Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Extrém esküvők

Torolt_felhasznalo_925134
Torolt_felhasznalo_925134
Létrehozva: 2009. június 12. 20:20

Olyan történetek érdekelnek,amik cseppet sem tartoznak a normál esküvő kategóriájába..Lehetőleg személyes történetek,valamint szeretném tudni a megvalósítás folymatát is..

Tudom hogy ez már annyira nem extrém,de mi a párommal a Kanári -Szigeteken szeretnénk idén összeházasodni ...

Szép ruhában mezitláb a tengerparton..

Persze ez még nem végleges döntés..

Amúgy Angliában élünk.Másodsorban az is érdekelne ha valaki külföldön házasosik az mennyire hivatalos otthon,vagy hogyan válik azzá.Mindketten magyarok vagyunk.Lényeg a lényeg,hogy mindketten szeretünk kitörni ,egyikünk sem a sorba beállós fajta,ezért gondoltunk valami cseppet sem hétköznapira..

Várom a storykat...

  1. 2009. június 12. 22:5326.
    A mi esküvőnk Decemberben volt, és olyan helyszínt kerestünk, ahol a lagzi végén csobbanhat is a násznép. Sikerült találnunk olyan termet, ami mellett egy szabadtéri termál medence volt. Hajnali 2-4 között fürödtünk a 38 fokos vízben a szabad ég alatt télen. Csak kiszállni volt rossz:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_925134 (1)
    2009-06-12  20:20
  2. Torolt_felhasznalo_775279
    Torolt_felhasznalo_775279
    2009. június 12. 22:3125.

    Sziasztok!

     

    Nekem fura érzésem van pl., ha azt hallom - márpedig nem egy helyről hallottam már -, hogy a házasulandók hetekkel korábban megtartják a polgári szertartást, és a templomi + vacsi külön esemény, hetekkel később. Nekem már talán ez is extrém...

     

    Hiszen a polgári nem egy hosszú idő, és tul. képpen ez számít valódi, hivatalos szertartásnak, nem pedig a templomi.

    Nemrég voltunk egyik barátnőm esküvőjén, ahol szintén eszerint jártak el (az ő esetükben térbeli okai voltak a dolognak).

     

    Persze, mindenki más, és máshogy képzeli az esküvőjét, de az fura, hogy már hetek óta házasok voltak, mire mi taliztunk és velük ünnepeltünk....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_230934
    Torolt_felhasznalo_230934
    2009. június 12. 22:0324.

    Ez nagyon-nagyon klassz ötlet volt! Gratula hozzá

     

    előzmény:
    kutyaful (22)
    2009-06-12  21:46
  4. 2009. június 12. 22:0023.

    A mi esküvőnk sem volt "normál".

     

    Először is megkértem minden családot, hogy hozzon egy (esetleg két) tepsi sütit. Kértem, hogy inkább finom legyen, mint szép (persze volt, aki mindkettőt megvalósította). Úgy voltam vele, hogy inkább eszem kevésbé mutatós, de finom házi sütit, mint agyon vajkrémezett, puccos süttetett vackot, meg a kedvenc sütim az almás pite, ami nem is az a puccos fajta. Hoztak is páran, nagyon jól esett.

     

    50-en voltunk velünk együtt. A polgári esküvőnk fél egykor volt, a templomi egykor. A násznép átsétált a házasságkötő terembe, csak úgy lazán, simán. Onnan pedig volt egy külön busz a templomba, majd a hajóra, ahol az ebéd volt (a Lánchídnál) büfé-szerűen. Aztán házi süti, csak rétest kértünk (az a másik kedvencem) az étteremtől és tortát rendeltünk, azt kiszállítottak. Mivel nem akartunk szokványos fehér marcipán, párocska felül tortát és a férjem egyébként sem szereti a marcipánt, olyan emeletes tortánk volt, aminek az egyik része a férjem a másik az én kedvencem volt. A házi sütikből pedig Anyám mindenkinek csinált egy kis csomagot, amit az esküvő után odaadtunk. Az ebéd 6-ig tartott, akkor mindenkinek megköszöntük a részvételt és kellemes hazautat kívántunk. Mivel jópáran vidékről jöttek, és kisgyerekes család volt többségben, egyáltalán nem volt elzavarás szerű az egész, sőt olyan visszajelzéseket kaptunk, hogy ez végre egy normális esküvő. Nem volt semmi flanc sem, a hely maga elegáns volt, a látvány pazar (ezt talán nem kell részleteznem), az idő gyönyörű, összességében egy igen kellemes délutánt töltöttünk a hajón, a légkör családias volt, mindenkivel tudtunk foglalkozni. (Mondjuk evésre már nem nagyon jutott időnk).

