Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fagylaltgép

Torolt_felhasznalo_827857
Torolt_felhasznalo_827857
Létrehozva: 2004. május 26. 21:41
Sziasztok!
Nincs valakinek véletlenül egy eladó használt fagyigépe? Vagy cserébe tudok ajánlani ezt-azt (ld hamarosan a bemoldalamon!).Aztán majd jó kis receptek is érdekelnének. Előre is köszönöm!
  1. 2004. június 23. 15:1126.
    Azt jelenti, hogy annak az akkunak hidegnek kell lenni, különben nem lesz fagyid, maga a motor csak kever, de nem hüt.
    Ha a Hulalat fel akarod verni muszáj hütöbe lehüteni, különben felverhetetlen. Egyébként is fagyikészitéshez hütöhideg dolgokkat beletenni.
    Elmentettem a receptet:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735580 (24)
     
  2. 2004. június 23. 14:1825.
    Én, nem hiszem, hogy kisérleteznék a Tectronnal. . .
    előzmény:
    rekap (23)
     
  3. Torolt_felhasznalo_735580
    Torolt_felhasznalo_735580
    2004. június 23. 13:3724.
    Megtaláltam azt a növényi tejszínt, amit tegnap "mondtál". Igaz, hogy a Tescoban. Úgyhogy ma hozzálátok. Találtam is két receptet, amit feltétlenül ki szeretnék próbálni. Mit jelent az, hogy be kell tenni a tartályt a fagyasztóba? Nem a gép fagyasztja le? Nagyon szőke vagyok???

    Mogyorós csokifagylalt
    5 deka mogyorós tejcsokit és 5 deka tisztított natúr mogyorót a lehető legfinomabbra őrölünk. 1 tojás sárgáját 8 deka porcukorral és egy csipet sóval fehéredésig kikeverünk. Hozzáöntjük az őrleményt és 5 deci tejet. Addig keverjük, amíg habos egynemű massza nem lesz. Fagyigép, fagyasztás.
    Mandulás csokival is nagyon finom.

    CITROMOS KÓKUSZFAGYI
    Hozzávalók:
    2 nagy citrom, 3 tojássárgája, 25 deka cukor, 1 vaníliarúd, 2 1/2 deci tej, 2 1/2 + 3 deci hideg tejszín
    10 deka kókuszreszelék
    Elkészítés:
    Az alaposan megmosott citromokat beleteszem egy fazékba, és annyi vizet engedek rájuk, amennyi bőven ellepi őket. Ezután erős lángon felforralom, majd mérsékelem a tűz erejét, és lefedve 25 perc alatt puhára főzöm őket. Ha a beléjük szűrt kötőtű könnyen átmegy rajtuk, készen vannak. A megfőtt citromokról ezután leöntöm vizet, és mindkettőt félreteszem, hogy kihűljenek. A fagyi alapkréméhez kézi habverővel összehabosítom egy fémtálkában a tojássárgákat a cukorral és a vaníliarúd késsel kikapargatott belsejével. A fémtálkát úgy választom meg, hogy pontosan illeszkedjen egy közepes méretű fazékra, de az alja ne érjen bele. A fazékba néhány ujjnyi vizet töltök, felforralom, majd takarékra csavarom a lángot. Megvárom, amíg a forrás már csak gyöngyöző marad, és ekkor beleöntöm a tojásos-cukros keverékbe a tejet meg 2 1/2 decinyi tejszínt. A tálat ráteszem a finoman gőzölgő fazékra, és az alapkrémet kézi habverővel állandóan kevergetve mártássűrűségűre főzöm 15 perc alatt. Ha elkészült, leveszem a gőzről, és lassú fokozatra kapcsolt kézi robotgéppel addig keverem, amíg kihűl. A ráérős tempó ilyenkor azért fontos, mert különben a krém könnyen kifröccsen. Mielőtt összeállítanám a fagyit, összepépesítem a megfőtt citromot. Ehhez a végeiket vékonyan levágom, aztán a gyümölcsöt feldarabolom. A citromdarabokból kikapom a magokat, majd botmixerrel vagy turmixban összepépesítem a gyümölcsöt. A citrompépet és a kókuszreszeléket fakanállal hozzákeverem az alapkrémhez, aztán 3 deci kifejezetten hideg tejszínt habbá verek. A kemény tejszínhab 1/4-ét ezután erőteljes mozdulatokkal hozzákeverem a kókuszos-citromos krémhez, és miután így fellazítottam, óvatosan beleforgatom a többi tejszínhabot is. Az elkészült fagyimasszát végül átkanalazom egy jól záródó műanyagdobozba, és néhány órára beteszem a mélyhűtőbe. Tálalás előtt 15-20 perccel korábban kiveszem.
    előzmény:
    Lingon (19)
     
