Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egészséges életmód?Hogyan?

Torolt_felhasznalo_915162
Torolt_felhasznalo_915162
Létrehozva: 2008. november 15. 21:49

Sziasztok!

 

Mivel engem nagyon érdekel az egészséges életmód témája, egészség megőrzése, kialakítása stb, ezért kíváncsi lennék, hogy Ti hogyan vélekedtek róla.

 

- Szerintetek mit takar az egészséges életmód?

- Hogyan érdemes neki kezdeni a kialakításának?

 

Szokták mondani, hogy az életed és az egészséges életmód olyan mint egy nagy torta és a különböző szeleteknek egyensúlyba kell lenni (érzelmek, munka és szórakozás, kommunikáció, mozgás stbstb).

 

- Szerinted melyik az a "szelet" amivel kezdeni kell az egészséges életmód kialakítását? 

 

- Próbálkoztál már vele úgy igazából, hogy változtass az életmódodon, tudatosan, vagy csak egy-két diétás tippet fogadsz meg, meg eljársz futni kétszer mert az egészséges? :)

 

Hátha kicsit el tudunk csevegni a különböző "életmód felfogásokról" ;)

  1. Torolt_felhasznalo_915162
    Torolt_felhasznalo_915162
    2008. november 16. 17:5526.
    Nem tudom miért nem látszik, egy tornászó jegesmedve van rajta :)) megpróbálom mégegyszer feltölteni...
    előzmény:
    cs.adrika (7)
    2008-11-15  22:27
  2. Torolt_felhasznalo_915162
    Torolt_felhasznalo_915162
    2008. november 16. 17:5225.

    Jaja ha sokat edzel (heti 4-szer 1óra az már egész soknak számít), akkor kell is a hús, mert szükséged van a fehérjére, és érthető is hogy kívánod.  Ilyenkor arra érdemes figyelni, hogy próbálj meg több " fehér húst" enni, pl csirke, pulyka, halacska. Én is sokat edzek és több barátom van akik szintén nagy sport emberek csak azért javaslom :)

     

    Egyébként pl amit én csinálok, hogy van olyan nap amikor nem eszek húst, csak egy napig, hanem vmi zöldséges stb kaját csinálok. Egy napot ki lehet bírni, persze olyan napon érdemes ezt csinálni amikor nem edzel. 

     

    Egyébként ha még most nincs bajod, az nem jelenti azt, hogy később sem lesz, nagyon sok embernél sajnos később jönnek elő a különböző betegségek stb. De az is lehet, hogy neked nagyon erős az immunrendszered ;) 

    előzmény:
    bazsyka (11)
    2008-11-16  01:30
  3. Torolt_felhasznalo_915162
    Torolt_felhasznalo_915162
    2008. november 16. 17:4624.

    Huuh nagyon sok érdekes hsz  jött, boccsi ha nem válaszolok mindegyikre egyesével.

     

    Kíváncsi voltam, hogy mit fogtok gondolni a témáról... Gondoltam, hogy sokan csak a táplálkozást értik az egészséges életmód alatt :) Pedig szerint pl, meg ahogy az előző pár évben tapasztaltam ennél többről szól. Szóval nem csak a táplálkozás miatt nyitottam ezt a topicot, hanem egy kicsit nagyobb téma miatt..táplálkozásról már annyi minden szól :)

     

    Persze persze a táplálkozás nagyon fontos része, de ez csak "egy szelet" a tortából. Ha nem eszünk egészséges kajákat, csak tömjük magunkba a "junk-foodot" chipseket stbt akkor nem csoda, hogy érelmeszesdésünk lesz, meg szívbajaink meg gyomorbántalmaink (gyomorbántalmak...tudtátok, hogy ezek is egyre "népszerűbb" betegségek? )

    Mozgás is fontos, civilizációs betegség, hogy nem mozgunk eleget, a több ülőmunka, tv, szgép miatt stb.

     

    Szerintem az egészséges életmód kialakítását nem ezeknél a dolgoknál kell kezdeni, hanem ahogy Tímea is megemlítette pl a pozitív gondolkodást, lazítás stb. 

     

    Első legfontosabb, szerintem, hogy a fejekben rend legyen...Ismeritek az idézetet Einsteintől? "Nem tudjuk a problémákat ugyanazzal a gondolkodásmóddal megoldani, amivel létre hoztuk őket."  

     

    Hiába eszel egészséges ételeket, odafigyelsz, hogy sok zöldséget egyél, gyümölcsöt stb, eljársz sportolni hetente, aztán még mindig mindenen felkapod a vizet, mert nem tudod kezelni a stresszes helyzeteket, rohanásban vagy egész nap mert nem tudod beosztani az idődet vagy éppen nem tudod kezelni az érzelmeidet.

