Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ekcéma? Pikkelysömör?

macimálna
Létrehozva: 2009. február 10. 09:18

Sziasztok!

 Már sok jó tanácsot kaptam tőletek itt, ezért fordulnék hozzátok megint

A problémám a következő lenne: bőröm mindig érzékeny volt, kezem ekcémás is, de a fejbőrömmel eddig sosem volt gondom.

Most van. Piros foltos, főleg a fülem mögötti részen és a tarkómon, olyan, mintha valamifajta gyulladás lenne, néha sebes is.

Két kérdésem lenne: tudtok ajánlani egy megbízható, kedves bőrgyógyászt, aki lehetőség szerint nem szteroidokkal esik neki rögtön a kezelésnek?

Illetve melyik sampon az, ami Nektek bevált erre a problémára?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Szép napot Nektek!

  1. 2009. június 22. 22:4626.

    Hát ez elég gyanúsan hangzik: egy orvos, aki csak egy freemail-es címen érhető el??? Miközben felfedezte a pikkelysömör okát és gyógyítását (gondolom, szerény ember, és nem csak meggazdagodni nem szeretne, de még a Nobel-díj gondolatától is viszolyog...)

     

     

    előzmény:
    bukmor (25)
    2009-06-20  20:12
  2. 2009. június 20. 20:1225.

    sziasztok!

     

     

    Ma olvastam egy másik fórumon, hogy van egy pesti kutatóorvos aki  belsőleg kezeli a betegséget, mert rájött ,hogy a sömört egyenzimhiány okozza.Tehát hiába a kenegetés, az inkább csak üzlet.

    A doki szájról szájra terjed,nem is magánrendelésen lehet elérni.(Gondolom nem ezen akar meggazdagodni.)

    Akit érdekel írjon és érdeklődjön ezen az emailcímen:

    christi144@freemail.hu.....................é n ma írtam erre és nagyon kíváncsi vagyok,hogy kapok e választ, és mit tudok meg !!Azt ígérték tünetmentessé tud tenni!

    előzmény:
    macimálna (1)
    2009-02-10  09:18
  3. 2009. június 20. 13:1224.

    Minden pikkelysömörös!

     

    Hagyjátok a szteroidos krémeket,mert attól csak rosszabb lesz és csak TÜNETILEG kezeli.Kenegessétek almaecettel, 20% ecettel.Kezdetben nagyon vedleni fog ,de utána napi 2X-i alkalmazása csodákat művel.Nekem a karomon és a csípőmön már begyógyult.A fejemen most malacrózsaszín.Jó lenne ha az almaecetet vízzel hígítva is innátok.A keverési arányt a neten nézzétek meg.A májatokat kímélő étrendet kövessetek, a tukmálós rokonokat meg szarjátok le.

    egyébként javaslom a Bioderma PIKKELYSÖMÖRRE való samponját és PAKOLÁSÁT! Drága, de nem fog viszketni annyira.Kövessétek a leírást, mert a sampont is hatni kell hagyni 5 percre a fejen.

    Javaslom a RUBISAN nevű homeopátiás gyógyszertárban kapható kenőcsöt!Érdemes 2 dobozzal venni ,mert hiánycikk nálunk Szegeden sajnos ...ennek ára 1000FT/ doboz!Nagyon szeretem, ez is nagyon jót tesz a napi 2X-i haszbnálatával!!!!!!!!!!!

    A szteroidokat felejtsétek el!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. Április 8. 19:3823.

    Sziasztok!

     

    Minden ilyen börproblémának belső okai vannak!

    Sokat segithet a tejeskörü életmódváltás:

    - sok viz

    -no cukor és finomitott élelmiszerek

    -vitaminok, csírák

    -semmi félkész kaja

    -lúgosítás!!

    -méregtelenités!!

     - Neways termékek: tiszták , méregmentesek és organikus táplálkékiegészitö vannak, igy szinte 100%-ban felszivodnak, nem ugy mint a szintetikus társaik.

     

    nekem valószinűleg pikkelysömöröm van, én az életmódváltás mellett döntöttem. Emellett Neways termékeket használok.

     

    Akit érdekel az egészséges életmód, vagy a Neways, az nyugodtan keressen magánban az:

    ennyyy87@gmail.com cimen

     

    Üdv:Eni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. február 10. 22:4522.

    Köszönöm válaszod!

