Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hajkiegyenesíté s

lileth
Létrehozva: 2004. május 18. 12:58
Sziasztok!
Pénteken megyek fodrászhoz, aki "össze-vissza bongyori" hajmara a hajkiegyenesítést ajánlotta. Én egy kicsit tratok tőle. Csináltatott valaki ilyet közületek? Állítólag egy negyedórás eljárás, amivel egy jó időre egyenes lesz az ember haja. Azt állítja a fodri, hogy tud vágni egy könnyen kezelhető, jó frizurát egyenes hajból (sokat sportolok, azért kell, hogy könnyen kezelhető legyen, mert hát jelenleg tényleg nem az.) Szóval, van valakinek tapasztalata e témában?
  1. Torolt_felhasznalo_838440
    Torolt_felhasznalo_838440
    2004. augusztus 24. 17:2126.
    Örüljetek a természetes hullámokkal megáldott hajatoknak, ne tegyétek tönkre mindenféle értelmetlen beavatkozással.
    a szögegyenes fazon megy ki divatból :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_987835
    Torolt_felhasznalo_987835
    2004. augusztus 19. 15:0325.
    Szia! Úgy egy jó éve simítattam ki eredetileg göndör tincseimet, utáltam, hogy olyan vagyok, mint egy bárány. A fodrásztól eljövet még elégedett voltam, tök szépen beszárította, hosszú egyenes hsé vált hajamat, de az eredmény rettenetes volt. Valóban dauer-vízzel húzták ki a hajam egyenessé, de összetört, ronda szálkássá vált, kb. mostanra piheni ki az egészet, de még mindig mindenféle balzsamra és regeneráló kondícionálóra van szükség. Ne tedd! Én inkább vettem egy hatalmas körkefét, a törölköző száraz hajat tincsenként ezen szárítom ki. Tuti egyenes, és ép marad.
    előzmény:
    lileth (1)
     
  3. Torolt_felhasznalo_774178
    Torolt_felhasznalo_774178
    2004. augusztus 19. 14:0424.
    Nekem is Philips van, de nem gőzölős hanem kerámialapos. Igaz nekem elve egyenes a hajam, de néhol hülye kacskaringók lesznek benne, evvel meg tök jó egyenesre ki tudom húzni.
    előzmény:
    zefi (23)
     
  4. Torolt_felhasznalo_372736
    Torolt_felhasznalo_372736
    2004. augusztus 19. 12:3323.
    Sziasztok! Nemreg vettem Philips gozolos hajkisimitot. Nekem bevallt. Hullamos hajam van raadasul melirozott de semmi kart eddig nem tett a hajamban. Persze rendszeres hasznalatnal a hajnak dupla annyi apolasra van szuksege, mert kiszaradhat, letorhet. En ezt ugy oldottam meg, hogy hajmosas elott bekenem a hajam sima olivaolajjal hagyom vagy 20 percig hatni majd hajmosas utan hajkondicionalot hasznalok. Idoigenyes de megeri.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_241044 (19)
     
  5. Torolt_felhasznalo_469274
    Torolt_felhasznalo_469274
    2004. június 4. 13:1622.
    Sziasztok!

    En is egyenesittettem mar parszor a hajam vegyszerrel.

    Az elso, a "forditott dauer" nem sokat segitett, nem lett tole sokkal egyenesebb, de szaritotta a hajam.

    A masodik a "Relaxation Treatment" volt, amit eredetileg fekete nok hajara talaltak ki. Hat az ki is egyenesitette, de meg jobban kiszaritotta a hajam es le is torott rengeteg helyen, kulonbozo magassagokban.

    A hajam szokitve volt ket evvel az egyenesitesi kezelesek elott, tehat mar igazabol csak a vegen volt egy kicsit szokes. Na ott a Relaxation Treatment jol meg is tamadta, vizesen olyan nyulos - elasztikus lett, mint a befottesgumi. . . Szarazon meg torott.

    Mindket kezelest nagyon megbantam. A masodik egy eve, tavaly julius vegen-augusztus elejen volt, de a hajam meg mindig toredezik. (Elotte tok egeszseges volt. )

    Nehany honapja viszont hajvasalot hasznalok, nagyon jo eredmenyeket lehet vele elerni. Nekem egy profi van, a fodraszomtol vetttem. Igaz, nem gozolos, viszont keramialapja van, ami allitolag kevesbe kinozza meg a hajat, mint a "vas" vasalok.