     

    Ilyen dolgokról is szoktatok olvasni, mint pl időbeosztás, stresszoldás, érzelmek kezelése, kommunikációs képességek fejlesztése? 

    Miért fontosak ezek? Pl ha megfelelően be tudod osztani az idődet, akkor nem kell állandóan rohanni, időben elkészül a munkahelyi határidőkkel, ezzel sok idegeskedést leveszel a válladról, sikerélményed van (ami nagyon fontos) plusz még elismerést is kapsz :)

     

    Mit gondoltok erről? 

     

     

    bocsika a hosszú hsz-ért, így sikerült

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. november 16. 16:4523.
    Én is csak néztem..
    előzmény:
    gLinos (20)
    2008-11-16  12:21
  5. Torolt_felhasznalo_564322
    Torolt_felhasznalo_564322
    2008. november 16. 14:0922.

    Szia!

     

    Nem könnyű kérdés...Leírom, hogy én mit próbálok az egészségemért tenni:

    - már 4 éve a Norbi "súlytartó" módszerrel étkezem, heti 1 "büntinappal", amikor vacsira akár megeszek egy fél pizzát, vagy bármi ilyesmit, amit csak délig lehetne. Így tudom tartani a súlyom és mindig várom a szombatot (viszont én nem eszem húst már egy ideje..de nem valamiféle vallás, stb miatt, egyszerűen nem kívánom. Máshogy pótlom a fehérjét)

    - aerobicozni szoktam és futni (heti 3szor). Bár most babát várok, így a kismama torna megy csak 

    - nem dohányzom, alkoholt csak alkalmanként (bor, pezsgő), de ugye a baba miatt most ezt sem

    - pozitívan próbálok gondolkozni

    - havonta egyszer megpróbálok egy napot arra szánni, hogy "semmit" ne csináljak. Ilyenkor elmegyek kozmetikushoz vagy egy masszázsra. Ha épp nincs erre pénzem/időm, akkor otthon habfürdőzök, olvasok egy könyvet, filmezek a férjemmel...stb

     

    Hát kb. ennyi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915162 (1)
    2008-11-15  21:49
  6. 2008. november 16. 12:3521.
    No, 3 óra alatt én is megéhezem újra:-)) Megyek is, és csinálok egy kis spenótot...
    előzmény:
    gLinos (19)
    2008-11-16  12:18
  7. 2008. november 16. 12:2120.
    Bevallom irigyellek,hogy az említett márkák neked  olcsó gagyik, nekem ezek is sokba kerülnek. Igaz én csak dm-s sajátmárkát,vagy Avonos cuccokat használok,de 26 évesen,a mai napig tininek néznek- személyit kérnek,ha én veszem páromnak a cigit...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (17)
    2008-11-16  12:08
  8. 2008. november 16. 12:1819.

    nálam pont az van,hogy a doki szerint 3 óránál többet ne legyek evés nélkül- igen rossz a szénhidrát anyagcserém,így szinten tarthatom egész nap a vércukorszintemet. Ha az a kaja csak egy db teljeslisztes keksz,akkor az,egy pohár vízzel...

     

     

     

    előzmény:
    manna (15)
    2008-11-16  09:46
  9. Torolt_felhasznalo_932643
    Torolt_felhasznalo_932643
    2008. november 16. 12:1018.
    Jól alszom, azzal semmi baj, csak én bagoly vagyok, nem pacsirta.
    előzmény:
    2flora (12)
    2008-11-16  08:01
  10. Torolt_felhasznalo_932643
    Torolt_felhasznalo_932643
    2008. november 16. 12:0817.

    Mert ezekben a topikokban ezt kérdezik, tehát ezt válaszolom. Ugyanarra a kérdésre mindig ugyanazt válaszolom, de gondolom, ez másnál is így működik. Ráadásul pozitív tapasztalataim vannak az életmódváltásommal kapcsolatban, így jó szívvel ajánlom bárkinek.

