Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

CPAP légsínterápiás gép

bubóca
Létrehozva: 2010. október 14. 13:39

Sziasztok!

 

Tegnap este indítottam egy topicot "CPAP készülék" címmel, melyben segítséget kérnék tőletek. Sajnos, nem jól időzítettem a topicindítást, napközben kellett volna. Kérem, ha felkeltette figyelmeteket e pár mondat, keressétek meg azt a topicot. Számomra életmentő dologról van szó.

Köszönöm.

 

  1. 2013. július 30. 19:3426.

    Köszönöm!

     

    Arról mi a tapasztalat, hogy hol érdemes beszerezni? Minket egyenesen ide irányítottak:

    http://www.cpap.hu/cpap_bipap_keszulek/cpap_keszulek

    de pl. itt is találtam ilyesmiket:

    http://apnoecomfort.hu/CPAP_keszulek

     

    Az OEP-támogatás mindenhol igénybe vehető, vagy csak bizonyos beszerzési helyeken?

    előzmény:
    kevin-1 (25)
    2013-07-17  20:12
  2. 2013. július 17. 20:1225.

    Több féle CPAP készülékek léteznek. Én automata készüléket használok. Az alvásközpontban megállapítottak egy minimális és egy maximális nyomást amelyet a légutak igényelnek alvás közben hogy ne záródjanak össze és lóne jelentkezzen az apnoe. Nekem 5/12 ez az érték. Az automata készülék bekapcsoláskor 5 vizmm-t tart 20 percig majd ezután folyamatosan emeli a nyomást SZÜKSÉG SZERINT 12 víz mm -ig. Ez jelentősen konfortos, ugyanis a nem automata készülék bekapcsolástól kikapcsolásig tartja a 12 víz mm-t. Ez az elalvás kezdetekor zavaró és indokolatlan és szerintem nem is kellemes érzés ha teljes gőzzel fúj a készülék. 

    Az automata készüléken meg tudom nézni reggel hogy éjszaka mekkora volt az a nyomás érték amely a légutak nyitvatarásához szükséges volt.  Sokszor azt látom, hogy a 12 víz mm helyett éjszaka csak 9-et nyomott maximálisan. Tehát jóval kisebb nyomás is elég volt.

    Gondolom a nyomásértéket a lélegzet vételből számolja ki, ugyanis ha felébredek és lenn van 10-en a nyomás és nem veszek direkt levegőt egy darabig, akkor emeli a nyomást folyamatosan!!! Azt is hallottam hogy ezek az automata kütyük megjegyzik, tárolják a tulajdonosa alvási szokásait, ehhez pár hónap eltelte szükséges.  Arról viszont nem tudok, hogy egy másik emberhez is hozzá tud-e szokni. De lehet hogy az SD kártya törlésével ez is megoldható. Ha nem, akkor a használt készülék lehet hogy nem a legjobb megoldást. Ennek érdemes utánajárni.

    Az tény, az elején amennyire el voltam keskenyedve hogy nekem ilyen készüléket kell életem végéig használni, most annyira nem érdekel!

    Igaz még csak 6 hónapja használom, de ez idő alatt gyorsan megszoktam, nagyon jókat alszom, éjszaka egyáltalán nem zavar, nem kelek már fel hogy szelel valahol a maszk, végig alszom az éjszakát, kipihenten ébredek és nem panaszkodik a párom hogy úgy horkolok mint a fűrésztelep. Szinte SEMMI hangja az egész bazárnak.  Családom, környezetem gyorsan megszokta és elfogadta, kirándulások alkalmával viszem magammal.  Sőt most jöttem haza sátortúráról ahol gond nélkül használtam akkumulátorról. Jövő hónapban is 6 napra sátrazni megyek a hegyekbe.

    Szóval 40 évesen is tudok teljes(-ebb!)  életet élni ezzel a készülékkel, ha már nekem az a sors jutott. (Mások nem használják és fiatalon elhaláloznak. Nem kérdés a választás!) 

