Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogászati asszisztensek

yosimura
Létrehozva: 2008. szeptember 3. 20:06
Sziasztok!
Nagyon szívesen csevegnék gyakorló fogászati asszisztensekkel a kezdetekről, a mindennapi munkáról és arról, ki miért választotta ezt a szakmát. Valamint tanácsokat kérnék a saját elindulásomhoz, mert nagyon szeretnék ebben a szakmában dolgozni, de eddigi próbálkozásaim még nem jártak sikerrel.
  1. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2009. február 7. 08:1526.

    Szio!

     

    Én a pannon kincstárnál jelentkeztem.Horánszky utca!És te?

    köszönöm a biztatásotokat aranyosak vagytok és majd ha elkezdem probálok irni hogy milyen is!

    előzmény:
    yosimura (19)
    2009-02-06  21:00
  2. 2009. február 7. 00:1225.

    Hát. Én meg az első fogorvossal való találkozás óta "rajongok" a fogászatért. De tényleg. Nem is értem, hogy a pályaválasztáskor miért nem mentem az eü. felé.  Na, de az már régen volt. És szerencsére nem késő még váltani.

    Ez a rajongás mindig is megmaradt. Rengeteget olvastam a témában. Aztán, amikor már ránkszabadult a net, nem volt megállás és végképp beleszerelmesedtem. Úgy érzem, elhivatott vagyok. Ennyire még soha semmiben nem voltam biztos, mint abban, hogy a fogászatban a helyem.

    Turkálás, vér, gusztustalan dolgok, stb. szerintem nem gond, de ezt nem tudom, amíg ki nem próbálom. Az ér valamit, hogy szeretem és bírom nézni a "fogas" videókat? Mindenesetre én minden tőlem telhetőt meg fogok tenni annak érdekében, hogy sikeresen vegyem az akadályokat.

    Jó éjt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_802472 (24)
    2009-02-06  22:30
  3. Torolt_felhasznalo_802472
    Torolt_felhasznalo_802472
    2009. február 6. 22:3024.
    Szia!
    Én 2 évet körzeti nővérként dolgoztam, akkor jöttem rá, mit szeretnék csinálni.
    Lényeges az elhivatottság.
    Aztán még az is, hogy  legyen "gusztusod" más szájában "túrkálni", aztán a továbblépés a szájsebészet, amit gyakorlatilag is műveltem.
    (vér, miegyéb elviselése nélkülözhetetlen)
    De hidd el, ha neked nem gond, a "rossz, más számára gusztustalan dolgokat"is meg lehet szokni, nagyon szép, változatos, nem unalmas hivatás.
    Gondold el, minden ember más, minden szituáció más, minden eset más. Rendkívül változatos, nem egy monoton, unalmas munka.
    (az eü.-n belül 3 szakképesítésem van  felsőfokon, de ezt csináltam a legszívesebben, ezért maradtam ennél)
    Üdv.
    előzmény:
    yosimura (22)
    2009-02-06  22:09
  4. 2009. február 6. 22:1623.
    Juj, csak most olvastam vissza a topikban. Látom, hogy már egy csomó mindent leírtam, amit most is. Na mindegy. Ismétlés a tudás anyja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. február 6. 22:0922.

    Szia.

    Nem csoda, ha nem emlékszel. Nem ezt a nevemet használtam. Tavaly augusztusban volt.

    A fogászat tényleg az a terület, ahol egy szimpla mosoly is csodát tehet. 31 év, az nagyon szép. Én már annyit nem is tudnék lehúzni, mert már 32 éves vagyok.

    Te szerencsés voltál a főnököddel is, ha ilyen véleményen volt. Sajnos vannak olyan dokik, akik nem így gondolják.

    Engem igazából maga a fogászat fogott meg, már nagyon régóta foglalkoztat. Hogy asszisztens legyek, kb. másfél éve találtam ki magamnak, mert mindenképp a fogászatban akartam/akarok elhelyezkedni. De, hogy kitaláltam magamnak, az nem azt jelenti, hogy magamra erőltetem. Egy pillanatig sem volt kétségem afelől, hogy nekem ezt kell csinálnom ezentúl. Sok helyen próbálkoztam, beszéltem jópár dokival, ezért már teljesen biztos vagyok magamban. Örülök, hogy végre meg tudom mondani, mivel szeretnék foglalkozni hátralévő életemben.

