Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lázzal orvoshoz mikor?

hilde
Létrehozva: 2011. július 11. 13:47

Sziasztok,

 

A véleményetekre, tapasztalataitokra vagyok kíváncsi. A helyzet a következő: kisebbik lányunknak (15 hónapos) 3 napig elég magas láza volt.  Nem vittem rögtön orvoshoz, mert: a nagyobbik lányunkat anno, már másnap vittem, és akkor mondta a doki, hogy 3 nap után szokták csak elvinni (persze ha egyéb súlyosbító tünet nincs), meg ráadásul neki is (szintén kb. 15 hónapos volt akkor) 3 napig volt magas láza, csak ugye én már előbb elvittem, mondta a doki, hogy piros a torka, antibiotikumot kapott, aztán kiderült, hogy csak a 3 napos lázat szedte össze. Na most ebből okulva a kicsinél kivártam a 3 napot. Ma elvittem orvoshoz, mivel a 3. (sőt 4.) nap után nem jöttek elő a 3 napos láz után szokásos pöttyök. Kiderült, hogy borzasztó  csúnya a torka, sőt a füle is piros és fájt neki, amikor vizsgálták. De itthon meg eszegetett, ahogy általában ilyen hőségben eszünk, meg a fülét sem piszkálta. És most iszonyú lelkiismeretfurdalásom van, hogy ha hamarébb elviszem, akkor már gyógyulgatna, stb.

Ti mikor viszitek el a gyerkőcöt dokihoz?

  1. 2011. július 11. 15:0226.

    Semmi rosszat nem tettél vele! Pont ez a dolgok rendje, várni 2-3 napot, ha marad a láz orvoshoz. Sokkal rosszabb lenne, ha potyára kapott volna antibigyót, mert minden cir-carral orvoshoz rohansz, és majd ha kap egy komoly fertőzést már nem hat neki, pedig akkor kellene!

    Mindent jól csináltál, csak most nem volt szerencsétek, és komolyabb a dolog a 3 napos láznál, ennyi.

    Nem is biztos, hogy ennyire egyértelmű lett volna, ha az első napon viszed, ill. az sem baj, hogy kicsit edződött az immunrendszere.

    2 gyerekem van, mi a héten 2 nap hűtőfürdőztünk, alig akart lemenni a láz, orvos a 3. napon látta, kapott bigyót, de azt a tanácsot kaptuk, hogy még várjunk 2 napig, és csak akkor kezdje szedni, ha nem múlik a láz, és milyen jó, hogy így tettünk, mert a 3. nap estéjétől, mint amit elfújtak.

    Valamikor így van, valamikor úgy.

    Figyelted, vitted amikor kellett és meg fog gyógyulni, nyugodj meg!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. július 11. 14:4925.

    Szia!

     

    Ne hibáztasd magad, minden szülő követ el hibákat!

    A gyerkőc így is- úgy is meggyógyul!

     

    Hogy megnyugtassalak, éppen a múlt héten hallottam egy új orvosi ajánlásról, ami állítólag a világ fejlettebbik részén már bevett gyakorlat, és most a magyar orvosokat igyekeznek rávenni (csak a sok paramami miatt nehéz), ez pedig az, hogy egyrészt 37.5-ig nem beszélünk még hőemelkedésről sem, és (most jön a durva rész!) 38.5-ig nem ajánlatos lázat csillapítani sem!!! Igen, 38.6-tól kell csak csillapítani! Az oka ugyebár elég köztudott, a láz segít a kórokozók kinyírásában.

    Az ajánlás azt is tartalmazta, hogy Magyarországon a szülők indokolatlanul gyakran és hamar, akár alacsonyabb láznál is orvoshoz viszik a gyereket, míg valóban csak 3 nap után lenne szükséges.  

