Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arc- és testápolás

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2009. március 7. 18:04

Sziasztok! Gondoltam nyitok egy fórumot, ahol megírhatnátok az olcsóbb és közepes árfekvésű kozmetikai márkák arc- és testápoló termékeivel kapcsolatos véleményeket, tapasztalatokat. Pl.: Garnier, L’oreal, Nivea, Rossmann, DM, egyéb sajátmárkás-, vagy patikában kapható termékek stb. Ki milyet használ, melyik márka termékei váltak be a legjobban?

  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 11. 20:5926.

    SZia!

     

    A szemfestéket még talán, de a szempillaspirált nem igazán..egyébként zselés állagú, nagyon jó, kis gyöngyök vannak benne és tényleg szuperül tisztít. Én még használok Garnier Pure arctisztító lapocskákat is, igaz azt nem lehetne szemre használni, de azzal tuti lejön a szemfesték egy mozdulattal. Ha érzékeny a szemed, akkor ezt ne próbáld ki!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969693 (21)
    2009-03-11  12:21
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 11. 13:5325.
    Szia! Sajna messze lakom Pesttől, a közeli Rossmann-ban meg csak az a 4 féle arckrém kapható ami fent van az Eveline oldalán is. (mint Rossmannban kapható termék). Ebből is, 2 érett bőre, egy szárazra való. (nekem sajna kombinált a bőröm) Arclemosó, szemránckrém, 30 év körüli bőrre való krém semmi. Majd ha Pesten járok legközelebb megnézem azokon a helyeken amit ajánlottál! Köszi szépen!
    előzmény:
    uaim (22)
    2009-03-11  12:44
  3. 2009. március 11. 13:0424.
    Nagyszemű tengeri só. A nedves bőrt dörzsölöd simán  vele kicsit aztán lemosod.
    előzmény:
    Leuconoe (23)
    2009-03-11  12:56
  4. 2009. március 11. 12:5623.

    sziasztok!én arra lennék kíváncsi, hogy valaki tud-e olyan testradírt, aki tényleg koptatja  a bőrt? mindenhol már csak radíros tusfürdőket lehet kapni, az meg semmit sem ér. állandóan begyullad a  szőrtüsző a lábamon, ezért minden nap radíroznom kell

    egyébként én általában Avonos termékeket használok. arclemosónap pl évek óta a ClearSkint, abból is a szemcséset, mert még a sminket is leviszi. testáplóból viszont a sötétkék Nivea, mert a fentebb említett promlémám miatt puhán is kell tartanom a lábamat:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. március 11. 12:4422.

    Nincs mit, nálunk elég sok terméke van a rossmannban, de ha pesti vagy a medilinében vagy a herbaházban igen nagy a kínálatuk, érdemes elnézni oda, talán minden termékük megtalálható nagyjából.

    Mondom tök eltérő kinek mi a jó, nekem pl a niveából is csak egy krém vált be régen a pure energy az összes többi nemjó:)

    Szóval emberfüggő, lehet neked tök jó lenne:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969693 (20)
    2009-03-11  12:14
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 11. 12:2121.
    Szia! Megkérdezhetem, hogy az Anew arclemosóval le lehet mosni a szemfestéket, spirált is? Vagy a szemre nem ajánlják? Most egyébként az Anew Rejuvenate arckrémeket használom, elég jónak tűnik. Most éppen nagy arclemosó keresésben vagyok. Olyat keresek ami zselé vagy gél, és a szem sminket is leviszi. Az arclemosó tejek nekem valahogy nem váltak be.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822177 (19)
    2009-03-11  10:53
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 11. 12:1420.
    Köszi, hogy megírtad! Én az Eveline-től a testradíros tusfürdőt használtam régen, az egyik ismerősöm a narancsbőr elleni termékeikre mondta, hogy nagyon jók. Ezért lettem volna kíváncsi az arcápoló termékeikre is. A Rossmannban sajnos csak 1-2 fajta arckrém kapható (pont nem az én bőrömre, koromhoz való) így nem tudtam kipróbálni őket. A weboldalról ugyan meg lehet rendelni minden terméküket, de jó lenne kipróbálni mielőtt az ember megrendeli. (ráadásul 10.000 Ft feletti rendelést érdemes leadni mert akkor már nincs postaköltség). A leírásuk meg az áruk alapján tényeg jónak tűnnek a termékek, de gondoltam körbe kérdezek kinek mi a tapasztalata, mennyire jók a krémek. Köszi mégegyszer!
    előzmény:
    uaim (17)
    2009-03-11  10:38
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 11. 10:5319.