    Persze, az is benne van a pakliban, hogy két hét után azt mondom, mégsem nekem találták ezt ki. De ezt egyelőre elképzelhetetlennek tartom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_802472 (21)
    2009-02-06  21:43
  6. Torolt_felhasznalo_802472
    Torolt_felhasznalo_802472
    2009. február 6. 21:4321.
    Szia!
    Bocsi, de nem emlékszem. Régen volt?
    Az az igazság, hogy miután én  31 évig dolgoztam a szakmában, ha most kezdenék, újra ezt csinálnám.
    Mindenkinek szívesen adok tanácsot. 31 év tapasztalata sokra megtanított.
    Segíteni az embereket, akár csak egy jó szó, egy mozdulat, egy gesztus, és a betegek iránti alázat!! elegendő ahhoz, hogy erre a helyre is szívesen jöjjenek. Bár ott a félelem, de segítségeddel ez minimálisra csökkenthető. Maximálisan kiegészítheteded az orvos munkáját.
    Az én főnököm mindíg mondta, az asszisztens nem alárendelt, hanem mellérendelt munkatárs.
    Üdv.
    előzmény:
    yosimura (20)
    2009-02-06  21:05
  7. 2009. február 6. 21:0520.

    Egyszer én is írtam neked az iwiw-en és nagyon gyorsan válaszoltál is. Adtál tippet is, amit nagyon köszöntem/köszönök.

    De nem jelöltelek be, mert mégiscsak nem vagyok még odavaló. De nagyon remélem, hogy hamarosan én is a kedves fogászati asszisztensek táborát fogom erősíteni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_802472 (16)
    2009-02-04  19:16
  8. 2009. február 6. 21:0019.

    Szia!

    Én is pont így vagyok, mint te. Már látom, hogy rossz irányba indultam 14 évesen és én is szívok miatta. 

    Nekem most volt lehetőségem jelentkezni tanfolyamra. Csak az a baj, hogy nem indítják, ha nem lesz meg a megfelelő létszám. Szóval már csak ezen múlik.

    Fú, már én is alig várom, hogy elkezdhessem tanulni.

     

    Te hol jársz majd suliba?

    Jó neked, hogy már kezdheted. Sok sikert hozzá és kitartást!

    Ja! A www.dental.hu oldalon is vannak hirdetések.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_283555 (18)
    2009-02-05  11:58
  9. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2009. február 5. 11:5818.

    bejelöltelek az iwiwen :)

     

    Nagyon rég otta szeretném már ezt csinálni de anyagilag nem engedhetem meg magamnak a sulit ez esti képzés lesz.Sajnos amikor pálya választás volt rossz szakmát választottam és egy időre el is ment az egésztől a kedvem ott hagytam a sulit utána tettem le egy fosárfono sulit és érettségiztem le de már 29 éves vagyok és nem jutottam elöbre igy két helyen melozok igaz az egyik egyetem de keveset fizet.Most feladom ezt mert annyira szerettném ezt a sulit jol elvégezni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_802472 (16)
    2009-02-04  19:16
  10. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2009. február 5. 08:5217.

    Szia !

     

     

    Köszönöm szépen a tippet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_802472 (16)
    2009-02-04  19:16
  11. Torolt_felhasznalo_802472
    Torolt_felhasznalo_802472
    2009. február 4. 19:1616.
    Szia!
    Ha elvégezted, biztos lesz esélyed munkát találni. Ha iwiw regisztrált vagy, akkor megkeresheted a "fogorvosi asszisztensek"-t, bejelölöd ismerősnek. Általában hetente 1-2x szokott lenni álláslehetőség az üzenőfalon.
    Üdv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_283555 (15)
    2009-02-04  12:06
  12. Torolt_felhasznalo_283555
    Torolt_felhasznalo_283555
    2009. február 4. 12:0615.

    sziasztok!

     

    jár még ide valaki?pont most fogok egy ilyen estin elvégezni.Szerintettek van esélyem találni melot.a gyakorlatott biztositják ha nem találok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. szeptember 14. 21:3214.

    Találtam itt a közelben egy álláslehetőséget. Felhívtam a dokit, kérdeztem, hogy mik az elvárások. Mondta, hogy min. egy eü végzettség és az asszisztensi iskola vállalása. Mondom neki, hogy sajna nincs eü végzettségem, de a sulit vállalom, még ha így két év is. De azt mondta, hogy mindenképp olyan ember kell neki, akinek van valami tapasztalata asszisztencia terén. Úgyhogy nem jött össze.

    De kérdem én (nem felháborodva, tényleg csak puszta kíváncsiságból), hogy mennyi gyakorlata van egy "sima" eü-t végzett egyénnek? Az oké, hogy van fogalma sokmindenről, váratlan helyzetekben tudja, mit kell csinálni, de fogászati gyakorlata ugyanúgy nincs neki se.