  4. 2004. június 23. 12:4023.
    Sziasztok!

    Egy ideje már én is gondolkozom a fagyigép vásárláson. Ami eddig visszatartott, az az, hogy csak egy márkát lehet kapni mindenhol, DeLonghi-t, 13. 000 Ft-ert. Én vásárlás előtt szeretem magam kiválasztani a gépet, összehasonlitani, igy hát eddig vártam.
    Tegnap viszont az Auchan katalógusban megláttam, hogy egy Tectron típusút reklámoznak 5000 Ft-ert. Hallott már valaki erről? Szerintetek érdemes márkásat venni, az annyival többet is tud?
    A másik dilemmám a fagyi állaga. Próbáltam gép nélkül is fagyit készíteni a mélyhűtőben, óránként kavartam, de végül csak egy jégkristályos tömbjeget kaptam, ami nem nagyon hasonlított fagyira, bármennyit is habosítottam a tejszínt előtte.
    Tehát nyugtassatok meg: a fagyigépben ugye normális fagyiállaga lesz? Nem szeretnék pénzt kidobni az ablakon. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_249802
    Torolt_felhasznalo_249802
    2004. június 23. 08:4222.
    Sziasztok! Tegnap láttam az Auchanban azt hiszem, Tectron márkájút, 4990-ért. Ha jól értelmezem, előbb be kell tenni a mélyhűtőbe az üstöt, és utána beleönteni a cuccot és kikeverni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. június 22. 20:1121.
    Lingnon:
    Igen, azt írta is a könyv, de sajnos régi típusú a hűtőnk (belül van egy lenyithatós kis fagyasztó) kőmérőnk pedig nincs, úgyhogy, hogy pontosan hány fok van bent, azt nem tudom.
    De nem lötyögött benne a folyadék, úgyhogy valamire azért jó :)

    @ni:
    Mi fagyigépből az Auchanban vettük aTechnics márkájút, 5990-ért, de láttunk a Media Marktban DeLonghi-t 11990-ért ill állítólag hamarosan érkezik a Keravillokba és az Electro Worldbe Philips is, de ezekről árat nem tudok.
    A mi kicsinkkel teljesen meg vagyok elégedve, csak kéne hozzá egy rendes fagyasztó :))
    előzmény:
    Lingon (20)
     
  7. 2004. június 22. 14:2420.
    -18 fok alatt jo ha van. MArczipánt reszeld le és ugy keverd be a többi hozzávalohoz.
    előzmény:
    darevi (17)
     
  8. 2004. június 22. 14:2219.
    Zabtejböl szoktam fagyit csinálni és van egy tej nélküli tejszin szerüség, HuLaLa, 2 dl, Aushanban van.
    Rizstejet is föhetsz és azt használod tej helyett.
    Tehát tejrészt kiváltod és tejszint is, és izesitheted különbözö modon.

