskurálni. Az meg, hogy másokkal összevesztetek, nem rám tartozik, csakis az érintett felekre. Sokan kérték, hogy priviben vitassátok meg a dolgot, de nem tettétek. Szerintem nem kellene elvárnotok másoktól, akik nem vesztek ott össze senkivel, hogy ide "átigazoljanak" hozzátok. Szerintem nem kellett volna így végződnie az egésznek. Én nem írok rólatok semmi rosszat, ti fikázhattok kedvetekre, állom a sarat, tisztában vagyok az értékeimmel. Sziasztok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. március 19. 14:5322.

    Nahát, Kitkat! Üdv körünkben! Nem akartam én már tovább háborogni, mint ahogyan írtam is, hiába próbáltam jó felé terelni a szót "biztos a munkahelyi nyomás, meg minden feszültség" - erre mit vág a fejemhez ez a sötét, borzalmasan rosszindulatú, megkeseredett ember! Hát szomorú, hogy ilyenek vannak a hivatalokban, akik így nyilatkoznak, főleg azok után, hogy én még a levelem végén minden jót is kívántam. Nem baj. Majd megkapja ő az élettől. Sokan meg inkább leszarták az egész témát, nem nekik fáj - címen, nem merték kimondani, hogy ejnye-bejnye, ez tényleg durva beszólás volt valaki részéről. Inkább behúzták  fülüket-farkukat.

     

    A másik topicról meg érdekelne ugyan egy-két ember élete, kivel mi történik, de ha nem érdeklődnek felőlünk, nem jönnek néha életjelet adni magukról, akkor sajnálom, ennyi volt. Én megírtam, hogy többé oda nem megyek, és aki akar, az meg is talál. És akik számítanak, úgyis itt vannak, vagy lesznek hamarosan. No, nem úgy értve, hogy máshová már nem is tartozhatnak, ez nem erről szól.

     

    Igazad van a politikát illetően. Nem nekünk lesz ez már szerintem jó, ha jóirányban változik is valami, hanem a gyerekeinknek. De most mi építhetjük az alapot a válaszainkkal. Aki ezt leszarja... nem is minősítem. Katinka meg végül is elment volna, csak akadályoztatva volt. Szóval értékelem a gesztusát. De ha ő azt mondja, hogy a másik oldalt képviseli, nem az enyémet, azt is tisztelem. Mert akkor is vállalja a véleményét, ő nem leszarja, hanem akar változást. Az a baj, hogy sok ember nem is tudja, miről is szól a politika. Itt főleg az idősebb réteget gondolom. Ők már úgy vannak, hogy nekik mindegy. Hát régen én is így gondoltam. A fidesz se jó, meg az mszp sem. De valamerre lépni kell. Egy harmadik kormány sem váltaná meg a világot, mert most pár évig nagyon kemény idők lesznek. Nehéz innen kimászni. De akkor sem lehet egy válaszadást leszarni, még ha nem is tud valaki elmenni és szavazni.

     

    Hanga: sajnálom, hogy náthás a kiccsaj. Mi eddig megúsztuk, én voltam kicsit vacakul, de rajtam egy nap alatt átmegy a nátha. Olyankor egész nap csak fekszem, olvasok, alszom és alig eszem, még inni se esik jól. De másnap még a 39 fokos láznak is "nyomasincs". Gyerekeknél azért nehéz, nem értik, hogy miért van ez, és a közérzetük pocsék, nyűgösek.. stb. Mi még eddig megúsztuk. De nálunk még tél van, jöhet még bármi.

     

    Jut eszembe, ez a húsvét.... Eddig virágokat tűztünk a locsolkodókra, mert mindig olyankor volt a húsvét. Most mi lesz? Még március van, nincs virág... vagy arrafelé már tavaszodik??

     

     

    Borcsa, mintha a férjemet hallanám! Ez a rohadék 10milka embert becsapott. Hát memondta az Orbán... - hányszor mondta már ezt el! Nagyon erősen fidesz párti. Nekem pár éve mindegy is volt a politika. Volt egy véleményem, de nem nagyon témáztam és olvastam a politikáról. Most nőttem fel hozzá. De akkor sem szartam le. Fidesz párti voltam, de mszp hangvételű magazinnál voltam titkárságvezető. Felvételkor nem volt feltétel a politikai hovatartozás, no meg nem is politikai újság, bár az is van benne egy kicsi. Az mszp támogatása nagymértékű volt, tehát ezt képviselte. 