    SZia!

     

    Én az arcomra Anew arclemosót és Happyderm krémet használok. Tusfürdőt általában avonosat (Planet Spa-s) szoktam venni és most a testápolóm is ugyanolyan. Amit még nagyon szerettem régen, az a fehér tégelyes Nivea Soft krém, és a Bionsen tusfürdő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969693 (1)
    2009-03-07  18:04
  9. 2009. március 11. 10:4018.
    Még ideirom, hogy nekem pl nagyon beválltak az Aldo Vandini tusfürdők és testápolók, van nagyon sokféle, igaz nem a legolcsóbb, de anyum is imádja amit használ tőle, nagyon jó szerintem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. március 11. 10:3817.

    Én használtam régen már evelintől arckrémeket, nem pontosan emlékszem melyikét, de anyum is használ tőlük és nem igazán jó:(

    Bár szerintem ez is tök egyénfüggő mint bármi más.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969693 (16)
    2009-03-11  10:06
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 11. 10:0616.
    Sziasztok! Nincs még azóta senkinek tapasztalata L'oreal Derma Genesis arcápoló termékekkel és az Eveline kozmetikumokkal? Ha van, megköszönném ha megírnátok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. március 8. 19:3815.
    Nivea tusfürdő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. március 8. 19:3814.

    Dove tégelyes testápoló

    Balea kamillás szájápoló

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 8. 10:2313.
    Előbb elfejetettem megkérdezni, hogy a L'oreal Derma Genesis arcápoló termékcsaládot használja-e valaki? Jók? Már régóta gondolkoztam rajta, hogy kipróbálom, de ha megvenném az egész családot, az már sajna elég sokba kerülne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 8. 10:0112.
    Ismeri valaki az Eveline kozmetikukomat? A narancsbőr elleni termékeikről azt hallottam, hogy nagyon jó. Megnéztem a honlapjukat, nagyon sokféle termékük van és nagyon jó áron. Az a baj, hogy a Rossmannban csak egy-két fajta termék kapható. Nem lehetnek rossz termékek mert már kapott "kozmetikai" Oscart is. Kíváncsi lennék valaki használt-e már Eveline termékeket?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 8. 09:5011.

    érdkes, nekem meg a hydrafresh zsírosabb a bőrömön.

    nekem a happyderm a kedvencem.

    olyan finom selmyes utána a bőröm és maradéktalanul beszívódik, kár, hogy már a pumpás változatát nem lehet kapni, az praktikusabb volt.

     

    testápolóból nálam a garnier rózsaszínja vált be, de régen nagyon szerettem még a nivea soft-ot is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329160 (4)
    2009-03-07  19:33
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 7. 21:5010.

    Szia! Az az igazság, hogy sokféle kozmetikai márka termékeit kipróbáltam már, volt ami nagyjából bevált, volt ami kevésbé, de még mindig keresem az igazit! Szeretek egyfajta termékcsaládot használni az arclemosótól az éjszakai krémig. Egyébként kombinált, tág pórusú bőröm van, de már vannak mimikai ráncaim. Az a baj, hogy kevés olyan termékcsalád van ami mindkét problémámra jó lenne. A sima vegyes, zsíros bőrre való készítményekhez már "öreg" a bőröm, amik meg már ránctalanító hatású készítmények azok általában tartalmasabb, gazdagabb, nehezebben felszívódó krémek és nekem hamar csillog tőle a bőröm. Most éppen az Avon Rejuvenate termékcsaládját kezdtem használni, végül is ez elég jónak tűnik, könnyen felszívódik, összehúzza a pórusokat és jó a kis ráncaimra is. (elvileg, aztán majd meglátjuk) Kíváncsi vagyok nagyon egyébként a L'oreal Derma Genesis pórusösszehúzó krémre, végre behozták Mo-ra is, láttam már a Rossmannban. Testápolásban elég sok Niveat használok, tusfürdő, fehér testápoló, golyós deo. Arcápolásban a Nivea krémek nekem túl nehezek voltak sajna. 

