Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szocpolt melyik BANKNÁL??

nagyadri
Létrehozva: 2004. június 10. 08:37
Azok véleményét segítségét várom, akik mostanában igényelték a szocpolt és nem az OTP-hez adták be, hanem valamelyik másik Bankhoz. Hová érdemes beadni ahol gyorsabb és rugalmasabb ügyintézésre lehet számítani?
  1. 2004. június 10. 16:0226.
    Már meg is beszéltem mindent a Monor és Vidéke Takarékszövetkezettel.
    Nagyon köszönöm a tanácsot, nagyon sokat segítettél!
    előzmény:
    Perla. (25)
     
  2. 2004. június 10. 15:4525.
    Jó kis sztori lehetett. Mi is még akkor vettünk fel lakásépítési hitelt amikor monopol hatalmuk volt, akkor úgy látszik mitsem változtattak azóta a módszereiken.
    előzmény:
    nagyadri (24)
     
  3. 2004. június 10. 10:5324.
    Én is utálom az OTP-t de ez a utálatom még 18 évre nyúlik vissza, mikor kezdtek divatba jönni a bankkártyák. Én is csináltattam olyat amihez csekkfüzet is tartozik. Egyszer ellopták a bankkártyámat, bementem az OTP-be, hogy pénzt tudjak felvenni valahogy. Ott voltam személyesen kitöltöttem a csekkfüzetet, mire a hölgy közölte, hogy csak akkor ad pénzt ha odaadom a bankkártyámat, amit ugye elloptak és közöltem ezt is. Akkor nincs pénz, mert a csekkfüzetem csak bankkártyával együtt érvényes ha én veszek fel pénzt.
    És itt jön amitől nagyon ideges lettem, hogy ott állok személyesen és nem kapok pénzt én a saját számlámról. Azt kellett csinálnom, hogy nagyon szépen megkértem a sorban mögöttem állót, hogy kitölthessek a nevére egy csekket, melyre az ő szemégyiigazolvány száma került és neki kiadták a csekkre és a személyire a pénzt amit én megkaptam tőle. Hát ez röhej volt. Én nem vehettem fel a pénzemet, de másnak a nevére kiállíthattam pénz, akinek odaadták. Még utána a pénztáros is röhögött, hogy milyen egy rendszer ez.
    előzmény:
    Perla. (21)
     
  4. 2004. június 10. 10:5123.
    Remélem segítettem. Sok sikert!
    Szia
    előzmény:
    nagyadri (22)
     
  5. 2004. június 10. 10:4622.
    Fel is hívtam őket itt a XVIII. ker fiókot, nagyon kedves volt a hölgy, tényleg azt mondta, hogy hamarabb, és nem olyan vaskalaposak, hogy el sem kezdhetjük, mert akkor nem kapunk arra, mert hogy az ugyis ltszik a helyszínrajzon. Ugy, hogy megyek is hozzájuk.

    A másik, amit nem értettem az OTP-nél. Mivel nekünk 1. 600. 000, - jár a gyerekekre, mint félszocpol, azt mondta az OTP, ahhoz hogy ezt megkaphassuk 2, 2millióért kell hivatalos számlát vinnünk. Tehát költsek többet, hogy megkapjam a kevesebbet. Mert ugye mindenkinek van szakmunkában ismerőse, olcsóbban áfa nélkül vásárolt anyag és stb. , és igyekszik minnél olcsóbban kijönni.
    előzmény:
    Perla. (20)
     
  6. 2004. június 10. 10:4321.
    Ja, én az OTP-t úgy utálom, hogy az nem igaz. Az első hitelünket tőlük vettük fel, de azt a macerát amit velünk csináltak, nem felejtem el. Mindenbe belekötöttek. Hónapokat vártunk mire megadták a pénzt.
    előzmény:
    nagyadri (19)
     
  7. 2004. június 10. 10:4020.
    Mi minden pénzügyi manóvert náluk intézünk. Egyrészt ismernek minket, valóban "családias" a környezet, no, meg normálisan emberként bánnak velünk.
    Kérdezz rá, hátha bejönne neked is. Nekünk lazán, minden macera nélkül ment a félszocpol felvétele.
    Szia
    előzmény:
    nagyadri (19)
     
  8. 2004. június 10. 10:2919.
    Ez nagyon jól hangzik.
    Itt van a közelünkben egy Monor és vidéke Takarékszövetkezet. Lehet, hogy a kicsiknél gyorsabban megy?
    előzmény:
    Perla. (18)
     
  9. 2004. június 10. 10:2018.
    Szia!
    Mi a helyi Takarékszövetkezetnél vettük fel a fél szocpolt. Ha jól emlékszem 3 hét kellett mire megkaptuk. Szerintem ennél gyorsabban sehol nem megy.
    előzmény:
    nagyadri (17)
     
  10. 2004. június 10. 09:4217.
    Azért kell ilyen nagyon gyorsan eldöntenem, még ma lehetőleg, hogy hová adom be, mert mivel minden papírom meg van a kivitelező már szeretné kezdeni, de az OTP-nél azt modták ha elkezdjük és amikor ők kijönnek a meglévőre már nem adják oda, hanem onnantól számolják. És mivel az egész nem egy nagy mutatvány, mert csak egy kis hozzáépítés így hamar készen lenne és akkor már nem kapok semmit. És az OTP-nél ezt mondták, hogy az ügyintézés kb. másfél hónap. Na annyit a kivitelező nem vár a kezdéssel. Ezért szeretném tudni, hogy melyik banknál gyorsabb???????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. június 10. 09:2916.
    De nekem nem kell semmiféle más építési hitel, az önerő is meg van. De mivel a három gyerekre a jogszabály szerint jár a félszocpol, nem is kevés, mert 1. 600. 000, - ezért nem akarom ezt a pénzt bent hagyni az államkasszában, ha már egyszer csak ugy adják.
    Minden papírom, jogerős építési engedély, költségvetés, jogosultságot igazoló is meg van, most tartok ott, hogy hallottam, hogy más banknál is lehet kérni, nem csak az OTP-nél. Ott voltam már bent, ki is kértem a nyomtatványcsomagot, ki is töltöttem, de ha van más lehetőség akkor nem oda vinném, ha máshol egyszerübb és rugalmasabb az ügyintézés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_666187 (13)
     