    Nektek is sok sikert és kitartást! 

    előzmény:
    tamtamtam (24)
    2013-07-13  07:54
  3. 2013. július 13. 07:5424.
    A doki csak a CPAP-ot említette, BiPAP-ról szó se volt. De értem, nem érdemes elsietni, köszönöm a választ!
    előzmény:
    kevin-1 (23)
    2013-07-13  07:44
  4. 2013. július 13. 07:4423.

    Ne haragudj hogy én válaszolok, de én várnék az első vizsgálatig!

    Két fajta készülék létezik CPAP és BiPAP. Az első bennalvás fogja megállapítani hogy a betegnek melyikre lesz szüksége. A CPAP "olcsóbb" a BiPAP nagyon drága! A használt készülékkel az a gond, hogy bármikor tönkre mehe, hiszen már biztos sokat volt használva. Az pedig nagy gond!

    A garancián kívüli javíttatás is egy fél vagyon! Én pár hónapja használom a CPAP készüléket, de meg enne a fene ha este nélküle kellene aludni! 

    Inkább összszedném a 200eFt-ot és 3 évig garanciális.

    előzmény:
    tamtamtam (22)
    2013-07-04  19:28
  5. 2013. július 4. 19:2822.
    Azt meg tudod mondani, hogy érdemes-e használt CPAP készüléket szerezni? És ha igen, mikor fog kiderülni, hogy milyet? Csak kimondottan egy bizonyos típus jöhet majd szóba, vagy hogy van ez? Egyelőre ott tart az ügy, hogy már biztosan szükség lesz ilyen készülékre, de csak akkor fogja először kipróbálni a beteg, amikor majd újra megy az alváslaborba kb. egy hónap múlva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (15)
    2013-03-05  11:05
  6. 2013. június 20. 15:2221.

    Köszönöm a válaszod! De egyet már végképp nem értek! Nekem a szűrő a gégecső ágban van, majd kerek alakű baktérium szűrő és a gép hátulján van a négyzetalakú pollen szűrő. Ezek egyike sem mosható, tisztítható, eldobósak... Minden nap mosom, a csövet és a maszkot is, nagyon izzadós vagyok ezekben a meleg napokban. Sajnos a maszk ismét irritálja a bőrömet az orrnyergen, de sebaj, ragtapasszal leragasztom estére. Majd elmúlik.

    Igen, nagyon jókat alszom, a család abszolút nem panaszkodik hogy BÁRMI hangot hallatok éjszaka, vagy a készüléknek lenne valami zöreje. Szenzációsan halk ez a gépezet! Délután lepinenek egy kicsit GÉP NÉLKÜL. kb 1 órát pihenek és nem horkolok, nincs apnoe sem mert rendszeresen figyeltek a családtagok, egyenletesen kicsit "fűrészeltem" és kész.

    Hízni már nem hízok tovább, 115Kg körül megálltam, de fogyni sem tudok.

    A cigit tettem le több mint egy éve és azóta jöttek fel a kilók!

    Próbálok életmódot váltani, de nagyon nehéz. Majd lesz valahogy... Nem adom fel...

     

     

    előzmény:
    bubóca (20)
    2013-06-19  18:55
  7. 2013. június 19. 18:5520.

    A levegőszűrőn múlik minden. Azt kell sűrűbben takarítani síma vízzel. Kérlek, tényleg ne használj semmi vegyszeres valamit! Nekem ezt a doki mondta, amikor voltam az Alváslaborban.

    Kívánom, hogy megoldódjon minden problémád!

    Jó egészséget kívánok!

    Bubóca

    előzmény:
    kevin-1 (18)
    2013-06-18  05:15
  8. 2013. június 19. 18:4619.

    Kedves  Kevin!

     

    Nem kell naponta kimosni a csövet, elég, ha a maszkot kitörlöd akár síma vizes vattával is.

    Annak viszont nagyon örülök, hogy jól alszol, majd meglátod, még a kilóidból is fogsz leadni nem is keveset.

    Nekem nincs semmiféle szaga a maszkomnak, ezért is csodálkozom.

    előzmény:
    kevin-1 (18)
    2013-06-18  05:15
  9. 2013. június 18. 05:1518.

    Sziasztok!