    Elküldöm, mielőtt elszáll.. .

     

     

    előzmény:
    kitkat2 (17)
    2008-03-19  13:38
  6. 2008. március 19. 14:4121.
    Hablaty!várunk szeretettel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. március 19. 14:3620.

    jó reggelt Evis!

    ott hogy -hogy nincsen húsvétolás?vagy máshogy van?azt hittem keresztény országokban megtartják!mesélj!

    mi sonkázunk meg tojást eszünk a hétfőt pedig igyekszük kikerülni a locsolkodást én nem szeretem..

    most hogy irtad én is beleolvastam a másik topicba.Én nem ngyon ismerem kincsmanót igy véleményt sem mondanék de valahogy én is intelligensebbnem gondoltam...

    egyébként szent meggyőződésem,hogy aki nem foglalkozik és nem megy el szavazni az:

    1.iszonyú sok pénze van és nem érdekli hogyan zsigerelik ki

    2.nem érdekli a gyereke jövője úgy látszik nem akarja tanitatni.lelke rajta ..zöldségesekre is szükség van...

    előzmény:
    Evis (19)
    2008-03-19  14:19
  8. 2008. március 19. 14:1919.

    Jó reggelt! Itt a későnérkező oldal. Bár 6kor keltem én is, de nálatok már 5-tel több van. Aztán óraállítás után már  6-tal lesztek öregebbek

     

    Katinka, Borcsa, hogy a csudába csináltjátok, hogy ott vannak a smile-k? Én nyomom ezerrel, de nem maradnak ott, mikor elküldöm.

     

    Katinka, a szavazással kapcsolatban: van aki akadályoztatva van, nem is arról beszéltem, hogy mindenkinek muszáj, mert különben elítélem. Csak amikor valaki azt mondja, LESZAROM AZ EGÉSZET - akkor akadok ki egy kicsit, mert azért ezt nem kéne így felfogni. Legyen az embernek önálló véleménye, ha már demokrácia van, és ne abban a szarban tocsogjon, amibe beleteszik. Mert ez a kormány szerintem ezt csinálja. Én nem politizálok, sőt kimondhatatlanul utálom a politikát, apámmal voltak is ezért háborúk otthon, mert ő meg nagy politikus. Anno kulák volt, így nem engedték tanulni sem, bár elvégzett technikumokat, meg szakmákat, nagy szakember, de az ő szívfájdalma, hogy nem lehetett földrajztanár. Állandóan a kommunista-ellenes dolgait hallgattam, meg, hogy mennyi földet vettek el a családunktól, meg mennyi pénzt. De sajnos a politika már az életünk részévé vált, egyre inkább beszélnek az emberek és ha dönteni kell, hát aki teheti, az tegye meg, amit megtehet. De ne ez legyen a válasz, hogy én leszarom, mert ezzel a gyereke jövőjét szarja le.

     

    A csomag-kérdést megoldjuk, kipótolom mindenképp valamikkel, hogy kevesebb semmivel ne legyen, mint a határ. Ha már ilyen sok pénzekért szállítanak, meg még drágítani is akarnak! De szombaton egyébként elmegyegyek postára, ott is pontosítom, hogy mennyi is az annyi, meg ha van nekik extra nagy boríték, akkor abba teszem, mert két csomag két ár, egy csomagnál meg olcsóbb, még ha többet is nyom a súly. Írtál értékhatárt is? Hm... az a baj, hogy ha vásárolok, nem ismerem a határokat  Valami rémlik ugyan...  Még töpörtyűnek se nagyon vettem nyáriakat, úgyhogy lesz még pár körünk shoping téren.

     

    Szegény Levi! Ez a nátha... hát én nem is tudom, mit mondjak. Nálunk nincs nátha, így jótanácsot se tok mondani. De nálatok fokozott a veszély, mert az oviban elkapják egymástól.