     

    Ezután este még felkerekedtünk és mézes napokra utaztunk , majd egy hónap múlva nászútra.

     

    Nekem mini ruhám volt (varrattam), de esküvői, egy egyszerű rózsa csokorral, a férjem pedig egy sima szmokingban volt (még a diploma osztójára kapta se előtte, se azóta nem volt rajta) szürke csokornyakkendővel. Semmi virágocska, kitűző stb.

     

    Egyszerű, de nagyszerű volt, olyan, amilyet mi szerettünk volna, amilyenek mi vagyunk. Nekünk nagyon tetszett és ez a lényeg.

     

    Ja! És egy dologt ne felejts el: NEM az esküvőd életed legszebb napja, hanem az a nap, amikor majd a gyereked megszületik!!! Ez a nap eltörpül majd amellett!!!!

     

    Minden esetre jó készülődést és SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_925134 (1)
    2009-06-12  20:20
  5. 2009. június 12. 21:4622.

    Mi nem az extremitás kedvéért döntöttünk úgy, hogy mellőzzük a "habosbabost". Ha hagyományos esküvőnk lett volna, az egész nem rólunk, hanem a protokollról (kit illik meghívni, hova ültessük, jajjmileszmarisnénivel, stb.) szólt volna.

     

    Mivel egy kb. 30 fős baráti társaságban ismerkedtünk meg, úgy gondoltuk, velük, és a legszűkebb családdal (szülők, testvérek) szeretnénk megosztani ezt a napot. (Anyósomék kellőképpen meg is sértődtek ezen, ők felhajtást szerettek volna, így nem jöttek el. Utána volt velük egy kis haragszomrád, de túlléptünk rajta, évek óta emlegetik, milyen hülyék voltak, hogy kihagyták.)

     

    Egy nagyon kedves ott lakó barátunk segített a szervezésben, mivel a násznép nem tudta, hogy esküvőre megy. Azt adtuk be, hogy a helyi újság szeretne riportot készíteni a bandával, elvégre évek óta ott tartottuk őszi és tavaszi találkozóinkat. Üldögéltek a szép sárga egyenpólónkban a teraszon, aztán újságíró helyett jött az anyakönyvvezető. :-) Utólag néhányan meg akartak lincselni ;-), amiért nem szóltunk előre, de azóta is mondogatják, hogy ez volt a legjobb hangulatú ilyen megmozdulás, amin részt vettek. Úgy sikerült, ahogy szerettük volna: természetesen, bensőségesen, vidáman, faxnik nélkül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. június 12. 21:4121.

    whááááááááááá, ez tökjó!!!!!!!!!!! Ez tényleg egyedi és extrém, nagyon romantikus

     

    A miénk nem volt sem romantikus, sem extrém - de életem legszebb napja és legjobb bulija volt. A sokat látott videósok is kész voltak, hogy ők még ilyen lagziban nem voltak, a barátaink a mai napig emlegetik, hogy életük legjobb bulija volt. Csak a jó társaság kellett és minden működött 

    előzmény:
    fata (7)
    2009-06-12  20:47
  7. Torolt_felhasznalo_405298
    Torolt_felhasznalo_405298
    2009. június 12. 21:4120.

    Szia abszolút hivatalos, itthon be kell jelenteni, meg azt, hogy hol szeretnéd, és megmondják, milyen papírokat kell kikérni, és lefordíttatni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_925134 (1)
    2009-06-12  20:20
  8. Torolt_felhasznalo_848822
    Torolt_felhasznalo_848822
    2009. június 12. 21:2619.

    úgy vártam már, hogy mikor jön valaki ezzel az irigység-dumával. más oka nem is lehet az embernek, hogy más véleménye legyen? a hozzászólásommal csak azt szerettem volna megvilágitani, hogy nem EGYEDI ("nem állunk be a sorba") egy Kanári-szigeteki mezitlábas esküvő hanem elcsépelt. igen kevés fantáziáról tanúskodik. de itt már olvastam néhány NAGYON jót hátha kap a topikinditó ötleteket :)

    előzmény:
    bigben01 (16)
    2009-06-12  21:07
  9. 2009. június 12. 21:2618.

    Itt vagy meg? Mennyi irigy ember! Fuuuuuj!

    Senki nem irt normalis valaszt, a Kanarirol kerdeztek, de csak beszolnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_925134 (1)
    2009-06-12  20:20
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 12. 21:1117.