    Eltelt pár hónap mióta használom az automata CPAP készülékemet és minden a legnagyobb rendben. Gyorsan megszoktam, este lefekszem és reggelig fel sem kelek, semmi kijárkálás és kényelmetlenség.

    Egy sarkallatos probléma viszont van! A tisztítás!

    Minden reggel elmosom a maszkot (csövet) ami ebben a nagy melegben fura "savanykás" szagot áraszt. Mindenki azt mondja, nem szabad mosószerrel, vegyi anyaggal mosni. Áááá ez igy nagyon nem jó!

    Gondolom van azért valami megoldás hogy tiszta és szagtalan legyen?

    Akinek van TAPASZTALATA és ötlete kérem ne tartsa vissza!

  10. 2013. március 5. 21:2417.

    Nagyon sajnálom a dúrva személyeskedést!

    Egyetértek az előttem szólókkal, hiszen több kérdést tettem fel a kezelő orvosomnak és azt a választ kaptam: "Nem tudom! Én nem használtam még a kászüléket sosem!" 

    No, ebből kiindulva valóban csak "egymásra" hagyatkozhatunk! 

    Ha már többünknek egy életen keresztül ezt kell használnunk, becsüljük meg egymást.

    Köszönöm szépen a tanácsokat! 

    előzmény:
    bubóca (14)
    2013-03-04  15:29
  11. Torolt_felhasznalo_944889
    Torolt_felhasznalo_944889
    2013. március 5. 11:0916.
    Ez a tisztességes kommunikáció!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (15)
    2013-03-05  11:05
  12. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2013. március 5. 11:0515.

    Kicsit most durva voltál...

     

      Néha csak arról van szó, hogy a paciensek tapasztalatokat cserélnek, nagyon helyesen, egyébként.

    Nekem szakterületem a lélegeztetés, mégsem tudok olyan hasznos, gyakorlati tanácsokat adni, mint egy otthoni, rutinszerűen CPAP-ot használó beteg. Sokat tud segíteni apró kis fogások ismertetésével, bíztatással a társának.

    Azt sem felejtsd el, hogy a rendelési időben nagyon sok pacienssel kell foglalkozni, nem is jut idő minden apróságot megbeszélni, sokszor szégyellik is az emberek, mert ami nekik teljesen idegen, az ott az orvosnak és a személyzetnek teljesen triviális - sokszor ezért sem mondják el, esetleg igen, de gyorsan és a felét nem fogja fel a delikvens, visszakérdezni nem akar, mert látta, mennyien várnak még mögötte, érzi az orvoson, hogy siettetné... Esetleg olyan kifejezéseket használnak, amit szintén nem ért a paciens, és ugyan bólogat, de nem lett gazdagabb az információval. Nagyon sokan nem tudunk a hétköznapi nyelven kommunikálni, sajnos. Ha pedig érti is, akkor is otthon egyedül marad egy géppel, amire rábízza magát éjszaka, öntudatlan - és ez valljuk be, elég félelmetes érzés. Apró technikai dolgok pedig naponta adódhatnak - nekem is, aki rutinosan dolgozik lélegeztetőgéppel.

     

      Bubóca okos, jó tanácsokat adott, kár volt megbántani.

    előzmény:
    semiramis (10)
    2013-03-02  17:11
  13. 2013. március 4. 15:2914.
    A kertben kapáló termelő is "tornázik" annyit, mint a szobabiciklit tekerő, vagy a futópadon szaladgáló valaki, és ennek legalább van eredménye, mert megtermeli a családnak a zöldséget!  Örömét leli abban, amikor leszedi a saját maga gondozott termést, nyáron csak kilép a kertbe, és a legfinomabb paradicsomot, paprikát, uborkát stb eszi.
  14. 2013. március 4. 15:1513.

    Szióka!

    Én azt ajánlanám, egyenlőre napközben is használd a gépet, ha lefekszel. Ha véletlen napközben lefekszem, én szinte pontosan 1 óra múlva felébredek a géppel alvás után, pihenten, tudom folytatni a munkát.

