Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kutya allergiás kiütések

koalabear
Létrehozva: 2010. Április 6. 12:57

Sziasztok!

 

1 éves pici csivavám november óta allergiás tüneteket produkál. :( Már a 6. orvoshoz (bőrgyógyászhoz) visszük ma este, állítólag Ő a legjobb az országban, de addig végső elkeseredésemben nyitok egy topicot, hátha valaki tapasztalt már ilyet és segített vmi a kis kedvencén.

 

Novemberben kezdte a vakarózást, a füleit kezdte akkor, picit ki is kopott a szőr. Nov végén az első tüzelés után álterhes lett, így ivartalanította az állatorvosunk. A tünetek nem múltak, jobban vakarózott, a lábait nyalogatta, már ott is kikopott a szőr. Ekkor kaptunk tápot (Trovet-nyulas), amit örömmel evett, illetve 3 alkalommal szurit, amitől jobban kellett volna lennie, de semmi változást nem tapasztaltunk. Ekkor átmentünk egy másik orvoshoz, aki azt mondta, nem feltétlen allergia, így kezdtük elölről. Kapott fürdetőt, spot-on-t a nyakára, amit hetente kell cseppenteni, Bőrmegújító szirupot napont a kajára, szteroidos krémet a lábára, kenegetni. A kedve nagyon jó, játszik, rohan a labda után, itthon viszont a kicsi társával néha elég arrogáns.

A tünetek nem múltak, kentük Betadinnal, elkezdett a szőre lemezekben hullani. Ekkor elmentünk egy harmadik helyre, ahol kapott gomba elleni szurit, tápot (hipoallergén Hill\'s). Megette, nem javult, sőt romlott, a lábánál egyre pirosabb lett. 3 hét múlva adtam neki Orijen halas tápot, attól picit hígabb lett a széklete, de javulás szintén nem tapasztalható. Ismét újabb doki, Ő ránézve átadta az ügyet kollegájának, aki vett tőle kaparék vizsgálatot, nem rühes, tehát ezután jöhet a hormon viszgálat, a pajzsmirigy, majd végül a 90ezer Ft-os allergia teszt. Kapott Royal Canin hipo kacsás tápot, megette, javulás semmi.

Időközben megkaptuk az állítólag lebjobb kutya bőrgyógyász elérhetőségét, ma este megyünk hozzá. Addig nyugtatót kell kapnia 1/8-adot, szteroidos krémmel kell kenni a lábát.

Viszont ma reggelre megjelentek piros kiütések a mellkasán is. Trovet nyulas tápot kapott reggelire, ami most elfogyott, és nem tudom mit adhatnék még neki. :(

 

Aki átélte már ezt és vmit tudna segíteni, nagyon megköszönném! Nagyon szeretném, ha meggyógyulna szegénykém!

  1. 2010. Április 6. 14:3126.

    Talán a homeopatia segítene.

     

    SanaVet Állatorvosi rendelő

    1076 Bp. Garai u.21 fszt 1

    Dr takács Györgyi bejelentkezés: 321-1355 /üzenetrögzítős/

     

    Próbáljátok meg őt nagyon sokan dícsérik. Szerencsére még nekünk nem kellett hozzá forduulni.

     

    Sok sikert. Reméljük rendebehozzák hamar kicsi kutyusodat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_177270
    Torolt_felhasznalo_177270
    2010. Április 6. 14:2925.

    Ráadásul ha ránézésre azok sem jöttek rá...

    Amúgy nem biztos, hogy jó egyik dokitól a másikig ugrálni, mert esetleg nem mondasz el valamit, mert elfelejted vagy nem látja a stádiumokat... Persze ha továbbküldenek az más meg tudom van rengeteg debil doki. Sajnos! A multkor a 11 éves kutyámtól kellett vért vetetnem vidéken, kész tortúra volt mire találtam hozzá dokit, aki egyáltalán megcsinálta és volt hozzá kémcsöve (bár azt sem tudta melyiket kell használnia) és utána elöttem vitatkozott a férjével, hogy melyikőjük vegye a vért (mert mindkettő parázott tőle)...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_177270 (22)
    2010-04-06  14:22
  3. 2010. Április 6. 14:2824.
    Persze-persze, először higítás nélkül kellett, majd másnaptól higítva a Betadint. Szegénykét már annyira megviseli ez a sok kenegetés, ha hívom, már bebújik az asztal alá. :((( Megszakad a szívem, h nem tudok segíteni neki. :(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_177270 (22)
    2010-04-06  14:22
  4. 2010. Április 6. 14:2823.

