Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Megbánta, hogy későn szült

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2011. november 8. 19:43
Utólag igazat ad kritikusainak az a nyugdíjas nő, aki túl a hatvanon egyedül neveli négyéves kislányát.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. november 9. 08:2926.

    Azért ilyen idős korban gyermeket vállalni nagy felelőtlenség volt a részéről,ezzel tisztában lehetett volna.Gondolhatna arra hogy esetleg 20 évesen a gyermeke szülő nélkül marad,mert olyan idős lesz már.

     

    ---

    Bármely korban felelőség gyermeket vállalni.

     

    A férjem unokatesója sem számított arra, hogy 30 évesen özvegyen marad 2 gyermekkel. 

     

    Szóval a fiatal kor sem garancia semmire.

     

     

    előzmény:
    Hella222 (3)
    2011-11-08  19:56
  2. 2011. november 9. 08:2825.
    Nagyon sok sikert és egy szép, egészséges kisbabát kívánok nektek!
    előzmény:
    csingi67 (22)
    2011-11-09  07:08
  3. 2011. november 9. 08:2524.
    Ezt minden második gyerek elmondhatja magáról. Vagy azért, mert terven kívül született, vagy azért, mert anyuka később megbánta, hogy korán-későn szült, vagy azért, mert kiderült, hogy a szülők nem összeillők, stb, stb. Mégsem lett minden második ember drogos 13 évesen és nem adagolta túl magát. Már megint túlspirázol egy dolgot, amit nem kéne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-11-08  23:56
  4. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2011. november 9. 07:3523.

    Igazat adok. Ha már így döntött, legalább fogja be utólag! Emberi életre vonatkozóan nem lehet olyan kijelentést tenni, pláne egy anyának, hogy megbántam! Semmilyen korban, semmilyen okból. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy drogos tinivé válna a lányzó (túléltünk már sokan hasonló anyai hozzáállást egészségesen), de hogy nem fogja tudni feltétel nélkül szeretni az anyját ő sem így, az valószínű.

     

    Aki meg azzal érvel, hogy neki nincs nagymamája, testvére stb. Elárulom, hogy idális korban született gyereknek se mindig van, vagy csak biológiailag. Engem a nagymamám nevelt sokáig, nagyon sok szempontból jobb volt, mint egy fiatal anyuka, sok dologban türelmesebb, belátóbb. Ettől persze nem mondom azt, hogy minden fiatal anyuka zaklatott és ideges, de nekem pl. eszembe nem jutott volna csak azért szégyellni mások előtt, mert ő jön értem az ősz, kendőbe bugyolált hajával, nem egy kifodrászolt, parfümfelhős anyuka, mert nekem ő jelentette a szeretetet,a biztonságot. És már az akkori eszemmel is tudtam, hogy nem a kor számít, hanem a hozzáállás. A fiatal anyám még a mai napig is fejemhez vágja, hogy nem kellett volna neki gyerek. Nem akadok már ki rajta, de ha így is érzi, már nem mindegy???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-11-08  23:56
  5. 2011. november 9. 07:0822.
    Na kövezzetek meg bátran 44 vagyok és éppen most gondolkodom még egy gyereken. Van két fiam 18,15 évesek az édesapjuk 8éve meghalt. Egyedül éltem, neveltem őket és meg sem fordult bennem hogy nekem még megadatik a szerelem.Aztán eljött a párom na és most fognak igazán zúdulni a kövek....mert 32 éves és nincs gyeremeke. Szeretném neki megadni azt az örömet hogy édesapa lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. november 9. 04:4921.

    Engem egy csoppet se lepmeg hogy megbanta. Engem a nagymamam nevelt fel akit nagyon szerettem es mindent megtett ertem de oriasi volt a felfogasbeli generacios tavolsag, pedig o "csak" 50 volt amikor en szulettem.

     

    Sok olyan dologtol eltiltott (szeretetbol es felelembol) amit mas tiniknek lehetett, a sex pedig teljesen tabu tema volt.

     

    Nagy valoszinuseggel ez is kozrejatszott hogy 15 evesen elkoltoztem, elmentem dolgozni , kesobb tanultam amikor mar csaladom is volt es 15 eves koromtol nagyon aktiv sexualis eletem volt.