    Emlékszem, amikor az Alvásambulancián voltam, és géppel végigaludtam az éjszakát először, reggel szinte "röpködtem" örömömben, annyira pihent voltam a jó alvástól.

    Néha én is felébredek, hogy "kifúj" valamerre a maszk, igazítok rajta, és pár pillanat múlva már alszom is. Kialtatja velem a 7-8 órát. Ha kevesebbet tudok csak valamiért aludni, akkor viszont napközben le kell feküdnöm 1 órára, hogy "használható" állapotban legyek.

    Egyébként, amikor utoljára voltam az Ambulancián, egy olyan hölggyel kerültem 1 szobába, aki már 5 éve használta a gépet. Elámultam, mikor mondta, hogy 30 kg-t fogyott, mióta használja.  Úgy tűnik, ez nálam is bejött....

    előzmény:
    kevin-1 (9)
    2013-03-02  16:51
  15. 2013. március 4. 14:2312.
    A "kertben kapáló termelő" hosszú éveken keresztül ápolónő volt!  Tehát van valami fogalma a betegségekről!

    Csak sajnálni tudlak a megnyilvánulásaid miatt!

    előzmény:
    semiramis (10)
    2013-03-02  17:11
  16. Torolt_felhasznalo_944889
    Torolt_felhasznalo_944889
    2013. március 3. 23:0511.

    Fantasztikus látni ahogyan szétcsúsztál az évek alatt! Nem is meglepő, hogy a hozzászólásaidat kigyűjtötték szemléltetésre!

    előzmény:
    semiramis (10)
    2013-03-02  17:11
  17. 2013. március 2. 17:1110.

    sajat kezelöorvosodat kellene kerdezni, nem egy kertben kapalo termelöt 

     

     

    NE hagyj ki ejszakat, a "valtozas" NEM valtozas, hanem a gep altal kivalttt jhelyes funkvio. ADDIG TART, AMIG HASZNALOD A KESZÜLEKET! ha nem hasznalod, ismet hatraesik a lagyszajpad, zarni fogja a legutakat, ezert nem fogsz tudni levegöt venni. az, hogy delutani sziesztanal jobb a helyzet, NE tevesszen meg, a gep NEM tanit meg maskepp lelegezni! 

     

    egyebkent nem hasznalhato psziches jellegü alvasproblemak kezelesere SEM.

     

     

    jelentös sulyvesztessell  javithato a lagyszajpad feszessege. tehat kezdj sportolni.

     

    mas: a csövet LEGALABB 3 naponta!!! tisztitani kell!!! 

    előzmény:
    kevin-1 (9)
    2013-03-02  16:51
  18. 2013. március 2. 16:519.

    Köszönöm a tippeket!

    A körömvirág jó ötlet volt, teljesen elmúlt az orrnyergemen minden seb. Estére széles, betétes leukoplaszt ragasztóval beragasztottam, napközben bekentem körömvirág krémmel. Nagyon lassan, de elmúlt. Az alváscentrumból amikor hazajöttem a titrálás után 2. nap már csupa seb volt az orrom. De mostmás semmi gond....

    Amúgy teljesen megszoktam az eddig 1 hónap alatt a maszkot és a készüléket. Már szinte várom hogy aludjak egy jót! Azon szerencsések közé tartozom hogy este ha lefekszem, reggelig fel sem kelek. Reggel kipihentem ébredek. Néha azért emlékszem hogy fenn voltam mert kifújt a maszk és megigazítottam. Viszont mostanra sok apró kísérlet után sikerült a maszkot úgy beállitani hogy ne nyomkon. Nem akartam direkt a kényelmes szót leírni, mert nem kényelmes, de nem is zavaró. Eddig nem hagytam ki egy éjszakát sem, csak készülékkel alszom.

    Viszont van egy érdekesség és nem tudom mire vélni!

    Azért fordultam az alvás ambulanciára, mert minden pozícióban eszeveszettül horkoltam és elég hosszú kihagyásokkal vettem a levegőt visítva. Mindenütt azt olvasom, ha nem használom a készüléket akkor visszaáll az apnoé és visitva kapkodok levegő után úgy mint előtte.