    Milyen gépek vannak Philipsen kivül, nem tudom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735580 (18)
     
  9. Torolt_felhasznalo_735580
    Torolt_felhasznalo_735580
    2004. június 22. 14:0918.
    Sziasztok!
    De jó, hogy rátok találtam! Gondolkoztam fagyigép vásárláson, mert tejcukor érzékeny vagyok és a vizes jégkrémektől már borsódzik a hátam. Szeretnék saját fagyit gyártani (a családom ffi tagjai sem ellenzik az ötletet) és akkor már olyat, amilyet én is megehetek. Próbált már valaki szójatejből fagyit csinálni? Milyen típusú gépet érdemes venni? Egyáltalán milyenek vannak?
    előzmény:
    Lingon (7)
     
  10. 2004. június 22. 10:5717.
    Sziasztok!

    A hétvégén vettünk egy fagyigépet és tegnap este megcsináltuk a lentebb leírt marcipán fagyit.
    Nem tudom, hogy ennek ilyennek kell-e lenni, de valahogy nem krémes, hanem kicsit pépes és vizes lett.
    Lehet ennek az az oka, hogy sajnos 2 *-os a mélyhűtőnk és nem tudtam a gépben lefagyasztani teljesen? Amikor már nem fagyott tovább a fagyigépben, átraktam egy műanyag edénybe és betettem a fagyasztóba. Akkor már egész jó volt az állaga, de nem teljesen olyan, mint a normál fagyié.
    Vagy arra tudok még gondolni, hogy a marcipánt vízben kellett feloldani és lehet amiatt?
    Ízre egyébként nagyon finom lett :)

    Üdv
    Darevi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. május 28. 12:3016.
    Én összekeverem a tejszint a gyümivel és tökre finom.
    előzmény:
    Lingon (14)
     
  12. 2004. május 28. 12:2715.
    Szerintem akkor éri meg ha nagyon gourmandok vagytok. (remélem jol irtam a szot) Nagyon fini fagyikat lehet otthon csinálni. Nekem kevés fagyi jön be amit vásárolni lehet, azok is felsö árkategoria.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827857 (12)
     
  13. 2004. május 28. 12:2214.
    Ha pl csinálod a 2-es válaszban alaprecept tejszines fagyihoz. Csináld meg és hutöben hagyd állni kicsit. Az akkum -18 foknál hidegebb. 40 percig keverheted max a géppel, és én ennyi ideig szoktam az alaprecepteset.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_285398 (13)
     
  14. Torolt_felhasznalo_285398
    Torolt_felhasznalo_285398
    2004. május 28. 11:0613.
    Légyszi írjátok meg, hogy mennyi idő alatt fagysztja ki a gép a fagyit.
    Nekünk van egy kb. 10 éves Philips. A spájz polcon porosodott évekik, mert ne igazán tudtuk használni. Most elővettem, de újra nem bírom kivárni, hogy kifagyassza a fagyit.
    Értelemszerűen dolgoztam vele, mert nem volt hozzá magyar nyelvű leírás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_827857
    Torolt_felhasznalo_827857
    2004. május 28. 10:0812.
    Köszi mindenkinek a segítséget, nagyon aranyosak vagytok. Közben a párom is talált egy újat 10E ft-ért. Most már csak az a kérdés, megér-e ez nekünk ennyit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. május 27. 14:4211.
    http://e-iroda. titasz. hu/ugyfelsz/musz_taj/keszulekek/fagylaltgep. htm
    JUJJJJJJJJJJ:))))) http://fagyi. lap. hu/index. html

    Itt találtam Philips 9900ft, 0, 8 l
    http://www. signaldiscont. hu/haztartas. htm#PHILIPS
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827857 (9)
     
  17. 2004. május 27. 14:0310.
    Én 15 ezerért láttam valahol. Lehet, hogy a Fotexnet-en.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827857 (9)
     
  18. Torolt_felhasznalo_827857
    Torolt_felhasznalo_827857
    2004. május 27. 13:519.
    Igen, persz, opróbáltam a csere-bere topicban is, de semmi eredmény. Újakat is néztem, a Media Marktban van is egy csinos darab, csak az árát nem írják a neten. Mennyi lehet? Ötletem sincs. 10ezer? 20ezer? Még több?
    előzmény:
    Lingon (2)
     
