Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogyni futással? lehet?

csatalin2
Létrehozva: 2013. Április 24. 10:15

Sziasztok. 

Úgy 30 kg. súlyfelesleggel, 3. gyermek után minden diétát kipróbálva (sikertelenül) belekezdtem intenzív futásba. Ne kérdezzétek hogyan, én is meglepődtem hogy tudok futni, de megy. Lassan 2 hete. De fogyni még nem sikerült. Talán alakul kicsit a testem, de a mérleg ugyanott. Koplalni nem merek, mert nem lenne energiám. Tippek, tapasztalatok ezzel kapcsolatban? Legyen türelmem még? Egyszer beindul? Vagy megint

egy kudarc lesz? Mi lehet a leghatásosabb mozgás-diétával? Mert éhezni képtelenség és felesleges...

  1. 2013. Április 24. 11:4026.

    Még pár ötlet ;-)

     

    1. mindig tartok otthon Update kenyérfélét vagy a Rips nevű ropoogtatnivalót, ezeket salátához, kefirhez stb. eszem.

     

    2. édességnek: túró citromhéjjal, citromlével kikeverni, golyókat fprmázok, és olvasztott cukormentes  csokival leöntöm, hűtőbe teszem. Imádjuk!!! HÁzi Túró Rudi.:) Nagyon könnyű édesség.:)

     

    3. a banán sok szénhidrátot tartalmaz.

  2. 2013. Április 24. 11:3725.

    Mai mintaétrendem:)

     

    Reggel 6-kor kelet, kb. 6,30-kor megeszem egy szelet sonkát, vagy szelet sajtot. 

    Reggeli 8-kor: 1 db rozsos zsemle + 1 kefír

    Tízórai 10,30-kor: kb. 20 dkg eper

    Ebéd 13,00-kor: natúr csirkemell, görögsaláta

    Vacsora: edzés után, kb. 19,30-kor: 2 főtt tojás, 10 dkg sonka, 1 pohár tej (2,8-as)

     

    Ivás: víz, kb. 1,5 liter, reggel 2,5 dl tejeskávé nádcukorral, este ha jól esik 1 pohár 2,8-as tej.

    előzmény:
    csatalin2 (22)
    2013-04-24  11:28
  3. 2013. Április 24. 11:3524.

    Ne hagyd ki a családi együttlétet vacsorakor!

     

    Kis sült fűszeres csirke, párolt zöldséggel.

    Citromos-édesítős túró.

    Kefir egy kis csökkentett Ch-tartalmú ropogtatnivalóval.

    Gyümölcssaláta(bár az szénhidrát) pirított magvakkal.

    Bármilyen zöldség- vagy csirkeleves.

    Grillezett sajt salátával.

     

     

    Vagy...

    A kedvenceim (és baromi laktató!):

    1. gombafejek füstölt sajttal (sütőben 20 perc)! ISTENI!!!

    2. frankfurti saláta (főtt kelkáp hidegen + kovászos ubi darabkák, só, bors, majonéz és rengeteg virsli)

    előzmény:
    csatalin2 (19)
    2013-04-24  11:18
  4. 2013. Április 24. 11:3123.

    Nagyon ügyes vagy!

    Most fel ne add a testmozgást!

    Itt egy kép amiről Semiramis is írt. Ne a súlyodon rugózz.

    Azért ekkora túlsúllyal, óvatosan azzal a futással.

     

    Sok sikert!

    előzmény:
    csatalin2 (1)
    2013-04-24  10:15
  5. 2013. Április 24. 11:2822.

    Nagyon jó olvasni a tanácsokat, köszönöm hogy segítetek nekem. A futást nem szeretném abbahagyni, mert úgy érzem megtaláltam azt, amihen minden nap van kedvem :-). Természetesen 30 kg súlyfelesleggel futni nem is igazán lehet, tehát nevezzük inkább nagyon lassú kocogásnak, nem is bírnék mást, de ez is iszonyatosan megizzaszt, és felviszi a pulzusom. És gondolom ahogy mennek le a kilók, úgy fogok egyre többet bírni... Persze teszem mindezt erdőben (ahol lakunk), dombon fel-le, és ha lehet nem betonon. Kicsit a jobb térdem érzi,de nem vészes, és remélem nem ártok vele. Egészségügyi dolgozóként (ráadásul RTG) van némi tapasztalatom talán ahhoz hogy időben abbahagyjam, ha úgy érzem árt :-). Lehet hogy lassan már szenvedéllyé válik a futás? 