    Szia!

     

    Ok, visszaolvastam. Én tudom, hogy sok érte, de ha csak ez segít... Úgy is összejön ám hamar a 100.000 Ft, ha apránként kísérletezésekre költöd. Ha hipo tápot adsz neki huzamosabb ideig és nem javul, akkor például a kajaaallergiát máris kizárthatod. De ott van még rengeteg minden: por, pollen, öblítő, másik kutya, esetleg a macska aki az udvarban jár, a piperecuccok, amiket használsz, nád, felmosószer, mosogatószer. Most csak ezek jutottak eszembe. Ha már láttad egy ilyen allergiavizsgálat lapját Te is tudod, hogy kb. 100 vagy még annál is több ilyen allergiát okozó anyag fel van sorolva, amire allergiás lehet egy állat, azt mind külön kikísérletezni...lehetlen.

    előzmény:
    koalabear (19)
    2010-04-06  14:13
  5. Torolt_felhasznalo_177270
    Torolt_felhasznalo_177270
    2010. Április 6. 14:2222.
    Mindenképp higítani kell a Betadint és inkább a szappant kell használni ilyenkor, mert van belőle Betadin szappan (nem hülyének nézlek, csak nem tudom, hogy tudod-e). Mi volt a leleten amit  akaparék után kaptatok vissza? Amúgy mindenki megoszthatja veled az eddigi tapasztalatait, de érdemlegeset senki nem fog tudni mondani... Szerintem itt nincs egy állatorvos sem.....
    előzmény:
    koalabear (15)
    2010-04-06  14:06
  6. 2010. Április 6. 14:1621.

    Sajnos ez ilyen.

    Na, akkor én már nem nyertem... több ötletem nincs. Annyi mindentől lehet, hogy még összeirni is 3 nap lenne...

    Ez már kész Dr. House!

    előzmény:
    koalabear (18)
    2010-04-06  14:10
  7. 2010. Április 6. 14:1520.

    a mi kutyánkon is főleg a hasán szokott előjönni vörös folt, amit aztán kivakar ha nem vesszük észre időben.

    az állatorvos szerint ekcéma szerű valami, és ftorocort kenőcsöt ajánlott rá, ami embereknek való.

    nagyon hatásos, 1-2 nap alatt meggyógyul a seb, elmúlik a pirosság.

    én úgy vettem észre, hogy főleg nedves időben jellemző, hogy előjön a kutyánkon.

    (vagy ha, stresszel mert itthon maradt amikor nyaraltunk. :(  )

     

    nem tudom ilyen pici kutyának szabad-e használni, elég erős hatóanyagú krém. mellékhatása szerencsére nem volt. pedig kiskorától használjuk és nemsokára betölti a 14-et az ebünk. :)

    előzmény:
    koalabear (1)
    2010-04-06  12:57
  8. 2010. Április 6. 14:1319.
    Írtam, hogy vettek tőle kaparékvizsgálatot, az allergiát kizárják jelenleg, mert nem reagál semmire. Tápot is kapta, amit írtál, nem lett jobb. :( A 90ezer Ft-os allergia vizsgálat azért elég húzos ahhoz, h lehet, h nem is allergia. Nem azért, nem sajnálom tőle, csak bosszantó, h egyáltalán semmire sem reagál szegény. Van ennek a vizsgálatnak egy menete, nem lehet egyből az allergia tesztre küldeni. Végig kell csinálni a lépcsőket.
    előzmény:
    FreakONaLEASH (17)
    2010-04-06  14:09
  9. 2010. Április 6. 14:1018.
    Váltogatom a parfümöket.. én már mindenre gyanúsan nézek itthon, legyen az párna, kaja, öblítő, mosópor, ruha, takaró...  El kéne vinni egy teljesen steril környezetbe, kb 2 hétre. Ha van egyáltalán ilyen.
    előzmény:
    kukacapja (16)
    2010-04-06  14:07
  10. 2010. Április 6. 14:0917.