    Miért, ki irigy itt?

     

    Amúgy meg ha nem tetszik, miért nem külföldi fórumon fórumozol? Itt  magyarok vannak.....

    előzmény:
    bigben01 (16)
    2009-06-12  21:07
  11. 2009. június 12. 21:0716.

    Ennyi irigy embert en meg eletemben nem lattam, mint Magyarorszagon. Mar jo hogy nem ott elek, ki se birnam!

    Csak irigykedni, es karogni  tudnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_925134 (1)
    2009-06-12  20:20
  12. 2009. június 12. 21:0615.

    Nem "normál" esküvő. Kinek mi és hogyan?

     

    Az extrémitást nem csak abban a formában lehet elérni, hogy külföldön mondjátok ki az igent.

     

    Nekem az például több, mint elégséges volt, hogy férfikórus énekelte az egyik kedvenc énekünket. (Életemben nem voltam olyan esküvőn, ahol ilyet hallottam volna.)

    Vagy meglepetés volt számunkra, hogy egy régi ismerősünk eljött (megszakadt vele a kapcsolat, így nem tudtuk meghívni, nem is tudjuk, honnan tudott az esküvőről) és verset szavalt. Manapság már nem nagyon szokás ez a szavalás sem.

     

    Vagy különlegesnek érzem mai naig - pedig már jó pár éve volt - , hogy egy pálmaházban esküdtünk. Vagy szintén egyedi dolog volt, hogy mind az egyházi, mind a polgári ott volt azon a helyen. És még arra is volt lehetőség, hogy utána mindenkit svédasztallal kínáljunk, majd a szűkebb körrel étterembe mentünk.(Budapest mindkét helyszín.)

    Arról nem beszélve, hogy az esküvői képek egy része is olyan helyen készült, amit senki nem gondolna, hogy ott jártunk.

     

    De számomra az is egy rendkívüli számomra, hogy a szüleink alig 5-6 héttel az esküvő előtt tudták meg, hogy lesz.  Nem vettük be őket semmilyen előkészületbe, csupán a meghívót kapták meg. Na nem azért mert annyira sok pénzünk lett volna. Csupán így láttuk jónak.

     

    Vagy egyedinek mondhatom azért is, mert a barátnőim, akik abban az évben esküdtek, szinte 2x, 3x annyit költöttek a szervezési részletekre, mint mi. Mégis snassz kaját kínáltak fel egy négycsillagos szálloda éttermében. (Rántotthús/vegáknak rántott zöldség rizibizivel vagy krumplival, zöldség és tyúkhúsleves, meg egy csomó süti - ilyet minden étteremben ehetsz.)

     

     Persze még sorolhatnám. Holott nem is volt a célunk valami nagyon vagány, különleges dolog. Egyszerűen csak valóra váltottuk mindazt, ami egymással összhangban van, ami szép a lelkünknek.

     

    Sok sikert Neked is hozzá!

     

    Biztos vagyok benne, hogy sokan számol(ná)nak be ennél még jobb dolgokról. Mindenkinek a saját mennyegzője az igazi. Éppúgy, ahogy a saját gyermeke.

     

    Arra gondoljatok, mit szeretnétek! 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_925134 (1)
    2009-06-12  20:20
  13. 2009. június 12. 20:5814.

    A lánynak nem volt sok választási lehetősége

     

    De egyébként tényleg jó lehetett.

    előzmény:
    fata (7)
    2009-06-12  20:47
  14. 2009. június 12. 20:5813.

    Szia, inkabb Angliaban egy kinti forumon kerdezd meg, ott talan kapsz tapasztaltaktol is valaszt.

    Onnan talan tobben is ugranak ki a Kanarira, mint otthonrol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_925134 (1)
    2009-06-12  20:20
  15. Torolt_felhasznalo_925134
    Torolt_felhasznalo_925134
    2009. június 12. 20:5712.

    látom kötekedőkből most sincs hiány...

    azt írtam a nyitóban hogy igen,a tengerpartos már NEM számít extrémnek..

    Azért további szép napot....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. június 12. 20:5311.

    Van meg valami? Jaj, nem birom abbahagyni

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_576684 (2)
    2009-06-12  20:32
  17. 2009. június 12. 20:5210.

    Szerintem akár 4 fős,akár több száz,mindenképpen életetek legszebb napja lesz,és a leg extrémebb is.Ez rólatok fog szólni,és ez lesz a leg fontosabb.Ha úgy döntötök hogy extrémet szeretnétek legyen!ne halgassatok senki jótanácsára,de hallgassatok meg mindenkit,mert lehet hogy mond 1-2 jót.

