Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyelvtanárok fóruma

Minna
Létrehozva: 2004. Április 19. 13:25
Sziasztok nyelvtanárok! Körülnéztem, de nem találtam olyan fórumot, ahol a nyelvtanárok megoszthatnák egymással nyelvtanítási tapasztalataikat, pedig szerintem nagyon hasznos lenne. Gondolok itt különböző nyelvtanítási praktikákra, bevált tapasztalatokra elsősorban magánórákkal kapcsolatban. Ki hogyan kezeli a fizetés körüli problémákat? (Ha pl. nem fizet a diák időben.) Na és persze ki mennyiért vállal magán nyelvórákat, egyénit vagy csoportosat ill. mennyit kér, ha házhoz megy vagy ha otthon tartja az órát. Várom az ötleteket, véleményeket minden nyelvtanítást érintő kérdésben. Minna
  1. 2004. Április 19. 15:4026.
    Bár nem tőlem kérdezted, Kinny, de szerintem is rá kell kérdezni. Vannak akkreditált egyéb nyelvvizsgák is, teljesen egyenértékűek a Rigó utcával. Pl, Euro az IH-nál, TELC a TIT-nél.
    előzmény:
    Kinny (21)
     
  2. 2004. Április 19. 15:3725.
    ja es a Rigo utcairol mar nagyon regen csiripelik a madarak, hogy nem fog semmit se erni, ha belepunk az EUba. akkor mar erdemesebb Pitmant csinalni.
    előzmény:
    Kinny (18)
     
  3. 2004. Április 19. 15:3624.
    Én kijavítom más tanár hibáját. Nem maradhat rossz a füzetben. Aztán előveszi bármikor és a rosszat tanulja meg.
    Az angol nyelvkönyv piac pedig túl nagy. Folyamatosan figyelemmel kell kísérni, és én sajna alig találkozom tanárral, aki ezt megtenné. Én minden héten megyek a könyvesboltba, jóban vagyok a tuilajjal, ha akarom, hétvégére hazaviszem átböngészni az új könyvet. Szégyen gyalázat, hogy a főiskolán, ahol tanítottam, a kolleginák azt sem tudják (még most sem), hogy mik és milyenek az új típusú nyelvvizsgák.
    előzmény:
    Minna (5)
     
  4. 2004. Április 19. 15:3523.
    kozepfoku allami nyelvizsganak altalaban elfogadjak:
    1. Rigo kozepfok
    2. BME kozepfok
    3. Pitman intermediate szint 75% felett vagy higher-intermediate szint 60% felett.
    ezekben a nyelvvizsgakban vagyok igazabol otthon, a tobbiben nem annyira.
    a helyedben rakerdeznek, hogy ok pontosan milyen kozepfokra gondoltak.
    előzmény:
    Kinny (18)
     
  5. Torolt_felhasznalo_497858
    Torolt_felhasznalo_497858
    2004. Április 19. 15:3322.
    Akkor azért nem találok ilyen könyvet. Na nem baj, azért köszi.
    előzmény:
    Kinny (21)
     
  6. 2004. Április 19. 15:3221.
    Bocs, nyunyi, de ez nem németes, xantojuditnak akartam címezni, csak már öregszem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497858 (17)
     
  7. 2004. Április 19. 15:3120.
    en mar 6 eve nyomom, mint emlitettem. persze nem minden heten van 35 oram, de ugy a 12 honapbol 7-8 honapon at altalaban igen. vannak nyugisabb idoszakok is, pl nekem ugy nez ki, most nyarig az lesz, heti 15-18 oraval. de akkor meg ugye penzecske nincs tul sok :)))))
    csak azert kerdeztem ezt, mert nalunk a nyelvsuliban van olyan is, aki heti 45-t bevallal. es akkor hulyenek erzem magam, hogy en 45tol siman kikeszulnek . . . .
    előzmény:
    azték (14)
     
  8. 2004. Április 19. 15:3019.
    Perle, ez jó ötlet, a 24 órás határidő. Mondjuk előző este még le lehet mondani. Ezt én is alkalmazni fogom, mert bizony előfordul, na jó, nem sokszor, és akkor is igyekszem megbeszélni még arra a hétre egy időpontot. De ez persze megborítja az én programomat is. Csakhát egy kicsit kell igazodni a 'vevőhöz' is.
    Ez egyébként bizalmi kapcsolat, nekem nagyon sok jó kapcsolatom alakult ki, pláne, aki hetente kétszer, netán háromszor jön.
    előzmény:
    perle (9)
     
  9. 2004. Április 19. 15:2918.
    Na még egy kérdés, ha már nyelvizsgánál tartunk.
    Nekem francia nyelvtanári főiskolai dipim van. Sajnos ezzel most nem tudtam elhelyezkedni, de azt mondták, ha megvan egy középfokú angol nyelvvizsga. , akkor van általános iskola, ahova felvesznek.
    Csak épp azt nem mondták, melyik tipusú vizsga kell nekik. A Rigó utcai vagy más.
    Pearl1975, te tudsz erről valamit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_497858
    Torolt_felhasznalo_497858
    2004. Április 19. 15:2917.
    Kedves Kinny!