    Szia!

     

    csak nagy vonalakban olvastam végig, de sehol sem látom, hogy akár egy orvos is elküldte volna allergiavizsgálatra, vagy vett volna mintát az érintett területről (javíts ki ha tévedek). Igaz, hogy egy olyan allergiavizsgálat, amely ér is valamit, 80-100 e Ft-nál kezdődik, de legalább a kutya nincs össze vissza kezelve, agyonszteroidozva és a gazdi pénze sem úszik el felesleges dolgokra. Én tudok ajánlani egy dokit, aki szerintem a legjobb, úgy gondolom, hogy nem kell hiperszuper bőrgyógyásznak lenni, csak figyelmesen át kell vizsgálni az állatot, le kell venni a mintákat, és meg is van az eredmény. Az, hogy a tüneteket kezeljük, de az okot meg nem szüntetjük meg, az nem megoldás....

    Ha hipoallergén tápot veszel neki, úgy gondolom a Royal állatorvosi tápjai a legjobbak a magyar piacon név szerint a hypoallergenic és a sensitivity control. Természetesen ha már rááldoztad ezekre a pénzt, akkor mást nem szabad adni a kutyának csakis ezt.

    Remélem tudtam segíteni

     

    üdv: Freak

    előzmény:
    koalabear (1)
    2010-04-06  12:57
  11. 2010. Április 6. 14:0716.

    Egyszer láttam hasonlót egy spiccnél... nála a gazdi parfümje tette ba a kaput. Ő olyan csuklóra is tevős volt...

    De csak tippelgetünk ám.

    Te meg majd kisorsolod a nyertest :-D

    előzmény:
    koalabear (9)
    2010-04-06  13:49
  12. 2010. Április 6. 14:0615.

    Gombára kapott oltást és Canestent. Vettem neki kamillás Baba kenőcsöt, azzal is kentem, sima kamillával is. Betadinnal is, de az nagyon szárít és hámlik le a kis bőre. :(

    Én is gondoltam az öblítőre, de azt h lehetne kideríteni? A fekhelyét is mostam azzal és az ágyon is szokott aludni..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_177270 (11)
    2010-04-06  13:58
  13. 2010. Április 6. 14:0614.

    Szerintem ez allergia.

     

    Nálunk a kutya nyár végén produkálja. Állítólag parlagfű.

    (jelzem, kotorékunk van)

     

    Pár hét után elmúlik a pirosság és a vakaródzás.

     

    Eltünik az allergiát okozó növény.

     

    Nálatok lehet otthon, utcán valami, ami állandóan allergizálja a kutyust.

     

    Szerintem csináltassátok meg mindenképp az allergiavizsgálatot.

    előzmény:
    koalabear (1)
    2010-04-06  12:57
  14. 2010. Április 6. 14:0613.

    Amit eddig evett:

     

    Hill' s kacsás-rizses hipoallergén táp, Trovet nyulas hipoallergén táp, Orijen halas, Royal Canin kacsás Sensitive, még van egy konzervnyi Hill's bárányos tápunk. Vettem neki Acana Lamb & Apple-t is, még nem próbáltuk. Nem mertem. :(  

    előzmény:
    livilla (12)
    2010-04-06  14:01
  15. 2010. Április 6. 14:0112.

    Én csak annyit tudok ehhez hozzászólni, hogy nagyon sok esetben a nem megfelelő táplálék okozza / Súlyosbitja az allergiát.

     

    Mindenképp próbáljato kki egy prémium, gabona- és csirkehősmentes tápot, ezzel valszeg nagyban enyhülhetnek a tünetek.

     

    (Pl. ACANA lamb & apple). 

     

    Sokszor a tápgyári olcsó csirke meg a kutyának nem megfelelő gabona okoz mindenféle allergiát. 

    előzmény:
    koalabear (1)
    2010-04-06  12:57
  16. Torolt_felhasznalo_177270
    Torolt_felhasznalo_177270
    2010. Április 6. 13:5811.

    A kaparékvizsgálat gombára is kiterjedt?

    Próbáltátok betadinnal lefertőtleníteni és utána neogranormonnal kenni? 

