Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Geréb Ágnes lábán bilincs

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. november 25. 06:43
„Nehéz a bilincs Geréb Ágnes lábán” – akár egy ballada kezdő sora is lehetne. Tudjuk jól, hogy a balladák a népköltészetben és a szépirodalomban szomorú hangvételű, többnyire tragikus eseményt elmesélő lírai elemeket tartalmazó költemények.

Tovább a cikkre...
  1. 2010. november 25. 12:0326.

    Szerintem akkor te a kivétel vagy, ami a szabályt erősíti. És nagy szerencséd volt, hidd el. 

     

    Amúgy az orvos nem szikével metszi át a gátat, hanem ollóval. A különbség a metszés és a repedés között az, hogy amíg a gátmetszés szabályosan vágott és utána szépen-gondosan bevarrt addig a repedést nem lehet kontrollálni. Ha valaki reped, akkor végbélnyílásig vagy még jobban. És nem szép egyenesen, hanem minden irányba. 

     

    én nem túlélni akartam, hanem élvezni, megélni, belemerülve és újból a felszínre törve a kezbe tartottam a gyermekem.

     

    Ne haragudj, hogy ezt írom, de ez olyan Somamamás, túlszofisztikált, túlmisztifikált "eszmefuttatás".

    Mikor értik már meg az emberek, hogy a gyerekszülésben nem az a lényeg, hogy én megéljem meg élvezzem? Nem ez a lényeg. Hanem, hogy a gyerekem minél nagyobb biztonságban jöjjön a világra. Ergo a gyerek élete, biztonsága a lényeg. Nem az, hogy te hogy éled meg a szülést.

     

    Ne hidd, hogy otthon kellemesebben, jobban lehet szülni. És azt sem, hogy a kórházban mindenkit feltrancsíroznak. Ez hülyeség.

    előzmény:
    Szorsa (25)
    2010-11-25  11:42
  2. 2010. november 25. 11:4225.

    Nagyopn jó írás, köszönöm!

     

    6 gyermeket szültem otthon, ebből kettő majdnem 5 kg-os volt, és az egyiknek 38 cm volt a fejkörfogata. Soha nem volt gátmetszésem, sem repedésem, és 50 kg-os vagyok és 160 cm magas! 

    A gátmetszés A WHO szerint: a gátmetszés rendszeres alkalmazása nem indokolt, Alternatív gátvédelemi módszerek értékelése és bevezetése viszont szükséges.

    Az mondják az orvosk, hogy a harmadfokú gátrepedések elkerülése végett vágnak gátat, vagyis ők azok, akik ilyne nagy fokú sebet ejtenek a nőkön. A valóság és számszerű satisztikai adatok bizonyítják, hogy ha magától reped a gát, akkor iselős ill. másodfokú repedés lesz, ami a kötöszövetkez mentén sokka ljobbnaösszeforr, mint egy egyenek szikével ejtett vágás.

     

    Életünk legszebb dolga a gyermekszülés, én nem túlélni akartam, hanem élvezni, megélni, belemerülve és újból a felszínre törve a kezbe tartottam a gyermekem. 

     

    Nők, gondokozzatok, minenki tudd szülni, mi NŐk tudunk szülni, ha ne mígy lenne kihalt volna az emberiség. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-11-25  06:43
  3. 2010. november 25. 10:3924.

    Tetszik amiket írsz, az irreális számadat nekem is megütötte a fülem.

    A sokat szidott kórházakrólmeg csak egy példa. Én a sote II-n szültem, itt "aprtmanok" vannak én egyszerűen így hívom a szülőszobákat mert tényleg nagyon szép, nagyon csilli villi, fotellel, kényelmes modern szülőággyal, sétáló folyósóval ami egy terasz, saját zuhanyzó, wc, a szülésznő zenét kapcsol és még elötte meg is kérdi milyen zenét szeretsz és azt kapcsol, mondhatod a zenekart, előadót és azt a cd-t rakják be... DE KÖNYÖRGÖM ANNYI FÁJDALOMNÁL KIT ÉRDEKEL???  

     

    Szóval minek is otthon? Hogy az egész család anya fölött sápítozzon, netán a nagyobb gyerekek nézzék végig