     

    Amúgy én extra paramami vagyok (egy 1 kilóval született gyerekkel talán nem meglepő) és mi 37.1-el is az ügyeleten landolunk:( Sajnos általában be is jön, 5 esetből 3-szor maradunk is min. 1 hétig a kórházban:(  

    előzmény:
    hilde (1)
    2011-07-11  13:47
  3. 2011. július 11. 14:4724.
    Szerintem jo lenne, ha vegre osszeszedned magad es onbizalmad, es nem masoktol kerdezgetned,hogyan is kene viselkedned, hanem magabiztosan viselkednel ugy,ahogyan jonak latod!!
    előzmény:
    hilde (23)
    2011-07-11  14:44
  4. 2011. július 11. 14:4423.
    Hát most már kellőképpen pocsék anyának érzem magam, amiért eddig húztam-halasztottam az orvoshozmenést, és szinte minden normális ember rögtön viszi a gyerekét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2011. július 11. 14:4322.
    Én 38 fok felett mindenképpen viszem, legkésőbb másnap. Egy 15 hónapossal különösen nem várnék, de én a "nagyokat" is viszem, nem várok 3 napig.
    előzmény:
    hilde (1)
    2011-07-11  13:47
  6. 2011. július 11. 14:3721.

    Én rögtön viszem ha lázas, de legkésőbb másnap reggel. Inkább viszem fölöslegesen, mint hogy nagyobb baj legyen belőle.

    Jobbulást a picinek, te pedig nyugodj meg, két nap múlva már jobban lesz a gyógyszertől!

     

    előzmény:
    hilde (1)
    2011-07-11  13:47
  7. 2011. július 11. 14:3620.

    Sajnos "lázas alkat", az apjától örökölte, neki is mindig minden miatt magas láza volt.

     

    Én a nagyobbikat egyszer vittem el ügyeletre, amikor a kúp ellenére is 39 körül volt a láza (illetve egy picivel alatta), azt mondta egy nagyon "kedves" dokibácsi, hogy: kedves szülők, tartsák 39 fok alatt a lázat! Ennyi. És szépen hazaküldött bennünket. Meg úgy nagyjából megvizsgálta a gyereket. Ja, meg persze majd a legközelebbi rendelésre vigyük el a gyereket a háziorvoshoz. Na az 2 nap múlva volt, mert ez pont szilveszter éjfélkor történt.

    előzmény:
    menyus81 (19)
    2011-07-11  14:32
  8. 2011. július 11. 14:3219.

    Túl jó pár lázas és beteg állapoton, én így cselekszem láz esetén:

     

    ha eléri a 39-et, akkor valószínű valami baktériumot szedett össze, ebben az esetben a lázcsillapító is csak minimálisan viszi le a lázát-azonnal viszem dokihoz, hogy kapjon antibiotikumot (már ha kell, de mindig szokott kelleni)

     

    39 alatti láznál nem viszem el, hacsak nincs vmi más tünete is (pl. indok nélküli sírás, vagy panaszkodik, hogy fáj, vagy nem eszik, vagy bmi más), mert a 39 alatti láz szerencsére nálunk másnapra magától elmúlik (legalább is eddig mindig így volt)

     

    Ki kell tapasztalni, hogy a Te gyereked mennyire "lázas alkat", van, akinek már egy pici betegség is nagy lázat csinál... ha pedig bizonytalan vagy, inkább vidd el mielőbb, ne foglalkozz azzal, hogy a doki mit mond...

     

    Elég durva hozzáállás a részéről, hogy csak 3 napnyi láz után kell(ene) elvinned hozzá.

    előzmény:
    hilde (1)
    2011-07-11  13:47
  9. 2011. július 11. 14:2418.
    Hát én is remélem, hogy gyorsan meg fog gyógyulni. Tény, hogy legközelebb már nem leszek ilyen béna.
    előzmény:
    bababetű (17)
    2011-07-11  14:20
  10. 2011. július 11. 14:2017.

    Ne legyen lelkiismeretfurdalásod ! Meg fog gyógyulni !

    Egyébként meg ki fogod tapasztalni, ha a gyerekre nézel, hogy mennyire súlyos állapotban van, azonnal kell orvoshoz rohanni, vagy nem. 

     

    SZERINTEM 15 hónapos gyerekkel azonnal, lévén pici, hamar kiszáradhat. 

