Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Víztisztítő- Amway

ancsy19
Létrehozva: 2010. augusztus 4. 13:47

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valakinek tapasztalata az Amway víztisztító berendezésével kapcsolatban.

A szüleim rendeltek nekünk ilyet. Nem kérdeztek meg előtte, viszont nálunk van már vízszűrő (új építésű a házunk, és beépítettük) és vízlágyító is. Van értelme ezek mellé még egy ilyen készüléknek? 

Kérem, hogy olyanok írjanak, akiknek van tapasztalata. Aki azért fikázza, mert amway, de még nem is próbálta, az inkább válasszon másik topicot!

Várom a tapasztalatokat!

 

Köszi!

  1. 2010. augusztus 5. 22:2026.

    szívesen!

    http://www.google.hu/search?q=szkeptikus+f%C3%B3rum%2C+ez%C3%BCstnitr%C3%A1t&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-a

     

    Nem azokat a linkeket kell olvasgatni, amiben az ezüstnitrátot árulják!Aki el akarja adni, ugyan, mit írna? Azt, hogy nem jó???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978881 (22)
    2010-08-05  22:03
  2. 2010. augusztus 5. 22:1825.

    Elvileg 7 ezret (az ár harmadát) bukom rajta, egy éve van meg és ebből fél évet tudtam használni. mondjuka forgalmazó is bukik.


    Viszont biztosan nem vettem volna ilyen készüléket, ha tudom, maga a vízszűrő is baktériumot képes termelni.

    Mondjuk olyan szűrő nem ártana, ami a klórt kiveszi fogyaztás előtt a vízből, mert az időnként zavaró tud lenni.

    előzmény:
    banyoc@ (23)
    2010-08-05  22:06
  3. 2010. augusztus 5. 22:1824.

    Biztos, hogy ezüst-nitrátról van szó mint vízfertőtlenítő???

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978881 (22)
    2010-08-05  22:03
  4. 2010. augusztus 5. 22:0623.

    Abszolút tipikus az eseted. Megmagyarázzák az embereknek, hogy mennyi baktériumot/vírust, káros anyagot visznek a szervezetükbe a csapvízzel. Látványos demonstráció, bemutatók.... és mindíg van aki bedől.

    Eleve az ügynökök nagy része nem szakember, hanem olyan ember aki nem talál más munkát, és kénytelen valamiből etetni a családját, ezért megtanulja a szöveget és árulja  a szűrőt. Aztán jön egy  nemvárt kérdés és baj van....

     

    De visszatérve a Te tapasztalatodra.

     

    A normális csapvízben a telepszám (NEM a baktériumok száma!! hanem telepeké!) (csíraszámnak is mondják) 22 C és 37 C fokon van vizsgálva. ez az érték általában 1-5 között mozog/ 100 ml. Ez a normál flóra. Ezt NEM is szabad kiszűrni (ennek többszázezerszerese van a szervezetünkben ami elengedhetetlen a normális működéshez)

    Ezt megszűrik, fenmarad a szűrőn, ami áll a lakásban normál hőmérsékleten. Mondjuk a reggel fennakadt telepek délutánra már százszorosára szaporodnak... amit az első pohár vízben szépen bele is enged az ember.... és máris borúl a biológiai egyensúly, és hosszútávon létre lehet hozni egy kóros állapotot.

    Arról nem is beszélek hogy a rendszerek műanyag alkatrészeket, tárolókat tartalmaznak amik kimondottan előnyös táptalajt bizonyos fajta baktériumok /pl. pseudomonas aeruginosa/ számára amelyek ugyan egy-egy darabszámban jelen lehetnek a vízben, viszont táptalaj híján nem szaporodnak. De ha táptalajt találnak akkor szaporodnak, erősödnek, és hatnak! bajt okoznak.

     

    Szóval nem lep meg  hogy nem használjátok.

     

    Mint fentebb írtam: vízkezelésben akkor kell gondolkozni, ahol a víz minősége azt megkívánja!! ahol jó a víz ott csak rontani lehet rajta. ráadásul jó sok pénzért mindezt.

     

    Én is időnként palackozott "ásványvízet" iszok, de csak azért mert

    1. útálok szódát csinálni;

    2. 10 patronból jó ha öt rendesen meg van töltve.

    Egyébként ha nem szénsavasra szomjazom akkor sima csapvízet iszok.

     

    Remélem sikerül visszavetetned a szűrőt.

