Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kulfold vagy otthon

pompom78
Létrehozva: 2014. július 27. 10:41
Sziasztok , kulfoldon elo 38 eves anyuka vagyok egy picivel. A parommal szakitottunk es egyedul elek a picivel. A dilemmam a hazakoltozessel kapcsolatos. Maradjak itt vagy koltozzek haza ? En magam sem tudom. Az apukaval megoldanank a lathasat mindket esetben.A korulmenyek:Itt van egy hazam amit ha eladnek , a hitel visszafizetese utan maradna annyi penzem hogy Pesten tudnek venni egy lakast hitelmentesen.Itt van egy jo allasom amit szeretek.De, itt nincs csaladom ...Amitol felek :Kapnek e munkat 38 evesen egyedulallo anyukakent Magyarorszagon?Talalnek e part aki elfogad gyerekkel egyutt es radasul meg szeretne is :) ? Ez kulfoldon nem olyan nagy dolog de otthon ez mennyire megszokott ? !3 eve nem elek otthon.Jot teszek e gyerekeemmel ha otthon nevelem fel ?Otthon lenne csalad, Magyarorszagon none fel itt pedig valoszinu tobb eselye lenne felnottkent.Vegzettsegem ebben az esetben nem hiszem hogy szmait, otthon 100 ezer ft korul keresnek bertabla szerint, valoszinu nem a szkamamban helyezkednek el. Talan angol nyelv ? de nincs ez iranu vegzettsegem.
  1. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2014. július 27. 23:4226.
    Pici szépséghibája a jól fizető állásoknak az, hogy elég ritkán adják oda őket kisgyerekes, szingli anyáknak. Ha meg mégis, akkor nem egyeztethető össze a munkaidő a gyerekkel, azaz a jó fizetésért be kell áldozni a gyerekkel való kapcsolatot, mert nem találkozik az önmagát megvalósító anyuka a saját gyerekével. Tapasztalatból beszélek!


    Tök hülyeség arra biztatni egy nőt, hogy rúgjon fel mindent, amit eddig kialakított, ne higgyen ám a szóbeszédnek, jó ám otthon, csak óbégatnak a kivándoroltak.....frankó dolog otthon kisgyerekkel egyedül új életet elindítani. Csak mert szép dolog a család meg a nagymama vasárnapi csokitortája. Nem, nem az. Konkrétan szívás a köbön. A gyerek meg kap egy agyonstresszelt anyukát. 


    Maradjon a kialakított életében és oldja meg a találkozást a családdal, Szerintem, persze.
    előzmény:
    KN18 (19)
    2014-07-27  18:26
  2. 2014. július 27. 22:5825.

    Kedves ti!


     


    Otodik eve elek kulfoldon, tobbek kozott Angliaban is eltem. Elhiszem, hogy nehez most neked, de ne add fel egy csalodas maitt azt, amit elertel eddig! Ujra kezdeni mindig nehez es ha nem vagy rakenyszeritve, akkor ne is lepj bele ujra a bizonytalanba! Egzisztenciat felepiteni nagyon nehez, de neked mar sikerult! Azt javasolnam, hogy menj haza szabadsagra vagy ket hetre a gyermekeddel a csaladodhoz, kapcsolodj ki, beszelgess veluk es az otthoni barataiddal, tajekozodj arrol, hogyan elnek, mekkora eselyed lenne elhelyezkedni, mennyire piackepes ma Magyarorszagon a vegzettseged es elemezd magad, hogyan erzed magad abban a kornyezetben.


     


    Ahogy emlitettem, otodik eve nem elek otthon, jelenleg gyermeket varok, nagyon hianyzik a csaladom, szervezest igenyel, hogy talalkozhassunk, neha elgondolkodom azon, hogy talan otthon jobb lenne, de aztan atgondolom, hogy mik lennenek az eselyeim es garantalom, hogy fel ev mulva mar megint mashol elnek, masik orszagban, mert Magyarorszagon nem tudnek nyugodt, anyagilag is biztonsagot nyujto eletet elni. Arrol nem is beszelve, hogy kulfoldon a gyermekem minimum 2-3 nyelvet fog beszelni, ebbol 2 lesz az anyanyelve, ez az orszag stabilabb labakon all es nem a vilag vegen elunk, autoval, repulovel minden athidalhato, ha mindenki ugy akarja!


