Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gerincservesek ide!

Torolt_felhasznalo_692947
Torolt_felhasznalo_692947
Létrehozva: 2004. május 26. 14:18
Irjon mar legyszives az akinek megmutottek a gerincservjet, milyen a felepules idoszaka, mennyi erteleme volt az egesznek (az orvosok mondjak hogy nem sok!!), volt e javulas utana. Minden ezzel kapcsolodo info erdekelne. Koszi.
  1. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. június 1. 11:4526.
    Koszi szepen mindenkinek. Szoval megmutottek tesomat, es ma haza is engedik, reggelente mar setal is, azt mondja hogy a labat mostmar tudja mozgatni annelkul hogy nyilallna, de delutanra elfarad, es megint nagyon faj. Azt mondtak neki hogy 2 hetig fekudni kell. Meg ellattak mindenfele torna gyarkorlatokkal, uszasra pezsditettek, es semmit nem szabad neki emelni, meg a ket literes kola is komoly gondot okozott!! A gyereket mar vagy 2 honapja nem emelhette meg, erre is varni kell meg 3 honapig (most 7es fel kilos a kicsi!!!)

    Kozben eloleptettek a munkahelyen (!) ugyhogy mar nagyon varja hogy visszamehessen. (amugy is munkabuzi).

    Xuf, de rossz lehetett mikor a picibabaval kinlodtal. Latom milyen rossz, mert a tesom SEMMIT nem tud segiteni a felesegenek (meg a szonyeget is en segitettem nekik lerakni)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_827546
    Torolt_felhasznalo_827546
    2004. május 30. 21:5525.
    Sziasztok!

    Szinten zenesz! 2 honapja tudom csak, de mar 3 eve faj. Faj? Az nem szo ra. . . Az utobbi honapokban mar ugy tudtam csak felkelni , hogy legurultam az agy melle ovatosan, aztan 4kezlabra terdelve a fotelbe kapaszkodva felhuztam magam. :-( Asszem, tudjatok, miröl beszelek. A legrosszabb az volt, hogy azt hittem sokszor ott halok meg, ahogy ejjelente a kislanyomat kivettem a kisagybol. Nekem mindig felkeles utan a legsz@rabb. Hat kepzeljetek: ejjel 2 ora:gyerek felsir, anyja 4kezlabbol kinkeservesen feltapaszkodik, bebotorkal a gyerekszobaba, csaknem sirva emeli ki a babat, megszoptatja, közben fohaszkodik, hogy sikerüljön visszatenni a babat az agyba. Es ez igy ment minden ejjel 2-szer, 3-szor. Sokszor a könnyeim potyogak a fajdalomtol:-( Tenyleg neha azt hittem, nem fogom tudni kivenni, vagy visszatenni az agyba.
    Szoval marcius ota tudom, mi van: egy prolaps es 1 protrusio a lumbalis csigolyaknal. A prolapsot hivjak kiszakadt servnek? Amiota dokihoz jarok, sokkal jobb lett, a reggeli mutatvany elmaradt, hala legyen az egnek. A kislanyom is mar elmult 2 eves, Ugyhogy ennyivel könnyebb. De meg mindig faj egesznap, minden lepesnel beleszur neha. De nem elviselhetetlen. Az lenne kerdesem, hogy akinek vannak tünetmentes idöszakai, az azt jelenti, hogy fajdalomcsillapito nelkül vagytok es nem is faj abszolut, honapokig vagy evekig?
    Maryam, jobbulast a tesodnak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. május 27. 18:4824.
    óóó szegény:-((
    én megtudom érteni, mert én is igy jártam:-((

    reméljük, hogy neki is sokkal jobb lesz utána, csak csináljon mindent úgy ahogy a doki mondja:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692947 (23)
     
  4. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. május 27. 18:2023.
    gyorsan irok meg mielott hazamegyek, ma bement a tesom a korhazba (pecsett- ismeros) es mar nem is engedtek haza, azt mondtak hogy kiszakadt a serv es hogy holnap reggel mutik! Ugyhogy a 3 termeszetgyogyasz meg a rengeteg alternativ kezeles csak rontott a dolgon!
    előzmény:
    mona! (22)
     