     

    Inkább egyszer menjen az ember feleslegesen, ha az orvos meg dünnyög, hát hadd dünnyögjön. 

    előzmény:
    hilde (14)
    2011-07-11  14:11
  11. 2011. július 11. 14:1916.

    Kiváncsi vagyok mások mit mondanak, de én szinte azonnal orvoshoz viszem, ha azt látom, hogy valami nem stimmel vele. (szerencsére nem sokszor fordult elő.Kop-kop-kop)

    Szóval az én dokim elnéző mosollyal vizsgál, ha feleslegesen vittem. Nem cseszett le egyszer sem. 

    Paramami vagyok, jobb félni, mint megijedni.

    előzmény:
    hilde (1)
    2011-07-11  13:47
  12. 2011. július 11. 14:1415.

    Egy jo orvos eseteben:

    lazas a gyereked/vagy sem, amikor egy akarmi beteg tunetre elviszed hozza a gyereked, az kivizsgalja, elmagyarazza Neked,mi baja a gyereknek, hakell, ir fel gyogyszert, ha nem kell, elmagyarazza Neked,miert is nem ir fel(pl. merthogy virus miatti betegseg),es mit tegyel adott helyzetben, es mindenkepp visszhiv kontrollra par nap mulva  agyerekkel!!es ha megkerded tole,mikor szoktak vinni agyereket, hat megvakarja a fejet,es azt mondja, hogy mikor anyuka szukseget erzi!!!

     

    Nem jo orvos eseteben az orvos felirja a gyereknek, amit szulo szugeral neki, nem hiv vissza kontrollra, es kerdesedre neki kenyelmes  3 napotmegszoktak varnival felel.

    idézet:
    HataMari (12)
    2011-07-11 14:11:20
    Pontosan így van.
    előzmény:
    HataMari (12)
    2011-07-11  14:11
  13. 2011. július 11. 14:1114.
    Jó olvasni, hogy nem csak én rohannék szívem szerint már másnap a dokihoz velük. Tuti, hogy ezek után a legközelebbi rendelési időben már megyek is velük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2011. július 11. 14:1113.
    nyugi, meg fog gyógyulni. lelkiismeretfurdalásod meg lehet, de már nem tudsz ezen változtatni. gondolom, a 3 nap alatt is mindent megtettél, hogy jobban legyen. ettől nem leszel szaranya, ne félj. gyógyulást a csemetének!
    előzmény:
    hilde (9)
    2011-07-11  14:07
  15. 2011. július 11. 14:1112.

    Egy jo orvos eseteben:

    lazas a gyereked/vagy sem, amikor egy akarmi beteg tunetre elviszed hozza a gyereked, az kivizsgalja, elmagyarazza Neked,mi baja a gyereknek, hakell, ir fel gyogyszert, ha nem kell, elmagyarazza Neked,miert is nem ir fel(pl. merthogy virus miatti betegseg),es mit tegyel adott helyzetben, es mindenkepp visszhiv kontrollra par nap mulva  agyerekkel!!es ha megkerded tole,mikor szoktak vinni agyereket, hat megvakarja a fejet,es azt mondja, hogy mikor anyuka szukseget erzi!!!

     

    Nem jo orvos eseteben az orvos felirja a gyereknek, amit szulo szugeral neki, nem hiv vissza kontrollra, es kerdesedre neki kenyelmes  3 napotmegszoktak varnival felel.

    előzmény:
    hilde (5)
    2011-07-11  13:54
  16. 2011. július 11. 14:0911.

    Akkor meg tényleg ne hibáztasd magad! Nyugodj meg, beszedi a gyógyszert, meggyógyul, és minden rendben lesz! 