     

    Nem hibaztatom egy percig se, mert sosem bantam meg de a tulzott feltes es tiltas sokszor eppen az ellenkezojet hozza ki. Nalam legalabbis igy tortent. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-11-08  19:43
  7. 2011. november 9. 00:5320.
    Semmi, o azt mondja megbanta, mellesleg csupan reszben. ja,mert a pasija lelepett, ja mert a fiatal anyukak kozott o idosebb. Egyeb dolga sincs, csupan a gyereke. Ha telne babysitterre,meg konnyebb dolga lenne. Mas dolog, hogy nem eletkori sajatossag 60 folott a gyerekszules, ha besikerul, akkor annyi, eroltetni valoban nem kellene mesterseges uton. Ennyi. Es tenyleg sosem lehet tudni, ki hal meg eloszor.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (11)
    2011-11-08  20:25
  8. Torolt_felhasznalo_443625
    Torolt_felhasznalo_443625
    2011. november 8. 23:3519.

    Hááát...

     

    Van egy ismerösöm:

    nem rég a facebookon tett ki egy képet magáról,meg a barátnöjéröl.

     

    A pasi 64 éves, a barátnöje kb. 45, és nam sokára tettek ki egy csöpp babáról képet.

    Tisztára meg voltam zavarodva, és rákérdeztem:

    Igen, az övüké. A pasi így írta: máusban született az elsö unokám, és most a 3. fiam-

     

    hááát...

     

    Ezt is felelötlennek tartom... nemcsak azt, ha egy nö 61 évesen szült.

     

    En megpróbálok toleráns lenni,de ettöl kissé felfordult a gyomrom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. november 8. 23:1518.

    Huhh, hát itt vannak vélemények pro és kontra.

     

    Abból kimaradtam, hogy miért szült - akiről beszélünk - ennyi idős korában, azt sem tudom, hogy vajon első gyermeke-e a most született.

     

    Ezer kérdést tudnánk átrágni. Mi van akkor, ha csak ennyi idős korban találom meg a páromat, akivel együtt tudunk élni, és tudatosan gyermeket vállalni? Minden nő szeretne gyermeket, gondolom ezzel mindenki egyetért. 

     

    Kis kitérő, én második feleség vagyok, férjem első házasságából van két gyereke, nekünk nem jött össze, akkor még nem állt az orvostudomány azon a szinten, mint most, de 48 évesen még ingadoztam, hogy belevágjunk-e. Mert nagyon szerettem volna gyereket. 

     

    Igazatok van, nem mindegy, hogy gyereket szülök vagy "unokát". 60 éves leszek, mikor a gyerkőc 20, mi lesz, hogy lesz. És nagyon nem mindegy, a későn szülőknél a kockázat (koraszülés, különböző (pl. Down) szindrómák).

     

    Most már elmúltam 55 éves, még mindig többször van olyan álmom, hogy szülök, nagyon nehéz volt végleg lemondani arról, hogy legyen gyermekem. 

     

    Egyet tudok csak javasolni a "későn" szülőknek: van pár kockázati tényező, kiszűrhető. Csinálják meg ezeket a vizsgálatokat, kicsit jobban oda kell figyelni a terhesgondozásra, és optimistán kell végigcsinálni a terhességet. 

     

    Ha ezügyben segítség kell, keressetek meg. Be-x-eltem, hogy kérek értesítést, ha valaki válaszol, tehát kérdezzetek nyugodtan. Szia, Juc.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. november 8. 21:5317.
    Kedves Susan!