  5. 2004. május 27. 18:1322.
    nem tudni pontossan mitől alakult valószinű hajlamom van rá, mert édesanyámat is műtötték:-(

    évekig szenvedtem elötte, voltam csomó dokinál, próbálkoztak mindennel:-((
    aztán elmentem az Amerikai útra szeptemberben és következő év februárban már műtöttek is szerencsére. . . a lábadozás kicsit nekem nehéz volt, itthon voltam 5 hónapig, de most azt mondom
    megérte:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692947 (21)
     
  6. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. május 27. 11:5221.
    Hurra! Egy pozitiv hozzaszolas! Orulok hogy az eddigi mutet jol sikerult, a kiszakadt served meg total beijesztett. . . . tegnap beszeltem tesommal, de most inkabb a dobbenet statuszaban van, ugyhogy jelen pillanatban meg kerdese sincs. . . . ma ment az orvoshoz a mutet idopontjaert!

    Nalad mitol alakult ki ez az egesz? Vagy csak jott es kesz?
    előzmény:
    mona! (20)
     
  7. 2004. május 26. 18:4120.
    szia!
    engem múlt év februárban műtöttek 2 sérvet csináltak meg és idáig nem bántam meg:-)
    kopp. . . kopp. . . kopp:-))
    még sajnos van 1 sérv a derekamnál és egy a nyakamnál( kiszakadva). . . ezeket még nem kell műteni, de sajnos várható, hogy nem fogom meguszni:-(
    műtét óta sokat tornázom, úszni járok és kimélem magam már amennyire lehet:-)
    engem az Amerikai úti idegsebészeten műtöttek meg, nagyon jó dokim volt csak ajánlani tudom:-)
    ha van bármi kérdésed. . . szivessen válaszolok:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692947 (19)
     
  8. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. május 26. 15:3919.
    Koszi neked is, hat tenyleg ugy tunik hogy ez orokke az emberrel marad. Majd ma este felhivom, es ha van kerdese akkor majd priviben irok.
    előzmény:
    Eperturmix (14)
     
  9. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. május 26. 15:3118.
    Szegeny tesom sem akarja a mutetet, mar majdem sirt a telefonba, dehat ha 3 termeszetgyogyasz meg tobb professzor a kezet tarja szet (!!!) akkor mit tegyen egy hozza nem erto??
    előzmény:
    cingaaar (15)
     
  10. 2004. május 26. 15:2917.
    ebben az esetben talán tényleg ez a megoldás :-((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692947 (16)
     
  11. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. május 26. 15:2816.
    Gaby, pontosan 6 hete csak fekszik, de egesz allo nap. Meg az autoban sem tud ulni, igy eljarni egyaltalan nem jar el otthonrol. A picibaba meg a felesege vele van egesz nap. Nyaralni nem tudnanak menni, mert nem bir utazni! Mara mar aludni is faj neki, de meg enni is, es nevetni sem tud, mert faj neki. Ja, es a servbol kifolyolag lebenult a bal laba. . . . .

    Tegnap ugy dontottek az orvosok hogy akkor mutet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_944546 (12)
     
  12. 2004. május 26. 15:2615.
    Sziasztok!
    Sztem nem szabad műteni!!!!!!!

    Az én státuszom elég gázos volt, amikor idegsebészhez kerültem, s ő csodaálkozott a legjobban, hogy ahhoz képest milyen jó az állapotom.
    Ez a rendszeres mozgásnak köszönhető.