    Abszolut megértem a helyzetet és tudom, hogy nagy fába vágtam a fejszémet, de nem adom fel soha!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. szeptember 7. 20:3113.

    Én úgy érzem, hogy imádnám csinálni. Most. De tudom, az is benne van a pakliban, hogy két hét múlva rájövök, mégsem nekem való ez. Azért nem valószínű, mert már régóta tart a vonzódás, csak eddig valahogy nem jutott eszembe, hogy "összekössem a kellemest a hasznossal".

    Neked milyen volt a kezdet? Könnyen belejöttél? Nem volt furcsa a másik oldalon lenni?

    előzmény:
    mesike77 (12)
    2008-09-06  20:58
  15. 2008. szeptember 6. 20:5812.

    Szia ! Igen érdekelt és szeretem csinálni már lassan 10 éve fogászaton dolgozom. Sajnálom a helyzetedet,szívesen segitenék is csak most sajnos nem tudok semmit. Mikor leszel Budapesten? Ha estleg meg adod az elérhetőségedet priviben üzenek neked ha hallok vagy tudok valamitAddig is sok sikert és kitartást!

    előzmény:
    yosimura (11)
    2008-09-05  19:48
  16. 2008. szeptember 5. 19:4811.

    Szia!

    Arra hajtok. Nézem a hirdetéseket és szinte mindegyikre reagálok valamit. Egyszer már majdnem sikerült is. De csak majdnem.

    Én Békés megyében lakom... Már lemondtam róla, hogy ittmaradjak, pedig szeretek itt lakni. De ha az álmomat valóra akarom váltani, akkor muszáj eljönnöm. Itt még képzés sincs. Úgyhogy már Budapest felé kacsintgatok. Nem adom fel!!!

    Te eü szakközépbe jártál és utána egyből fogászaton kezdtél dolgozni? Érdekelt téged is, vagy csak adódott egy lehetőség és belevágtál, aztán ottragadtál?

    előzmény:
    mesike77 (10)
    2008-09-05  11:54
  17. 2008. szeptember 5. 11:5410.

    Hali!

    Hát így van yosimura csak úgy lenne értelme,csak úgy tudnád megoldani ha valaki felvenne szakképesités nélkül és közben elkezdenéd az iskolát: Merre fele laksz? Én is estin munka mellett végeztem el de szerencsém volt én már elötte dolgoztam fogászaton meg már volt eü képzetség is.

    előzmény:
    yosimura (9)
    2008-09-04  15:23
  18. 2008. szeptember 4. 15:239.

    Szia!

     Igen, ördögi kör. Tapasztaltam én is.

    Szerintem csak úgy lehet, vagy úgy van értelme, hogy estin, (fogászati) munka mellett tanulni. Már csak a gyakorlat miatt is. Mert gondolom, aki felnőttoktatás keretében tanulja ezt, annak magának kell gyakorlati helyet szereznie. És mondjuk rendes (más) munka mellett nemigen marad ideje még plusszban gyakorlatra eljárni, nem?

    Vagy nem így működik ez? Te hogy indultál annak idején?

    előzmény:
    mesike77 (8)
    2008-09-04  12:25
  19. 2008. szeptember 4. 12:258.

    Szia

    Igaz,hogy Budapesten több esélyed lenne elhehelyzkedni,de eü végzetség nélkül nagyon nehéz sajnos ha munka mellet estin szeretnéd elvégezni kérnek igazolást,hogy már fogászaton dolgozol (ez egy ördögi kör) De ha nagyon szeretnéd csinálni ne ad fel azért vannak helyek dokik akik végzetség nélkül is alkalmaznak és majd betanitanak de sokkal kevesebb pénzértsőt hallotam már olyant is hogy kezdő asszit keres mert azt betanitja a saját igényeihez,rigolyáihoz és persze joval kevesebb pénzért.

    előzmény:
    yosimura (5)
    2008-09-04  08:42
  20. 2008. szeptember 4. 08:567.

    Szia!

    Egy biztos. Ha most állnék pályaválasztás előtt, nem kétséges, hogy mit tanulnék. De nálam már csak felnőttképzés jöhet szóba. Az meg ugye úgy megy, hogy legyen az embernek állása, hogy ki tudja fizetni a költséget. Ha lehet, fogászatban dolgozzon, hogy közben "gyakorolni" is tudjon. De ott meg nem alkalmaznak, mert nincs képzettségem (azért vannak kivételek is).

