Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szexuális erőszak - csak egy poén a bulvárban?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 1. 17:16
Megerőszakoltak egy lányt az ELTE TÓK hétvégi gólyatáborában. A hír téma volt a rádióműsorokban is, például a Class FM Morning Show-jában. Utóbbiban kár volt ezzel foglalkoznia a Sebestyén-Rákóczi-Vadon triumvirátusnak. Cinizmus, helyenként gúny és egy sor rossz poén egy olyan témában, amiben egyiknek sem lett volna semmi keresnivalója.

Nők Lapja Café: Poénkodás élőadásban a megerőszakolt lánnyal kapcsolatban - Mi van?!
  1. 2014. szeptember 1. 22:2826.
    Meg olyan is volt,hogy a nő teljes ítélőképességének tudatában azt mondta,hogy oké,aztán másnap megondolta magát,vagy rájöt,hogy ciki az a pasi,vagy mittudomén és akkor nemi erőszakot kiáltott.
    Sőt,olyan is volt már,hogy egy nő  mászott volna rá a pasira,a pasi visszautasította és akkor a nő büntiből jól bevádolta.
     
    előzmény:
    Lióra (25)
    2014-09-01  22:24
  2. 2014. szeptember 1. 22:2425.
    Nézd,senkinek,de  senkinek a világon nincsen  joga bemenni a lakásomba és onnan ellopni az ékszereimet.
    Akkor sem,ha tárva -nyitva hagyom  az ajtót és két hétre elutazom Londonba.
    De mégis,ha elmesélem azt neked,hogy tárva-nyitva hagyom az ajtót és úgy utazom el Londonba és kirabolnak,akkor mit mondasz?
    Valószínűleg azt,hogy csúnya rabló,de azért neked sem kellett volna...
    A jog is ismeri a sértetti közrehatás címzetű dolgot és értékeli a büntetés kiszabásakor.

    Végigmész  belvárosban pénteken az utcákon,sorra-másra látod a félájult részeg lányokat önkívületi állapotban.
    Én sajnos az mondom,hogy az a csoda,hogy nem több ilyen eset történik.
    előzmény:
    Nestel (23)
    2014-09-01  22:13
  3. 2014. szeptember 1. 22:2024.
    Jó,azért ne jussunk már oda,hogy minden férfi potenciális gonosztevő és börtönbe kell őlet zárni.
     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433679 (20)
    2014-09-01  21:34
  4. 2014. szeptember 1. 22:1323.
    Szerintem teljesen mindegy, hogy hova-kivel-mikor ment el. Ha a lány nemet mond, akkor az NEM. Lehet, hogy a gólyatábor nem egy cserkész tábor, de attól még joga van nemet mondani, és nincs joga kihasználni, ha ittas állapotú. Bár tény, hogy óvatosnak kell lenni, azért szomorú, hogy a mai világban még ő kap kritikát ezért, hisz tudhatta volna. Inkább ezen kellene változtatni, hogy ne az áldozatot ítéljük el, hanem a bűnöst, hogy nyugodtan sétálhassunk az utcán, erdőben, éjjel, annyi ruhában, amennyit jól esik viselni, mert ahogy a fenti kiáltvány is hangoztatja a nem az NEM.
  5. 2014. szeptember 1. 22:0222.
    Mikor voltál tini?
    Mert én kb 15-20 éve és akkor sem sétálgattunk egyedül haza.
    Vagy jó sokan mentünk lányok,vagy pár sarokra a diszkótól vár apa(ugye hogy ne lássák a többiek)
    35 vagyok.
     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433679 (20)
    2014-09-01  21:34
  6. 2014. szeptember 1. 21:5321.
    Az említett triumvirátusnak kár bármiről is véleményt formálnia a reggeli bugyuta show-jukban, mert ők mindenből poént csinálnak, még a nem poénos komoly dolgokból is, persze ez őket minősíti. Ezért nem is vagyok hajlandó hallgatni őket soha.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-01  17:16
  7. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 1. 21:3420.
    Ma bevásárlásból mentem hazafelé világos nappal, hosszú nadrágban, és egy csomót kellett várnom a buszra. Lehet, frusztrált vagyok, de nem élveztem, hogy három (asszem három, mert annyira azért nem szoktam megnézni az embereket) részeges pali tőlem tíz méterre állt le megpihenni.
    Nem kell ehhez sem erdő, sem éjszaka! Az kéne, hogy rend legyen az országban! Tinikoromban simán sétálgathattam egyedül, és nem kellett félnem. Ma kell. Pedig nem váltottam nemet idő közben.