    A honvagy es az atmeneti szomorusag sokszor rossz dontesekre sarkallja az embert. Rengeteg embert lattam az elmult evekben, hogy felszamolt kulfoldon mindenet, hogy otthon elhessen, mindegyik ma rosszabb korulmenyek kozott el es kezzel-labbal menne vissza kulfoldre.


     


    Magyarorszagnak kellene meg vagy 50 ev, ha most atvenne valaki olyan a hatalmat, aki gazdasagilag jo iranyba terelne. Nem tudom, erre mennyi esely van sajnos.


     


    En is kulfoldon talaltam part, nem lehetetlen, akar egy veletlen folytan is belefuthatsz abba az emberbe akivel jo lesz, velem is igy tortent, barmikor megtortenhet. Lenyegtelenek a koordinatak, ha valakivel talalkoznod kell, akkor fogsz is!


     


    Sok sikert a donteshez!

    előzmény:
    pompom78 (1)
    2014-07-27  10:41
  3. 2014. július 27. 21:4724.
    Egyszerűen szeretek számolgatni!

    Kíváncsi is vagyok: Te mit gondolsz, miért számolgattam, mire tippeltél?

    Nem "külföldről", megnéztem, Londonban él. Az ide egy ugrás!
    Csak ügyesen kell rendelni repjegyet, nem elviselhetetlenül drága!

    Miért, az itteni utazgatás mennyi? Ha teszem azt, "csak" 100 km-re menne szülőtlátogatni Bpestről.
    Felnőtt teljesárú jegy, biztosítással, 100 km, autóbusszal, oda-vissza, cca. 4000 Ft.
    Ugyanez saját autóval, csak a benzin, mennyi is? Plusz az autó és fenntartásának ktsg-ei.
    előzmény:
    KN18 (23)
    2014-07-27  20:37
  4. 2014. július 27. 20:3723.
    Mert repülővel külföldről hazajönni kapcsolattartás végett a családdal az mennyibe is van?


    Te miért is számolgattad?



    előzmény:
    csutak51 (22)
    2014-07-27  19:03
  5. 2014. július 27. 19:0322.
    Inkább írd meg neki, TE mennyiből élsz, "ugrasz le" autóval (milyennel, és mennyibe is van?) -gondolom, nem egyedülálló egy gyerekes cca. minimálbéres anyaként- minthogy saccolgatsz!

    Hagyd rá, hogy ő számolhassa ki, legrosszabb/legjobb esetben NEKI mennyi jönne össze!

    A többire amiket írtál itt, talán jobb, ha nem térek ki!
    előzmény:
    KN18 (21)
    2014-07-27  18:49
  6. 2014. július 27. 18:4921.
    Másik 100 ezer ft-ot simán kap gyerektartásként a külföldön élő apától, ha nem még sokkal többet is.
    előzmény:
    csutak51 (20)
    2014-07-27  18:26
  7. 2014. július 27. 18:2620.
    Annyi pénzből itthon gyerekkel nem tudsz megélni!HA kapnál is munkát...
    Csak a lakásrezsi elvinné a havi 100ezer kb. 40%-át, és lehet, hogy alábecsültem!

    Árakat találsz a neten, tömegközlekedés (autófenntartást 100e-ből felejtsd el!), rezsi, élelmiszerárak, szolgáltatások, ruházkodás, stb, össze tudod hasonlítani az ottanival.

    A szüleidnek biztosan hiányzol nagyon, de ha azt látnák, napi gondjaid vannak, szomorúbbak lennének, mint így, hogy nem látnak.
    előzmény:
    pompom78 (1)
    2014-07-27  10:41
  8. 2014. július 27. 18:2619.
    Teljesen megértelek, hogy vágysz haza. Ha valakinek van szerető családja, akkor azok igenis hiányoznak. Akkor meg főleg nem mindegy, hogy beülök az autóba és max 1-2 óra altt már náluk is vagyok, vagy majd akkor tudok csak velük lenni ha lesz occsó repjegy.
    Az anyukám 76 éves és szinte egyeik hónapról a másikra gyakoraltilag mozgásképtelen lett. Látom rajta, hogy rettenetesen sokat jelent számára a jelenlétünk.
    Én kb. beleőrülnék, ha nem lehetnék mellette utolsó éveiben.