    Azt nemrég olvastam egy szegedi suli honlapján, hogy akinek semmilyen eü. képzettsége nincs, annak két év lenne a suli. Tehát van remény ilyen "későneszmélő, eltévedteknek" is mint én.

    előzmény:
    Antalbaba (4)
    2008-09-03  21:25
  21. 2008. szeptember 4. 08:506.

    Szia!

    Végzettség, gyakorlat szempontjából semmi közöm az eü-höz. Igen, tetszik ez a hivatás, mint minden, ami fogászat. Kár, hogy nem hamarabb jöttem erre rá, de talán 31 évesen még semmi nem késő. Én már elhatároztam a pályamódosítást, szívesen tanulok is.
    Úgy érzem, szívvel-lélekkel tudnám csinálni és nem érdekel, ha kevés a fizetés.
    Én arra gondoltam, hogy valahol elhelyezkedek, és aztán elkezdem a sulit is. Így gyakorlati helyem is lesz. Vagy ezt így nem szokták?

    Az iwiweseket már "ismerem", kértem és kaptam tőlük ötletet, amit ki is próbáltam nemrég. Sajna, visszajelzés még nincs.

    Egyébként készülök nagyon a szakmába. Tudom, nem jelent semmit, de már könyvem is van, amit már sokszor (most is) el is olvastam.

    Próbálkozásaim: hirdetések alapján érdeklődés, hirdetés feladása, "csak úgy" megkeresés, és személyes találkozó is volt már. Egyelőre ennyi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_802472 (2)
    2008-09-03  20:43
  22. 2008. szeptember 4. 08:425.

    Szia!

    Írhatnám, hogy mindegy hol, csak már alkalmazásba venne valaki. De ez nem egészen így van. Persze elsősorban a lakhelyemhez közel, de ez nem fog összejönni, ezt már beláttam, így maradt a főváros.

    Sajnos szakképzettségem nincs hozzá. Teljesen más irányban tanultam és dolgoztam eddig. Elegem lett. Ezentúl olyannal szeretnék foglalkozni, amit szeretek is. Ezért "kitaláltam" magamnak a pályamódosítást, és a fogászati asszisztenskedés kitanulását. Mert be kell látnom, csak ez érdekel, de ez nagyon.

    Rengeteg próbálkozásom volt már, folyamatban is vannak ügyeim, de még semmi. Azért nem adom fel soha, mert muszáj fogászatban dolgoznom.

    előzmény:
    mesike77 (3)
    2008-09-03  21:16
  23. 2008. szeptember 3. 21:254.
    Régebben /10-15 éve/ még eü. képzettség kellett hozzá. Elhelyezkedtél egy fogászaton, azután előbb-utóbb beiskoláztak, és egy év alatt szakasszisztens, két év alatt dentálhigiénikus lehettél. Manapság jó pénzért már az "utcáról beesve" is el lehet végezni, most éppen két hetente 3 nap a képzés /h+k+sze/. Nem tudom, mennyi az annyi, csak azt, hogy borsos ára van. A legszebb, hogy rendelőben szakasszisztenst kell alkalmazni, tehát a saját idődből + pénzedből izzadhatod ki a képzést. Azután elhelyezkedsz egy államiban /minimálbérnél alig több/, vagy egy magánrendelőben, ahol esetleg kiszívják a véred, de ha mázlid van, egész jó pénzért
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. szeptember 3. 21:163.

    Szia

    Én fogászati asszisztens vagyok, hol szeretnél elhelyezkedni?

    Meg van hozzá a képesitésed?

    előzmény:
    yosimura (1)
    2008-09-03  20:06
  25. Torolt_felhasznalo_802472
    Torolt_felhasznalo_802472
    2008. szeptember 3. 20:432.
    Szia!
    Az a tiszteletteljes kérdésem volna mert hogy a topikindítóból nem derül ki, van e egyáltalán eü. képesítésed? Vagy csak úgy tetszik ez a hívatás -szándékosan írtam hívatást - , miféle próbálkozásod volt  ennek érdekében?
    Én 31 évig gyakoroltam e szépséges hívatást. Tudom, sokan szörnyűlködnek, hogy lehet ezt bírni, főleg csinálni. Hidd el, a fogfájós betegeken segíteni, akár a félelmét egy jószóval, egy együttérző mosollyal enyhíteni sokat jelent.
    Az iwiwen van "fogorvosi asszisztensek" -jelöld be ismerősnek.
    Üdv.
    előzmény:
    yosimura (1)
    2008-09-03  20:06

Címlap

top