    előzmény:
    Grapezsú (15)
    2010-11-25  09:11
  4. 2010. november 25. 10:2823.
    Két gyermeket szültem kórházban, elsőt 2-óra másodikat 2és fél óra "szenvedéssel. Annak ellenére, hogy szerencsésnek mondhatom magam, soha nem jutna eszembe itthon szülni, több okból! Egyik talán az, hogy szülési fájdalmak önmagukban is rémisztőek, legalább nyugtasson a tudat, hogy az orvos a monitoron látja a baba szívhangját és ott rögtön cselekszik ha baj van. Engem megnyugtatott már a közeg mikor beléptünk a kórházba, elötte mikor itthon figyeltem az órát és a fájásokat irogattam, hogy hol tartok nyugtalan voltam, nehogy késön induljunk. Az utolsó indokom egy önző indok, de fontos: Ki fogja föltakarítani azt a rengeteg vért? Nálam folyamatosan cserélgették a lepedőket a fenekem alatt..... mossa a kh de ne én szülés után 4-5 véres trutyis lepedőt + az ágyat.
    Egyszerűen nem értem az otthon szülőket, tényleg nagymamáink idejében így volt, szép volt.... De jó volt??? Nézzék már meg a csecsemő és szülőanya halálozási statisztikákat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_515057
    Torolt_felhasznalo_515057
    2010. november 25. 10:1922.

    Én 2 gyereket szültem (3950,4200 gr) ugyan igy,elsőt 4 óra alatt,gyönyörü volt az egész, de a végén utólag mondta a doki,h 5 percet adtak magukban nekem császárig (36-os fejecske)

     

    Szólt a zene, doki néha bejött,hogy mi a helyzet,a párommal elvoltunk mint a befőtt az alter szobában (mondjuk nem használtunk belöle semmit)

     

    Vicces lett volna 5 perc alatt otthonról beérni, elötte még eloltani a gyertyákat,stb,stb...

     

    Második gyerek 38 perc alatt született a vizsgálóasztalon, konkrétan attól paráztam,h nehogy otthon vagy útközben.

     

    Szintén gyönyörü volt,szintén gátmetszés, a dokim be se ért az ügyeletes meg a háttérből nézte ahogy a szülésznőm levezényli az egészet.

     

    Na jó, az első nappal született a második meg a viszgálóban igy mindkettő elkerülte a műtős lápma fényét amitől az otthonszülők többek között tartanak...

     

    Mikor átvittek a rendes szülőszobába a 2 órás megfigyelésre, azon röhögtünk,h elfelejtettük használni a jacuzzit :D

     

    Én azt mondom,örüljünk,h szülhetünk korházban,sokan sokat adtak volna érte régen..

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Bújós (20)
    2010-11-25  10:06
  6. 2010. november 25. 10:1321.
    Nekem három ilyen szülésem volt (4100, 4100 és 4200 g-os babákat, 4, 2 és 1,5 óra alatt, az első kettőt gátmetszéssel, a harmadikat gátvédelemmel, de mindhármat könnyen, gyorsan, szépen, szülésznővel + orvossal + férjjel) - viszont a cikk ettől nekem még tetszik.
    előzmény:
    Bújós (20)
    2010-11-25  10:06
  7. 2010. november 25. 10:0620.

    Rég olvastam már ilyen cikket,amitőlleeett az állam!

     

    Én kórházban szültem, 4000 grammos babát, természetes úton, gátmetszéssel. Na és????  Ja és minden lezajlott 3 óra 10 perc alatt, koplikáció nélkül. A doki velem szemben ült, párom is ott volt. Doki csak a végén jött oda. 

    És mégis egy ilyen irigylésreméló szülés után (mert valljuk be, hogy az, hiszen elsőre "ennyivel megúszni") én azt mondom,ha ugyanígy lezajlana, akkor sem szülnék itthon!!!!! KELL a biztonságérzet! Nekem nem lenne egyszerűen bátorságom kockáztatni a babám. Ennyi.

    Meg ha valaki vajúdik és szenved, nem tök mindegy mi van körülötte??? Úgyse a polcot nézegeti, hogy át kéne rendezni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-11-25  06:43
  8. Torolt_felhasznalo_515057
    Torolt_felhasznalo_515057
    2010. november 25. 09:5519.

    Én viszont egy naon jó átkot / káromkodást találtam ki itt a hónapok alatt létrejövő topicoc és az egész dolog miatt:

     

    Szüjjé'otthon!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-11-25  06:43
  9. 2010. november 25. 09:5318.
    Atyavilág, erre mondják, az ember nem tudja, hogy sírjon vagy nevessen...Először inkább utóbbi, mert az anyaistennő szóról nekem mindig a Willendorfi Vénusz jut eszemeb! Olyan meg nem akartam lenni soha....Persze utána következik a "kórok háza", na ettől meg már néhány topikban gutaütést kaptam. Egyébként roppant ismerős a szöveg: Vagy egy  helyen tanult Soma néhány fórumozóval, vagy....szóval lehet, hogy van neki egy nickje?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-11-25  06:43
  10. 2010. november 25. 09:1917.

    Elolvastam megint, de tényleg így szerepel! Drága Cikkíró! SOma írta??? A statisztika azt is megmondja, hogy ebből, ha igaz ez a szám, majd 22 000 ezer babából mennyi volt koraszülés, késői vetélés, méhen belüli elhalás???? Lehet kijönne, hogy 21 999!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  11. 2010. november 25. 09:1116.
  12. 2010. november 25. 09:1115.