    Köszi a választ. Utánna fogok nézni a könyveknek.
    előzmény:
    Kinny (15)
     
  11. 2004. Április 19. 15:2716.
    az iskolai tanar kijavitasarol: hat en bizony kijavitom. nem kell tulhangsulyozni a dolgot, es kesz. szegeny mai gyerekek epp eleg leterheltek ahhoz, hogy ugyse fog a kis tanitvany emlekezni ra, hogy tegnapelott valamit mashogy mondtam, mint a tanara.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. Április 19. 15:2615.
    nyunyi

    Én az Espace könyveket kedveltem. A munkafüzete sajnos nem olyan jó.
    Gyakorlásra jobb, ha a külön kapható , az egész nyelvtant átfogó, feladatkönyveket veszed meg - javítókulccsal. Azokban nagyon jó kis feladatok vannak.
    Van pl a 350 nyelvtani feladat című (ha jól emlékszem) Hachette kiadó.
    Ha azokon átrágja magát valaki. . .
    De ha érdekel, majd megnézem a cuccaim között a padláson, hogy mi is a pontos címe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497858 (7)
     
  13. 2004. Április 19. 15:2614.
    Pearl, a 40 őrült sok! A 35 is. Én napi 5-6 órát tudok ép
    ésszel elképzelni ma már. Persze én is évekig csináltam a 35-40 órát, de az utóbbi egy évben (már említettem, hogy 8 éve nyomom) lejjebb adtam. Iszonyú koncentrálás ennyi éven át. Most pihenek.
    előzmény:
    pearl1975 (13)
     
  14. 2004. Április 19. 15:2213.
    sziasztok. angoltanar vagyok, nyelviskolaban tanitok, miota lediplomaztam (mar majdnem 6 eve), emellett nyelvvizsgaztatok is , Rigo utcai nyelvvizsgat. na ez utobbit eppenseggel nem nagyon szeretem csinalni.
    volt itt nemreg egy masik topic is, Magan angol mennyiert? vagy valami hasonlo cimmel, az is erdekes volt.
    maganoram nekem nincsen sok, mivel a nyelviskolaban barmikor elofordulhat, hogy osszejon heti 35-40 orad, es ezert ovatosan banok a maganorakkal, nehogy egyszer csak betemessen a munka.
    kerdesem: Ti heti hany orat birtok "epp esszel" vegigcsinalni? nalam ugy 35 a hatar, 40 korul mar minden bajom van. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. Április 19. 15:2012.
    Köszi perle, ismerem is a Manuel-t. Csak nem tudom, hogy használják-e itt Pesten manapság. Én egyébként még nem találtam jó nyelvkönyvet franciából. Valami mindig hibádzott a meglévőkben, pedig már van miből válogatni.

    Ha a tanár hibázik, ami előfordul, akkor úgy kellene vezetni a tanulót, hogy ő maga találja meg a helyes megoldást.

    Szerintem igazából nem is muszáj rávilágítani arra, hogy amit órán írtak, az rossz, egyszerűen ki kell javítani azt is, miután megtalálta a helyes megoldást a tanuló, és azt rögzíteni bele sok gyakorlással.
    Mert hiába kéred meg, hogy ne híresztelje, ugyis megteszi.
    előzmény:
    perle (10)
     
  16. Torolt_felhasznalo_465559
    Torolt_felhasznalo_465559
    2004. Április 19. 15:1011.
    Ha az iskolai tanár hibásan javít vmit, akkor azt kellő tapintattal, de meg kell beszélni a tanulóval. Én meg szoktam kérni a diákot, hogy csak ő tudjon arról, amit megbeszéltünk az adott kérdésről, és ne híresztelje az iskolában a társai között.
    előzmény:
    Minna (5)
     
  17. Torolt_felhasznalo_465559
    Torolt_felhasznalo_465559
    2004. Április 19. 15:0810.
    A Petit Manuel elég jó könyv ált. iskolások számára.
    előzmény:
    Kinny (6)
     
  18. Torolt_felhasznalo_465559
    Torolt_felhasznalo_465559
    2004. Április 19. 15:079.
    Sziasztok! Én 24 órában adom meg az utolsó határidőt arra, hogy szóljon a tanuló, ha nem tud jönni. Több okból is hatásos. Egyrészt nem idegesítem magam, ha haza kell loholnom az órára, mert tudom, h. ha jön a tanuló, ha nem, én pénzemnél vagyok. Másrészt ha a tanuló gyerek, nincsen arca a szülei pénzét kidobni az abalkon, ha felnőtt, akkor nem herdál. Mert bizony én könyörtelenül kifizettetem az elmaradt órát! Így viszont az is igaz, hogy ez 11 év alatt, amióta tanítok, csak 2x fordult elő. Rend a lelke mindennek! :-)
    előzmény:
    Minna (4)
     
  19. 2004. Április 19. 15:048.
    Nekem is a nyelvkönyvekhez lenne kérdésem méghozzá franciából. Tud nekem valaki javasolni egy, nyelvtani hibától mentes, viszonylag jó felépítésű könyvet fiatalok számára.
    Judit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_497858
    Torolt_felhasznalo_497858
    2004. Április 19. 15:037.
    Sziasztok!