    5 éve vagyok kiszakadt (jó, csak félig kiszakadt) sérvvel, és csinálok vele egy csomó mindent, amit elvileg nem szabadna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. május 26. 15:2614.
    Sziasztok, nem olvastam el mindent, de nekem volt, és megműtötték. Most 27 éves vagyok 5 éve műtötték. Én is "lebénultam", aztán kezelgették, de nem lett sokkal jobb, és alternatívákról (akkor még) nem hallottam. A felépüléssel nem volt gondom, bár az első pár nap nagyon rossz volt a kórházban, 2 hét múlva már abszolút tudtam mozogni. Most megint kiújult egy kicsit a problémám, de némi gyógytorna meg pihenés segített helyretenni. Ma, hogy ennyi alternatív terápiáról hallottam, nem biztos, hogy megműttetném, de nekem tényleg nagyon fájt, nem bírtam lábra állni, és hát nem szerettem volna évekig így kínlódni és rendszeresen valamilyen orvoshoz vagy terápiára járni.
    Ha van konkrét kérdésetek, arra is szívesen válaszolok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. május 26. 15:2313.
    hu, hat ehhez meg szolni sem tudok. . . . harmadik mutetre var???? Joisten. . . .
    előzmény:
    pillenke (11)
     
  15. Torolt_felhasznalo_944546
    Torolt_felhasznalo_944546
    2004. május 26. 15:2012.
    Nem tudja kivonni magát a forgalomból egy kicsit? Kis pihenés?? Úszással, algopyrinnel, fájdalomcsillapító kúppal (Diclofenc), valahol ott ahol süt a nap? Tudom, hogy ez jól hangzik, de hátha ez segítene a jelenlegi helyzeten! Meg hogy Te is mellette vagy, az már fél siker a gyógyulás útján!!! De végső esetben, ha nincs más, akkor a műtétet kell megpróbálni. . . lehet, hogy neki jobb lesz. . . ki tudja. . . mert szenvedni sem szabad örökké! Ha minden követ megmozgattok és úgy sincs semmi eredmény, akkor azzal a természetgyógyász idegsebésszel kéne konzultálni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692947 (10)
     
  16. 2004. május 26. 15:1511.
    Szia.
    Édesanyámnak 3 sérve van, egyszerre jöttek ki. Már kétszer műtötték. A pozitívuma csak annyi, hogy nem bénult le, különben nagyon fáj neki, már leszázalékolták miatta. Különben már 4 éve szenved vele. Most vár a 3. műtétre, most is az a tét, hogy ha megcsinálják, van esélye, hogy nem bénul le.
    Hát, ennyi. Sajnálom a testvéred, remélem, neki jobb lesz majd.
    pillenke
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. május 26. 15:0910.
    Szia, koszi hogy irtal es el tudom kepzelni hogy 7 ev mennyi kinlodassal jart. Az ilyen ideiglenes fizoko meg tornak meg ilyenek mar tavaly ki lettek love, marmint ugy ertem hogy tavaly is rajott a serv, akkor is elment mindenhova, a termeszetgyogyasz-csontkovacs helyrehozta, meg a fiziko is segitett. Akkor mar megmondta az egyik termeszetgyogyasz hogy legkozelebb mar nem fog tudni segiteni, nagyon kimelje magat. Fizikailag nem erolteti meg magat, de lelkileg annal inkabb, de konyorgom melyik 32 eves fiatal apuka kisbabaval meg uj lakassal nem idegeskedik???

    Szoval most megint visszajott, 6 honapra ra hogy jobban lett, es most mindegy hogy mit csinalnak vele, megint vegigcsinaltak azt amit 6 honapja es egyszeruen nem reagal, de egy kicsit sem! Masszazs, fiziko, torna, csontkovacs (aki idegsebesz), sportkorhazi professzor, minden volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_944546 (9)
     