    Azért az sem igaz, amit itt sokan állítanak, hogy itthon éhen lehet csak halni. 
    Ugyan már vannak jól fizető állások, és nem mindenki él a létminimumon.
    A sógornőm és a nővérem is bértábla szerint keres és kb még egy fizetésük összejön neki adómentesen a magánóráikból, fordításokból stb.
    Neked sem csupán a fizetésed lenne, hanem a gyerektartás is, ami lényegsen magasabb összeg mivel apa külföldön kapja a fizetését. Itt pedig az a pénz sokkal többet ér mint kint.
    előzmény:
    pompom78 (11)
    2014-07-27  13:55
  9. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. július 27. 15:3218.
    Maradj!
    Mo-on egyedülálló kisgyerekesként gyakorlatilag esélyed nincs. Ha valami csoda folytán mégis, akkor azzal a 100 e Ft-tal kb. kitörölheted...(már bocs a nyerseségért, de fedi a valót - sajnos)


    Oké, hogy Bpesten lenne egy hitelmentes lakásod, de azt is fenn kell tartani.
    Ott ahol élsz, van munkád amit szeretsz.
    Párt  bárhol a világon találhatsz magadnak, ezért Mo-ra jönni....
    Család itt sem lenne sokkal több, hisz írod, nem egy helyen laknátok. Akkor nem mindegy? Ritkábbak a személyes találkozások, de valószínűleg intenzívebb is lenne.
    A gyereknek hosszú távon egyértelműen jobb, ha maradtok.


    Légy kis türelemmel, ne akarj azonnal párt találni - most nagyon úgy fest, emiatt ugornál fejest az ismeretlenbe...nem érné meg. Lesz majd barát, társ ott is, addig is ahogy írod, nem vagy teljesen egyedül.

    előzmény:
    pompom78 (1)
    2014-07-27  10:41
  10. 2014. július 27. 14:4717.
    Én maradnék a helyedben ilyen körülményekkel.
    Van otthonod.
    Van jó munkád amit szeretsz. 


    Elhiszem, hogy hiányzik a családod. de ahogy írod, itthon sem laknál a közelükben, max. közelebb lennél. Nem tudod megoldani, hogy hazalátogass aránylag rendszeresen?


    Ha lesz párod, akkor nem fogod már magad ilyen egyedül érezni. És miért ne lenne? 


    Itthon megélni úgy hogy ennyi idősen a nulláról kezded, kb. lehetetlen. Nem kapkodnak a pici gyerekes anyukákért és a fizetés meg annyi, hogy max. éhen nem halsz. 


    Jót teszel-e a gyermekednek ha itthon neveled fel? Ezen mit értesz? Milyen érteleben teszel-e jót vagy sem? Én úgy gondolom, jobbak a lehetőségek külföldön, mint itthon. 
    előzmény:
    pompom78 (1)
    2014-07-27  10:41
  11. 2014. július 27. 14:1716.
    Ja, és a munkanélküli segély a minimálbérrel egyenlő, ami kb. 70 ezer forint (vagy még annyi sem)!
    előzmény:
    HataMari (14)
    2014-07-27  14:10
  12. 2014. július 27. 14:1515.
    Budapesten jobban idegennek éreznéd magad vidékiként, mint külföldön! Itt még annyi emberi kapcsolatod sem lenne, mint ott.
    És nem élnél meg a fizetésedből. Egy egyedülálló anya kb. 14 ezer forint családi pótlékot kap. Az kb. egy havi gázszámla ára (nem télen...).