     

    Nagyon okos gondolat a babakötvény. Bár nemtom, nálatok mik a feltételek, mire lehet használni később, de mindenképpen jó dolog. Mi gyűjtjük az egydollárosokat és visszük bankba Töpörtyű szla-számára. Ez nem kamatozik szinte semmit, de azért ez az övé. Valamit ki akarunk majd találni, ami hasznosabb, de nem nagyon vannak lehetőségek. Van tanulmányi szla, amit később a továbbtanuláskor kipótolja a bank (csak így tudom elmondani), szóval fizetünk egy összeget, amit meghatároznak, ezt nagykoráig, továbbtanulásig. Később meg ha akar, akkor Európában is tanulhat tovább, azt is támogatják.

     

    Milyen jófejek, hogy nem is értesítenek, honnan kapod a pénzt! Úgy vannak vele, neked az legyen mindegy és örülj, hogy kapsz. No ,de ha valami gebasz van, vagy kimaradás van, akkor ugyan hová reklamálj??

     

    Borcsa, na, most jutott eszembe, mit felejtettünk el szombaton! A SONKA! Na, remélem, lesz most még valami szombaton a lengyel boltban. mert itt egyébként nem divat a csülökszeletelős húsvétolás. De mi ugyebár magyarok lévén húsvétolunk. Csinálok jó kis hidegtálat, meg talán grillcsirkét is , vagy.. nem is tudom mi legyen a menü... Már csak azért is nehéz a döntés, mert szülinapja is lesz a férjemnek, így valami ünnepélyes hamit kéne csinálni. No meg sütni sem ártana valamit. Lekváros-diós kiflikéket biztosan csinálok, de tortának nem merek nekiesni. Hajdan, ifjú koromban nagyon sütögettem a sütiket, tortákat, de kinőttem belőle  Tavaly még csináltam puncstortát a szülinapjára, mert az a kedvence, de most nemtom mi legyen. Talán egy cukrászda. Ő ugyis a tömény csokisakat imádja, én meg a krémeseket vagy inkább a gyümölcsösöket, madártej stb. Így legalább mindketten jól járunk

     

    Mom, nagyon el vagy veszve! Talán ennyire nagy dorbézolás volt ott, hogy még mindig nem keltél fel?? Hogy telt az évforduló? Anyóspajti meg volt elégedve? Most ott van nálatok?

     

    Mivel nyitóoldalam volt a régi topic, így beleolvastam az utóbbi hsz-ekbe. Kincsmanón kicsit meglepődtem. Intelligensebbnek gondoltam. Azt mondta "átült a téma másik topicra". Hát nemtom mért gondolja, hogy mi téma vagyunk és átültünk máshova. Úgy érződött, mintha fellélegzett volna. Hát sajnálom, hogy ez a véleménye rólunk. Már megérte eljönni onnan, mert ilyen emberekkel, akiknek ennyi a véleményük rólunk és nem sajnálják, hogy eljöttünk, hát nem is akarok beszélgetni. Senki nem mondta, hogy nem beszélhetünk szaros pelenkáról, csak ne ez legyen a kizárólagos téma. De ő úgy látszik csak erről akar beszélgetni.

     

    No,de ennyi is az összes, ami egy pillanatra elém villant. Egy-két ember sorsa érdekelne, de ha nem jön és ad életjelet magáról, nem érdeklődik irántunk, akkor sajnálom, ennyit is ért az a topic. Túl felszínes.

     

    No, megyek, csinálok valami kajafélét. Itt pocsék esős idő van és 6-7 fok. Lehangoló és álmosító. Töpörtyű korán kelt ugyan, de ma meg már tegnap is végre csak egy holtkóros mozzanata volt, amikor elmászott a lábunkhoz és elfeküdt. Neki ott kényelmesebb. Semmi műsorozás. Most megint kidőlt, úgyhogy van egy kis időm. Nem is tudom, vasaljak, vagy pucoljak zöldségeket, vagy mit kéne csinálni?? Mert ha felkelt, vasalni nem lehet, mert állandóan a vasaló zsinórját huzigálja, és az egész vasalóálványt lazán felborítja. Ezzel csak az a baj, hogy rajta van a forró vasaló. Mert az már nem is érdekel, hogy megüti magát, úgyis csak akkor tanulja meg, ha tapasztalja. Hiába beszélek, hogy NEM SZABAD. Pedig azt hallottam valahol, hogy 2 szót képesek már megtanulni, de nem az én gyerekem. Mert már hónapok óta hajtogatom ezt a két szót, de nem hallgat rám. Ti szoktatok még locsolkodós húsvétot tartani? A fiúk locsolják a családot? Vagyis Pl Levi, mivel ő nagyfiú, jár ide-oda locsolkodni?

