Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kicsi melé picit

ihászné
Létrehozva: 2008. június 6. 20:26

Sziasztok!

 

Gondoltam indítok egy topicot azért, hogy tanácsokat kérjek abban, hogy mire is kell figyelni ha pici gyereke van az embernek és hamar szeretne testvért neki. Én 20 éves vagyok van egy 10 hónapos kislányom és most tervezük a másodikat, ha minden jól megy márciusra, de persze ez még nem biztos. várok mindenki aki szeret beszélgetni a témában vagy bármibenszívesen fogadok tanácsokat, hogy mire vigyázzak a terhesség alatt, és a szülés után. Jó kis bevállt tippeket két babáhozés Bárkit aki tervezi vagy várja a babáját!

  1. 2008. június 6. 21:3926.

    Jaj, ne is mondd, ez nekem is a halálom!! Ez a legrosszabb az egészben. Már én is teljesen hozzá voltam szokva h este 8-tól nyugi van reggelig, erre... Az első két hónap tömény borzalom volt ezen a téren. Este 10-11-ig üvöltött, aztán 2-3 órákat aludt. Már kezdtem megőrülni.
    Most (csak milliószor lekopogva merem mondani) jobb a helyzet 8-9 közt elalszik, és csak egyszer kel, hajnalban! Bárcsak így maradna!

     

    De én nem merem egy szobába tenni őket.

     

    A nagyobbik alvása számomra szent (nem csoda, hisz' 10 hónapba telt h átaludja az éjszakát...).

     

    De tesókocsink az van, ilyen kis különbségnél szerintem mindenképp jól jön.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784819 (18)
    2008-06-06  21:23
  2. 2008. június 6. 21:3925.

    70tulipán szavait mélységesen elismerem, elfogadom, nem egy barátném soallt be 3 gyermek  ksi korkülönbségénél!! Sztem 2 bírható, én is azt érzem, ez még nem hűde sok. Max. az elején, mert a nagyodra is 100%kal akarsz figyelni.... aztán rájössz, h úgyis lehetetlen és talán el sem várjha, mert kezd okosodni, eljátszani, elfigyelgetni maga is...

    Igen, pelus sokáig volt mind2nél, de ez azért nem nagy ügy.! Amikor pedig elcsíped a jó idejét, leszokatatod a nagyot.! És akkor már csak 1  probléma!

     

    én 4013g-mal és 4340g-mal szültem természetes úton őket...lehet, h egyre nagyobbak lesznek???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470349 (20)
    2008-06-06  21:28
  3. 2008. június 6. 21:3624.
    Mi sem erőltetjük semmiképpen sem, csak amikor bugyi van csak rajta, akkor időnként megkérdezem, hogy nem-e kell pisilni. Most már eljutottunk odáig, hogy néha szól, hogy pisilni kell, üldögél pár percig a bilin, nem pisil, majd feláll és 2 perc múlva becsurgat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784819 (22)
    2008-06-06  21:34
  4. 2008. június 6. 21:3623.
    Nálunk abszolút ellenkezést vált ki, nem, nem és nem. Néha ráúl, aztán már pattan is fel. Erőltetni nem akarom, ráadásul a védőnő szerint valszeg visszaszokna a tesó miatt a pelenkára, tehát nem leszek elkeseredve, ha nyáron ez még nem jön össze nálunk.
    előzmény:
    chelsey (21)
    2008-06-06  21:30
  5. Torolt_felhasznalo_784819
    Torolt_felhasznalo_784819
    2008. június 6. 21:3422.

    Mi nyárra tervezzük a szobatisztaság dolgot. Elővettüka  bilit, beszélgetünk róla... De egyelőe semmi, erőltetni meg nem szabad.

