Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

D. Tóth Kriszta a fórumon!

adrijan
Létrehozva: 2011. május 23. 13:50
Kedves fórumozók!

Jövő hétfőn délután 1-től két órán keresztül a fórum vendége D. Tóth Kriszta. A meghívás apropója az, hogy a könyvhéten jelenik meg vendégünk új könyve, a Nagylánykönyv, amiről itt az NLC-n is blogot vezet.  

Természetesen bármiről kérdezhetitek vendégünket, aki élőben válaszol majd.  

Addig is ne tartsátok vissza magatok, már most írhattok a topikba!
  1. 2011. május 30. 13:1626.
    Bocsánat, már hétfő van - úgyhogy ezen a szombaton, június 4-én mutatjuk be a Nagylánykönyvet, hiszen most csütörtöktől van Könyvhét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. május 30. 13:1625.

    Kedves Kriszta!

     

    Jógázik még? Ha igen, milyen rendszerességgel?

     

    Hogy tetszik Lolának a kertes ház? Az én kislányom is rendszeresen arról álmodozik... :)

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-05-23  13:50
  3. 2011. május 30. 13:1524.
    Kedve Kriszta ! Hiányzik a képernyőről kellemes személyisége.
    idézet:
    szizsuzsóka (4)
    2011-05-24 18:04:12
    Kedves "szizsuzsóka", nagyon köszönöm. Nem örökre tűntem el a képernyőről. :)
    előzmény:
    szizsuzsóka (4)
    2011-05-24  18:04
  4. Torolt_felhasznalo_879276
    Torolt_felhasznalo_879276
    2011. május 30. 13:1523.

    Arra lennék kíváncsi, hogy érint téged az az extra törődés, amivel az Nlc szerkesztői, moderátorai körülvesznek? Értem ez alatt a rengeteg, és a mennyiség okán érdektelenné vált hírt, indított topicot, valamit a hozzád érkező kérdések kissé túlzott moderációját.

    Ez neked megnyugtató / elvárod/  kényelmetlen...?

     

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-05-23  13:50
  5. 2011. május 30. 13:1422.

      Gratulálok, kedves D. Tóth Kriszta, lankadatlan szorgalmához. Újságíróként is mindig felkészülten várta riportalanyait, s nem kisebb teljesítményként értékelem, hogy nap mint nap szép tudott lenni a képernyőn.

      Kislányáról írt történetei nagyon bájosak, kedvesek. Nagy erényük, hogy gondosan fogalmaz, szép magyarsággal és választékos nyelvezettel. Remek munkát végez.

      Elmesélhetné, mivel tölti napjait. Érdekelne. Nyilván sokat kell foglalkoznia magával - bár ki tudja, Kudlik Júlia azt mondta anno, hogy ő mindig készen van, egy-egy szereplése előtt ezért öt percnél sosem tölt el több időt a készülődéssel. 

      Milyen étrenddel és életmóddal őrzi karcsú alakját?  Talán tanulhatunk Magától.

      Ha tudnám, melyik az, kedvenc virágát küldeném. Így  be kell érnie néhány tulipánnal. További szép tavaszt kívánok, és izgalmas, boldog nyarat!

      Sok további sikert, Klára

      

    idézet:
    klára13 (3)
    2011-05-23 23:52:21

    Kedves Klára, köszönöm a kedves szavakat. Nem foglalkozom többet a külsőmmel, mint egy átlagos anyuka, aki a gyereknevelés és a család ügyei mellett dolgozik is. Én is szeretnék többször eljutni kozmetikushoz, vagy éppen tornázni. És - noha ön a képernyőn mindig makulátlan sminkkel és öltözékben látott - előfodrul, hogy rossz napom van, és nem érzem jól magam a bőrömben. A saját és a családom táplálkozására odafigyelek, és igyekszem aktív életmódot folytatni - sétálok a kutyával az erőben, játszom a lányommal a kertben és ahová csak lehet, gyalog megyek. A kiegyensúlyozottság és az egészség látszik az emberen. 