    De szeretek kipróbálni új termékeket, ezért is gondoltam, hogy innen szerezhetek majd jó kis ötleteket, meg egymásnak is tudunk segíteni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329160 (4)
    2009-03-07  19:33
  18. 2009. március 7. 21:499.

    Szia!

     

    Nekem testápolókból a Nivea kényesztető, illetve a Balea jóérzés, ureas, illetve a kókuszos testápolói jönnek be a legjobban.

     

    Arckrémből, pedig a Balea Aqua, Nivea, illetve egy gyógyzsertári kevert arckrém, amiben A, E vitamin, és panthenol van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969693 (1)
    2009-03-07  18:04
  19. 2009. március 7. 20:478.

    Bár elég ritkán kenem magam, de nekem a fehér tégelyes Nivea soft jött be a legjobban, hamar felszívódik, nem sodrozódik, stb...elvileg testápoló, de arcra is azt használom (meg a kék tégelyes Niveát is), ha nagyritkán kenem A Nivea SOS bőrnyugtató testápolójára meg egy termékminta alapján csaptam le, de már nem látom extrának (akkor viszont egy nap alatt rendbetett a lábamon egy folyton kiszáradó részt). Meg még a Dove-ok is nagyon jók szerintem!

     

    A Baleának meg van cellulitisz elleni krémje, nagy tégely, kedvező ár, finom illat, gyors felszívódás..szerintem testápolónak is teljesen megteszi

     

     

    Szilvi_34, nem tudom, Te konkrétan milyen termékekre gondoltál, de pl. a Johnson's pH 5.5 "csodakrémjei" nem drágábbak, mint a többi, ellenben rosszak, és AZONNAL sodrozódnak(Off: a bőrfelszín pedig savas, nem bázikus.) Nekem ugyanez a tapasztalatom a Garnierrel is, túl "vizesek" és sodrozódók..masszírozáshoz jó csak maximum.

     

    L'Oreal szérumok, HappyDerm, stb.: csak másnál volt szerencsém kipróbálni, de azok beszívódása-állaga is elég rossz, ahhoz képest pedig nem olcsó..persze biztos függ a bőrtípustól is (mondjuk nekem nagyon hamar felszívja a krémeket, szóval szerintem nem ez a gond).

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969693 (1)
    2009-03-07  18:04
  20. 2009. március 7. 20:327.

    Szia!

     

    Először a gyógyszertári kénes sampont használtam. Pontosan nem tudom meddig, néhány hónapig. De ehhez kellett egy másik sampon, mert nem csak ezzel, hanem másikkal is meg kell mosni a hajmosás során. Ekkor kezdtem el használni ezt a Gabi sampont, a gyógyszertárival együtt (a gyerekek ezt használták, ez volt kézenfekvő, és nem akartam hogy a kénes sampon hatásába bezavarjon egy másik hatóanyag, ezért akartam egy semleges sampont). Aztán néhány hónap után, mikor már nem volt korpás a fejem, akkor gondoltam megpróbálom elhagyni a kénes sampont, és csak a Gabi maradt. Azóta nem tért vissza a korpa (talán 2 év is eltelt), egészen addig, amíg ajándékba nem kaptunk egy Baba (kék-fehér pöttyös) gyerek sampont. Ettől újra korpás lett, tehát most újra kezdem a gyógyszertárival + a Gabival a kezelést, és ha elmúlt a korpa, akkor marad csak a Gabi.

     

    Én egy csomó csodasampont kipróbáltam, még a legdrágábbakat is, de egyik sem segített. Ez szerencsére bevált. 

     

    Üdv!

    előzmény:
    szjklari (6)
    2009-03-07  20:25
  21. 2009. március 7. 20:256.

    Szia! Olvastam a testápolós, arcápolós topicban, amit a Gabi babasamponról írtál. Nekem nagyon korpás a hajam, voltam régebben bőrgyógyásznál is, amit felírt, az addig használt, amíg el nem fogyott, utána visszatért a korpa. Csak akkor szüntette meg nálad a korpát, miután mással kezelted, vagy úgyis jó, ha egyszerűen csak áttérek a babasamponra? Te mit tapasztaltál?