     

     

    előzmény:
    chelsey (21)
    2008-06-06  21:30
  6. 2008. június 6. 21:3021.
    És a szobatisztasággal hogy álltok? Mi most szeretnénk bilire szoktatni a nagyobbat, mert most már nagyon zavarja a pelenka, leveszi magáról és sír, hogy nyomja, viszont bilibe még nem nagyon akar pisilni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_470349
    Torolt_felhasznalo_470349
    2008. június 6. 21:2820.

    Elnézést, ha egy kicsit ünneprontó leszek, de ez az én topikom!!

    Én 3,5 év alatt szültem 3 gyereket. Mondjuk, az külön pech volt, hogy az első gyerekem 3,71 kg, a második 4, a harmadik 4,15 kg-mal született. Biztos nem általános, ami velem történt, meg hát én 3-at szültem, és az igazi problémák a 3. után kezdődtek, de azért elmondanám: nekem az egészségem teljes egészében ráment.... Azzal kezdődött, hogy a harmadik gyerekem szülése után kb. 1 héttel nem tudtam lábra állni. A medencém egyszerűen nem bírt el. Bár a legkisebb gyermekem már 6 éves, de ez még a mai napig előfordul (igaz, már ritkábban, mint régebben). A gerincem - gondolom a sok emelgetéstől - elgörbült az egyik irányba, ennek megfelelően a hátizmom "elcsúszott", az egyik lábam most kicsit hosszabb, mint a másik, ami nyilván tartási és egyéb gondokhoz vezetett (szakember állapította meg). Ezt csontkováccsal próbáltam kezeltetni, de már nem lesz soha a régi... Fiatal koromban fanatikus sportoló voltam, mára már csak piano-ban sportolhatok, amitől kissé (nagyon) depressziós lettem, de köszi most már jól vagyok. Az életemből 6 év úgy telt el, hogy azt sem tudtam, hol áll a fejem, a férjem azt mondta egyszer viccesen, hogy azért örül, hogy 3 gyerekünk van, mert abban a 6 évben legalább háromszor biztos.... Tudnék még sorolni dolgokat, csak azok kicsit intimebbek, hogy hol fájt és mikor és egyebek, de ettől most eltekintek.

    És most jöjjön a happy end: a gyerekeim 6, 8, 9 1/2 évesek és tök jó!!! Nagyon klassz programokat lehet velük szervezni, csak sajnos az egészségi állapotom miatt ezt néha nem tudjuk megtenni.

    Tehát SAJÁT tapasztalatom alapján azt javaslom, hogy két gyerek esetén még hagyján, de három gyereknél nem jó a kis korkülönbség kizárólag a mama egészsége megőrzése miatt!

    Még egyszer elnézést, ha kicsit negatív voltam, nem akartam megbántani senkit!

    előzmény:
    ihászné (1)
    2008-06-06  20:26
  8. 2008. június 6. 21:2419.

    Sziasztok!  Nállunk 21 hó a korkülönbség, a nagy fiú, a kicsi lány. Nálunk addig volt babakocsiban a nagy, míg meg nem született a kicsi, és ezt tök természetesen jött ki így. 2 kocsink van, és természetesen a mélykocsiba került a kicsi, így a nagyot már nem is tettük az övébe ( sportk. ), hiszen ő nagy. És még sorolhatnám, mi mindenben volt ez így, h "ő a nagy" és boldogan adta át a kcsinek a holmijait!!  ( és minden aggódó anyukát meg kell nyugtatnom: a fiam 16 hónaposan indult el!!..de ez már biztosabb volt vszeg agyban, mint most látva a kicsit, aki ugyan elindult 11 hósan, de agyban még nem tartott ott, mint a bátyja )

    Életünk legjobb döntése volt a kcsi korkülönbség, és most 3-35 év szünet után ismét 2 közelit szeretnénk...

    Hajrá, higgyétek el ennél nincs is jobb a világon, mint két egymással elprücskörésző gyermek ( testvér )

    előzmény:
    ihászné (1)
    2008-06-06  20:26
  9. Torolt_felhasznalo_784819
    Torolt_felhasznalo_784819
    2008. június 6. 21:2318.