    Bár már annyi mindennel kentétek... ez valami autoimmun betegség lehet vagy mi a fene? Az is lehet, hogy valami öblítő, mosópor okozza ezt... 

    előzmény:
    koalabear (1)
    2010-04-06  12:57
  17. 2010. Április 6. 13:5010.
    A táp nevét meg tudod mondani?Az is nagy segítség lenne. A homeopátiának utánanézek, már gondoltam rá.
    előzmény:
    Barátosnő (7)
    2010-04-06  13:38
  18. 2010. Április 6. 13:499.
    Naná, h sokat. :)
    előzmény:
    kukacapja (4)
    2010-04-06  13:12
  19. 2010. Április 6. 13:428.
    Sajnos az atkát a kaparékvizsgálat kizárta. :(
    előzmény:
    *Brilliant* (5)
    2010-04-06  13:23
  20. 2010. Április 6. 13:387.

    Nekünk is volt a kutyusnak allergiája, de nem volt ennyire vészes. 

    Ő is kapott egy szteroidos kúrát, de folyamatosan visszajött.

     

    Aztán egy doktornéni a homeopátiát javasolta, így egy kenőcsöt kaptunk, amivel napjában többször kellett kenegetni a kipirosodott, sebes, pattanásos bőrt és pár hét alatt teljesen elmúlt.

    Sajnos nem tudom a gyógyszer nevét, úgy lett gyógyszertárban összeállítva.

     

    És azóta teljesen antiallergén gyógytápot eszik és speciális fürdetővel mossák őt a kozmetikában.  

     

    Esetleg kérdezz rá, hogy nem tud-e valami homeos gyógyszert ajánlani.

     

    Drukkolok, hogy kigyógyuljon belőle a kis drágaság!  

    előzmény:
    koalabear (1)
    2010-04-06  12:57
  21. Torolt_felhasznalo_258520
    Torolt_felhasznalo_258520
    2010. Április 6. 13:306.

    Szia.

     

    Sajnos segíteni nem tudok, de mielőbbi teljes gyógyulást kivánok ennek a kis szépségnek!!

    előzmény:
    koalabear (1)
    2010-04-06  12:57
  22. 2010. Április 6. 13:235.

    Szia!

    nekünk volt szőrtüszőatkánk, taktik nevű irót büdös fürdetőt kaptunk rá, 3x kellett fürdetni és szépen elmúlt...

    Ez a lehetőség nem merült fel nálatok?

    Mármint az élősködő/atka?

    előzmény:
    koalabear (1)
    2010-04-06  12:57
  23. 2010. Április 6. 13:124.

    Mennyit van ölben?

    előzmény:
    koalabear (1)
    2010-04-06  12:57
  24. 2010. Április 6. 13:063.
    Hát ne nevess ki, de a sógornőm azt az algaport adja a yorki-jának, amit ő maga is allergiára szed és a kutyának kb. 3 hónapja kutya baja... előtte ő is járt már mindenhol, de csak tüneti kezelést kapott mind az emberi mind az állati oldalról. Priviben írok bővebbet is, ha érdekel. ezt a sok mindent,a mit a kutyáddal etettek, rákentek még emberi léptékkel olvasva is borzasztó... szegénykének jobbulást.
    előzmény:
    koalabear (1)
    2010-04-06  12:57
  25. 2010. Április 6. 13:052.

    Szia!

    Lehet, hogy a környezetében van vlmi, amire allergiás? Pl a fekhelyét, ha mosod, a mosószerre, ruhájánál ugyanez...? 

     

    Off: Másfelől viszont nekem egyszer kineziológus mondta, hogy állatok képesek  átvenni a gazdájuk feszültségéből, lelkiproblémáiből, úgy, hogy ők produkálnak testi tüneteket/

     

    On: az én kutyám nyaranta pollenallergiás, elég jól le tudtuk csökkenteni a tüneteket homeopátiával és sajátvér- kezeléssel. Csak jelenleg külföldön van a doktornénink...

     

    Ajánlanám, ha Budapestiek vagytok: Felicavet, Dr. Seregi Antalt. 

    előzmény:
    koalabear (1)
    2010-04-06  12:57

Címlap

top