     

    Amúgy nekem régen egyetlen sampon használt: a Vidal Sassonból a korpásodás elleni(nem tudom, jól írtam-e.)  Üdv: Klári

    előzmény:
    Vitosa (5)
    2009-03-07  19:56
  22. 2009. március 7. 19:565.

    Arcápolásban egyelőre Oriflame illetve DM sajátmárkás Alverde termékeket használok vegyesen. De gondolkodom az Ilcsi arcápolókon. Szeretem a minél természetesebb dolgokat. Szerencsére nincs szükségem különösebb ápolásra, lemosó, tonik és hidratáló elég. Szemránckrémként legjobb a búzacsíra olaj.

     

    Testápolóra nincs szükségem, nem száraz a bőröm. A gyerekeknek testápolóként amikor hosszabb ideig áztatják magukat a vízben, akkor valamiféle baba testápolót (Gabi, Baba, Johnson).

     

    A talpam és a könyököm száraz, és a nagylányomnak nagyon száraz a bőre, arra szoktam egy zsírosabb krémet venni. Korábban Dove intenzív krémet, most Dove testápoló vajat, de van hogy körömvirág krémet.

     

    Samponként jó ideje Gabi babasampon. A többi csodasampontól állandóan korpás volt a hajam, viszketett a fejem. Aztán vettem gyógyszertári kénes sampont, attól emúlt a korpa, és azóta csak ezt a babasampont használom, és semmi gondom a hajammal.

     

    Olyan balzsamot használok, amit nem kell kimosni a hajból. Hosszabb a hajam, a lányomnak meg a feneke alá ér és rettentően dús a haja, így erre van szükség. Most a Gliss Kur hajregeneráló balzsamát használjuk, de nemrégiben olvastam egy újabbról, lehet hogy megpróbáljuk.

     

    Tusfürdőt is azt használom, amit a gyerekek. Van hogy Baba tusfürdő, van hogy DM sajátmárkás. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969693 (1)
    2009-03-07  18:04
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. március 7. 19:334.

    Szia!

    Arckrémként én a L'Orelal Hydrafresh-t vagy a Happyderm-et használom (ez utóbbi zsírosabb picit) - nekem vegyes típusú a bőröm.

    Testápolóként pedig a sötétkék Nivea-t, bár ez elég nehezen szívódik be (zsíros), nekem száraz a bőröm, de nem szeretem, h várni kell, h beszívódjon. Most vettem egy fehér Nivea-t, mert szerintem az is épp elég zsíros.

    Samponként a Baba sampon száraz hajra nagyon jó! És nagyon finom az illata, és a hajadon is érezni fogod még, aznap amikor megmosod. Balzsamként pedig fodrászkellékesben kapható 500 ml-es Kallos-t használok már jó ideje.

    Egyébként miért kérdezed? Nem találod a megfelelőt? Te miket használsz?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_420302
    Torolt_felhasznalo_420302
    2009. március 7. 18:193.

    én mindenből már csak bázikus, a bőr ph-ját nem ronto dolgot veszek

    igaz, ezek drágábbak, de nem sokkal

    és nem ront a bőrömön, mint a nivea, egyéb tusfürődk, amik szinte azért vannak, hogy utána még rákend a testápolot is...és máris elronlik a bő ph értéke

     

    intim mosakodáshoz is csakis intim ph4es-t használok

     

    ja, és ezek kifejlesztéséhez nem alkalmaznak állatkisérleteket...nekem ez is szempont

     

    takaritásra meg csak bio, körny. kimélő dolgokat veszek, és ezek már nem drágábbak a jó kis szennyező domestos és társainál, és ellenben sokkal tovább tartanak

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. március 7. 18:152.
    Nivea , de csak arckrémben és testápolóban. A sampon nekem nem jó!Viszont ...és ez érdekes , vettem az Aldiban egy OMBIA nevű 500 ml testápolót,(világoskék, mert van sötétkék is) illatra , állagra tiszta Nivea....és jó!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969693 (1)
    2009-03-07  18:04

Címlap

top