     

    De azért most a te kedvedért hozzáteszek még pár dolgot:

    Abbahagytam a fogamzásgátló szedését, igyekszem rengeteg zöldséget enni, nem eszem semmi műkaját, vajas kenyér szalámival totálisan száműzve van, nem iszom üdítőitalokat, csak ásványvizet, teát és 100%-os gyümölcslevet, nem használok a bőrömre olcsó gagyikat (Garnier, Nivea és társai), és figyelek az anyagcserémre.

    előzmény:
    alany07 (8)
    2008-11-15  22:29
  11. 2008. november 16. 09:4816.
    Ez az, mindenkinek más a szervezete, van akinek kell a hús, van akinek sok, van akinek szinte semmi. Én az utóbbiba tartozom, volt már, hogy évekig nem ettem húst, volt hogy csak halat. Egyszerűen nem kívánom, a nyerstől undorodom is. Volt már, hogy megkívántam a grillcsirkét, és két falat után otthagytam. Én viszont sajt nélkül nem tudnék élni:-))
    előzmény:
    gLinos (14)
    2008-11-16  09:39
  12. 2008. november 16. 09:4615.
    Nekem is a sokszor keveset jön be, de azért annyira nem gyakran, mint neked. Különben könnyen átcsúszik a folyamatos nassolásba:-)))
    előzmény:
    gLinos (13)
    2008-11-16  09:34
  13. 2008. november 16. 09:3914.

    mivel sokat mozogsz, kell is a sok fehérje,amit bedobsz...de azért kérlek ne legyél ennyire lenéző a zöldségeket -is- kedvelőkkel! Én is húsmániás vagyok, de néha ölni tudnék egy joghurtos-sajtos-zöldséges salátáért sok zöldfűszerrel- mert finom és bőven elég egy étkezésre,ha sokszor keveset eszem...

     

    De azért ma sültcsirke lesz mellé vágott krumplival...

    ja és csak a lányom kedvéért: savanyúkáposztával- ez az egyetlen,amiért még a túró rudit is leteszi,annyira szereti

    előzmény:
    bazsyka (11)
    2008-11-16  01:30
  14. 2008. november 16. 09:3413.

    huhh, én ezzel próbálkozom egy éve kb...mármint az egészséges életmóddal- nálam fontos az evés. Megpróbáltam úgy nekilátni,hogy apránként jobb alapanyagokra cseréltem a régieket, vettem pár jobb edényt,amiben lehet jól párolni és nem ég oda, feltáraztam magam zöldfűszerekkel, sokfajta teljes liszttel,magvakkal. Magam sütöm a kenyeremet- nem savanyú,szerintem és a lányom szerint finom. Megpróbálok nem műkajákat enni. Ha nem friss alapból,akkor fagyasztottból főzök. Tele a mélyhűtőm fagyasztott vegyes zöldségekkel.  Megszerettem és jól variálhatóan tudok főzni, a kislányom szereti-nem erőltetem.

     

    Ó néha nagyon nehéz egyébként, élek-halok a frissen sült sajtos bagettért, pedig az nagyon nem fér a- egyébként orvos által előírt... :(- diétámba,életmódomba. De elcsábulok néha sajnos.

     

    Egy dolog nagyon bejött: gyakran keveset. Nem telik el 2 óra 2 evésem közt. Jóval energikusabb vagyok így,ami nagyon rám fért. Elmúltak a pattik az államról és fogytam 8 kg-t 3 hónap alatt.

    Sajnos a mozgás még nem megy...pedig minden adott hozzá....de tudjátok mit? miután ezt megírtam,kikapcs a gépet és nyújtok egyet legalább,hogy könnyebb legyen a nap.

     

    Se füle se farka már megint annak,amit írtam...bocs

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. november 16. 08:0112.

    Az első két mondatot nyugodtan kihagyhattad volna, mert így semmi értelme....

    Lehet, hogy ha azokat nem tartanád be, nem stresszelnél, és jól aludnál?

    Minden szál cigi egy koporsószög....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (3)
    2008-11-15  22:11
  16. 2008. november 16. 01:3011.

    szasz!

     

    nekem az egészséges életforma azt jelenti hogy a zt eszek amit szeretek.

    Ez azt jelenti hogy jöhetnek a lege lő diétákkal én akkor is a húst szeretem.

    komolyan ha egy n ap kimarad akkor már minden bajom van meg qrva éhes is vagyo k.

    ilyen saláta meg növényi kajákkal egész egyszerűen nem b írok jól lakni.

     

    Most lehet fújjogni meg minden,de mikor  dokinál voltam (és mivel kb6-8 évente vagyok beteg)ezért min dig csináltat vérvételt és egy csomó mindent kielemeztet bel őle.

    Ezekből a kalcium szint volt egyedül 2 tizeddel(!)maga sabb mire azt mondta kevesebb tejet igyak.most mit csináljak  reggelire 1 litert mindig bedobok.

     

    szóval nekem ez vált  be.

     

    ja és egy héten 4-szer 1 órát edzek.ennyi. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915162 (1)
    2008-11-15  21:49
  17. 2008. november 16. 01:0810.