    Önnek is szép nyarat kívánok! 

    előzmény:
    klára13 (3)
    2011-05-23  23:52
  6. 2011. május 30. 13:0821.
    Én úgy tudtam ezen a szombaton lesz az Ünnepi Könyvhét...
    előzmény:
    D. Tóth Kriszta (20)
    2011-05-30  13:07
  7. 2011. május 30. 13:0720.
    Hol müködik Kriszta,csak könyvet ír?
    idézet:
    belata (2)
    2011-05-23 16:31:57

    Szeretettel üdvözlök mindenkit! Várom a kérdéseket - bárkitől bármilyet. :) 

     

    És kezdem is az elsővel: azóta, hogy elköszöntem a Híradótól, elkészült a Nagylánykönyv, amelyet a jövő hét szombaton mutatunk be az Ünnepi Könyvhéten. Ez volt a fő feladatom. És természetesen Lola, akivel teljesen új alapokra került a kapcsolatom, amióta nem a televízióban vagyk délután és esténként, hanem vele. Közben új tévés feladatra is készülök. 

    előzmény:
    belata (2)
    2011-05-23  16:31
  8. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. május 30. 13:0319.
    mennyibe fogadunk hogy nem kapsz  valaszt es mindjart torolik a hszolasodat?
    előzmény:
    ingrid2 (17)
    2011-05-30  12:25
  9. 2011. május 30. 12:5918.

    Sziasztok!

     

    Megérkezett Kriszta, mindjárt tud válaszolni a kérdéseitekre!

     

    Hát akkor visszaszámlálás indul... :))) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. május 30. 12:2517.

    Kedves Kriszta!

     

     

    Nagyon jo otlet a Charlie adn Lola magyaritott valtozata.

     

    Kerdesem mekkor aparatus dolgozik azon, hogy eletben tartsak 

    a kiadast?

     

    Mennyibe kerul egy egy olyan hirveres, hogy "aggodnak Onert mert eltunt":-DD

    meg az amit az NLC csinal?

     

    Angolokhoz is bekivan torni a magyar valtozattal?

     

    Gondolkodtam azon is hogy nehany angol konyvforumon megemlitem az On tevekenyeseget.

     

    Nagylanykonyv utan mi kovetkezik?

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_878315
    Torolt_felhasznalo_878315
    2011. május 30. 11:4516.

    Kedves Kriszta!

     

    En az eredeti muvet Charlie and Lola,

    aminek sikeren felbuzdulva  Te is megcsinaltad a  magad Lolajat. a Tiedet csak itt lattam az NLC-n. Megleőpodve tapasztaltam a nagy nagy hasonlosagot az eredeti mu figurai kozott.

    Kerdesem: a Te illusztraciodat is az angol kiadas rajzoloja kesziti?

    te is majd folytatod a LOLAs targyak bevezetesevel a kiegeszito marketing  reszt ugy ahogy az angoloknal?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2011. május 30. 11:0315.

    Kedves Kriszta!

     

    Én egy hozzád hasonló korú nő vagyok, egy 4,5 éves kisfiú boldog anyukája.

     

    Szeretném megköszönni a Nők Lapjában hosszú éveken keresztül megjelent írásaidat és az őszinteséget, mellyel elénk tártad életetek mozzanatait.

    Nekem személy szerint sok erőt adtak a hetente megjelent cikkek. Bevallom, hogy akkortól érdekeltek igazán, mikor én is anyává váltam. Jó volt olvasni, hogy más is hozzánk hasonló cipőben jár. Lám-lám a sztáranyukák gyerkőce is beteg, hisztis, nehezen szokja meg a közösséget..., nagyon becsülöm, hogy nem kikozmetikázottak voltak az írásaid.

     Tudod gyomrot forgató sok-sok celebrity nyilatkozata, melyből kiderül, hogy bizony az ő gyerek = az angyallal. Soha nem fekszik le későn, nem dobja el magát az utcán..., szép csak színtiszta hazugság.

    Jó olvasni, hogy van azért üdítő kivétel is mint pl. Te, aki meri vállalni az igazság leírását, a gyermeknevelés örömét-gondját kendőzetlenül.

     

    További szakmai sikereket, sok érdekes cikket, könyvet és szép nyarat kívánok!


    Üdvözlettel:Cirka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2011. május 30. 10:5014.

    Kedves Kriszta!

     

    A könyveidet nem ismerem ugyan, de a Nők lapjában általában elolvastam az írásaidat és a lányaimnak is sokszor felolvastam belőlük. Nekem is van gyerekem, ráadásul hármas ikrek. Szerettem olvasni ugyanazokról a problémákról, érzésekről, amiken mi is keresztülmentünk. Szerintem érdekes ezeket a napi dolgokat egy másik anyuka és egy másik gyerek"szemüvegén" keresztül látni és átélni. Volt olyan hogy olvastunk egy történetet és a lányok kiabáltak, "ezt én is így szoktam, így mondtam stb.."! Jókat nevettünk. Lolára eleinte mindig úgy tekintettek, mint a többi mesehősre, Aranyhajra, vagy Csingilingre. Persze már tudják, hogy élő kislány. Mindig azt kérdezgetik, mikor lesz már Lolának is testvére? Nem rossz neki egyedül játszani? Mivel ők hárman vannak, nekik ez olyan furcsa. Érdekes, azt teljesen természetesnek veszik, hogy Lola a papájával nem magyarul beszél. Mindenesetre kíváncsi leszek a Nagylánykönyvre, az most "aktuális" lesz nálunk is. Mindenesetre sok sikert és boldogságot kívánok a továbbiakban is az egész családnak.