    Azért mégis egyedül szeretek sétálni legjobban. Amijkor nincsenek a közelemben emberek, sem nők, sem férfiak, csak a fák, akkor biztonságban vagyok!
    előzmény:
    Lióra (17)
    2014-09-01  21:24
  8. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 1. 21:2819.
    Ez jött át neked? Olvasd újra!
    előzmény:
    Lióra (17)
    2014-09-01  21:24
  9. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 1. 21:2618.
    Teljesen jó ez a cikk. (most olvastam csak el)

    Az jutott eszembe, hogy nagyon gyerekes valahol, ahogy ezeket a dolgokat sokan kezelik. Hogy azért kell poénkodniuk rajta, mert egész egyszerűen zavarba jönnek a témától. Férfiak, egymás közt, menőnek is kell látszani ugyebár a társak előtt. Meg ugye ez elve egy poénkodós műsor, szóval afféle rutinmunkásként, két reggeli kávé között ásítozva ezt is elpoénkodták - ez persze nem mentség, egész egyszerűen ki kellett volna hagyni a hírt a műsorból, ha nem való bele!

    Amúgy egy ilyen hírt kábé úgy kell kezelni, mint egy halálhírt. Nem poénkodunk rajta és kész. Ha pár másodpercig néma lesz a mikrofon, akkor néma lesz - ez még egy überpörgős műsorba is belefér.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-01  17:16
  10. 2014. szeptember 1. 21:2417.
    Tőlem Te nyugodtan elmehetsz  alig ismert pasival éjjel kettesben erdőbe sétálni.
    Nem nekem fog fájni.
    Nekem nem fog fájni.
    Az elővigyázatosság még nem paranoia.
     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433679 (16)
    2014-09-01  20:54
  11. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 1. 20:5416.
    És egyedül se menjenek nők az erdőbe sétálni, gondolom... mondjuk tény, hogy mostanában én sem mernék egyedül sétálni az erdőben, mert bárhol felbukkanhatnak fura alakok...

    A kérdés akkor most már így hangzik: lassan ott tartunk, hogy ismét gardedámot kell fogadnunk magunk mellé? Ez vajon normális dolog?

    Vagy fegyverkezzünk fel esetleg? Mint Amerikában?

    Vagy hordjunk erényövet?

    Talán mégis jobb lenne, ha az ilyen visszaeső erőszakolósokat zárnánk inkább örökre lakat alá, nem? (TV híradóban a táborban alkalmazott külsős fotóst nevezték meg gyanúsítottként, állítólag volt már ilyen ügye máskor is)
    előzmény:
    Lióra (14)
    2014-09-01  20:02
  12. 2014. szeptember 1. 20:4415.
    Na, Kussoljka és Ronika, ez a ti terepetek! Tessék kommentelni!
  13. 2014. szeptember 1. 20:0214.
    Kakukk.
    Lióra, egy 18 éves lány ne menjen el az erdőbe sétálni egy pasival, mert akkor az tuti ráugrik