     

    Jó kis hagyomány volt ez, bár én mindig bezárkóztam a szobába, ha jött valaki, és elköszönéskor másztam csak elő, hogy "no, locsolj", aztán este beáztattam a fejem, mert olyan büdös volt

    Ki hogy húsvétol arrafelé??

     

     

    előzmény:
    H_Katinka (15)
    2008-03-19  09:04
  9. 2008. március 19. 14:1918.

    Kitkat!!

    mintha én irtam volna...én sem csalódtam,mert TUDTAMhogy ez lesz,csak a vitát kellett nézni.Orbán megmondta a gy.f pedig a szemébe hazudott+10 millió embernek.de legalább sok ember ráeszmélt a dolgokra akik nem azokat pedig sajnálom...

    előzmény:
    kitkat2 (17)
    2008-03-19  13:38
  10. 2008. március 19. 13:3817.

    Sziasztok!

     

    Hát képesek voltatok új topikot csinálni:):)

    Pedig csak egyszerűen tudomást sem kellett volna venni bizonyos személyekről és nem is reagálni rájuk. Hadd legyen meg nekik az utolsó szó öröme.

    Sokan vannak a másik topikon, csak egyszerűen félreálltak. Csak akkor most se kéne véleményt nyilvánitani.

    Na csak azt akartam mondani, hogy volt ott pár ember biztos, akikkel szívesen beszélgettetek.

     

    Most olvashatok két helyen:):) Na sebaj.

     

    Katinka: csak egyetlen egy dologra reagálnék, de nagyon szépen kérlek nehogy megsértődj. Azt írod, csalódtál a kormányban (ebben is), amit megértek. Én csak azért nem csalódtam, mert a nyakam odatettem volna, hogy ez lesz. Az viszont nem megoldás, hogy ezentúl e mögé "bújsz". Tökééletes nincs, senki nem fogja pár év alatt megváltani a világot és nem fogod pár év alatt észrevenni az életszínvonalodon a változást. Az próbáld meg szem előtt tartani, hogy hosszútávon mit várhatsz (a gyerekeid), az elveket, a stílust. Nem tudom, te így vélekedsz-e, nehogy gynúsításnak vedd, de nem szabad keverni a jobbat és a szélső jobbat, mint ahogyan a balt sem.

    Én attól megyek a falnak, hogy nagyon sokan úgy beszélnek, hogy szar van most, de orbán még szarabb lenne. Mindez úgy, hogy szóba nem került semmiféle párt vagy bármi.

    Egy a lényeg, nem szabad elzárkózni.

    És érdemes azért hirtv-t nézni. Hidd el sokan támadják, nagyon -nagyon kell vigyázniuk, mit beszélnek, tehát elég megbízhatóak.

     

    Na be is fejezem, mert esetleg valamit félreérthetően írok, aztán bajt csinálok akaratomon kívül.

     

    Hanga ma megtaknyosodott életében előszőr :(:(:( Nagyon remélem, nem lesz komoly baj.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. március 19. 11:2416.

    szia katinka!!

    De jó,hogy itt vagy!!Nagyon örülök neked!Tudom,hogy a szándék megvolt benned és azt is tudom,hogy ha erőltetik az ellenérzést vált ki!Az a gáz szerintem aki vállat vonogatva "mit érdekel"engem nem megy el szavazni.

    mi már régen elintéztük a babakötvényt azt én sem értettem,miért kell igazolás??ma voltunk piacon megvettük a sonkát emélem jó lesz mert riogatnak,hogy sok a rossz minőségű..

    előzmény:
    H_Katinka (15)
    2008-03-19  09:04
  12. 2008. március 19. 09:0415.

    Sziasztok!

     

    Meggyüttem én is!

     

    Tegnap itt volt Anyum, azért nem volt időm benézni. Remélem azért idővel többen is leszünk.