     

    Katalin 

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-05-23  13:50
  14. 2011. május 30. 08:1813.

    Kedves Kriszta!

    Nagyon kedveltelek Téged, a Lolás írásaidat egészen addig, míg nem kezdett túlságosan pénzszagú lenni az egész sztori... Nem akarlak megbánatani a kérdésemmel, remélem nem fogják törölni, csak szintén egymásnak ellentmondó nyilatkozatodat szeretném megérteni. Egyszer azt mondtad, hogy a Lola mesék megírása előtt nem is ismerted, nem találkoztál a Charlie és Lolával, aztán kiderült, hogy bizonyíthatóan igen, hiszen Lola le volt fotózva könyvvel a kezében, aztán máskor pedig azt nyilatkoztad, hogy ez a kérdés egyáltalán nem kínos számodra, hiszen ez a saját szellemi terméked. Az nyilvánvaló, hogy nem egy az egyben ugyanaz a kétfajta mese, hiszen a saját tapasztalataidra, élményeidre épül, de az alapötlet mégis onnan jött, nem igaz?

    Azt is nyilatkoztad, hogy angolul is meg fog jelenni a Lola mesék, már akkor folyamatban volt a fordítása a könyvnek. Ez megvalósult?

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-05-23  13:50
  15. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. május 30. 07:0612.

    kedves adrijan!

    Ugy latszik valamiert az en hszolasomat akarhogyan van megfogalmazva mindenkeppen torlitek. Tilos olyasmit kerdezni a D. Toth Krisztatol amit ti nem lattok helyesnek?

     

    Ui. en azt kerdeznem tole (most utoljara), hogy miert van ekkora hasonlosag a Charlie es Lola angol tortenet es az o Lola tortenetei kozott?

    Ugyanaz a  szisztema eppen csak a helyszinek  es mas dolgok amik valtoznak. Szeretnem tudni hogy lehet-e ket prozai muvet ennyire hasonloan elkesziteni, hiszen az olvasok elobb utobb eszreveszik ha tulsagosan hasonlit ket mu.  

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-05-23  13:50
  16. 2011. május 28. 23:2411.
    azt megkérdezhetem, hogy a blogjában az utóbbi hsz-eit miért éppen 630an "lájkolják" :) ???
    előzmény:
    banyisa (10)
    2011-05-28  23:22
  17. 2011. május 28. 23:2210.

    Kedves Kriszta,

     

     

    másfélnyelvű családban nőnek fel gyermekeim. Sokszor csengenek fel bennem az Ön szavai Lola (nem)beszélésekor.....

     

    Köszönöm,

     

    igazi támaszom sokszor..

     

    üdv S. 

     

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-05-23  13:50
  18. Torolt_felhasznalo_344986
    Torolt_felhasznalo_344986
    2011. május 28. 23:079.

    Kedves Kriszta!

     

     

    Úgy gondolom, Önt is erősen foglalkoztatja a személyét és munkásságát ért negatív kritikák nagy száma, mellyel az utóbbi hónapokban -sőt, talán években- szembesülnie kellett!

    Bizonyára megvan erről a véleménye, hogy vajon miért alakulhatott így...???

     

    A Nők Lapjában megjelent cikkeket a kislányáról én is érdeklődve olvastam. Emberiek, "életszagúak" voltak. Számomra az utolsó cikkeinek egyikében megfogalmazott indok hihetetlenül visszatetsző volt. Az említett cikkben azzal magyarázta "Lolás" történeteinek befejezését, hogy mostantól már zavarja kislányát a túlzott nyilvánosság. Felismerte, hogy Lola védi a kis privát világát (joggal), ezért mostantól (onnantól fogva) nem szeretné az Ő életének "intimebb" részleteit megosztani az olvasókkal. Ez teljesen elfogadható magyarázat.