    Először is gratulálok a szép, egészséges gyermekedhez, ésszeretnék innen a távolból erőt önteni beléd. Bármelyik életkorban szülünk is, érezhetjük úgy, hogy túl korán, vagy éppen túl későn tettük. És ismét csak: bármelyik életkorban szülünk, felbomolhat, megromolhat a párkapcsolat, amelyben élünk. Ha a hatvanas évek Magyarországán élnél, szégyellhetnéd magad azért is, amiért 30 éves vén fejjel gyerekszülésre adtad a fejed, hisz a veled-korúak pár év múlva már nagymamák lesznek. Szégyellheted magad a túl magas, vagy éppen túl alacsony iskolai végzettséged miatt a szülőtársak között. Mondd már meg, mire jó ez? Kislányod ovis csoportjában egyetlen gyerek sincs, akit valamilyen oknál fogva a nagyszülei nevelnek? Ha meg -- ne adj' Isten -- időnek előtte elhunynál, gyermekedről gondoskodni fog a nálad 11 évvel fiatalabb férjed, vagy örökbe fogadja egy kedves házaspár. Élj te csak a mának, ne a holnapra gondolj! Azt a Sors vagy az Úr úgyis megoldja helyetted.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_240840
    Torolt_felhasznalo_240840
    2011. november 8. 20:5316.
    Jobban fogok aludni mint te.
    előzmény:
    *Diorella* (18)
    2011-11-08  20:51
  12. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2011. november 8. 20:5215.

    Bizony!

     

    Köztudomású, hogy a mai 60-70 évesek sohasem serdültek és lázadtak.

    előzmény:
    banyoc@ (4)
    2011-11-08  19:56
  13. Torolt_felhasznalo_976918
    Torolt_felhasznalo_976918
    2011. november 8. 20:4814.
    Sajnos ez így van, gyerekként így éltem meg. A túlzott féltés és szigor volt a  jellemző. Azért lehetett, mert 3 gyermekük meghalt, az első 11 évesen, az ikrek pár hetesen. Ha szülővel kellett valahova menni, mintha nagyszüleim lettek volna,de nagyon szerettem őket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (12)
    2011-11-08  20:29
  14. 2011. november 8. 20:4713.

    Talán rosszul fogalmaztam:olyan nagyszülőkről beszéltem, akik a valamiért (szülők meghaltak, vagy elhagyták a gyereküket) egyedül maradt unokájukat egyedül nevelik fel. Segítség nélkül. Az biztos, hogy sokkal nehezebb nekik, mint egy fiatalnak és az is biztos, hogy a gyerek is kimarad sok mindenből, de azért egészségesen felnőnek és ebből semmi hátrányuk nem lesz.

    De egy 60 körüli nőnek valóban nem kéne már szülnie...(((

    előzmény:
    banyoc@ (10)
    2011-11-08  20:14
  15. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2011. november 8. 20:2912.

    Én is késői gyermek vagyok /38 évesen szült az anyukám/, tudom, hogy sok hátránya van.

     

    Huha ezt ne hangoztasd! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_976918 (7)
    2011-11-08  20:04
  16. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2011. november 8. 20:2511.

    A minap volt egy topik, amiben ez a hölgy boldoggá volt nyilvánítva.

    Sok sok helyeslő volt, miszerint miért ne szülhetett volna, mindenki azt csinál amit akar és különben is egy fiatal anya is meghalhat. 

    Most akkor mi történt itt a fórumon? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2011. november 8. 20:1410.

    Igen, sok van ilyen. De el kell ismerni, hogy egy 60 év körüli embernek sokkal nehezebb felvállalnia, kiviteleznie a gyermeknevelést, mint egy korban megfelelőnek. Nem véletlenül van az, hogy a nők 40-45 felett egyre nehezebben esnek teherbe, és sokkal nagyobb a vetélések aránya is.... Ja, és hatalmas szerencse, hogy ez a kislány egészséges!

     

     

    De még mindíg kérdések vannak bennem ezzel kapcsolatban (félre ne érts, nem vitázni akarok!)

     Ha a nagyszülő neveli a gyereket, az tudja, hogy a nagymama, nagypapa aki most a "szülő".  Ezesetben az édesanyának volt egy segítsége! de itt  ki fog neki segíteni? a szomszéd? Ráadásul még a párja is elhagyta ezt a szerencsétlen nőt, tehát csak magára számíthat.