     

    Borcsa, tartozom neked egy vallomással. És tényleg nem vita miatt írom le, de Anyukám olyan, hogy itt vagyok 30-31 évesen és még mindig irányítani akarja sokszor az életemet. És megmondta nekem jó előre, hogy márpedig szavaznom el KELL mennem. És az, hogy kell, bennem valami zsigeri ellenkezést váltott ki. Szóval megfogadtam magamban, hogy azért sem megyek el szavazni. Amúgy is, akkorát csalódtam ebben a kormányban (is). Aztán végül vasárnap délután elhatároztam, hogy mégis elmegyek! Férjem nem volt itthon, gyerekeket vittem magammal. Gondoltam egy kis séta, játszótér és utána megyünk Levi ovijába (oda szólt az értesítő). De végül Timi döntött úgy, hogy ne menjek, az ovi előtt 5 perccel elaludt és így meghiúsult a tervem. Anno leírtam, hogy babakocsi nem fér be, ismerőst nem láttam, hogy kint hagyhattom volna vele a kiscsajt, így kénytelen voltam hazafelé venni az irányt - szavazás nélkül.

    De a szándék megvolt. Remélem azért ezt értékeled

     

    Evis, arra gondoltam, hogy max. nézel még nekünk 1-2 rucit, de úgy, hogy anyagilag is meg tudjam oldani, már írtam az értékhatárt, aztán a max. terhelhetőségig kitömöd nekünk pelenkával a csomagot

     

    Mum, bocsi, hogy még nem írtam a prividre, ígérem legkésőbb ma válaszolok, csak ez, hogy Levi beteg... kicsit kikészít. Megint elővette a "fújom a cuccot kifelé az orromból" c. műsort és így 3 nap után megint az őrület határára kergetett vele a gyerek.

    Meg hát a babakötvényt intéztük (volna) tegnap, de persze miért is gondoltam, hogy ez sima ügy lesz????? 1,5 órát vártam a rohadt APEH-ben, hogy kérjek adókártyát Timinek, és ha már ott voltam, Leviét is megcsináltattam. És a Bankban, amit választottam, hogy ott nyitunk ilyen start számlát a kiscsajnak, szóval azzal indítottak, hogy igazolásom van-e, hogy honnan kapom a családi pótlékot????? Hívtuk a bérszámfejtőmet (ugyanannál a banknál dolgozom ), kiderült, hogy nem kaptam még értesítőt, hogy márc. 1-jétől már nem a mh. a csp. kifizető hely. Erre mondjuk most jöttem rá, hogyha innentől mindenkinek a Magyar Államkincstár fizeti, akkor meg minek vigyek róla igazolást?????? Lényeg, hogy nem volt ilyen igazolásom, nem nyithattam meg a számlát Timinek.

     

    De beszereztük tegnap a maradék húsvéti-szülinapi ajándékokat is, úgyhogy ez le van tudvan.

     

    Na, elsőre is sikerült túlírnom mindenkin

     

    Most már ti is regéljetek.

     

    Még annyit, hogy Timi ma 6-kor kelt, mindannyian vagyunk, kisasszony meg már alszik!!!!!

     

    Katinka 

    előzmény:
    Evis (14)
    2008-03-18  15:01
  13. 2008. március 18. 15:0114.

    Borcsa! Szupi, hogy ilyen közel leszünk egymáshoz. Már várom,hogy hazautazzunk :))

     

    Mom, ugorj át, majd csinálok fini kaffééét. Francia vaníliás a kedvencem.

     

    Nekem a rendrakás - takarítás most felejtős, de van egy nagy feladatom: vettünk egy medenceszerűséget töpörtyűnek, amit fel kell fújni, és vannak hozzá labdák, meg van szúnoghálószerűség is nyárra, ha az udvarra kitenném...

    Ezt mire felfújom...! Nincs olyan pumpánk, amivel a matracokat szokták.

     

    No, megyek is, aztán tartok kis szünetet közben, mert annyit kell úgyis fújni..!

     

    Jah,, meg mndjárt fotókat is teszek már fel..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828011 (13)
    2008-03-18  14:38
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. március 18. 14:3813.

    mi se unnepeljuk, csak van... nem is tudom hetedikre mit csinaltunk.. ja, anyam pont volt, aztan valamikor elotte vagy utana elmentunk kettesben... ilyen is van altalaban evente ketszer

     

     

    vettem ferjecskemnek egy ranctalanitot ajandekba - nem szoktunk nagyon ajandekozni, de gondoltam az amugy is aktualis... hihi

     

     

    na, megyek tovabb sikalni.. bealudt mind a ketto... tobb mint egy oramba telt, es van vagy 2 oram kitakaritani, mosni meg elmenni valami agynemut venni... mert az pont nincs eleg

     

     

     

    oooh, es kell meg

    előzmény:
    borcsa1975 (12)
    2008-03-18  13:00
  15. 2008. március 18. 13:0012.

    gratulálok a házassági évfordulóhoz!!!tavaly mi sem ünnepeltünk mint Evisék mert a férjem dolgozott,na majd idén..