    Csak a kombináció fontos tudom, ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom - ilyen edzéshez mit egyek? De annyi jó tanácsot kapok Tőletek, hogy lassan összeáll a kép....

    hálás vagyok érte

    előzmény:
    csatalin2 (1)
    2013-04-24  10:15
  6. 2013. Április 24. 11:2721.

    a, tudták a fentieket, a párja korábban járt edzeni konditerembe elég sokáig

    b, nem zabáltak, csak ettek...

     

    de ahhoz, fogyjanak is és szépen csinosodjanak, ahhoz elengedhetetlen volt, hogy kevesebb szénhidrátot egyenek, és több gyümölcsöt, zöldséget, fehérjét, mint korábban.

     

     

    előzmény:
    semiramis (15)
    2013-04-24  11:10
  7. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2013. Április 24. 11:2420.

    Szerintem az étkezésed nem jó.

     

    Egyél rendszeresen, 4-5 alkalommal, vacsora is legyen. Bár a leírtak alapján nem tudom belőni a mennyiségeket, legalább napi 150 gramm szénhidrátot egyél, elosztva és lehetőleg lassú felszívódásúakat.

     

    Futás után meg mindenképpen vigyél be fehérjét, kell az izomépítéshez. 

     

    Nagy vonalakban ennyi, de hosszan tudnék még tanácsokat adni (tapasztalat alapján). :)

     

     

     

     

    előzmény:
    csatalin2 (19)
    2013-04-24  11:18
  8. 2013. Április 24. 11:1819.

    Pont erre van szükségem, kicsit bizonytalan vagyok az étkezést illetően, kaptam már tanácsokat, de úgy szeretnék étkezni, hogy fogyjak, de legyen energiám futni, minden nap, mert nagyon jól esik. :-)

    Most 2 napja egy tanácsot kaptam, aszerint próbálkozom: reggel éhgyomorra 6 dl víz, kicsit később reggeli (hozzáteszem a 3 gyermek miatt nálunk 6kor indul a reggel), majd délben ebéd (konyhai-ételhordó), és délután 4-5 körül egy banánt eszem hogy legyen energiám futni, este pedig már csak iszom. Egy nap 3l vizet iszom. Vacsizni már nem ülök le a családdal, mert félek, elcsábulok. Így inkább kihagyom. Ez nem jó? Mert azt a tanácsot kaptam hogy fehérjét (túrót-kefírt) egyek.

    Köszi :-)

     

    Köszi mindenkinek, aki hozzászólt, minden infora szükségem van :-D

    előzmény:
    Télapó*** (11)
    2013-04-24  10:56
  9. 2013. Április 24. 11:1718.
    Ja és természetesen a csirke és a hal rengeteg variációja :)
    előzmény:
    Veréna (13)
    2013-04-24  11:01
  10. 2013. Április 24. 11:1417.

    es egyetertek:30 kilo plusz NAGON SOK ahhoz, hoyg fuss. tönkre teszed az izületeidet es a gerincedet (es nem most lesznek latatoak a gondok, hanem evek mulva, kronikusan, nem visszaforditatoan!).

     

    ussz vagy tornazz vizben vagy biciklizz vagy ellipszisezz vagy barmit, de amig ekkora a tulsulyod, addig mast csinalj! 

     

     

    amugy meg jo elhatarozas a nem-koplalas es a sport - sok sikert neked! :-))) 

    előzmény:
    semiramis (15)
    2013-04-24  11:10
  11. 2013. Április 24. 11:1316.

    Én ugyan nem fogyás miatt futok (szintén kb 2 hete), hanem, h ne legyen löttyedt a sejhajom, de sajnos a fogyáshoz elengedhetetlen, h odafigyelj az étkezésedre is. Ez nem a koplalást jelenti, pl amit Télapó leírt, már sokat számít.

     

    Többen ajánlották a citromlevet, citromos vizet, ezzel azért vigyázz, nekem pár deci citromos víz már marja a gyomromat, egy egész litertől már mozogni sem tudok, olyan fájdalmaim vannak. 