    Van testvéred? Olyan, aki még nem házas, nincs gyereke? Esetleg kihívhatnád őt magadhoz egy pár hónapra.
    előzmény:
    pompom78 (11)
    2014-07-27  13:55
  13. 2014. július 27. 14:1014.
    Magyarorszagon munkanelkuli kap 3 honapnsi munkanelkuli segelyt, ha jol tudom. Ezek ismereteben tan meg munkanelkulikent is jobb kulfoldon maradnia a topikinditonak.
    előzmény:
    KN18 (9)
    2014-07-27  13:45
  14. 2014. július 27. 14:0713.
    Szerintem gyerekednek avval teszel jot, ha maradsz szepen kinnt, a jo (szeretett) allasodban, baratokkal korulveve, de megtanitod Neki (gyerekednek) a magyar nyelvet, nyaron elviszed az iskolaszunet idejere a magyarorszagi rokonsaghoz nyaralni, evkozben meg szepen mennek hozzad (ha kell, a Te koltsegeden!) a nagymama/nagypapa, tesod idonkent. igy csaldbol sem lesz hiany, gyerek eleve 2 nyelvet beszel anyanyelvi szinten(amelle a tobbi ragad, tapasztalatbol irom), barataid is megmaradnak, meg a szeretett allasod is.
    előzmény:
    pompom78 (1)
    2014-07-27  10:41
  15. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2014. július 27. 14:0212.
    Csak sajna eddig még a nagyi vasárnap húleveséből viszonylag keveseknek sikerült megélni....:)


    Senki nem azt állítja, hogy külföldön csúcsszupi, hanem hogy van egy kialakult, normális élhető élete a ti-nak és ezt kár lenne felrúgni. Ennyit mondtunk neki, nem többet, kár demagóg dumával kiegészíteni.
    előzmény:
    KN18 (9)
    2014-07-27  13:45
  16. 2014. július 27. 13:5511.
    Probalok tobb mindenkinek valazolni. A szuleim videken elnek, ott nem szeretnek menni mert ott tenyleg nincs munka, igy pest maradna.itt nincsenek megelhetesi gondjaim.igazabol tenylwg azert gondolkodok rajta mert a csalad hianya azert nagy, hetvegwn a legrosszabb. Sok baratom van de mindenki csalados. Bar itt meg mindig nyitottabbak es igy sokat jarunk el hetvegen is jatszani, grillwzni stb
    előzmény:
    KN18 (10)
    2014-07-27  13:49
  17. 2014. július 27. 13:4910.
    Élnek a szüleid? Hol?
    előzmény:
    pompom78 (1)
    2014-07-27  10:41
  18. 2014. július 27. 13:459.
    Ja, hát igedn interneten nagymama. Ugye az azért nem pont az mint mondjuk elmenni hozzá vasárnapi ebédre, vagy csak úgy meglátogatni, ne adj isnten vele tölteni némi időt.


    Azt sem kell azért elfelejteni, hogy a csúcs szupi külföldön is válhat valaki munkanélkülivé, vagy szorulhat segítségre, amikor inkább egy mami, papi mint bébicsősz.



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (6)
    2014-07-27  13:23
  19. 2014. július 27. 13:388.
    Nem tudom, melyik országban élsz, de ha ott megoldott a lakhatásod és van munkád, nem halnátok éhen, akkor maradj!
    Ha anyagi problémád van és amiatt el kell adnod a házat, a különbözetből talán még mindig futja egy kisebbre vagy kevésbé jó környéken lévőre. Talán célszerűbb bérelni is, nem tudom.

    Ha a gyermeked apukájával nem nagyon rossz a kapcsolatod, a láthatás szempontjából is jobb a közelében maradni. Anyós/após + egyéb rokonok? Velük milyen a kapcsolatod? Szomszédok?

    Barátaid csak vannak, nem? Kisgyermekes anyaként sehol nem könnyű, de itt Mo-n a gyermekes családok nagyon magukba zárkóznak, az unokatestvéremnél láttam, hogy szétette az unalom a gyerekekkel, mert a többi játszótéri anya nem barátkozott vele igazán. Ugyanezt megfigyeltem a barátnőimnél is.

    Egyedülálló anyaként itt marha nehéz megállni a helyedet a munkában, még ha vissza is várnak a helyedre, már nem annyira toleránsak a legtöbb helyen.
    Szerintem itt nehezebb dolgotok lenne!