     

     

    előzmény:
    sanyinak (19)
    2010-08-05  21:39
  5. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2010. augusztus 5. 22:0322.
    Ezüst-nitrát tökéletes baci ölő, állítólag, valaki cáfolja meg, ha nem így van.....
    előzmény:
    sanyinak (21)
    2010-08-05  21:55
  6. 2010. augusztus 5. 21:5521.
    Tipikus reklámtermék. Megnéztem az oldalát. Mindehol arról beszélnek, hogy milyen csodálatos, de  a műszaki paraméterektől nem esik szó. Mágnessel pl. elég nehéz baktériumot szűrni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978881 (20)
    2010-08-05  21:39
  7. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2010. augusztus 5. 21:3920.

    Welnet-25 víztisztító kb. 2 évig tisztavizet ad, ilyenkor nyáron a SAMSUNG hűtőbe épített vízadagolóba ( BRITA MAXTRA PATRONOS) 2 literes tartály a hármas szűrésnek köszönhetően, tökéletes vizet kapunk......

     

    A welnet-25 előszűrővel 30 000 ft. 25 m3 vizet ad.

    A hűtőbe épített víztisztító egy patron 4-6 hét kb 100 liter, 2 patron 3750 ft .....

     

    Így tökéletes íz, szuper tiszta, egészséges.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  8. 2010. augusztus 5. 21:3919.
    Én olyan vízszűrőt vettem, ami még az ásványi sókat nem szűri ki, de a baktériumokat igen. Hogy ne kelljen ásványvizet cipelni haza. Aztán kiderült, hogy túl kevés vizet használunk (veszünk ki a készülékből), aminek következtében maga a szűrő termelt baktériumot a vízbe.  Szűrőcsere, fertőtlenítés, újra jó, majd negyed év után ismét rossz víz jött belőle. Így aztán felimsertük, hogy milyen jó íze van a csapvíznek is (Nálunk egyébként is jó minőségű). Most próbálok megszabadulni a szűrőtől (valamilyen áron visszavetetni a forgalmazóval).

    Ja és a cserélendő szűrők elég drágák minden menő készüléknél. Maradok a csapvíznél és ásványvíznél.
    előzmény:
    banyoc@ (18)
    2010-08-05  21:16
  9. 2010. augusztus 5. 21:1618.

    ez nagyon jó!:))))))) nagyon röhögtem!:)))))))))))))))) tablettás pina:)))))))))))))))))))))

     

    Ja vitaminok: egy ismerősöm tavaly megkeresett, hogy valami bődületes pénzért lépjek be valami céghez, mert bombasztikus vitaminkészítményeket árulnak, amik természetesen forradalmian újak, csakis természetes anyagokból készültek, és semmihez sem hasonlíthatóak...

    8000 Ft volt fél liter mezei répalé!!!!

    Megnéztem a termékleírásokat, és persze semmi extra nem volt bennük, semmi olyant nem tartalmaztak amit ne lehetne másképp megszerezni... csakis alap vitaminok voltak amit zöldséggel, gyümölccsel, vagy esetleg egy hétköznapi patikában kapható vitaminkészítménnyel ne lehetne megvenni...

    Megkérdeztem az ismerősömet: nem érzel lelkiismeret furdalást, vagy szégyent amikor a régi barátaidat tudatosan átvágod ezekkel a vacakokkal?????

     

    Azóta nem láttam a pasit:)

     

    előzmény:
    antironia (16)
    2010-08-05  19:49
  10. 2010. augusztus 5. 19:5217.

    Hú, ez nem semmi! Vízvezetékszerelőt is visztek magatokkal, és a szállodában/apartmanban engedik az átszerelést?

     

    VAg yvalamit nagyon benéztél...?

     

     

    előzmény:
    Dúdoló (14)
    2010-08-04  20:18
  11. 2010. augusztus 5. 19:4916.

    Jajj, ne is mondd!

     

    A különféle étrendkiegészítő- és vitaminárusok is úgy szaporodnak a fórumokon, mint a szúnyogok esős évszak után. :-( 

     

    Ma viszont olvastam egy nagyon frappáns riposztot ilyen témában, remélem, téged is felvidít.

     

    Az index egyik topikján nyomult valami nuskines ügynökvigéc, és nyomta a szokásos süket dumát, hogy miért kell lapátszámra enni a vitaminokat, étrendkiegészítőket. Mert hogy a mostani zöldségekben-gyümölcsökben bla-bla-bla nincs annyi vitamin, meg hogy nem lehet annyit megenni belőlük, amennyire szükségünk van, további bla-bla-bla. Biztosan te is találkoztál már hasonlókkal.