    Nos, hétvégeken napközben szoktam aludni egy pár órát. Feleségem mindig felköltött hogy ne horkoljak és utána már a vendégszobában aludtam.

    Az előző és a mostani hétvégén elaludtam a nappaliban, kb 3 órát aludtam gép nélkül és párom szerint nem kapkodtam a levegő után, viszont egyenletesen halkan horkoltam.

    Ilyen előtte sosem volt, ha letettem a fejemet 2 percen belül már horkoltam is, sokszor csak elbóbiskoltam és máris belehorkantottam.

    Most ilyen nem volt.

    Nem tudom mire vélni a dolgot, lehet hogy megpróbálom még egyszer ezt az alvási módot, vagy egy éjszakát készülék nélkül.

    Létezik az hogy ilyen gyorsan és egyáltalán javul az állapot? Mert ez egyértelmű állapot javulás már 1 hónap elteltével.

    Mi a véleményed?

     

     

    előzmény:
    fabiola22 (8)
    2013-02-18  14:57
  19. 2013. február 18. 14:578.

    Szia!

     

    Elnézést kérek, hogy ilyen későn válaszolok, de valahogy kitőrlődött a kedvenc topicoc közül ez a topic, vagy nem is tettem bele? Már nem is tudom.

     

    A kiújás nálam is előfordul, de akkor igazítok rajta, és utána már jó. Nekem is már kellett húznom a fejkörméreten, mert sajnos, az elég hamar nyúlik. Igaz, én már 2 éve használom....  Évente lehet a maszkot felíratni OEP támogatással, csak hát nekem nem tellett rá...  A leghamarabb a zselés rész fog leesni, de én visszaragasztottam leukoplaszttal, és így még sokáig fel tudom tenni. Már nálam is megjelent a maszk oldalán a nyúlás, ez miatt kell most áprilisban, ha megyek fel ellenőrzésre, lecserélni. 

    Remélem, azóta már az allergiád elmúlt, kenjed körömvirágkrémmel, illetve én tettem oda  egy pici papírzsebkendő darabot, hogy ne érintkezzen a bőrrel. De ezt nem kellett sokáig csinálnom, megszokta a bőröm.

    A műanyag szag elmúlik, ha egy kicsi babaszappanos vízzel átöblíted a csövet. Illatosítót még véletlenül se tegyél bele!!!!!!

    Nem kell megijedni, ha nagyobb értéket ír ki a gép, lehet, hogy fáradtabb, vagy épp idegesebb voltál aznap, ennek sok oka lehet. Én soha nem szoktam lecsatlakoztatni, sőt, a konnektorból kihúzni a gépet, csak akkor, ha tisztítom. Amikor felébredek, aza az első, hogy kikapcsolom a gépet, ne működjön feleslegesen. Ahogy észrevettem, azt nem igazán szereti.

    Kérdezz bármikor, írj, ha kérdésed van, csak arra kérlek, írj egy privit, hogy írtál a topicra. Most, hogy jönnek a tavaszi napok, elég kevés időm lesz gépezni (tanyán lakunk, elég nagy a veteményes kertünk, van mit benne csinálni. )

     

    Jó egészséget kívánok! Icu

    előzmény:
    kevin-1 (7)
    2013-02-10  07:05
  20. 2013. február 10. 07:057.

    Kedves fabiola22!

     

    Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Nos, a 3. hete használom a készüléket, családom szerint egyáltalán nem horkolok és azt hiszem meg is szoktam a készüléket. Már nem annyira zavar/kényelmetlen mint az első napokban. Sajnos még mindig probléma az, hogy a maszk itt-ott kifúj változó mértékben. Éjszakánként sajnos erre ébredek és igazítgatom. Reggel mikor felkelek nagyon álmos vagyok... Először nagyon meghúztam, és szorított mindenhol. A másik nagy gondom, hogy az alváscentrumból amikor hazajöttem, másnapra az orrnyergen ahol a maszk érintkezett, kisebesedett és tele lett apró pici "kelésekkel". Csupa seb lett az orrom. Azóta párnás sebtapasszal leragasztom éjszakára, de  lassan múlik. Vagy kaptam valami fertőzést, de lehet hogy a szilikont nem birom. Habár másutt nem jelentkezik probléma a bőrömön. 