     

    Viszont...az első 5 évben miért gondolta úgy, hogy ez helyénvaló?! Számomra itt a paradoxon és attól a ponttól kezdve hitelét vesztette szerintem rengeteg olvasó szemében - mint újágíró és mint ember...

     

    Ha 8-10 év múlva szembesül majd Lola azzal, hogy életének első éveinek kisebb-nagyobb jelentőségű dolgairól hétről-hétre több százezer ember olvasott, akkor azt Ön mivel magyarázza majd neki? Mi volt a fő motiváció? 

     

    A kezdeti sikereit meglovagolva lassan egy egész üzletág épül a kislányára. Úgy gondolom, hogy az olvasók nagyon nagy hányada ezt elítélendőnek tartja. Önnek erről mi a véleménye? (A sokat emlegetett-vélt vagy valós- plagizmus most itt másodlagos...)

     

    Bízom benne, hogy eljutnak Önhöz a kérdéseim és lehetőségeihez mérten választ is kaphatok rájuk!

     

    Köszönettel,

    M.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2011. május 28. 22:318.

    Azt szeretném kérdezni,hogy én még ott ragadtam le,hogy Kriszta abbahagyja a lányáról írott történeteket,mert Lola nagylány lett,személyes titkai vannak,ezeket pedig az édesanyja nem szeretné kiadniapukája szégyenlősebb-angolos természetét örökölte, .

    Most mégis jön a Nagylánykönyv.

    Miért?

    előzmény:
    symphonia (6)
    2011-05-26  07:42
  20. Torolt_felhasznalo_277607
    Torolt_felhasznalo_277607
    2011. május 28. 16:577.

    Kedves Kriszta!

     

    Miert a Charlie and LOLA mintajara rem hasonloan irja konyveit?

     

    Miert nem talalt ki mas szereplo neveket?

     

    Angolok tudnak a magyar az eredeti Charlie and Lola Lola valtozatrol?

    Ott is be akar torni ezzel Pl: a  Nagylanykonyvvel a piacra? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2011. május 26. 07:426.

    Mi a véleménye a Kiskegyed tegnapi cikkéről, miszerint " teljesen eltünt, bujkál, stb. azt is tudják többen, hogy beteg?!, állitólag az öccse tudja, hol van, de nem nyilatkozik. Azt is megemliti az "újságiró" ( akiket azért utálok, mert mások életében vájkálnak, hülyeségeket irnak ) hogy a férje miatt külföldre költöznek, stb.

    Egyébként nagyon szeretjük a cikkeit, a Lola meséket és jó egészséget kivánunk továbbra is, és ne engedje be az életébe az újságirókat!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2011. május 25. 12:525.

    Kedves Kriszta!

    Szeretném kérdezni, hogy műsorvezetőként mikor-hova várhatjuk vissza?

    Annyira sok-sok tv. adónak szüksége lenne ebben a nagyon fura világunkban, ilyen magasan képzett/rátermett szerkesztő-műsorvezetőkre mind Ön.

    Sok sikert, boldogságot kívánok családjához,munkájához! :-)

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-05-23  13:50
  23. 2011. május 24. 18:044.
    Kedve Kriszta ! Hiányzik a képernyőről kellemes személyisége.
    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-05-23  13:50
  24. 2011. május 23. 23:523.

      Gratulálok, kedves D. Tóth Kriszta, lankadatlan szorgalmához. Újságíróként is mindig felkészülten várta riportalanyait, s nem kisebb teljesítményként értékelem, hogy nap mint nap szép tudott lenni a képernyőn.

      Kislányáról írt történetei nagyon bájosak, kedvesek. Nagy erényük, hogy gondosan fogalmaz, szép magyarsággal és választékos nyelvezettel. Remek munkát végez.

      Elmesélhetné, mivel tölti napjait. Érdekelne. Nyilván sokat kell foglalkoznia magával - bár ki tudja, Kudlik Júlia azt mondta anno, hogy ő mindig készen van, egy-egy szereplése előtt ezért öt percnél sosem tölt el több időt a készülődéssel. 

      Milyen étrenddel és életmóddal őrzi karcsú alakját?  Talán tanulhatunk Magától.

      Ha tudnám, melyik az, kedvenc virágát küldeném. Így  be kell érnie néhány tulipánnal. További szép tavaszt kívánok, és izgalmas, boldog nyarat!

      Sok további sikert, Klára

      

    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-05-23  13:50
  25. 2011. május 23. 16:312.
    Hol müködik Kriszta,csak könyvet ír?
    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-05-23  13:50

Címlap

top