    Evis irtam privit!!!!mi is ott lakunk ám

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828011 (10)
    2008-03-18  09:57
  16. 2008. március 18. 12:4511.

    Jóreggelt!  Kávézzunk!

     

    Mom, nagy nap ez a mai. Mi is volt nektek 8 éve?? Azé a rántottcsirkéből linkelhetnél ide nekünk is! Egyébként nagy gratula mégegyszer a nagy eseményhez! Remélem jól fog telni. Mi mindig elfelejtjük ezt. Az elsőn ugye épp terhes voltam és a rosszullétek mellett még haza is készültünk akkor: 2006 dec 10én volt az első évfordulónk (2005 házasodtunk) és 14én utaztunk haza magyarba látogatóba. Most megint elfelejtettük, nem is értem, hogyan, csak karácsonykor jutott eszünkbe, hogy már túl vagyunk rajta. Szégyellem magam miatta, de majd ha már 5 vagy 10dik esemény lesz, akkor elmegyünk egy nagy útra, vagy veszünk egy nagy ajándékot egymásnak, vagy magunknak. Én már néha Töpörtyű játékával is beérem,annak is úgy örülök, mintha én kaptam volna

     

    Borcsa, szóval 16 ker?? Merre?? Ott a Hévmegálló környéke valahol? Én azt a részt nem nagyon ismerem, anno Békáson laktam. De az utóbbi években, amikor otthon vagyunk, mi is ott vagyunk: Futórózsa streeet Na, majd megbeszéljük és talizunk egyet! Bár még nemtom mikor megyünk haza, mert ez a zöldkártyás huzavona kicsit idegtépő. Most kaptam egy levelet tegnap, hogy küldjem má be a birth certificate-t. Hát egyszer már kaptak helyette nagykövetségtől sok pénzért kiadott igazolást, mert az ő hibájukból nem jött meg akkor időbe, most megint kérik. Hát az is televan, ami nincs. De azért idén mindenképpen megyünk! Nyár- ősz lesz-e belőle, még nemtom.

     

    Mom, most látom, hogy írtad is fentebb, hogy házassági évforduló.. hm.. én tudtam áááám

     Anyósodék túrázásához meg: hát irígylésre méltó. Remélem én is ilyen típusú leszek majd. Sok idős ember bebetonozza magát a házába és képtelen kettőt lépni, a szomszéd városba meg 2 hétig csomagol és problémázik, hogy hogyan jusson el. Anyósodék nagyon flexibilisek.

     

    No, megyek, útnak indítom a husbandet, megy dolgozóba.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828011 (8)
    2008-03-18  08:36
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. március 18. 09:5710.

    nemcsak hogy kempingeznek, de nekivagnak mostansag minden evben egy egy orszagnak... vakon.. mar megjartak spanyolt, franciaorszagot.. portugaliat.. berakjak a kocsiba a satrat, matracot aztan elindulnak 2-3-4 hetre - amugy anyos lakott nemetben anno, de 35 eve nem is volt itt, ugyhogy szerintem most tukon ul a kocsiban!!

     

    panelben vagytok?

     

     

    amugy nekunk ma lenni hazassagi evfordulonknak

    előzmény:
    borcsa1975 (9)
    2008-03-18  08:40
  18. 2008. március 18. 08:409.

    Mi Budapesten lakunk a 16.kerületben.

    de jó fej anyósék!birom a laza embereket!kempingeznek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828011 (8)
    2008-03-18  08:36
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. március 18. 08:368.

    :) keyboard az amolyan pici szintetizator szeru vacak - kis zongora..