     

    No és akkor az egyik fórumtárs ezt írta neki:

     

    Szerintem ha lenne tablettás pina, akkor az igazi helyett is csak bevennél egyet és az is le van tudva.

     

    előzmény:
    banyoc@ (15)
    2010-08-05  00:09
  12. 2010. augusztus 5. 00:0915.

    Szívesen... bár szakértő egyáltalán nem vagyok, bárcsak az lennék! simán csak tapasztalatom van...többtízezer vízminta részvizsgálatát végeztem el, és láttam a teljes eredményét.(meg még egyébb dolgokat is)

     

    Ha tehetném én mindenkit-akinek jó az ivóvíze, akár saját kútról, akár hálózatról- lebeszélnék ezeknek a szerkezeteknek az alkalmazásáról.

     

    De nem teszem, nem szállok vitába itt senkivel, csak néha csodálkozom, hogy mennyire gátlástalanul próbálják becsapni az embereket, kihúzni a pénzüket...... ezt nem csak a vízes dolgokra értem, hanem a csodaszerekre, forradalmian új eszközökre, csodakészítményekre stb,stb.......

     

    Na nem akarok vitát szítani.

    előzmény:
    antironia (13)
    2010-08-04  20:04
  13. 2010. augusztus 4. 20:1814.

    4-5 éve van. Imádom.

     

    Mi kint Horvátországban teszteltük. :)) Ott ihatatlan, büdös a csapvíz. Még forralás után is.  Amióta visszük magunkkal, nem veszünk palackos vizet. Finom, iható, jó ízű.

    előzmény:
    ancsy19 (1)
    2010-08-04  13:47
  14. 2010. augusztus 4. 20:0413.

    Köszönjük a szakértő hozzászólást. :-)

     

     

     

     

    előzmény:
    banyoc@ (12)
    2010-08-04  17:57
  15. 2010. augusztus 4. 17:5712.

    Több mint 13 évig dolgoztam egy vízvizsgáló laboratóriumban, tehát szakmai tapasztalatom vna nem is kevés.

    Véleményt nem írok, mindössze csak egyetlen  mondatot mondanák segítség képpen:

     

    Ne cég, márkanév, ügynöki-szomszédi-ismerősi ajánlás alapján válasszatok vízekezelő berendezést, hanem vizsgálatssátok meg a vízeteket amihez használni akarjátok, és a vizsgálati eredmény alapján keressetek fel több szakcéget, szakembert, aki megmondja hogy pontosan milyen berendezésre és milyen üzemeltetésre van szükség ahhoz hogy az adott víz minősége javuljon (ha szükséges egyáltalán) .

    És mégegy mondat: vízlágyítás, vagy szűrés az annyira két különböző fogalom, mint a "tenisz pályára, vagy pénisz tájára"....

     

     

    előzmény:
    ancsy19 (1)
    2010-08-04  13:47
  16. 2010. augusztus 4. 16:3211.

    Azt hiszem, hogy te összekevered a fogalmakat! Mi köze a 2 dolognak egymáshoz????? Semmi!

     

    Egyébként a szüleim tőlem függetlenül nézték ki ezt a terméket.

     

    Igen, képzeld el, hogy én már 15 éve megelégedett használója vagyok az Amway cég termékeinek és vásárolnak is tőlem. Teljesen önszántukból!

    De ettől még nem vagyok ügynök.

     

    Már mondtam: neked nem muszáj ezekből vásárolni!

    Biztosan valami rossz emberi tapasztalatod van ezzel kapcsolatban, ezért zúdítod ide a mérgedet, sajnálom....

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
    2010-08-04  16:22
  17. 2010. augusztus 4. 16:2110.

    Egy ismerősöm - hosszú harc árán - visszadobta. Mert ő vegyészmérnök, és a mhelyen megcsináltatott - találomra - néhány tesztet. lehangoló eredménnyel.

     

     

    előzmény:
    lángszívű (9)
    2010-08-04  16:14
  18. 2010. augusztus 4. 16:149.

    Te kipróbáltad? Használat után mondasz véleményt?

     

    A szüleimnek 3 éve van, érezhetően jobb a víz minősége, ők azt tapasztalták.

    Én a tapasztalat utáni véleményt írom le.

     

    Neked nem muszáj használni, de akkor ne is mondj róla véleményt!

    előzmény:
    ativeclod (8)
    2010-08-04  16:07
  19. 2010. augusztus 4. 16:078.

