

Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.
Szívbillentyű csere

Sziasztok!
Rövidesen igen komoly szívműtéten fogok átesni, születési rendellenesség miatt cserélni kell a pulmonális billentyűmet.
Az orvosom eredetileg mechanikus műbillentyűt javasolt. Miután alaposan utánaolvastam a neten a műbillentyű velejáróinak (pl. véralvadásgátló szedése egy életen át és ennek következményei, rendszeres vérvételre járás, stb.), a kétségeimet felvetve az orvosomnak, a jelenlegi életvitelemre való tekintettel és az majd engem operáló sebésszel konzultálva azt a döntést hozták, hogy kaphatok homograft billentyűt, vagyis emberi donor billentyűt.
Azóta is rengeteget kutattam, olvastam a három lehetséges cserebillentyű (mechanikus - állati donor - emberi donor) előnyeiről, hátrányairól.
Szeretnék konkrét tapasztalatokat is olvasni, ha esetleg itt a fórumozók között van valaki, akinek tettek már be homograft billentyűt.
Érdekelne, hogy kinek mennyi ideje van bent, mik a tapasztalatok vele, ha esetleg már cserélni kellett, akkor hány év elteltével.
Igazából tényleg személyes tapasztalatok érdekelnének, nem csak sima linkek orvosi weboldalakra, mert utóbbiból rengeteget végigolvastam már.
próba
Nekem 2017 dec.végén volt szivbillentyü mütétem, a müanyag,az állati,valamint a plasztika került szoba.A prof ugy vélte,mütét közben fog kiderülni melyik lesz alkalmas.Végül sikerült plasztikázni.Jelenleg Marfarin alvadásgátlot szedek.
Szia!
Édesapám novemberben lesz 3 éve, hogy 72 évesen átesett egy billentyűműtéten.Ő állati billentyűt kapott, rendkívül leromlott állapotban volt, valamint egyéb betegségei is súlyosbították a kórképet, de a műtét óta a szívével nincsenek problémák.Ami lelkileg nehéz volt,az a műtét utáni depresszió átvészelése.Sok erőt kívánok és mielőbbi gyógyulást!
Sajnálom. :(
Nekem pulmonális stenosisem van, születésemtől fogva.
Szia!
Köszönöm az információt és a jókívánságokat.
szia!
A férjem barátjának cserélték két hónapja az egyik billentyűjét. Ő amúgy leukémiás, és az agressziv kezelés tette neki tönkre.
Annyit tudok, hogy neki is azt a döntést kellett meghoznia, hogy
1. műbillentyű, élete végéig gyógyszerszedés, de várhatóan nem kerül sor újabb műtétre.
2. sertés-billentyű, csak pár hónap gyógyszerszedés, de ez max. 10 évig működik, legkésőbb akkor cserélni kell.
Ő az 1. verziót választotta. Pont a múlt héten beszéltünk vele erről, és azt mondta, áldja az eszét, hogy ezt választotta, mert a műtétet követően olyan fájdalmai voltak, illetve annyira rémes volt az általános közérzete, hogy ezt soha többé nem vállalná újra. Pedig nem egy kényeskedő emberről van szó.
Sik sikert a műtéthez és jó egészséget neked!
üdv: nina
Szia!
Köszönöm!
Hát igen, akkoriban még biztos nem használtak homograftot.
Szia!
Köszi, a műbillentyűről nagyjából tudok minden fontosabb dolgot, inkább a homograftról érdekelnének személyes tapasztalatok.
Szia!
Amikor a fiamnak cserélték a bal billentyűjét, még nem volt lehetőség
homograf billentyű beépítésére.Mű billentyűje van.
Havonta jár ellenőrzésre, szedi a gyógyszert. A műtét 19 évvel ezelőtt volt.
Sok sikert neked és majd számolj be az eredményről.
Szia!
Azt tudod, hogy melyik billentyűjét cserélték a lányodnak?
És mit mondtak neki, hogy hány év a billentyű várható időtartama, mielőtt cserélni kell újra?
Örülök, hogy minden rendben van nála és gratulálok a babához!
Szia!
Véletlenelül nem Mitralis Prolapsusod van? Vagy ez eljesen más billentyű betegség?
Szia!
Valóban jól tudod csak a műbillentyű esetén kell véralvadásgátlót szedni életed végéig. A biológiai billentyű esetén nem. Sajnos bővebb információt nem tudok az emberi donor billentyűről mert még nem hallottam róla. Annak idején amikor kicsit beleástam magam a témába, egy ismerősőm miatt, még csak az állati- (sertés) és műbillentyűről hallottam. A műbillentyűről tudok bővebb információt ha esetleg ez is érdekel.
Szia!
A nagyobik lányomnak tavaly márciusba volt bilentyü be ültetése, biologia bilentyút kapot, álatit. Fél évig szedett alvadás gátlót, és most kisbabát vár, 12 hetes kismama. Nem kell semilyen gyógyszert se szednie, jól vannak, remélem így is marad minden.
Várom már nagyon a kicsike érkezését.
Szia!
Köszönöm a hozzászólást. Ne haragudj meg rám, nem akarok kötözködni, de szerintem rosszul tudod.
Én mindenhol azt olvastam (magyar és angol nyelvű orvosi cikkekben) - valamint a saját kardiológusom is úgy tájékoztatott, hogy biológiai billentyű (állati vagy emberi eredetű) berakása esetén a műtét után csak 3 hónapig kell szedni véralvadásgátlót, azt is csak óvatosságból.
3 hónap elteltével - sikeres műtét esetén, ha nincs semmilyen komplikáció - akkor biológiai billentyűnél nem kell tovább semmilyen gyógyszert szedni.
Egyébként azt megkérdezhetem, hogy neked komolyabban megváltoztatta az életviteled a gyógyszer szedése?
És a húgodnak melyik billentyűjét kell majd cserélni? Ő már tudja esetleg, hogy milyen billentyűt fog kapni?