     

      Szokásos "bűnbakokat " kizártuk ...

     

      A reménytelenség birodalmának szélén,a kétségbeesés határán egy kicsit beljebb, soha fel nem adom.....     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_266540 (21)
    2009-02-10  20:23
  6. Torolt_felhasznalo_266540
    Torolt_felhasznalo_266540
    2009. február 10. 20:2321.
    hormonvaltozas felerositheti, ha emiatt rosszabb neki most, kesobb "kinoheti". terhesseg alatt ujra jelentkezhet. vashiany is erositheti, ezt vizsgaltak? meg kene figyelnetek, mihez kotheto, meg a szokasos vegyszermentesites (tusfurdo, oblito, vagy belsoleg a csips meg a kola). vagy barmi mas. nehez messzirol segiteni. de valszeg nem lehet megmondani, konkretan "mi a baja". atopias alkatu, barmitol kijohet a boren a kiutes. lehet allergias alapu, lehet, hogy a hormonok, lehet, hogy erzelmi alapu, hat en meg nem mondom...
    előzmény:
    Crafwell (20)
    2009-02-10  18:29
  7. 2009. február 10. 18:2920.

    Sziasztok!

     

        Szeretném a segítségeteket kérni.

     

      Van egy 15 éves kislányom.Pici kora óta ekcémás "jellegű" betegségben szenved.Mindkét karján jelentkeznek a vörös viszkető foltok ,máshol nem. Az utóbbi időben nagyon felerősődtek a tünetek.Eddig senki nem tudta megállapítani,hogy mi a baja.Egyik orvostól a másikig hordtuk....  mindhiába. Végső megoldásként szteroidokat ajánlottak... (végképp eltörölni..:(((  )  .  Volt már hormon tartalmú kenőcs is....   családfa kutatás....   

       Kérlek segítsetek! Az elmúlt 4 hónap semmi jót nem hozott...

        

         Segítségeteket előre is köszönöm!

                                                                      Craff
     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. február 10. 11:5919.

    Te is gondolg végig, hogy most van-e valami olyan az életedben ami új.

     

    előzmény:
    macimálna (14)
    2009-02-10  10:49
  9. 2009. február 10. 11:5718.

    "Ez van sajnos. Nem lehet elmulasztani, bár tudná miért ha sokáig nem volt és nem is örökölhettem mert senkinek nincs a családban"

     

    De el lehet mulasztani abban az esetben, ha megpróbálod az időben visszamenve valamilyen eseményhez/eseményekhez kapcsolni a tünetek megjelenését, aztán pedig magad, vagy szakember segítségével feloldod azt a lelki blokkot. Ugyanis nagy valószínüséggel lelki oka van , hogy ez kijött/kijön rajtad.

    Sok sikert!

    előzmény:
    newsees (9)
    2009-02-10  10:23
  10. 2009. február 10. 11:4617.
    Nekem is évekig ez volt a bajom, semmi nem használt. Sebhorrea, ahogy már írta valaki. Tilos a kávé, bor, tea, csokoládé. Nekem a kávét, és a teát kellett elhagynom, és panaszmentes vagyok. Néha iszom bort, és eszem csokit is, de itt a rendszerességet kell megszüntetni.
    előzmény:
    macimálna (1)
    2009-02-10  09:18
  11. 2009. február 10. 11:3816.

    Nekem kb. 2 eve volt panaszom ,akkor bujtak ki a pikkelysomoreim.En akkor a borgyogyasz javaslatara DERMIPSOR sampont kezdtem el hasznalni.

    Egy jo tanacs : vegeztess el egy candida tesztett

    Ez a franya gomba is produkalhat ilyen tuneteket.

    Sok szerencset

    előzmény:
    macimálna (1)
    2009-02-10  09:18
  12. Torolt_felhasznalo_253501
    Torolt_felhasznalo_253501
    2009. február 10. 11:3715.

    Küldök neked egyet priviben.

    előzmény:
    macimálna (14)
    2009-02-10  10:49
  13. 2009. február 10. 10:4914.

    Sziasztok!

     

     

    Annyira aranyosak vagytok, hogy ennyien leírjátok a tapasztalataitokat! Nagyon köszönöm!

     

    Tényleg elfelejtettem írni, hogy hol keresek bőrgyógyászt, szóval Budapesten.