    Semmiylennő  ne menjen egy frissen megismert pasival erdőbe sétálni.
    Sajnos,nem csoda,hogy megtörténnek ezek,amilyen szintre a nők le tudják magukat zülleszteni.Ájultra ivásig.
    Ami persze megint nem mentség,de azért igen,nekünk nőknek is kellene gondolkodni.
    előzmény:
    calealenta (13)
    2014-09-01  19:45
  14. 2014. szeptember 1. 19:4513.
    "egy ilyen tábor nem más, mint ,,össznépi szexuális aktus"" - és? A megerőszakolás viszont pont attól az, ami, hogy nem "össznépi", mert a kettőből az egyik nem akarja. Kakukk.
    Lióra, egy 18 éves lány ne menjen el az erdőbe sétálni egy pasival, mert akkor az tuti ráugrik? Ne akassz már hasba... Eleve miért pont egy 18 éves csaj ne menjen? mert 18 éves, vagy mert csaj? De még jó, hogy nem mentség bakter...
    ladybird65: és ráadásul a 100 lányból 99 elmenne egy egyéjszakás menetre, csak nem mind ugyanazzal. És ilyenkor is áll az, hogy a nem az nem, kedves pasingerek. Sőt, ha meg azt a századikat fogja ki az emberfia, aki abszolút senkivel se tervezett ilyesmit, akkor is kopp van.
  15. 2014. szeptember 1. 19:2712.
    Pontosan.
    előzmény:
    1pestmegyei (6)
    2014-09-01  18:06
  16. 2014. szeptember 1. 19:2611.
    Ismerek néhány nőt is, aki ugyanígy kiröhögi a helyzetet, sőt gúnyt űz abból a személyből is, aki ezt elszenvedte.
    (Amerikában is nem egy ilyen eset volt, persze azoknak híre ment, és 10-ból 9 ilyen áldozat öngyilkos lesz. )
    előzmény:
    mancaa (3)
    2014-09-01  17:20
  17. 2014. szeptember 1. 19:2210.
    Nem csak a bulvárban.
  18. 2014. szeptember 1. 18:179.
    Ja és tavaly is az eltés gólyatáborban volt,hogy listázták a  nőket: csúnyácska,de makacs, könnyen vhető 2 pohár után
    a nagy eliintézmény
    előzmény:
    szacsiga (8)
    2014-09-01  18:12
  19. 2014. szeptember 1. 18:128.
    Nem védem őket, tényleg taplóság ezzel viccelni, de tényleg nem mind1, hogy a gólyatáborban, vagy a gólyatábor alatt/közben... az első híradások azt sugallták, hogy egy leendő tanár tett ilyet, ami még annál is szörnyűbb, mint amennyire szörnyű az, ha valami 2 általánost végzett beteg állat tesz azt.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-01  17:16
  20. 2014. szeptember 1. 18:097.
    http://morningshow.hu/mi-tortenhetett-golyataborban/


    hanga nyag

    leírják:hogy a ylány elment a pasival egy erdőbe sétálni és ott meghülyült a pasi és úgy
    persze,,nem menstég, semmire sem mentség,de azért egy 18 éves lány ne menjen már el egy vaddegen pasival erdőbe sétálni
  21. 2014. szeptember 1. 18:066.
    Jó lenne ha a következőkben ők is átélhetnék ezt szép érzést, ha már ilyen viccesnek ítélik.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-01  17:16
  22. 2014. szeptember 1. 17:475.
    A kamasz gyerekek oda mennek, ahová akarnak, és legkevésbé sem fog számítani Feri apu véleménye. Legfeljebb azt mondják, hogy a barnőnél alszanak.
    Megtettük mi is, ezelőtt 30 évvel, akkor majd 10 év múlva másképp lesz? Ugyan........
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-01  17:16
  23. 2014. szeptember 1. 17:404.
    A kedves meggondolatlanoknak - ha olvassák - figyelmébe ajánlom a http://www.beszeljrola.hu/tortenetek. Olvasgassák és fejlesszenek ki némi alapszintű EQ-t.Talán legközelebb szerencsésebben tudnak bánni a témával.
  24. 2014. szeptember 1. 17:203.
    Hát persze, ők "pasik", az élet császárai, nekik könnyű kiröhögni ezt a helyzetet. Nem kívánok nekik semmi rosszat, de kicsit jobban belegondolhattak volna, ha tényleg az ő családjukban történt volna mennyire nevetnének..
  25. 2014. szeptember 1. 17:162.
    Nem hallgattam ma reggel a Morning Showt. De ha ez tényleg így hangzott el, az a taplóság netovábbja. Igaz, Balázs fiús szülő, de lehet, hogy most lánya születik. Janinak kislánya van és Rákóczi Ferinek is van egy lánya. Azt hittem, több empátia szorult beléjük. Kíváncsi lennék, ha az ő gyerekükkel történt volna hasonló, akkor is így vélekednének a dologról? Természetesen sose kívánnék ilyet, hogy tényleg megtudják. Az általánosítást pedig - mint mindig - most is elutasítom. Ha egy gólyatáborban van 100 lány, akikből mondjuk 99 vevő egy alkalmi szexuális aktusra, de egyetlen egy viszont nem, akkor se általánosítsunk, hogy oda mindenki "azért" megy, tehát adj neki Dodó.....

Címlap

top