    Szia!

     

     Én 21 éves vagyok és van egy 20 hónapos kisfiam, és most született május 10-én a kislányom.

     

    Az elején eléggé megijedtem, mert kilátástalannak tűnt, de kezdek belejönni. Most egy kicsit nehéz. egyszerre sírnak, egyszerre jön rájuk az ehetnék, alhatnék, hisztizhetnék. :-) De később, mikor már nagyobbak lesznek, biztosan jól eljátszanak majd egymással. Sajnos, nekem segítségem sincsen, férjem is sokat van távol, de megérte. Igaz, mi nem terveztük, de boldog vagyok, mikor rájuk nézek.

     

    A nagyobbik fiam kicsit féltékeny, ezzel számolni kell, de előbb-utóbb beleszokik az új rendszerbe. Nagyon szereti a húgát egyébként.

     

    Szóval nem lesz könnyű, de igazán nehéz sem, hiszen szeretetből teszel meg mindent.

     

    Nekem az éjszakázás a legnehezebb. Tökre örültem, hogy végre alhaok reggel 8-ig este 9-től, és most.... Grrrr. Ááááá. Brrrrrr. Megy a 3 órázás ezerrel...

    előzmény:
    jaya (5)
    2008-06-06  20:42
  10. 2008. június 6. 21:2017.

    Nálunk is úgy van, hogy a nagy :) még nem lesz 2 éves, amikor már itt lesz a tesó. Ennek is megvan az előnye is, meg a hátránya is. Az biztos, hogy egy-két évig nehezebb, viszont mindenkitől azt hallom, hogy utána meg már annyira összenőnek, hogy szépen ellesznek egymással. Ez persze nem azt jelenti, hogy ezzel kész, vége, le van a gond mindkettőről...:)

    Abba, hogy hogyan is lesz, amikor megszületik a pindurka, igazándiból bele sem merek gondolni, mert akkor őszintén: kicsit bepánikolok. Hogy fogok én szoptatni, hogy fogom a nagyot elaltatni délután, ha a kicsi már többet fenn lesz, és ő épp akkor nem akar aludni? Brrr, bonyolult dolgok ezek....Na de majd az élet adja a megoldást.

    Én is már az utolsó trimeszterben járok, de még mindig emelgetem a lányomat, csak ez már egy kicsit jobban fáraszt. A házimunka helyett inkább alszom vele délután, később úgysem fogok tudni. Amit lehet, most elintézek (pl rendbe tetetem a fogaimat) mert két gyerek mellett igazán nem lesz rá időm.

    A nagy babakocsit én már elraktam, hogy ne is emlékezzen rá, amikor elővesszük a tesónak.

     

    előzmény:
    ihászné (1)
    2008-06-06  20:26
  11. 2008. június 6. 21:1116.
    Csak én ilyen aggodalmaskodó vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. június 6. 21:1115.
    Van egy esernyőkocsink is és apa is azt mondta, hogy max. majd úgy sétálunk, hogy a nagyobb az esernyőkocsiban, a pici meg a másikban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989318 (14)
    2008-06-06  21:07
  13. Torolt_felhasznalo_989318
    Torolt_felhasznalo_989318
    2008. június 6. 21:0714.

    ha ugy gondolod, erre nagyon nagy az esely, akkor erdemes felretenni a babakocsit, eltenni szem elol, es helyette venni egy 3-4e ft-os kicsi esernyore csukhatot (kesobb is jol jon az majd), amit addig is hasznaltok. azaz az lesz az ove, uj kocsit kap.

    nalunk az etetoszek volt necces, mert meg benne ult a fiam, amikor a lanyom elkezdte a rendesebb kajalast, es jol jott volna mar neki is. nem akartuk elvenni a fiamtol. ugyanolyat akartunk venni, mert az nagyon bevalt, de eppen nem lehetett kapni. eltelt kb ket honap, es a fiam magatol kikoltozott az etetoszekbol. rajott, hogy a rendes szekekrol egyedul is konnyebben le-fel szall, meg jo erzessel toltotte el, h az asztalnal ugy ul, mint az apja. 

    előzmény:
    chelsey (9)
    2008-06-06  20:54
  14. 2008. június 6. 21:0413.