    Ja, meg egyébként igen, a lelki dolgoknak is rendben kell lenniük, csak ez nem csak rajtunk múlik sajnos. Ha ez nincs rendben, az elég sok egészségtelen dolgot vonzhat alapból maga után, sokan csak idegességből tömik magukat, piálnak vagy cigiznek

     

     

    előzmény:
    Lilith_ (9)
    2008-11-16  01:04
  18. 2008. november 16. 01:049.

    Nem vagyok ilyen nagy egészséges életmód-mániás, de jó a topikod

     

    Biztos nem mindenki ért majd velem egyet, de szerintem a legfontosabb helyen a mozgás áll(na), és ezzel kezdeném az egészséges életmód kialakítását. Nem mintha én állandóan sportolnék, bár igyekszem sokat..de szerintem aki ezt elhagyja, az hiába fogyaszt csak bioételeket, meg szedegeti a Lenkei-vitaminokat, meg nem éjszakázik, nem bagózik, stb., fizikailag nem lesz teljesen OK. Viszont sok mozgással szerintem jobban lehet kompenzálni az egészségtelen szokásainkat..mert azok mindenkinek vannak, lesznek, nem lehet, nem is kell száműzni mindent az életünkből, nem is jó, ha csak erről szól.. Én pl. ki nem bírnám, hogy ne egyek édességeket, kenyeret..szerencsétlen barátnőm próbálkozott múltkor Candida-diétával (pedig rendes doki nem is diagnosztizálta), az egész napja ebből állt, hogy jaj, most ő igazából nem is ehetne palacsintát velünk, meg reggelire is csak Abonett vajjalAbba is hagyta pár hónapon belül, mivel a problémája se oldódott meg.. Szenvedni, irreális célokat felállítani szerintem felesleges, a kulcsszó a mértékletesség (a diétája előtt ő pl. irgalmatlan mennyiségű szénhidrátot evett, meg műkajákat, chipseket, még otthon is porlevest, ettől mindenkinek baj lenne az emésztésével).

     

    Persze lehet, hogy én könnyen beszélek, mert kb. sosem iszom, nem dohányzom, és nagyon zsíros kajákat se szoktam enni, viszont pl. éjszakázom sokat, meg kevés zöldséget-gyümölcsöt eszem, kevés folyadékot viszek be..ezeken meg lehet változtatni könnyebben

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915162 (1)
    2008-11-15  21:49
  19. 2008. november 15. 22:298.
    Most nem azért, de ezt hány topikban mondod még el? Egyszeruen minden hasonló témájú topikban fontosnak tartod ezt szétkurtolni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (3)
    2008-11-15  22:11
  20. 2008. november 15. 22:277.

    Egyébként mi van a csatolt képen?

    Mert persze nem lárni... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915162 (1)
    2008-11-15  21:49
  21. 2008. november 15. 22:196.
     Ejha! Már kezdtelek csodálni, de az az utolsó mondat...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (3)
    2008-11-15  22:11
  22. 2008. november 15. 22:185.
    Én meg ezt az utolsó mondatodban foglaltakat hagytam el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (3)
    2008-11-15  22:11
  23. 2008. november 15. 22:114.

    A diéta nem egyenlő az egészséges életmóddal! Sőt!

    Számomra az egészséges életmód a rendszeres mozgást, a gondosan válogatott, minőségi, természetes alapanyagokból készült ételeket, egészséges környezetet és stresszmenes életet jelent, amikor a test és a lélek harmóniában van.

    Szerintem ez szép sorjában alakul ki, az ember először érdeklődik a téma iránt, olvasgat, aztán elkezd nyitott szemmel járni, egyre több dologra figyel oda és egyre több furcsaságot vesz észre. 

    Talán könnyebb először arra odafigyelni, hogy milyen  élelmiszereket vásárolsz, aztán jöhet a többi. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915162 (1)
    2008-11-15  21:49
  24. Torolt_felhasznalo_932643
    Torolt_felhasznalo_932643
    2008. november 15. 22:113.
    Én egy éve nem eszem kenyeret és pékdolgokat, fél éve pedig nem vagy alig eszem húst. Halat viszont minden mennyiségben. Cukor helyett fruktózt használok, hetente egyszer van egy nap, amikor semmit sem eszem, csak iszom, és persze tornázom is. Meg dohányzom, meg stresszelek, meg hajnalig ébren vagyok :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915162 (1)
    2008-11-15  21:49
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. november 15. 21:552.

    Nálam azt takarja az úgynevezett egészséges életmód (lehet, hogy tévedek), hogy nem mérgezed magad mesterséges anyagokkal, és próbálsz minél több vizet inni. Ja, és mozogsz, de csak azért, mert jólesik, és olyan mozgásformát választasz, ami neked kellemes.

    Szóval semmi magadra kényszerítés.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915162 (1)
    2008-11-15  21:49

Címlap

top