  19. 2004. május 27. 13:278.
    Mi tavaly egész nyáron leturmixolt és megfagyasztott üres gyümölcsöt ettünk fagyi gyanánt. Az is jó lehet fagyigépben elkészítve:-)
    előzmény:
    Lingon (7)
     
  20. 2004. május 27. 10:207.
    Igen 1-et megcsinál és mosogatás után mehet a fagyasztoba. Szerencsére 300 l fölött van netto a mélyhütö, elfér:) Az eredmény viszont csuda finom:)))))
    És még egy: lányom tejfehérje allergiás. Nagyon kicsi a választék tej nélküli fagyikbol.
    előzmény:
    Milu (5)
     
  21. 2004. május 27. 09:286.
    Nekem Philips márkájú van, meg vagyok elégedve vele. A felmelegedés ellen jó, ha a fagylalt massza is alaposan le van hűtve. De ez csak a legforróbb nyári napokon történik meg, mármint a felmelegedés. De akkor is simán megfagy benne a fagyi, csak utánna el kell fogyasztani, mert tárolni már a legrövidebb ideig sem lehet benne.
    előzmény:
    Milu (5)
     
  22. 2004. május 27. 00:075.
    Nekem két bajom volt az akkussal. Az egyik, hogy nagy helyet foglalt a mélyhűtőben, a másik meg, hogy nem bírta sokáig, épp, hogy elkészült egy adag fagyi, már fel is melegedett. Szóval csak pici adagokat bírt. Asszem pont Philips volt a márkája.
    előzmény:
    Lingon (4)
     
  23. 2004. május 26. 23:264.
    Nem tudom aku zacsiban a mélyhütöben mikor rám jön (vagy kinyávogják mert anya csinálja a világ legjobb fagyiját) akkor harcra készen áll:)))
    Honlapon nem tudnád megnézni pl Phillips vagy ????
    előzmény:
    Milu (3)
     
  24. 2004. május 26. 23:143.
    Ezeknek a gépeknek az akkuját a mélyhűtőben kell tárolni vagy már modernebbek és csak be kell dugni a konnektorba? Egyszer volt nálunk kölcsön egy olyan mélyhűtős, de macerás volt, inkább nem is használtuk. Viszont ha van már egyszerűbb gép, gondolkodnék a beszerzésén. . .
    előzmény:
    Lingon (2)
     
  25. 2004. május 26. 23:002.
    Gépecskémet nem adom:) Cserebere topicon probáltad?

    Alaprecept tejszines fagyihoz

    2 tojás
    1. 25 dl cukor
    2. 5dl tej
    2 dl tejszin

    Tojást cukorral jol elkeverni. Lassu tüzön kavarás mellett besüriteni. Mikor kihült tejszint elkeverni benne.

    Vanilia:
    1. 5 evökanál vaniliás cukorral izesiteni, mikor a krém kihült.

    Csoki cseppekkel: 50 g fözöcsokit folyossá langyositani. Mikor fagyi a gépben kezd jol lehülni, belecsöpögtetni.

    Marcipán fagyi:
    10 dkg marcipán
    1 dl viz
    1 dl tej
    2 tojás sárga
    0. 5 dl cukor
    1 teásk. Vaniliás cukor
    2. 5 dl tejszin

    Marcipánt darabolni/reszelni, elkeverni a vizzel. Tojás+cukor kever, tejet, van. cukrot, marcipánt bele, jol fel-elkeverni. Bele a tejszint, és kicsi keverés után mehet a fagyigépbe.

    Gyors fagyi:
    4 tojás sárg.
    1. 25 dl cukor
    2 dl tejszin
    2 dl tej
    Elkeverni tojást cukorral kifehéredésig, bele tejet és tejszint, ekkor már csak elkeverni.
    Vagy vaniliás cukorral vagy csokiporral izesiteni /csokipor akkor kevesebb cukor kell/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827857 (1)
     

Címlap

top