    Én már lassan a terhesség vége felé járok, de nem veszem észre, hogy apásabb lenne. Sőt, nagyon anyás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. június 6. 21:0012.
    Nálunk is néha problémás ilyen szempontból a naggyal a séta, mert sokszor nem akarja a kezemet megfogni, de aztán ha mondom neki, hogy elüti az autó, ha nem fogja a kezem, meg hogy nem megyünk akkor sétálni, megfogja a kezem. Arra gondoltam még, hogy lehet, hogy kellene venni neki testvérfellépőt, ha testvérkocsit nem is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_779530 (10)
    2008-06-06  20:57
  16. Torolt_felhasznalo_989318
    Torolt_felhasznalo_989318
    2008. június 6. 21:0011.

    nalunk 19 honap a korkulonbseg. a fiam most 3,5 a lanyom 2 eves. nem volt egyszeru a dolog. szerencsere az talan csk 1x volt, h egyszerre vonyitottak, utana mindig sikerult ezt megelozni. mert nekunk az vlt a legrosszabb. nem lehet egyszerre kettot vigasztalni, hergelik egymast. fontos volt meg, h egyiket mindig lassam, mert volt rendesen feltekenyseg,nem szabadott a nagyobbnak eselyt adni a bantasra. szoval volt sokminden. de nalatok ugyis maskepp lesznek a dolgok,mert minden gyerek mas. ja, es azert szukseg lesz egy olyan babakocsira, amin mindketto elfer. a testvebabakocsi sztem nem jo, jobb a fellepos. amennyiben jar mar stabilan. minden mas lesz mint az elsonel, nem tudsz majd pihenni igazan,mert mig a pici alszik most ott lesz a nagyobb, akire muszaj egy kis kulonidot szanni, nem tudzs majd a megszokott nyugiban szoptatni, mert kozben valszeg meset olvasol majd, es joval kevesebbet tudsz majd foglalkozni a kicsivel, ami miatt lehet, h lesz egy kis lelkifurdalasod eleinte,meg ilyesmi. addig nehez, mig a kicsi megtanul jarni es valamennyit beszelni. utana mar nagyon jo.

    ja, a varandos idorol annyit, hogy lehet, hogy a gyerkocod megapasodik, mert majd o fogja tobbet felvenni, meg ilyesmi, es majd apa ugrik, ha ker valamit. ez lassan majd ujra el fog mulni. 

    előzmény:
    ihászné (1)
    2008-06-06  20:26
  17. Torolt_felhasznalo_779530
    Torolt_felhasznalo_779530
    2008. június 6. 20:5710.
    A nagyobbik lányom inkább sétálni szeretett, vagy ő is tolni akarta a kocsit. Viszont én tettem rá gyerekpórázt, mert azért féltem, hogy ha kikapja a kezét a kezemből, nehogy kiszaladjon az útra. Főleg, hogy nagyon félt a kutyáktól. Sokan rossz szemmel néztek rám, de nekem bevált, és a leányzó is tűrte.
    előzmény:
    chelsey (9)
    2008-06-06  20:54
  18. 2008. június 6. 20:549.
    Én is remélem, hogy így lesz.  Azt is akartam kérdezni, hogy szerintetek kell-e testvérkocsi? Mi eddig nem vettünk még, de kicsit elbizonytalanodtam. A nagy lányom már ügyesen sétál és nem nagyon szeret a kocsiban ülni, viszont attól félek, ha meglátja a picit az ő régi kocsijában, akkor ő is kocsiba akar ülni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_779530 (8)
    2008-06-06  20:51
  19. Torolt_felhasznalo_779530
    Torolt_felhasznalo_779530
    2008. június 6. 20:518.
    Mi egyből betettük a kicsit a nagy szobájába. Soha nem zavarta, hogy éjjel felsírt, igaz, hogy jó alvókája volt, van.
    előzmény:
    chelsey (7)
    2008-06-06  20:45
  20. 2008. június 6. 20:457.