    Este amikor felteszem a maszkot, érződik a bejövő levegőn a műanyag szag igen erősen. A cső belső szaga. Sokszor kimostam langyos vízzel, de mosószert vagy egyéb illatosítót nem mertem bele tenni. Mit tanácsolsz, megpróbáljam az illatosítót? Attól félek ha beszagosítom, utána az fog zavarni! :-)

    Igen, automata a készülék, (REMstar auto M A-Flex) reggelente szoktam nézegetni a kiírt értékeket.  Van egy AHI érték rajta, ami általában 5 körül szokott lenni de ma reggel 8,9 volt. Kezdek megijedni hogy valami baj történt. Megjegyzem ma sikerült úgy beállítani a maszkot hogy nem nyom és sehol nem szelel. Arra gondoltam azárt lehet ilyen magas ez az érték, mert reggel lecsatlakoztattam a maszkot a gépről (ami tovább járt alap nyomáson) és elvégeztem "folyó ügyeimet. Ilyet még nem csináltam, most eléggé meg vagyok fázva.

    Nekem is feltűnt hogy este nem kellett fújni az orromat, este orrspray és alvás.

    Hú, elég hosszúra sikeredett....

     

    előzmény:
    fabiola22 (6)
    2013-01-30  08:18
  21. 2013. január 30. 08:186.

    Szióka!

     

    Én 2,5 éve használok ilyen készüléket. Nekem nagyon bevált!

    A maszkot én naponta babaszappanos vizesruhával áttörlöm használat előtt. A gépben van egy szűrőpárna, azt havonta kimosom szintén ugyanígy. A gégecsövet is havonta szoktam melegvízzel és pici fertőtlenítőszerrel átöblögetni. Kopp...kopp... kopp... azóta nem voltam megfázva, nem kaptam el semmi nyavaját.

    Először egy picit irritálta az orrom környékét, körömvirágkrémmel lekezeltem, 3-4 nap múlva már nem váltott ki semmilyen bőrirritációt a maszk. Nekem 53 éves koromban "lett szerencsém" hozzá, de egyáltalán nem zavar. Ha másutt kell aludnom, előre megmondom, hogy ilyen készülékkel alszom, elfogadják, megértik, próbálják a legjobb alvóhelyet megkeresni nekem. Még a kórházban is "bérelt" helyem van az ablaknál, hogy a párkányra oda tudjam tenni a gépet.

    Ha náthás vagyok, mielőtt felteszem a maszkot, kifújom az orrom, utána teszem föl,majd indítom a gépet. Még soha nem ébredtem arra, hogy fújni kellene az orromat éjszaka.

    Semmiféle egészségkárosodást nem okoz, tüdőgyógyászati problémák sem merülhetnek fel. Úgy van beállítva a gép orvosilag, hogy csak annyi levegőt fújjon, amennyi szükséges számodra. Ahogy kiveszem a gép típusából, lehet, hogy már automatikus készüléked van (nekem még a régebbi, beállítós), ami még jobb, mert maga a készülék szabályozza a befúvandó levegő mennyiségét. Nekem is életem végéig használnom kell(ene), de hallottam már olyanról az ismeretségi körömben, aki 3-4 év után elhagyhatta. Pszichés problémái voltak, az okozta a nemalvást, megszűntek a gondjai, vissza tudott állni a gép nélküli alvásra.

    Nagyon jól alszom vele, kialtatja a 7-8 órát, pihenten ébredek.

    Nekem csak jó tapasztlataim vannak a géppel kapcsolatosan!!!

    Bármi kérdésed van még, nagyon szívesen válaszolok akár itt, akár priviben.

    Jó egészséget! Üdv: Fabiola

     

    előzmény:
    kevin-1 (5)
    2013-01-28  20:11
  22. 2013. január 28. 20:115.

    Kedves fórumozók!