     

    előzmény:
    hilde (9)
    2011-07-11  14:07
  17. 2011. július 11. 14:0910.

    szintén. pedig nem vagyok paramami. ha lázas, és már nem rendel a drnője, akkor felhívom az asszisztenst, hogy a másik orvos fogad-e. eddig még sose mondtak nemet. de legkésőbb másnap, mindenképp orvos.

    még sose mondták azt, hogy minek jöttünk???? 

    előzmény:
    rezulany (6)
    2011-07-11  13:54
  18. 2011. július 11. 14:079.
    Most bújt ki egy foga, így nemigen enged a szájába kukucskálni. Még a fogmosás is érdekes. Egyébként meg egész nap puszilgatom, simizem a fejét, mindenhol, és sosem húzodott el, ha a füléhez értem.
    előzmény:
    Miacida (8)
    2011-07-11  14:05
  19. 2011. július 11. 14:058.

    Szegény kicsike, jobbulást neki!

     

    Neked pedig ne legyen lekiismeret-furdalásod, ez van. Mindannyian beleszaladunk ilyen dolgokba, nem mindig tud okos lenni az ember lánya.

    Legközelebb azért megnézheted a torkát, vagy simogasd a füle körül, érez-e fájdalmat. Mindig tanulunk... fel a fejjel! 

    előzmény:
    hilde (1)
    2011-07-11  13:47
  20. 2011. július 11. 14:017.

    Keress egy jobb orvost! 

    Egy nagyobb gyereket, mondjuk iskolást, aki már hitelesen el tudja mondani, mi a baja, lehet nem vinék rögtön orvoshoz. De egy ilyen kicsit.... Akármi baja lehet. Tünet nélkül is.... aminek komoly szövődményei lehetnek.

     

    Jártunk úgy, hogy még a torka sem volt piros semmi tünet... Na akkor jött a vizeletminta, fülészet... persze 3 napos láz volt, nem emlékszem, hogy kapott-e gyógyszert. De az orvos nem mondtam, hogy ne vigyem be legközelebb, hanem alaposan kivizsgálta, mitől lehet ennyire lázas... és visszarendelt 2 nap mulva, hátha előjön valami...

    előzmény:
    hilde (5)
    2011-07-11  13:54
  21. 2011. július 11. 13:546.

    Aznap, legkéssőbb másnap.... max ha nincs tünet, akkor nem adom ba az antibiotikumot... bár a mi dokink nem is ír rögtön.

     

    Mivel bölcsis, nem is tehetek mást, mert kell az igazolás. 

    előzmény:
    hilde (1)
    2011-07-11  13:47
  22. 2011. július 11. 13:545.

    Nem leszidott vagy ilyesmi, amikor elvittem a nagyobbikat már másnap, csak én kérdeztem meg, hogy mikor szokták elvinni, és akkor mondta, hogy azért meg szokták várni a 3 napot.

     

    Meg most semmilyen más tünet nem volt, meg olvasgattam is az interneten, hogy a 3 napos láz az 39 -40 fokos lázzal jár, szinte levihetetlen, és ez nálunk így is volt, mindkét gyereknél. Csak épp a nagyobbikkal ugye rohantam dokihoz, megetettük egy halom antibiotikummal, és nem is kellett volna neki,  a kicsinél meg pont fordított a helyzet. Szóval nagyon hülye helyzet. És az a baj, hogy nagyon nehéz jól dönteni.

    előzmény:
    HataMari (3)
    2011-07-11  13:51
  23. 2011. július 11. 13:544.

    Én 38,5 felett elviszem az orvoshoz mindig a gyerekeket.

    Inkább lássák feleslegesen, de én lehet, hogy parás vagyk. 

    előzmény:
    hilde (1)
    2011-07-11  13:47
  24. 2011. július 11. 13:513.
    olyan dokihoz en soha tobbe nem vinnem a gyerekem,akinek az a baja, hogy elvittem mar egybol,mikor lazas....38.5 folott mindenkepp aggodni kell es vinni dokihoz,vagy kihivni dokit, de ha meg laza sincs, csak Te anyai szemed ugy latja, hogy beteg,akkor is jogod van elvinni dokihoz!!
    előzmény:
    hilde (1)
    2011-07-11  13:47
  25. 2011. július 11. 13:492.
    38 felett mi elvisszük orvoshoz, nem várunk...
    előzmény:
    hilde (1)
    2011-07-11  13:47

Címlap

top