    Sziasztok!

    Nagyon örülök, hogy rátok találtam. Nekem van egy 23 hónapos lányom és augusztus 15-re várjuk a kishugit. Engem is rengeteg kérdés foglalkoztat, úgyhogy jó lenne, ha megoszthatnánk egymással a tapasztalatokat. Kicsit én is tartok attól, hogy majd hogy tudom összeszoktatni a picúrokat, de szerintem nem lesz gond. Viszont én rögtön szeretném őket közös szobába rakni. Sokan azt mondják, hogy nem fogja a nagyot zavarni. Lehet, hogy az elején még felébred az éjszakai szopizáskor, de vissza is alszik rögtön és aztán már nem is ébred fel rá.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. június 6. 20:446.

    Sziasztok!

     

    De jó nektek lányok, hogy már a 2.-at várjátok vagy épp készültök rá. Sok időbe telt, mire összejött az első pici?

     

    Én már bánom, hogy nem mertük hamarabb kezdeni, lehet már a 2.-at várnám. De jó lennneeee!!!

     

    Egyébként tényleg nem rossz dolog, ha kevés a kettő között a korkülönbség. Talán az anyukának is jobb, hogy nem lesz otthon sokáig - bár arról még nem tudok nyilatkozni, hogy milyen otthon lenni egy babával. Nem telik lassan az idő, otthon kettesben, míg apa dolgozik? 

    előzmény:
    ihászné (1)
    2008-06-06  20:26
  22. 2008. június 6. 20:425.

    Sziasztok!

     

    Nekem 12,5 hónap korkülönbség van a két gyerek közt. :o)
    A "nagy" 15 hónapos, a kicsi 3.

    Mivel még nem telt el túl sok idő, ezért tapasztalatom is csak három havi van. :o)

    De szívesen válaszolok bármilyen kérdésre és szívesen beszélgetek is!

    előzmény:
    ihászné (1)
    2008-06-06  20:26
  23. Torolt_felhasznalo_779530
    Torolt_felhasznalo_779530
    2008. június 6. 20:404.

    Nekem a két nagylányom között pont 2 év volt a különbség.

    Az elején nagyon nehéz volt, mert ott volt a kicsi és a naggyal is kellett foglalkozni, meg mellette a házimunka. Igaz, hogy az első 3 hónapban apuka nem tudott segíteni, mert vidéken dolgozott és csak 2 hetente tudott hétvégékre hazajárni.

    Viszont később egyre jobb, mert a két gyerek egyre jobban összenőtt és egy idő után nagyon jól eljátszanak egymással.

    előzmény:
    ihászné (1)
    2008-06-06  20:26
  24. 2008. június 6. 20:363.

    Szia!

     

    Nekem van egy 11 hónapos kisfiam vagyis már 1 éves lesz hónap végén és elvileg január végére várjuk a kistesót 

    Szoptatod még a kislányod? 

    előzmény:
    ihászné (1)
    2008-06-06  20:26
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. június 6. 20:362.

    Szia!

     

    Én csak ajánlani tudom a kis korkülönbséget. Az én kislányaim közt 17 hónap a korkülönbség.

    Ami szerintem nálunk nagyon bevált, hogy rögtön az elejétől be volt vonva a nagy a várandósság alatt is a "baba körüli teendőkbe". A kicsi is már 13 hónapos és eddig semmilyen mértékben sem lépett fel testvérféltékenység.

    Nemsokára aztán szabad az út a 3. babának is. ;)

     

    Sok sikert és sok boldogságot kívánunk!

     

    Puszi 

    előzmény:
    ihászné (1)
    2008-06-06  20:26

Címlap

top