    Eddig nekem ez a vasalos modszer jott be a legjobban. Igaz, egy kicsit maceras, mert ha vizes lesz a hajam, vagy osszefogom csattal vagy hajgumival, begondorodik - hullamosodik a hajfogo menten. Igy utana mindig ujra kell egyenesitenem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_241044 (20)
     
  6. Torolt_felhasznalo_216089
    Torolt_felhasznalo_216089
    2004. június 4. 12:5321.
    Szia!
    Nekem Babyliss hajkisimítóm van. Én nagyon szeretem állati egyenes hajat csinál. Nekem amúgy göndör a hajam, de simára ki tudom húzni vele mindig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_241044 (20)
     
  7. Torolt_felhasznalo_241044
    Torolt_felhasznalo_241044
    2004. június 3. 10:0620.
    Sziasztok!

    Én csináltattam ezt a fajta simítást több, mint egy évig. Nem festett hajra!
    A simulás részleges volt, a gyönyörű hajam meg szar lett. Kiszáradt, srőd lett, és letörött, pedig ápoltam 1000-rel.
    Gőzölős hajsimítója van valakinek (Babyliss v. Philips. . . )?
    előzmény:
    lileth (18)
     
  8. Torolt_felhasznalo_241044
    Torolt_felhasznalo_241044
    2004. június 3. 10:0619.
    Sziasztok!

    Én csináltattam ezt a fajta simítást több, mint egy évig. Nem festett hajra!
    A simulás részleges volt, a gyönyörű hajam meg szar lett. Kiszáradt, srőd lett, és letörött, pedig ápoltam 1000-rel.
    Gőzölős hajsimítója van valakinek (Babyliss v. Philips. . . )?
    előzmény:
    lileth (18)
     
  9. 2004. május 19. 14:1418.
    Mondjuk nekem nincs festve, de azért attól, amit írtál, kezdek beijedni! De sebaj, péntekig még van időm meggondolni magam. Csak kicsit riasztó, hogy senki nem írt róla jót. Ez a fodri állítólag nagyon ügyes, valami Loreálokkal dolgozik, és azt állította, nem teszi tönkre a hajamat (na még csak az kéne:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147763 (17)
     
  10. Torolt_felhasznalo_147763
    Torolt_felhasznalo_147763
    2004. május 18. 20:1217.
    A Colosseum sportcenterben

    A hajam akkor már pont lenőtte a régebbi leszívást, lett vágva is belőle, felette csak 6%-os oxigén volt. Egy normál középbarna festék is lehet ennyi.
    Nyilván persze egy festetlen hajat nem visel meg így, de igazából eredménye nem volt.

    Az "hagyján" hogy letörte a hajam, de nem lett sima sem, tök felesleges pénzkidobás volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_508210 (16)
     
  11. Torolt_felhasznalo_508210
    Torolt_felhasznalo_508210
    2004. május 18. 19:3616.
    Hát eleve ezt nem szabad szőkitett hajra rakni, még jó hogy nem az egészre raktátok! De amúgy egy simán natúr, v. festett hajat szerintem csak minimálisan károsit.

    Hol csináltattad Tityo?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147763 (15)
     
  12. Torolt_felhasznalo_147763
    Torolt_felhasznalo_147763
    2004. május 18. 16:5415.
    Szia! Nekem januárban volt csinálva egy ilyen hajkiegyenesítés.

    Eredmény: ugyanolyan hullámos/göndör lett, mint volt, kicsit könnyebb volt kiszárítani (már visszaállt), és cserébe tiszta szöszös lett ahajam (értsd: egy csomó hajszál 3-4-5-6-7-8-9-10 cm magasságban letört, küszködnöm kellett, hogy legalább el ne álljanak egymástól - az eredménye: kevesebbnek tűnik a hajam, mint volt, mert ugyan ugyanolyan sűrű, de hosszban már csak feleannyi van, míg meg nem nő, mert ugye letört)

    Mondjuk nekem szőkítve is van.

    Nekem is negeyd óráig volt rajta egy vegyszeres trutyi, addig ültem a csap felett, a nyakam már kezdett begörcsölni:)) És nem is rakott mindenhova, pont a szőkítés miatt.