     

     

    mi most dusseldorfban lakunk - parom itt dolgozik mar par eve, igy osszepakoltunk es ugy dontottuk megprobaljuk hogy birjuk. egyenlore no comment, de jo, mert mindkettonknek kb ugyanugy nem megy a nemet, igy nincs az, hogy csak egyikonk szenved a nyelv miatt - mint regen ;)  elotte anglia kozepen laktunk.

     

     

    ti merre is? biztos irtad mar

     

     

     

    huuu... ma jonnek anyosomek, ma kiirom itt magam aztan szerintem kuss lesz mig el nem mennek... mar mindjart jon veluk a komp... aztan delutanra hipp hopp itt vannak.. (igen a 60valahany eves aposom kocsival jon... ez a hobbijuk.. kocsiba pakolnak es siman satraznak meg kempingeznek hetekig is) 

    előzmény:
    borcsa1975 (7)
    2008-03-18  08:23
  20. 2008. március 18. 08:237.

    szia!

    mi az a keyboard???azért néha szaros pelenkákról is kell beszélni nem azt mondtuk!,hogy nem!Csak én már untam amikor heteken át csak arról beszéltek...nem csak anya,hanem nő is vagyok meg persze MAGYAR állampolgár akinek természetes,hogy elment szavazni...

    Mum,ti pontosan hol laktok?tudom ,hogy már irtad de oylan sokan voltak a másik topicban,hogy néha nem tudtam követni ki kicsoda

    előzmény:
    Evis (6)
    2008-03-17  21:21
  21. 2008. március 17. 21:216.

    Borcsa: Üdv mindenkinek.

     

    Mom, ne nevettess, nem csak pár percig vagy fontos! Nekünk legalábbis

     

    Nekem borzalmasan telt a mai nap. Hajnalban sokszor kelt Töpörtyű, azt hiszem holtkóros. Felül, mászkál négykézlább, és egyszer csak eldől. Aztán megint mászkál, néha rádől a fejünkre, félek, hogy egyik reggel kiveri a fogamat is. Nem akar enni, sztrájkol és csak a szopi megy, de ma az se igazán kellett. nem is értem, hogy a fenébe csinál tele csomagokat ez a gyerek. Bár indításban megjegyeztem, ne csak szarospelenkáról szóljon a topic, de persze erről is lehet szó. Most nálunk egyébként szinte másról se szól a nap. Kétszer öltöztettem át, mert hátaközepéig  A neki való méretű pelenka kicsinek tűnik, mert mindig kijön a cucc, az eggyel nagyobb kell már. Csak sajnálok 100 db pelenkát kidobni így hirtelen, főleg, hogy elvileg jónak kéne lennie...

     

    Most iszom egy kv-t, hogy estig kibírjam. Aztán éjjel remélem jobban alszunk már.

     

    Kapott egy keyboardot elő-szülinapra (nem bírtam ki, hogy oda ne adjam neki már most), és ezerrel nyomja a billentyűket. Zenész töpörtyű. Közben táncikál, rugózik, rázza a fenekét. Olyan édi! Majd csinálok fotót róla. Képeket ti is tegyetek fel! Olyan jó nézni őket!

    előzmény:
    borcsa1975 (2)
    2008-03-17  20:44
  22. 2008. március 17. 20:575.

    szia!

    mi jól vagyunk ma egész nap barátnőztem,Ikea stb.Jól birja a strapát el tudott aludni a babakocsiban...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828011 (4)
    2008-03-17  20:52
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. március 17. 20:524.
    meg annyit - borcsa, veled mizujs?? hogy vagytok?
    előzmény:
    borcsa1975 (2)
    2008-03-17  20:44
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. március 17. 20:513.

    haha :) alaptagok, most tok fontosnak ereztem magam par percig :)

     

    szevasztok..

     

    no kinek hogy telt az elso uj topikos napja?

     

     

    mi punnyadtunk egesz nap, eddie kifejlesztette a tarkomogott egyik kezbol a masikba teszem a telefont muveszetet 

     

     

    amugy meg remelem osszegyulik egy jobbindulatu csapat is, es akkor talan megse adom fel az egesz nlc-t...

     

     

    szep estet mindenkinek x 

    előzmény:
    borcsa1975 (2)
    2008-03-17  20:44
  25. 2008. március 17. 20:442.
    szia Evis!!na,itt vagyok,üdv a mi topicunkon!!
    előzmény:
    Evis (1)
    2008-03-17  20:40

Címlap

top