    Megszámoltad a 140 féle szennyeződést? :-DDDDD

     

    Vagy csak egyszerűen elhiszed a parasztvakító marketingdumát?

     

    A 99,99%-ot is biztosan személyesen ellenőrizted.

     

    Emberek, ébredjetek már fel!

     

    Ahogy az előttem szóló olvtárs is írta, MLM cucc = háromszoros ár. És a minőség......   Papíron minden hiperüberszupermegagalaktikus, az ügynök is minden hájjal megkent.

     

    Aztán meg működik a kognitív disszonancia elnyomása.

     

    Ha már megvette egy kalap pénzért, el is hiszi a balek, hogy az annyira szuper.

     

     

    előzmény:
    lángszívű (7)
    2010-08-04  15:55
  20. 2010. augusztus 4. 15:557.

    Az én szüleim már 3 éve használják és nagyon elégedettek vele.

    Előtte mindenféle típust megnéztek, árban és minőségben ez volt a legjobb ajánlat.

    Javítja a víz ízét, illatát és tisztaságát. 140 különböző szennyeződést képes eltávolítani és több mint 99,99%-át képes elpusztítani a vízben előforduló baktériumoknak.

     

    Még valami....

     

    A munkahelyemen, egy közintézményben is használjuk, ahol sokan isznak ebből a vízből. Gyerekek, felnőttek egyaránt.  Megelégedéssel.

     

    Próbáljátok ki, úgyis van rá garancia. Semmit nem veszítetek vele.

     

    A köpködőkkel meg nem kell foglalkozni, ők csak "alapból" piszkálódnak.

    előzmény:
    ancsy19 (1)
    2010-08-04  13:47
  21. 2010. augusztus 4. 15:306.

    Itt a cikk is:

    http://hvg.hu/kkv/20090518_viztisztito_teszt_bakteri um_oki

     

     

    Milyen érdekes, hogy az összes ügynökös-MLM-es cuccnál van valami parasztvakítás...

     

     

    előzmény:
    antironia (5)
    2010-08-04  15:28
  22. 2010. augusztus 4. 15:285.

    No várjunk csak....

    A kemény vízhez vízlágyító kell, nem pedig víztisztító!!!

     

    Amint az előzőben linkelt grafikonból is látható, a víztisztító SEMMIT nem csinál a víz keménységévl.

     

     

    előzmény:
    Bástya (2)
    2010-08-04  14:08
  23. 2010. augusztus 4. 15:274.

    ERősen túlárazott, és aggodalomra okot adó műszaki paraméterei vannak. Ennél jóval olcsóbban kaphattok megbízhatóbb készüléket.

     

    Ha belenézel a korábbi víztisztítós topikokba, egy olvtárs elég jól összefoglalta.

     

    Ezt is érdemes megnézned, a grafikonokat a különböző tesztekről:

     

    http://hvg.hu/gallery/3cd9603a-0934-4851- b92a-2f97810cbe69

     

     

    Pl. a bakterológiai telepszám ordítóan magasabb az amway készülékkel tisztított vízben, mint a normál csapvízben. Ez azért elgondolkodtató...

    Nitrittartalom dettó.... Hogy a fenébe kerül bele nitrit ???

     

    A vízkeménység - természetesen ugyanaz.

     

    Ezt sokkal többen dícsérik:

     

    http://www.silveraqua.hu/

     

    Egy évvel ezelőtt 70 ezer körül kínálták.

     

    Nézz be az Index amway topikjába, ott elég érdekes árakat írnak a kiegészítőkről. Pl. egy váltócsapnak titulált műanyag cső 35.000 ft hozzá...

     

     

    előzmény:
    ancsy19 (1)
    2010-08-04  13:47
  24. 2010. augusztus 4. 14:243.

    Köszönöm a válaszodat!

    Utánanézek, hogy mit tud a mi vízszűrőnk. Aztán legfeljebb a húgomék kapják az újat!

    előzmény:
    Bástya (2)
    2010-08-04  14:08
  25. 2010. augusztus 4. 14:082.

    Szia!

     

    Barátnőméknek van, mert a férje alföldiként nem bírta a kemény dunántúli vizet. Ők meg vannak vele elégedve, de hogy nektek a másik berendezés mellé kell-e, azt nem tudom. 

    De az Amwaynál vissza lehet küldeni a cuccokat, ha nem vagy vele megelégedve, úgy tudom.

     

    előzmény:
    ancsy19 (1)
    2010-08-04  13:47

Címlap

top