     

    Hetek óta keresek egy rendes topikot ahol a CPAP - BIPAP készülékekről, terápiákról, tapasztalatokról lehet olvasni. Sajnos ez idáig nem sikerült rábukkannom olyan oldalra ami "él" és tatalmas hozzászólásokkal van tele. Esetleg a sorstársak egymással megoszthatják a problémákat. 

    Én 4 napja rendelkezem készülékkel és viszonylag fiatal vagyok, 40 éves.

    Számomra egy teljes életmód váltást jelent az a terápia ami életem végéig tart. Ezért az emberben rengeteg kérdés megfogalmazódik:

    - Ha folyik az orr, ki hogy szokta átvészelni az influenzát, megfázást?

    - Bőrirritáció és kezelése?

    - Azonkívül amire nem akart válaszolni az orvosom, hosszútávon ez a terápia okoz-e esetleg egészségkározodást?

    Abból kiindulva hogy a tüdő jobban fel van fújva és gép nyomja a levegőt nem hiszem el hogy nem okoz hosszú távon tüdőgyógyászati problémákat. Esetleg a fertőzések mennyire gyakoriak?

    Aki esetleg tud a fenti kérdésekre választ adni, esetleg egy helyet ahol létezik egy működő topic, szívesen venném!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215749 (2)
    2010-10-14  16:07
  23. 2010. október 14. 19:474.

    Kedves "bubóca"!

    Priviben megírtam a dolgokat, nem ismétlem magam. Csak azért írok ide, hogy lásd, megkerestelek.

     

    Az én férjemnek nem okozott allergiát a maszk és a gép sem ment tönkre, pedig több mint 1 éves a készülék.

     

    A próbaalvás után várom a beszámolódat. Hidd el, nagyon jó lesz, ha tényleg használni fogod a gépet.

     

    Addig is, ha bármi kérdésed van, írj priviben.

     

    1. Első nap itthoni alvás, a géppel.

    előzmény:
    bubóca (1)
    2010-10-14  13:39
  24. 2010. október 14. 18:043.
    A párom áprilisban kapta meg kaució fejében a gépet és a kötelező két hónapos teszt után megvásároltuk. Az "alapgépet" vettük, aminek az ára  valamivel 200.000 Ft. alatt van, ami így TB támogatottan szűk 100.000 Ft. volt.  (a gép 5 évente vásárolható TB támogatással).  A maszkok többsége is megvásárolható TB-re (évente 1 db.), így az 50-60.000 Ft-os is 10-18.000 Ft. között mozog, szóval  a TB támogatott 260.000 Ft-os gép már extrákkal teli, ami alapvetően nagyon jó, viszont a folyamatos légzés biztosításához az alapgép is tökéletes. A maszk kiválasztásánál érdemes nagyon körültekintően eljárni, mivel több használónál (páromnál is) allergiás reakciót váltott ki a maszk szilikon anyaga, ami annyit jelentett, hogy két éjszakai használat után kb, másfél hét bőrgyógyászati kezelés következett. Bp-n két üzletben jártunk, ahol néhány maszknál lehetőség volt tesztelésre (általában 3 nap). Ennyi idő elég volt kitapasztalni, hogy viselhető-e, vált-e ki irritációt, stb.
    előzmény:
    bubóca (1)
    2010-10-14  13:39
  25. Torolt_felhasznalo_215749
    Torolt_felhasznalo_215749
    2010. október 14. 16:072.

    Szia! nagyon sajnálom, hogy nem ragál, senki de kicsit érthető. Nálunk a férjemnek van ilyen, TB vel sem 100 hanem asszem 260 volt összesen, csak ugye első alkalommal 100% aztán nézik, hogy tényleg használod e, és ha igen akkor a többit is perkálni kell. A maszk kb fél-1 év alatt tönkre megy újabb 50 rugó majdnem:((((( Viszont nagyon sokat segít tényleg! Kívánom hogy találj készüléket!

    Ugyanakkor,a  frjemet sajna nem tanította meg lélegezni, legalább 2 de lehet hogy 3 éve aslzik dartveder maszkban, ha leveszi azonnal jön minden vissza:( Bár van akit megtanít rendesen levegőt venni állítólag.

    előzmény:
    bubóca (1)
    2010-10-14  13:39

Címlap

top