    Szeretném tudni hogy mely statisztika alapján mondják azt a számot, miszerint 20 év alatt majd 22000 gyerek halt meg kórházi szülés következtében!!!! Vagy én olvastam rosszul a cikket, igaz tényleg csak átfutottam, de utánaszámolva durván ezt jelentené, hogy naponta!!!2-3 gyerek hal meg születés közben és ez baromság!!!!!!

     

    Ez az otthonszülés sem valódi otthoni körülmény, születésház, melynek berendezése azonos a legtöbb kórházban használt alternatív szobával, és Geréb Ágnes sem a két szemünkért dolgozik, ahogy a sokak által szidott dokik sem, akiknek a zsebébe csúsztatjuk a borítékot, itt is ott is fizetünk, csak nem mindegy, hogy mivel!!!!!!

     

    A szülés bármennyire is természetes folyamat, rengeteg veszélyt hordozhat magában és adjunk hálát a sorsnak, hogy baj esetében kéznél a segítség, borzalmas tragédia, ha még ez sem segít... erre nincs is szó!

     

    Én rettenetesen ellenzem ezt az egész "otthonszülés" dolgot, mert veszélyes és mivel nem szabályozott sunnyomban űzik, ha baj van mindent megpróbálnak, csak ne kelljen mentőt hívni, mert abból botrány van, melynek ára akár egy baba, vagy anya, vagy mindkettő élete is lehet, mert nem kerül idejében orvoshoz! Azért a pénzért, amit ott kifizetnek már kórházban is saját orvos és saját szülésznő kapható, nem éri meg a kockázat és 3 napot ki lehet bírni kórházban. Én is szültem már, kórházban, alapvetően nincs rossz tapasztalatom, vágtak gátat, de csak akkor amikor kellett, mert nagy volt a babám és nem fért ki!!!

     

    Geréb Ágnes meg miért feszítette túl a húrt, ha egyszer eltiltották miért dolgozott és okozott újabb tragédiát majdnem??? Maradt volna nyugodtan és várta volna meg mit határoz a bíróság, várható volt, hogy előbb-utóbb börtönbe kerül! Becsülöm azért, hogy elvei vannak, hogy kiáll értük a végsőkig, DE vannak szabályok, törvények, melyek felrúgása sajnos ezt vonja maga után!!!!

     

    Nem támogatom, hogy ez mindenkinek a saját döntése legyen, mert nemcsak magunkról, hanem születendő gyermekünkről is döntünk abban a pillanatban! Apukámnak nem volt édesanyja, mert 60 évvel ezelőtt meghalt szülés következtében, ami otthon zajlott..., neki nem volt választása nekünk van és becsüljük meg!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  13. 2010. november 25. 09:0514.

    "Hogy veszítsük el az olvasótáborunkat?"

     

    Felháborító a cikk, kétségbeejtő.

     

    Eddig szimpatikus volt Soma, de a színvonal zuhan, könyörgöm: miért engedi ezt az NLC????

    Szerves része és hatékony eszköze mindkettő az intézményes elbunkósításnak.

     

    Megyek is, ehhez semmi kedvem, még olvasgatni sem. Keresek valami színvonalasabbat, biztos találok.

     

    Z.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  14. 2010. november 25. 09:0013.

    Mint minden statisztika a cikk végén lévő is sántit, de nagyon.

    Korrektebb lenne a kórházakban szülő egészséges terhesekket összevetni azokkal, akik az otthonszülést választják, illetve az otthonszülést választók egészségügyi intézménybe szállításakor keletkező időveszteség mennyivel hátrányosabb a magzatra, újszülöttre illtve az anyára nézve, mint a kórházban szült nők esetében.

    Mindjárt más lenne a statisztikai erdmény.

    Véleményem szerint inkább a kórházakban kellene változtatni, ahogy lassan, de biztosan változik is pozitív irányba /ehhez sajnos a régi generációnak el kell mennie/ , mint felelőtlenül az otthonszülést hirdetni, ami Gerébnél sem igaz, mert az esetek többségében nem otthon történik a szülés.

    Mielött szenté avatnánk egy olyat, aki folyamatosan megsérti a törvényeket, el kellene gondolkodni azon, hogy az a  5,7 tízezrelék élhetett e azon jogával, amit a 9,9 ezrelék megkapott, melyszerint joga van a legmagasabb szintű egészségügyi ellátáshoz.

    Ez volt a sorsuk? Nem, a szüleik akarták, hogy ez legyen a sorsuk, esélyt sem adva a két kisbabának.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  15. 2010. november 25. 08:5812.
    Egyetértek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
    2010-11-25  08:46
  16. 2010. november 25. 08:3311.
    Nagyon köszönöm ezt a szép és igaz Írást...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-11-25  06:43
  17. 2010. november 25. 08:2810.
    :D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807251 (5)
    2010-11-25  07:22
  18. 2010. november 25. 08:279.