    Ha nekem csak egy lehetőségem lenne innen elmenni, én bizony maradnék, ameddig csak lehet! Csak szélsőséges esetben, pl. ha abszolút nem találnék munkát, nem tudnék megélni, akkor jönnék csak vissza. (Oké, elfogult vagyok, nekem kifelé van "honvágyam"...)

    előzmény:
    pompom78 (1)
    2014-07-27  10:41
  20. 2014. július 27. 13:377.
    Van egy jól bejáratott életed és mindezt fölrúgnád azért meg épp
    magányosnak érzed magad? Ha újraolvasod amiket leírtál szerintem
    egyértelmű hogy minden érv a maradás mellet szól. Már ha biztos
    egzisztenciát szeretnél és jövőt a gyermekednek. Ha fontosabbak a
    szentimentális, lila ködös, honvágyazós érzéseid akkor persze haza lehet
    költözni. Aztán ha rájössz hogy nem azt kapod otthon amit vársz akkor
    lehet sirdogálni.
    előzmény:
    pompom78 (1)
    2014-07-27  10:41
  21. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2014. július 27. 13:236.
    Már miért ne ismerhetné meg őket? Otthon se élnek feltétlenül egy rakáson az emberek és van olcsó repjegy, internet meg ilyen modern dolgok:)
    előzmény:
    KN18 (5)
    2014-07-27  13:00
  22. 2014. július 27. 13:005.
    Kérdés, hogy az anyagi vagy az érzelmi élet a fontosabb számodra.
    Kint jobban élhetsz mint itthon(?)
    De a gyermeked nem ismerheti meg soha a családját. 
    előzmény:
    pompom78 (1)
    2014-07-27  10:41
  23. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2014. július 27. 12:404.
    Erősen úgy tűnik, érzelmi alapon szeretnél hazamenni, de ez elég nagy hiba lenne. Hiába veszel lakást, gyerekkel ketten nem fogsz kijönni 100 000 ftból. Társad lesz Angliában is (ott élsz?), ha keresel, az esély tök ugyanaz, mint otthon.  Munkád se feltétlenül lesz öt perc alatt, az első fizetésig minimum hónapok telnek el, a gyereknek bölcsőde-óvoda....nagyon húzós, stresszes lesz, hidd el. Ha elég mázlista vagy és összetartó, szerető családod van otthon, akkor megoldhatóak a dolgok, de otthon nehezített pálya van (mint rutinos egyedülálló anyuka mondom). Ha Angliában élsz, egy csomó támogatás jár, nézz körül, mire vagy jogosult (a gyereked 20 éves koráig!). Szerintem mindeképpen maradj, hozd rendbe magad lelkileg (ez otthon se könnyebb, hidd el) és hosszú távon sokkal jobban jársz. A gyerekedről nem is beszélve, akinek kb semmi jövője nem lenne jó eséllyel...maradj mindenképpen, jobban jársz. Csak most nehéz, gondolom, a szakítás miatt, az azért nagy csalódás, pláne gyerekkel, de ezt sajnos viszed magaddal Magyarországra is.
    előzmény:
    pompom78 (1)
    2014-07-27  10:41
  24. 2014. július 27. 12:073.
    Van egy házad és egy jó állásod, a kérdésedre a válasz adja magát: Maradj ott! Az, hogy nincs ott a családod, csak annyit jelent, mintha a szabolcsi családod messze lenne Győrtől... Pártalálás? Szerintem teljesen mindegy, hol vagy, mindenhol találhatsz párt azonos eséllyel--vagy nem, de ez nem füg országtól.
    előzmény:
    pompom78 (1)
    2014-07-27  10:41
  25. 2014. július 27. 11:042.
    Mindenképpen ott maradnék a helyedben.
    Saját, és a gyermeked egzisztenciális jövője érdekében.
    Nosztalgikus érzésekből nem lehet megélni, és a gyermeknek jövőt építeni.
    Jelenleg a frázisokon kívül nincs létbiztonság.
    előzmény:
    pompom78 (1)
    2014-07-27  10:41

Címlap

top