  18. Torolt_felhasznalo_944546
    Torolt_felhasznalo_944546
    2004. május 26. 15:029.
    Én 7 éve élek (kínlódok) vele! Nem vagyok a műtét mellett, mert sok rosszat hallottam róla. Nappali kórházba járok vele, ami gyógyfürdőkben van és 3 hetes intenzív kezelések sorozata. Tényleg olyan, mint egy kórház, csak otthon alszol. Egyik nap délelőtt vannak a kezelések, másik nap délután és a hétvégéd szabad. Az állapotodtól függően van gyógytorna, masszázs, fizikoterápia, úszáz, súlyfürdő stb. Az igazság az, hogy a műtöttek közül is rengetegen visszajárnak, ezért én úgy vagyok vele, hogy ameddig lehet, addig nem megyek kés alá.
    Valóban a tb támogatja ezeket a kezeléseket, ezért évente 2 alkalommal (!!! nehogy túlzásba essünk!!!) lehet igénybevenni! És mondjuk ennyi a gyógyuláshoz ill. a szinten tartáshoz kevés! Naponta tornázni kell (gerinc torna), kíméletesen élni (tilos cipelni, emelni, erölködni stb. ), súlyfeleslegedet (ha van!), le kell adni. Attól függetlenül, hogy én igyekszem betartani a fentieket, ennek ellenére az időjárás változást mindig megérzem. Sőt, az is bizonyított, hogy "idegalapon" is fájhat! (hiszen ez egy ideg betegség. A gerinc idegvégződéssel kapcsolatos!) Vagyis TILOS idegeskedni, stresszelődni! Na ezeket tartsa be valaki 100%-osan!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. május 26. 14:498.
    sportkorhaz is volt mar, oda jart a fizikoterapiara.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964764 (7)
     
  20. Torolt_felhasznalo_964764
    Torolt_felhasznalo_964764
    2004. május 26. 14:477.
    Sportkórház?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692947 (6)
     
  21. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. május 26. 14:456.
    O csak 32 eves. Tornan es fizikoterapian mar volt. Nem hogy jobbult, de meg rosszabul van, mint 6 hete!
    előzmény:
    dr.judy (4)
     
  22. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. május 26. 14:445.
    Koszi!

    Tesom 2 honapja "lerokkant" se alni, se ulni, se jarni nem tud. 6 hete jarja az orvosokat, illetve nem jarja, hanem szenvedi meg az odaig elmenetelt is, volt orvosnal Debrecenben, Pesten, Pecsen, Szekszardon es Kecskemeten, emelett 3 termeszetgyogyasznal is volt 3 varosban, es SEMMI!!!! Mind a 3 termeszetgyogyasz a sikertelen kezelesek utan megmondta, hogy nincs ertelme, muteni kell. Viszont az idegsebesz azt mondta hogy a mutet is olyan, hogy vagy sikerul vagy nem, es hogy lehet hogy a mutet utan ugyanugy visszajon. Mar 7 hete nem dolgozik, meg egy masik 7-et mondanak a gyogyulasra, ennyi ido alatt meg siman elveszti a munkahelyet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852439 (2)
     
  23. 2004. május 26. 14:434.
    nálunk is van sajnos iylen beteg! neki a műtétet azért nem javasolják mert nagyon fiatal és nagy az esélye a lebénulásnak! :-(
    persze ebből nem lehet általánositani, minden eset más és más!
    a tb-től lehet igényelni gyogytornát, fiozioterápiás kezeléseket de ez le van nagyon korlátozva hogy hány alkalom és mennyi idön belül lehet élni vele! ideiglenes megoldást nyujt csak, a problémát nem oldja meg teljesen, idövel talán a fájdalmon enyhit!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692947 (1)
     
  24. Torolt_felhasznalo_964764
    Torolt_felhasznalo_964764
    2004. május 26. 14:413.
    Ne haragudj, először azt hittem, Kittyna indította:))))

    Jobbulást kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692947 (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_852439
    Torolt_felhasznalo_852439
    2004. május 26. 14:362.
    szerintem általánosan nem lehet véleményt leírni. Minden eset más és más. valaki mindent megtesz, hogy a műtétet elkerülje ( pl. különböző kezelések az orvos ajánlásával, ha lehet így még segíteni), valaki pedig csak a műtétben hisz. Minde esetre igen kemény betegség, főleg, ha csúnya a sérv. az én férjemnek nagyon lassú a felépülés, több hónapja műtötték és még nem tökéletes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692947 (1)
     

Címlap

top