     

    És a legfontosabb, h nem szabad feladni, ha az elején nincs látványos változás. Ami nagyon hamar megy, általában nagyon hamar vissza is jön.

     

    A nem-mérlegelés, hanem inkább centizés is nagyon jó ötlet, sokkal reálisabb képet ad.  

    előzmény:
    csatalin2 (1)
    2013-04-24  10:15
  12. 2013. Április 24. 11:1015.

    mar hogyne lehetne. ha normalisan etkezik es futas nelkül nem hizik, akkor futassal fogyni fog (egyszerü matematika). HOSSZUTAVON. rövidtavon nem mutatja a merleg, mert a csökkenö haj helyere növekvö izom kerül, ami NEHEZEBB, mint a haj, tehat a csökkenö haj ellenere (= köznapi ertelemben vett fogyas) NEHEZEBB lesz a futo. de ez hosszutavon beall, majd elkezdenek lejönni a kilok.

     

     

    a te tesodek valoszinüleg a) nem tudtak a fentieket, b) esetleg összevissza zabaltak es azzal több kaloriat vittek be, mint amennyit lefutottak. ennek azonban a futashoz es annak hatasahoz nincs köze.

    előzmény:
    Selymeske (9)
    2013-04-24  10:45
  13. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2013. Április 24. 11:0414.

    Lehet ám! :)) Nehogy feladd, de fokozatosan szoktasd magad hozzá, és eleinte csak kocogjál.

     

    Ja, és persze nem árt, ha az étkezésen is változtatsz, a kettő együtt szuperhatékony lesz!

     

    sok siekrt! 

    előzmény:
    csatalin2 (1)
    2013-04-24  10:15
  14. 2013. Április 24. 11:0113.

    Nem értem, mért lenne a diéta egyenlő a koplalással, éhezéssel??

     

    Nagyon egyszerű: szénhidrátokat inkább csak reggel, délelőtt. Reggelizni nagyon fontos!! Rendes reggeli kell. Délután már minimális szénhidrát, inkább gyümölcsök, magvak. Estefelé zöldség, fehérje.

    Ez igenis lehet laktató. Pl.: túró bárhogyan ízesítve, laktató saláták hússal/tojással/virslivel...tojásétel...levesek...joghurt, kefir...mindegy, csak kenyeret, tésztát, cukrot ne.

    Sok folyadék, este megiszok pl. egy liter citromleves vizet (rendes citromból, nem műcitromléből!).

    Így biztos az átalakulás.

    előzmény:
    csatalin2 (1)
    2013-04-24  10:15
  15. 2013. Április 24. 10:5812.

    Az első hét első 4 napján nekem nem, hogy csökkent volna, hanem nőtt a súlyom.-)) Igaz csak 20-30 dekát. Akkor döntöttem úgy, hogy xarok a mérlegre. Hetente csak egyszer mérek.

    előzmény:
    Télapó*** (11)
    2013-04-24  10:56
  16. 2013. Április 24. 10:5611.

    Koplalni hülyeség! Attól legfeljebb löttyedt sovány leszel, ami nem szép.

    A futás jó, csak vigyázz az izületeidre, de ha megy, akkor minden rendben, szépen formálja a testet, erősít és fogyasztja rólad a zsírt. Az, hogy nem mutat mínuszt a mérleg, ne keserítsen el, inkább centizz, ne is állj mérlegre.

    A kajálásnál próblád meg: reggeli: kenyérféle, lehetőleg teljes kiörl, rozsos, ne fehér legyen, sovány felvágott, zöldség, tízórai: gyüm., ebédnél: sovány hús, zöldség saláta, párolva, grillezve hús, sajt, vacsi: fehérje (tojás, sajt, hús, zöldségek). Ha ezt tartod, nem leszel éhes és fogyni fogsz!

    Én két hete tartom ezt a diétát, 8 kg súlyfeleslegem volt, már fogytam majdnem 3 kg-ot, és nem vagyok éhes!. Hetente 3x tornázom egy órát. Szuperül érzem magam!

    előzmény:
    csatalin2 (1)
    2013-04-24  10:15
  17. 2013. Április 24. 10:5410.

    Köszönöm :-)

    Ezzel megint erősödött bennem a kitartás, és az érzés, hogy

    sikerülni fog! 

    További szép napot!