     

     

    előzmény:
    eda-1952 (6)
    2011-11-08  20:04
  18. 2011. november 8. 20:139.
    Nem is hasonlítottam össze a  kettőt. A másik topikban volt szó arról, hogy vajon felelősségteljes dolog-e, ha valaki 60 felé, sőt 70 évesen szül. Azért egy 20-on, 30-as nő még középkorúnak sem mondható. 
    előzmény:
    Gorgon Lilith (5)
    2011-11-08  19:57
  19. Torolt_felhasznalo_240840
    Torolt_felhasznalo_240840
    2011. november 8. 20:088.
    Lerágott csont. Most azt várod, hogy a másikról idejöjjenek és esdekeljenek, hogy jaaj, hát akkor visszavonjuk az előbbieket? Nekem nem változott a véleményem, és a többieké sem odaátról. Csak te nem tudsz nyugodtan aludni a téma miatt. Dög unalmas már a sztori.
    előzmény:
    *Diorella* (2)
    2011-11-08  19:43
  20. Torolt_felhasznalo_976918
    Torolt_felhasznalo_976918
    2011. november 8. 20:047.

    Nem véletlen a természet törvénye a nőknél, a termékeny évek kb 45 éves korig vannak. Lehet ezzel szembe menni, de szerintem nem ajánlott.

    Én is késői gyermek vagyok /38 évesen szült az anyukám/, tudom, hogy sok hátránya van. Fontosabb egy gyerek számára a fiatal, türelmes, játékos szülő, mint a márkás öltözék.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-11-08  19:43
  21. 2011. november 8. 20:046.

    "És akkor ott van, hogy mi lesz ha ez a kislány kamasz lesz, és az anyja 70 feletti."

    Hány gyereket soroljak fel, akit (a topikban főszereplő anyához hasonló korú) nagyszülők neveltek fel egészséges felnőtté?

    Előbbi mondat  persze nem jelenti azt, hogy egyetértek a hölggyel.

    előzmény:
    banyoc@ (4)
    2011-11-08  19:56
  22. 2011. november 8. 19:575.

    Azért ez teljesen más eset, méghozzá igen szélsőséges.

    Nem összehasonlítandó azzal, amikor 28-30-32 éves nőket vicsorogva figyelmeztetnek ketyegő biológiai órájukra...

    előzmény:
    *Diorella* (2)
    2011-11-08  19:43
  23. 2011. november 8. 19:564.

    Egyet értek!!! igen is számít a kor!!!!!

     

    Mi lesz ezzel a kislánnyal később???? Elég ha csak az ember normális, korral járó fizikai, testi, egészségi állapot"romlását" vesszük figyelembe! 10 éves kortól észben tart mindent, mert az anyukája felejt, vagy ellátja a háztartás azon részét amit az anyukája már kevésbé tud? stb,stb...

    És akkor ott van, hogy mi lesz ha ez a kislány kamasz lesz, és az anyja 70 feletti.

    2 generációnyi a korkülönbség!!!!!! Hogy fogja megoldani a serdülés, a lázadás stb,stb időszakát??

     

    Durva kimondani, de nem tudom másképp megfogalmazni, hogy ennek a kislánynak komolyan nehézséget fog okozni az életében, hogy az édesanyja volt olyan felelőtlen?/önző?/meggondolatlan? (tényleg nem tudom mi a legjobb szó rá!) hogy a világra hozta.

     

    Neki nincs nagymamája, nincs nagypapája, a testvérei -ha vannak- bőven a szülei lehetnének.......

    és reggelig lehetne beszélni erről.

    előzmény:
    *Diorella* (2)
    2011-11-08  19:43
  24. 2011. november 8. 19:563.
    Azért ilyen idős korban gyermeket vállalni nagy felelőtlenség volt a részéről,ezzel tisztában lehetett volna.Gondolhatna arra hogy esetleg 20 évesen a gyermeke szülő nélkül marad,mert olyan idős lesz már.Ugy érzem kicsit önzőség is volt a részéről.Ebben a korban már több az ellene érv mint a mellette.Viszont nem ítélem el ezért,mert nem lehet könnyű megvívni a mindennapi "csatákat" ,egyedül maradt a pici lánnyal,aki sok türelmet igényel még egy fiatalnak is nehéz.Sok sikert ,egészséget,szeretet és kitartást Nekik! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2011. november 8. 19:432.
    Érdekes, hogy akik a másik topik kapcsán nekiestek azoknak, akik szerint számít a kor, azok most nincsenek sehol. Persze majd jönnek és akkor azt mondják, hogy ez csak egy eset és továbbra sem a kor, hanem csak a szeretet számít. Igen, csak egy eset, de azt hiszem a legilletékesebbtől olvasni, aki átélte elég hiteles.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top