    Pl:(saját példánk)a meghívót többen ajánlották hogy csináltassuk.Mi sk-t szerettünk volna.Jól döntöttünk.Szép lett mindenki szerint.Krém sárga papírra arany dőlt betűvel mi szerkesztettük meg,és nyomtattuk ki őket.Lepréselt virágokkal díszítettük a meghívónkat.Árvácskákkal.Rózsaszín volt a boríték.Gyönyörű,és egyedi volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_925134 (1)
    2009-06-12  20:20
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 12. 20:509.
    Na ez viszont egy nagyon "extrém" elképzelés. Sokkal "eredetibb", mint a tengerpartos.
    előzmény:
    fata (7)
    2009-06-12  20:47
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 12. 20:498.
    Régen még nagy szám volt ez a "tengerpartosmezítlábasnaplementés" esküvő, de mára már elcsépelt lett. Ma már nem extrém, hanem szinte mindennapos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_848822 (5)
    2009-06-12  20:38
  20. 2009. június 12. 20:477.

    Barátaink esküvője volt jó.

     

    A srác hétvégére túrázást szervezett a párjával. Elindultak reggel, hátizsákkal, bakancsban, vonattal. 

     

    Közben mi (barátok) elmentünk a csokorért, majd belógtunk a lakásukba, felszedtük a legjobb ruhájukat és a násznéppel együtt kocsival indultunk az esküvő helyszínére. Ahol persze már minden előre meg volt szervezve. :) 

     

    A pár egyszép kisvárosban szállt át vonatról buszra, volt egy órájuk, amikor is a srác megjegyezte, hogy nézzék meg a szép templomkát a faluban, ha már úgyis itt vannak és van idejük. :)

     

    A násznép pedig "meglepetést" kiáltott, mikor beléptek a templomkertbe. :) Tök jó volt. 

     

    Természetesen a lány igent mondott. :) Utána buli volt egy kastélyban, és ők ott is maradtak egy kis nászutas wellnessre. Ha már kirándulni indultak... :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_925134 (1)
    2009-06-12  20:20
  21. 2009. június 12. 20:416.

    Szia!

    A mi esküvői "bulink"a ceremóniák után a dunán volt egy bérelt hajón.nagyon jóra sikeredett.Kb 65 fő volt,és a hajó végig jött-ment.Volt lufiröptetés amikor a hajó a  szabadság hídhoz ért(ott kérte meg a kezemet::))Az autók egy fix ponton parkoltak,de bizonyos időközönként megállt a hajó ha valaki fel-vagy le akart szállni(pl gyerekesek).Tüzijáték is lett volna,de ez pont abban az évben volt 3 éve mikor volt az a szomorú aug.20.tüzijáték szerencsétlenség,és mivel ez rá 6 napra volt úgy döntöttünk mégse lesz:(Nászútra Olasz o-ba mentünk lakókocsival(elöször úgy terveztük a templom után a templom kertben állófogadás aztán mi megyünk is nászutazni,de a többség nemtettszését adta.végül jó hogy engedtünk nekik:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_925134 (1)
    2009-06-12  20:20
  22. Torolt_felhasznalo_848822
    Torolt_felhasznalo_848822
    2009. június 12. 20:385.
    szerintem a Kanári-szigeteken egy mezitlábas esküvő tengerparton iszonyúan konvencionális. nem vall nagy fantáziára. arra meg végképp nem, hogy az igy esküdni kivánók "ne állnának be a sorba". dehogynem :) "a mi milyen eredetiek vagyunk" sorában állnak egy nagyon nem eredeti ötlettel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_925134 (1)
    2009-06-12  20:20
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 12. 20:324.
    Szerintem a mi esküvőnk elég extrém volt: a férjem nem csak dekoráció szerepét töltötte be, nem rólam szólt az a nap, hanem KETTŐNKRŐL. Négyfős esküvő volt, csakis polgári, mindenféle sallang nélkül. És mégis eddigi életem legszebb napjaként gondolok rá:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_925134 (1)
    2009-06-12  20:20
  24. 2009. június 12. 20:323.
    Neked kell hivatalossa tenni. EZt intezheted a londoni nagykovetsegen keresztul is vagy otthon is. En meg nem inteztem el, mert sokat kernek erte, ugyhogy majd otthon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_925134 (1)
    2009-06-12  20:20
  25. Torolt_felhasznalo_576684
    Torolt_felhasznalo_576684
    2009. június 12. 20:322.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_925134 (1)
    2009-06-12  20:20

Címlap

top