    Örök hálám 

    előzmény:
    korina25 (2)
    2013-04-24  10:24
  18. 2013. Április 24. 10:459.

    Hát, én hugomék tapasztalatából kiindulva szintén azt mondom, hogy nem, nem lehet fogyni ha csak fut és az étkezésen nem változtat.

    Amíg nem figyeltek az étkezésre, semmi, de semmi nem  ment le róluk, pedig heti szinten minimum négyszer voltak futni. Izmosodtak, max.

     

    Amióta megnézik mit mikor mivel esznek, és kerülik a túlzott szénhidrát bevitelt, na azóta teljesen átalakultak és sokat fogytak. 

    előzmény:
    korina25 (5)
    2013-04-24  10:36
  19. 2013. Április 24. 10:448.

    Nem vagyok szakember, de: szerintem nem túl jó ötlet egyből és kizárólag futással kezdeni,  mert +30kilónál rohadtul megterhelő, pláne ha nem helyes a futótechnikád, nem megfelő a cipőd stb. Ha lesérülsz azzal nem leszel előrébb. 

     Egyéb célzottan zsírégető gyakorlatokkal kellene váltogatnod a futást.

    előzmény:
    csatalin2 (1)
    2013-04-24  10:15
  20. Torolt_felhasznalo_856560
    Torolt_felhasznalo_856560
    2013. Április 24. 10:407.

    Szia!

     

    Amíg jelentős súlytöbbleted van, addig inkább válaszd a közepes intenzitású, legalább 40 perces mozgásformát, ami elég jó zsírégető.

     

    A futás a túlsúly miatt szétverheti a térdízületeidet is...

     

    A helyedben napi 1 órát sétálnék gyors tempóban!

     

    Ha pedig mindenáron futni akarsz, váltakozva fuss és sétálj gyors tempóban, nagyon fontos hogy sose fuss olyan gyorsan, hogy fulladozz vagy kapkodd közben a levegőt, mert akkor amellett, hogy rosszul érzed magad és legközelebb kevesebb kedved lesz edzeni, még a zsírégetés is lassabb. 

    előzmény:
    csatalin2 (1)
    2013-04-24  10:15
  21. 2013. Április 24. 10:386.

    Szia,  

     

    3 éve így fogytam 21 kg :) Minden nap tornáztam,és minden másnap futottam.

     

    Most, fogytam már az elmúlt 1 hónap alatt ismét 7,5 kg...hétfő óta minden este futok,heti 2x járok Zumbázni is :) 

    Ne add fel! Mert volt,hogy nekem is megállt,és egy deka sem ment le,aztán hirtelen 3 kiló mínusz.

     

    Ami még nekem bevált...a friss facsart citromlé,naponta 3-4 x..elveszi az étvágyat, plusz ginseng-zöld tea keverék,reggel este. 

     

     

    előzmény:
    csatalin2 (1)
    2013-04-24  10:15
  22. 2013. Április 24. 10:365.

    A nagyobb izomtömeg több kalóriát éget, tehát lehet fogyni a futástól!

     

    Ja szakember vagyok!

     

    előzmény:
    Amarynda (4)
    2013-04-24  10:34
  23. 2013. Április 24. 10:344.

    csak futassal dieta nelkul nem lehet fogyni. a labad meg fog izmosodni, jobb lesz az eronleted de fogyni nem fogsz tole.

     

    De kerdezz meg szakembert nehogy azt hidd rosszindulatbol mondtam

    előzmény:
    csatalin2 (1)
    2013-04-24  10:15
  24. 2013. Április 24. 10:273.

    Fel ne add két hét után...!

     

    Hidd el, megjön a hatás - éhezés nélkül is. 

    előzmény:
    csatalin2 (1)
    2013-04-24  10:15
  25. 2013. Április 24. 10:242.

    Szia!

     

    Gratulálok az elhatározásodhoz!

    Futással lehet fogyni, de a táplálkozás is nagyon fontos!Jó lenne, ha körméreteket is mérnél!( mell, derék , csípő) a zsír könnyű centikben hamarabb látszódik a változás!!!

     

    Próbáld ki a www.kaloriabazis.hu oldalt óriási segítség és nem kell éhezni!

     

    Sok sok erőt és kitartást kívánok!

    előzmény:
    csatalin2 (1)
    2013-04-24  10:15

Címlap

top