    Na és statisztikát kár ide berakni.

    Ha az otthonszüés törvényes lenne, akkor mi lenne?

    Egy év múlva mindenki jönne a statiszikával, hogy milyen jók voltunk, mert a kórházi szülésekhez képest sokkal jobb az eredményünk mert ennyivel meg annyival kevesebb haáleset vagy sértült születés történt.

    Csak az fogják a kommentből kihagyni, hogy az összes olyan esetben ahol már a legkisebb probléma is felmerülhet, azoknak megtilták az otthonszülést és a baj a kórházba történik meg. Az is feledésbe fog merülni, hogy hány otthonszülés végzödött kórházba szállítással. Ezek az adatok nem fogják rontani az otthonszülés statisztikáját. 

    A kórházakat meg simán az buta emberek elmarasztalják majd.

    De nem baj, mert a temetkezési vállalatok jól járnak, csak az lesz a gond, hogy igen nagy keletje lesz a gyermek koporsónak.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-11-25  06:43
  19. 2010. november 25. 08:218.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807251 (5)
    2010-11-25  07:22
  20. 2010. november 25. 08:177.

    Én elhiszem hogy vannak kórházak, ahol kellemetlen a szülés, de könyörgöm. Szabad orvosválasztás van és még a kórházat is meg lehet választani. El kell menni szét nézni és dönteni!

     

    De a tragédia nem itt kezdődött. Sokkal korábban. Úgy gondolom (és ezt nagyon sokszor végiggondoltam), hogy az elmúlt évtizedek egyik legtöbb lelki nyomorúságát és sérülését hozó vétke, sőt: bűne, az hogy a nőktől elvették az anyaistenségükhöz méltó szülést, a megszülető gyermektől pedig elvették a háborítatlanságot és a megérkezés melegségét. Mindennek meg is lett a következménye: neurotikus generáció vagyunk. Szinte mindenki szorong. Aminek viszont az a „nagyszerű” következménye, hogy a megfélemlített, szorongó ember sokkal jobban „money-pulálható”… - persze azért van ennyi sérült ember, mert nem hagyták az anyját normálisan vajúdni, mert fekve kellett kinyomni a gyereket.

     

    A többit már nem is mondom ami a cikkben van. Felháborító az egész cikk. Mindenki ott pontyatya ki a gyereket ahol akarja. Senki nem kényszeríti az anyákat a kórházba.

     

    Na és még egy dolog. Kórok háza. Javaslom Somának ha beteg be ne tegye a lábát a kórok házába, mert onnan már úgysem jön ki. Ostoba kivénhedt *****

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-11-25  06:43
  21. 2010. november 25. 08:106.
    Javaslom fosszák meg Somát a számítógéptől , mert akkora hülye , hogy az már csúcs!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-11-25  06:43
  22. Torolt_felhasznalo_807251
    Torolt_felhasznalo_807251
    2010. november 25. 07:225.
    nem bilincs az,hanem veréb mágnes
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-11-25  06:43
  23. Torolt_felhasznalo_807121
    Torolt_felhasznalo_807121
    2010. november 25. 07:044.
    és 2 gyermek halt meg az otthonszületettek közül (csecsemőhalandóság 5,7 tízezrelék). És még valami! Ne felejtsük el, hogy nem vagyunk istenek

    Igaz igaz, de minket ugy oktattak, hogy az orvosi hivatas az egyeduli ,amikor az emberek borere megy ki a jatek, es aki vet annak bunhodnie kell, annak a jog ertelmeben felenie kell a "selejtes " munkajaert.
    Itt is ez tortenik. Az egyik vetke nem menti fel a masikat ,es az egyik szamadat nem bagatelizalhatja a masikat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_807121
    Torolt_felhasznalo_807121
    2010. november 25. 06:583.

    Minek kell piedesztálra emelni egy nyilvánvalóan bűnöst? Miért kell belőle mártírt csinálni?

     

     

    Miert ,miert? Ugyan miert?

    Mert egy erdek es dacszovetseg erdeke ezt kivanja.

    Na meg a celcsoportra ilyen modszerekkel

    lehet hatni a cel erdekeben.

    előzmény:
    Qtyi (2)
    2010-11-25  06:43
  25. 2010. november 25. 06:432.
    ..."a nőktől elvették az anyaistenségükhöz méltó szülést"...
    Komolyan gondolom, hogy Somamama kezébe nem szabad írásra alkalmatos eszközt adni. Annyi baromságot bír összehordani, hogy szinte fáj. Minek kell piedesztálra emelni egy nyilvánvalóan bűnöst? Miért kell belőle mártírt csinálni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     

Címlap

top