     

     

    Köszi mégegyszer mindenkinek!

    előzmény:
    macimálna (1)
    2009-02-10  09:18
  14. Torolt_felhasznalo_564322
    Torolt_felhasznalo_564322
    2009. február 10. 10:4613.

    Szia!

     

    Nekem samponban nem vált be külön semmi (loreal-t használok). Nekem a fejbőrömön van psoriasis-os ekcéma tini korom óta és a homlokomon is egy pici. Mindent kipróbáltam már...sajnos a fejbőr olyan terület, ahova krémet nem igazán lehet kenni. A pakolástól meg extra zsíros lett a hajam... Én kb 2hetente a Dermovate oldattal kezelem, ez szintentartja. A homlokomra meg a bőrgyógyászom ír mindig egy krémet félévente. Ha csúnya, csak akkor kenem be vékonyan.

    előzmény:
    macimálna (1)
    2009-02-10  09:18
  15. 2009. február 10. 10:4112.

    Igen a Dermovate a vége, csakhogy ez a mentőöv. Az Elocom semmit nem használt már az elején sem. Így aztán amikor már nagyon nem tudok mit tenni akkor használom a folyadékot, ez kisebb koncentrációjú mint a krém.

     

    Most egy Squa-med sampont használok, ezzel nyerek kb. egy napot mielőtt még végképp bezsírosodna a hajam. Máskülönben már a reggeli hajmosás estére mit sem ér. A pakolásért még nekem is vissza kellene mennem.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253501 (11)
    2009-02-10  10:34
  16. Torolt_felhasznalo_253501
    Torolt_felhasznalo_253501
    2009. február 10. 10:3411.
    Lehet kísérletezgetni kevésbé durva krémekkel is. A Dermovate már a vége. Ha érzem, hogy kezd száradni egy terület, akkor először körömvirág krémmel kenem. Ha nem elég, akkor jön az Elocom. Egyébként ez itt a reklám helye, az Ilcsi termékektől még soha semmi bajom nem lett!
    előzmény:
    newsees (9)
    2009-02-10  10:23
  17. Torolt_felhasznalo_253501
    Torolt_felhasznalo_253501
    2009. február 10. 10:3110.

    Szia!

     

    Ha fested a hajad, egy darabig hagyd abba. Én a Babé samponokat tudom ajánlani, gyógyszertárban kapható, véleményem szerint olcsóbb és jobb is, mint a Vichy. Bevált még a Tulasi kamillás samponja is.

    Hol keresel bőrgyógyászt, melyik városban? Az enyém allergiateszttel kezdett, aztán azt javasolta, próbáljak meg kb. kéthetente lecserélni egy-egy általam használt terméket. Pl. öblítő, sampon, tusfürdő, stb. Így rá lehet jönni, melyik az, ami az irritációt okozza.

    előzmény:
    macimálna (1)
    2009-02-10  09:18
  18. 2009. február 10. 10:239.

    Hasonló cipőben járok én is sajnos. A helyzet az hogy két megoldás van erre.

     

    Kiküszöbölsz mindenféle káros tényezőt (stressz, különböző ételek, kozmetikumok, az élet) és akkor ritkán jön elő.

     

    Vagy ez nem megy, mert hát valljuk be kinek is sikerülne akkor jön az alternatív módszer és sok napig kezelve elmúlik, vagy jön a szteroid és akkor akár reggelre is leszáradnak a foltok és látszólag eltűnik.

    Én sem kezelem mindig a fülem mögötti területet, de amikor a hajamat be kell fognom copfba akkor este bekenem a szteroidos Dermovat-al és reggelre csudaszép lesz.

     

    Ez van sajnos. Nem lehet elmulasztani, bár tudná miért ha sokáig nem volt és nem is örökölhettem mert senkinek nincs a családban.

     

    A pakolások csodát tehetnek, főként a kénes, de az biza erősen ördögi szagokat áraszt míg le nem mosod.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. február 10. 10:158.

    Szia!

