Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Német tanuláshoz könyv

Torolt_felhasznalo_634153
Torolt_felhasznalo_634153
Létrehozva: 2010. május 20. 16:28

Sziasztok!

 

Németül szeretnék megtanulni, teljesen a nulláról kezdeném, eddig angolt tanultam, abból középfokom van.

Tudnátok ajánlani nekem jó könyvet/könyveket otthoni tanuláshoz?

Olyanra gondoltam, amiből az alap nyelvtant, társalgást, szavakat elsajátíthatnám, esetleg cd melléklete is lenne, hogy a kiejtést is tanuljam.

 

Előre is köszi mindenkinek!

  1. 2010. május 21. 14:118.

    Na jó, nem szívás. Én a németet jobban szeretem. Az angollal pont az a bajom, hogy tele van szólásmondásokkal, amiket magolni kell és én azt utálok.

     

    Az 1000 kérdést magyarok csinálták, szerintem még Rigó utcás időkben. Úgyhogy bizti vannak benne olyanok amiken egy német mosolyogna. De mondjuk családról, munkáról egész jó szókincset lehet magunkra szedni. Az angol verzióhoz nem volt szerencsém. Nekem csak középfokúm van németből meg angolból is, németül "csak" dolgozni szoktam, amiket felsőfokún tudni kellene, az nekem már sokkkk. 

     

    Nem is rossz ötlet az egyetemista, főleg ha valaki nulláról kezdi. Tuti lehet olyat találni aki baráti áron ad órákat. Én mondjuk csak csoportosan tanultam mindig, nekem ezek tök jó programok is voltak, társasági élet meg ilyesmi. 

    előzmény:
    Kalesa (7)
    2010-05-20  21:28
  2. 2010. május 20. 21:287.

    Szió!

     

    Azért nem akkora szívás, ez egyénfüggő is. Tisztelettel nézek azokra, akik képesek a német után megtanulni angolul. Pont azt éreztem, hogy az angol után sokkal könnyebb volt.

     

    A német 1000 kérdésben ugye nincsenek olyan szép hungarizmusok, mint az angol változatban? Neked mi a tapasztalatod? Most nyáron hajtanék a felsőfokra és nem szeretnék hülyeséget mondani...

     

    Nekem a gimiben volt Start meg Unterwegs, soha más könyvből nem tanultam. Az Unterwegs untán voltam kint Németországban egy gimiben pár hetet és követni tudtam az órákat, pedig a tanárom közepesen volt csak jó. El tudom képzelni, hogy otthon is lehet tanulni belőle.

     

    Lehet, hogűy érdemes keríteni egy "olcsó egyetemistát", akit nyúzni lehet ezeknél az alapoknál... A tanárnál olcsóbb, a semminél több... .

     

     

    előzmény:
    Neso (4)
    2010-05-20  16:56
  3. 2010. május 20. 19:326.

    Némettanárként azt mondom, hogy tanár nélkül maximum szavakat és alap mondatokat tudsz betanulni, de társalogni semmiképp (a tankönyvhöz tartozó CD sem tud veled beszélgetni). Ráadásul nincs, aki kijavítson, így fennáll a veszélye, hogy helytelenül rögzül be valami.

    A németben az elején tényleg sok nyelvtan van, ezért is kell a tanár. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634153 (1)
    2010-05-20  16:28
  4. 2010. május 20. 18:045.

    Én a Hueber kiadó Tangram c. könyveit ajánlom, bár szerintem egyéni nyelvtanulásra kevésbé alkalmasak. Viszont nagyon jó a CD melléklete.

     

    A lentebb ajánlott Start és Unterwegs könyvekből én is tanultam anno, de ezek ma már kevésbé számítanak "modernnek". Változtak a nyelvtanulási módszerek azóta. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634153 (1)
    2010-05-20  16:28
  5. 2010. május 20. 16:564.

    Húúú angol után a német szívás lesz. (én pont fordítva tanultam, előbb német aztán angol). A nyelvtana sokkal bonyolultabb az elején. Szerintem egy nyelv tanulásánal pont az elején kell tanár. Én el se tudom képzelni, hogyan lehet társalgást tanulni egyedül. A kiejtésnél is sokszor az angol fog előjönni és ezt sem ártana ha tanár kijavítaná.

     

    Szerintem a Themenből pont nem lehet egyedül tanulni az kifejezetten csoportos oktatáshoz van. Otthon tanuláshoz van pl. ELO de ezt nem ismerem. Sejtésem szerint a Start és az Unterwegs is nyelviskolás könyv.

     

    Nekem van Könnyen gyorsan németül c. könyvem. Ez elég régi, de ez pl. önálló tanulshoz van. Próbálhatod az online nyelvtanulást is. Az 1000 kérdés 1000 válasz meg majd később jön (az pont nyelvvizsgához van és szókincsfejlesztésre nagyon jó). 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634153 (1)
    2010-05-20  16:28
  6. 2010. május 20. 16:463.

    Szia!

     

    Teljesen 0-ról otthon? Én nem vagyok ennyire bátor.

     

    Amiből én tanultam (suliban) az a Themen volt, illetve a Start.

    Illetve most szétnéztem a booklineon, én szerintem ezt választanám, bár nem ismerem, de a leírása meggyőzött:

     

    http://bookline.hu/product/home!execute.action?id=74287&type=22&_v=Goulding_Sylvia_15_perc_nemet_Tanulj_meg_nemetul_napi_15_perc_alatt

     

    Goulding, Sylvia:15 perc német - Tanulj meg németül napi 15 perc alatt

    Szavakat pedig angolból és németből is a 1000 kérdés 1000 válaszból szoktam, én azt nagyon szeretem, témakörök szerint gyűjtve.

     

    Sok sikert :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634153 (1)
    2010-05-20  16:28
  7. Torolt_felhasznalo_800048
    Torolt_felhasznalo_800048
    2010. május 20. 16:462.

    Szia!

     

    Én anno a Start-ból majd annak folytatásából az Unterwegs-ből tanultam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634153 (1)
    2010-05-20  16:28

Címlap

top