    (ez nem a Loreal Extenso volt)

    Remélem, Neked jobb lesz
    előzmény:
    lileth (1)
     
  13. 2004. május 18. 14:1514.
    ez hulyeseg!

    akarmilyen haj lehet szep, ha egeszseges, es akarmilyen haj lehet ronda, ha tonkre tettuk. tok mindegy, hogy gondor, hullamos vagy egyenes.

    ja, es az mar biztos, hogy mindenki olyat szeretne, amilyen a masiknak van. . . ez az elet rendje
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. május 18. 14:1413.
    Hát ez az. Mindenki olyat akar, ami nincs neki.
    Egyetértek. Az egyenesben semmi jó nincs.
    Mit meg nem adnék szép természetes göndör hajért. . .
    előzmény:
    nazaret (12)
     
  15. 2004. május 18. 13:5212.
    Nekem meg csak hullámos, nektek gyönyörű göndör, és azt nem akarjátok!!!!! :(((((( az egyenes se nem túl szép, se nem különleges :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_216089
    Torolt_felhasznalo_216089
    2004. május 18. 13:4111.
    Ja, és ha lehet, nekem is meséld el légyszi, milyen lett, és mivel csinálta. (márka, neve a hajkisimítós terméknek)
    köszi :)
    előzmény:
    lileth (6)
     
  17. 2004. május 18. 13:4010.
    Nem fogjátok elhinni, de az én egyik barátnőm gőzőlős vasalóval csinálja, igaz csak a következő hajmosásig tart, de addig egyenes. Na nem mintha ajánlani akarnám, mert tönkre teszi a hajat, ha túl sűrűn van csinálva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_882457
    Torolt_felhasznalo_882457
    2004. május 18. 13:409.
    Tapasztalatom az nincs. Én is akartam, de a fodrászom nagyon vehemensen beszélt le róla. Azt mondta, hogy sprőd lesz nagyon tőle a haj, még jobban kezelhetetlen, mint göndören. Engem meggyőzőtt, inkább levágattam rövidre, így nem kínlódok reggelente egy órát vele.
    előzmény:
    lileth (1)
     
  19. Torolt_felhasznalo_216089
    Torolt_felhasznalo_216089
    2004. május 18. 13:388.
    Szia! Én is indítottam anno egy topikot ezügyben, a végleges hajkisimítás nevet kapta. Ott nézz körbe, írtak egy páran erről is úgy emlékszem. Én is sima hajat akarok! :(((((
    De még nem tudtam meg milyen kencét használnak ehhez.
    előzmény:
    lileth (6)
     
  20. 2004. május 18. 13:227.
    Az jó lesz, mert tényleg pont most volt róla szó!
    Sajnos saját káromon tanultam meg, hogy az afrofonástól kezdve a hajfelvarrásig minden tönkreteszi a hajamat, ami eredetileg vastagszálú és sűrű volt, most meg egy sz@r. . . . :o(
    előzmény:
    lileth (6)
     
  21. 2004. május 18. 13:166.
    Én most már elszántam magam, mert én is egyeneset akarok! Majd beszámok Neked, jó? ;)
    előzmény:
    bluer (5)
     
  22. 2004. május 18. 13:125.
    Szia, én is össze-vissza bongyori vagyok és pont múlthéten beszéltünk a fodrászommal erről, nekem nem ajánlotta, mert nagyon tönkre teszi a hajat!
    Olyasmi mint a dauer!
    Pedig én is szeretném kiegyenesíteni örökre!!! :o))
    előzmény:
    lileth (1)
     
  23. 2004. május 18. 13:124.
    én sem tudok róla semmit. . . Állítólag nem teszi tönkre az ember haját.
    Ja és mindenki azt akarja, ami nincs neki :))))
    De most komolyan, az én hajam jobb oldalt nagyon hullámos, bal oldalt pedig alig, szóval tényleg gázos szerintem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671076 (3)
     
  24. Torolt_felhasznalo_671076
    Torolt_felhasznalo_671076
    2004. május 18. 13:093.
    ez a hajkiegyenesítés nem egy fordított dauer? mert az én régi fodrászom azt csinálta. . .

    amúgy én pénteken megyek "össze-vissza bongyori" hullámot rakatni a teljesen szögegyenes hajamba :-)))
    előzmény:
    lileth (1)
     
  25. 2004. május 18. 13:072.
    hajmara = hajamra
    tratok = tartok
    :)
    előzmény:
    lileth (1)
     

Címlap

top