  12. Torolt_felhasznalo_454526
    Torolt_felhasznalo_454526
    2004. június 10. 09:2615.
    nekem a személyes ügyfélszolgálat is mindig mást mondott. . . de talán az igáretek, ügyintézés gyorsaságát jól meg tudják ítélni!
    Után meg nem az ügyintéző szövegét kell figyelni hanem az Üzletszabályzatot! személyesen olvasgatni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_666187 (14)
     
  13. Torolt_felhasznalo_666187
    Torolt_felhasznalo_666187
    2004. június 10. 09:2414.
    Húúú, a telefonos ügyfélszolgáltatokat inkább ne!!! Volt, hogy háromszor hívtam őket és háromszor másfélét mondtak, tipikus példa a HVB. . .
    Ha van időd és lehetőséged, személyesen menj be mindenhova! Ha bp-i vagy, akkor a belvárosban egy kupacon megtalálsz mindent, egy fél nap alatt begyűjthetsz minden infót.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454526 (11)
     
  14. Torolt_felhasznalo_666187
    Torolt_felhasznalo_666187
    2004. június 10. 09:2213.
    Nos, igen, jó kérdés, hogy hogy lehet a kormányrent így alkalmazni. Szerintem az a baj, hogy a rendelet nem rögzíti egyértelműen, hogy a szocpolt hogy kell felhasználni, ezért a bankok kiköthetnek mindenféle plusz biztosítékot - pl. a kphányad nagyságát.

    Egyébként szerintem nézd meg az MKB-t, mi majd ott szeretnénk hitelt felvenni, mert nagyon kedvezőnek tűnik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_666187 (2)
     
  15. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2004. június 10. 09:2212.
    Sziasztok!
    Milyen papírok kellenek a szocpolhoz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_454526
    Torolt_felhasznalo_454526
    2004. június 10. 09:2211.
    :)
    A topik témájához: mi már 4 éve túlestünk ezen, tehát nem aktuális a tapasztalatom , de rettenetes votl mire minden papírt összeszedtünk.
    Ha a helyedben lennék, felhívnám a bankokat a telefonos ügyfélszolgálatukat és megkérdezném mennyi idő alatt vállalják.
    Bemennék a legígéretesebb 1-2 helyre, elkérném az idevonatkozó üzletszabályzatot végigolvasném, megkérdezném lefénymásolják-e ( nem fogják valószínűleg), de legalább írásban látod mi mindent kell bevinni. . . . mikor, milyen feltételekkel mehet tovább az ügy. . .

    FHB, Postabank, K&H, Erste Bank, ezeknél kezdeném. . . .
    előzmény:
    nagyadri (10)
     
  17. 2004. június 10. 09:1710.
    Á, köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_454526 (9)
     
  18. Torolt_felhasznalo_454526
    Torolt_felhasznalo_454526
    2004. június 10. 09:159.
    ha leírods hogy r e n d e l e t , benne van hogy d e l e t e amit az okos szoftver kitöröl :) parancsnak értelmez (?)
    előzmény:
    nagyadri (8)
     
  19. 2004. június 10. 09:118.
    Na mindegy, nem offolom a saját topikomat, ami nem megy az nem megy, pedig az ablakban jól jelenik meg, ugy látszik ezt a szót nem bírja.

    Szóval ki milyen bankhoz adta be az igényét és milyen tapasztalata volt?
    előzmény:
    nagyadri (7)
     
  20. 2004. június 10. 09:097.
    ezt nem értem, nem bírom beírni jól, vagy nem müködik a billentyűzetem hogy, kormányrent
    előzmény:
    nagyadri (6)
     
  21. 2004. június 10. 09:076.
    Most mi van? Javítani akarom magam és ugyanazt írja be, hogy
    kormányrent!
    előzmény:
    nagyadri (5)
     
  22. 2004. június 10. 09:065.
    kormányrent!
    előzmény:
    nagyadri (3)
     
  23. 2004. június 10. 09:064.
    kormányrent?
    előzmény:
    nagyadri (3)
     
  24. 2004. június 10. 09:063.
    Nálunk a meglévőhöz való hozzáépítésről van szó, és 3 gyerekre a félszocpolt szeretném! Minden papírom meg van már hozzá, de most kellene eldöntenem, hogy melyik bankhoz induljak. Az OTP-nél voltam, elég hosszadalmas, mármint időben az ügyintézés. min. egy hónap, de inkább másfél.
    Hogy lehet, különbözőképpen értelmezniük a bankoknak egy egyféleképen létező kormányrent?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_666187 (2)
     
  25. Torolt_felhasznalo_666187
    Torolt_felhasznalo_666187
    2004. június 10. 09:012.
    Azt nem tudom megmondani, hogy melyiknél jó, de egyvalamire nagyon figyelj! Nem minden bank tekinti igazi önerőnek a szocpolt!!! Sok helyen azt mondják, hogy a vételár 30%-a (vagy több) KÉSZPÉNZBEN kell, hogy rendelkezésedre álljon, és csak ezen felül hajlandók hitelt nyújtani.
    előzmény:
    nagyadri (1)
     

Címlap

top