    Sajnos én nem vagyok szakmabeli, de nagyon szeretnék jól megtanulni németül. Úgy érzem jó helyre fordulok a kérdésemmel hiszen itt igazán hozzáértők vannak. Tudnátok nekem olyan német könyvet ajánlani amelyből a nyelvtan jól elsajátítható? Esetleg hozzá való munkafüzettel, feladatsorokkal?
    Előre is köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. Április 19. 14:486.
    Sziasztok

    Na erről jut eszembe! Nem tudja valaki, hogy mostanában általános iskolában, Pesten melyik könyvet/ könyveket használják a francia tanárok?
    Én vidéken 3 évvel ezelőtt a Diabolo-t használtam, de szerintem az már nem "divatos" mostanában. Én meg időközben kiestem a ritmusból, mert más területen dolgoztam, majd gyeden voltam.
    Tud valaki valamit erről?
    előzmény:
    Minna (5)
     
  22. 2004. Április 19. 14:435.
    A nyelvkönyvek használata is érdekes kérdés. Angolból sok modern, jól használható könyvet lehet találni, de a német nyelvkönyvek nagy részét rettenetesen elavultnak tartom. Ezért többnyire könyv nélkül tanítok, az anyagokat ezer helyről szedem össze. (Pl. internet, különböző nyelvkönyvek, amik nem igazán tetszenek, de egy-egy rész használható) Persze az nagyon fontos, amit írtál, hogy sokan nem veszik a fáradtságot, hogy fejlődjenek, továbbképezzék magukat. Hogy kezelitek azt a problémát, ha a diák olyan füzetet hoz (pl. korrepetálás), amiben tanári hibák vannak?
    előzmény:
    azték (3)
     
  23. 2004. Április 19. 14:354.
    Na és mi a véleményetek arról, ha valaki lemondja az órákat? Mennyivel előtte elfogadható még? Az agyamra megy, amikor sietek hazafelé, esetleg lemondok egy jó programról az órám miatt, felkészültem, könyvek, papírok az asztalon, és jön a telefon, hogy "sajnos megbetegedtem". Eddig még sosem fizettettem ki az ilyen órákat, de tudom, hogy vannak olyanok, akik lazán elkérik az óradíjat.
    előzmény:
    azték (3)
     
  24. 2004. Április 19. 14:043.
    Szia Minna!
    Az sem mindegy, mit tanítasz, vidéken vagy Pesten. Én egy megyeszékhelyen tanítok, de itt nincs tanárképző, így nincs túlkínálat tanárból. És angolos vagyok.

    Vidéken az átlagár elég széles skála, 60 perc 1200-2400 is terjedhet. Átlagár 1600. Én nem megyek házhoz, elég nehéz lenne, minden anyag otthon van nálam, sok könyvet használok, minden nyelvvizsga típusban otthon vagyok és ez nagy előny. Sok nyelvtanár nem veszi a fáradtságot, hogy új könyvekbe fektessen, utánanézzen az új dolgoknak. Sajnos :( Pedig ez is hozzá tartozik.

    Fizetés körüli problémák? Hát, nekem nemigen szokott lenni, általában felnőtteket tanítok, de minimum 18, velük nincs ilyen gond. NMinden óra után fizetni, ez a legtisztább. Volt egyszer egy harmadikos diákom, ( ritka alkalom), és eleinte mindig azt mondta, anyu elfelejtette odaadni a pénzt, majd legközelebb hozom. És folyton elcsúszott. Aztán megelégeltem, azt mondtam neki, megbeszélem anyával, hogy figyeljen jobban oda, legyen szíves, mert ez szolgáltatás, a boltban sem két héttel később fizet . Csodák csodája, többet nem fordult elő. Persze, sejtettem én, hogy nem anyuci volt a ludas. Aztán másképp oldotta meg az élelmes leányzó, minden második héten lemondta az utolsó pillanatban, gondolom, anyucitól persze megkapta reggel az óradíjat.
    Aztán mikor kitettem, bár nem emiatt, vérig volt sértve, visszahallottam, ) hogy egyik pillanatról a másikra kitettem, magyarázat nélkül, merthogy nem kötöttem az orrára, miért.
    Na, jó hosszú lettem, bocs, dehát ez a fórum célja.
    Van még egy rakás történetem, ha érdekel bármi, 8 éve csinálom.
    előzmény:
    Minna (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_103338
    Torolt_felhasznalo_103338
    2004. Április 19. 13:582.
    Minden óra után kérd el az óra díját. Ha hajlamos a diák rendszeresen pénz nélkül menni hozzád, akkor előre kérd el! Természetesen vannak méltányolandó helyzetek.
    előzmény:
    Minna (1)
     

Címlap

top