    Ismét elküldtem, remélem mostmár megkapod. Még szerencse h mentettem:) 

    előzmény:
    macimálna (1)
    2009-02-10  09:18
  20. Torolt_felhasznalo_266540
    Torolt_felhasznalo_266540
    2009. február 10. 10:087.

    ha mar nem lesz szukseges gyogysampont hasznalnod, akkor figyelmedbe ajanlom, hog ynem csak samponnal lehet a hajat tisztan tartani, leteznek egyeb termeszetes alapu valtozatok, amelyek jobban megfelelnek erzekeny boruek szamara. most konkretumot nem irok, ugysem aktualis az esetedben, de mielott ujra rendes sampon utan nyulnal, erdemes korulnezni a neten, hogy milyen megoldas van meg, es rajonni, hogy szamodra melyik felel meg.

    mielobbi javulast kivanok.

     

    (gyorben tudok borgyogyaszt, nem irtad, de gondolom, budapesti vagy)

    előzmény:
    macimálna (1)
    2009-02-10  09:18
  21. 2009. február 10. 10:066.

    Szia,

     

    Én dr. Stehlich Gábort ajánlanám a Mátyásföld Klinikán.

    Nekem pikkelysömörös volt a fejbőröm, érdekes módon az első terhességem óta még nem jött vissza. Kopp-kopp-kopp.

    Sajnos sokáig félrekezelték, így nagyon elhanyagolt állapotban volt, amikor hozzá fordultam. A szteroid elkerülhetetlen volt.

    Adott egy pakolást, amivel éjszakára kellett bekenni a fejbőrömet, úgy kellett felvinni, mint a hajfestéket. Kouriles sampont ajánlott hajmosásra és sajna reggelre szteroidos oldatot. Ámde, ahogy kezeltem folyamatosan, egy idő után elég volt a pakolás és a sampon, szteroid nélkül is szépen karban lehetett tartani /bár ha jól tudom, valamennyit tartalmazott a pakolás is/.

    Kemény dió ez, nem tudom, hogy én meddig vagyok még nélküle, állítólag sosem múlik el, csak kezelni lehet. Ha nem kezeltem, akkor fájt, viszketett és a sebekből a fehér pernye hullott mindenhová, olyan volt a ruhám, a billentyűzet is tele volt vele, nagyon-nagyon utáltam.

    Szóval fel a fejjel és jobbulást!

    előzmény:
    macimálna (1)
    2009-02-10  09:18
  22. 2009. február 10. 10:055.

    Szia!

     

    A kislányomnak a fején jött ki ez a bőrbetegség, pikkelysömör vagy psoriasis. Még a bőrgyógyászok sem tudták mit kezdjenek vele! Olyan mint ha vastag korparéteg lenne a fején. Már annyi mindent használtunk és végre megtaláltuk azt a krémet ami már majdnem tünetmentessé tette.

     

    Celladam krém:

     

    http://www.celladam.hu/81-9455.php

     

    Pénteken bekenem a fejét és csak vasárnap mosom le Aloe-Jojoba samponnal. Ez tényleg használ és még sok jó, hasznos dolog van ezen az oldalon, érdemes megnézni!!!

     

    előzmény:
    macimálna (1)
    2009-02-10  09:18
  23. Torolt_felhasznalo_413321
    Torolt_felhasznalo_413321
    2009. február 10. 09:514.

    szia,

    a férjemnek ugyanez a problémája, ez sebhorrea. sok bőrgyógyász tanács és kísérletezgetés után végülis a BIODERMA - NODÉ DS sampon vált be. Jobbulást!

    előzmény:
    macimálna (1)
    2009-02-10  09:18
  24. 2009. február 10. 09:503.

    Szia!

    Nekem a pici fiam volt ekcémás, annyira, hogy vérzett a bőre a lábacskáján. Persze nálunk is szteroiddal indítottak, aztán miután mindenfélét próbáltunk, nálunk az Aloe zöld kréme vált be. Először nem hittem benne, de hosszas kínlódás után 2 hónap alatt teljesen rendbejött és azóta sem volt semmi gond vele. Kopp-kopp. Illetve reggelente adtam neki 1 kiskanál aloe gélt. Nem vagyok aloe-ügynök és én is nagy kétkedve fogtam neki a kezelésnek, de már annyira kétségbe voltunk esve, hogy gondoltuk, kipróbáljuk. Segített!

    Sampont sajnos nem tudok.

    Gyógyulást kívánok!

    Zsu

    előzmény:
    macimálna (1)
    2009-02-10  09:18
  25. 2009. február 10. 09:282.

    Szia!

    Írtam privit!

    üdv, m. 

    előzmény:
    macimálna (1)
    2009-02-10  09:18

Címlap

top