Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MÁV-botrány: Káosz a Bécsbe induló vonaton

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. október 23. 15:20
Azt eddig is tudtuk, hogy a MÁV több jegyet kiadhat, mint amennyi ülőhely van a vonaton, hiszen lehet állni is (bár egy hosszabb útnál ez elég durva), viszont azt nem gondolnánk, hogy nem maximalizálják a kiadható jegyek számát. Papíron nyilván igen, de a gyakorlat néha fájón más.

Nők Lapja Café: MÁV-botrány: Káosz a Bécsbe tartó vonaton
  1. 2014. október 24. 18:4220.

    Rémesen bonyolult lehet ám megérteni, hogy valaki vesz egy jegyet Budapest-Bécs viszonylatra és azzal az érvényessségi időn belül azon a napon utazik és azon a vonaton, amelyiken akar. Kinek kellene minden utas igényeit egyeztetni, hogy Józsi a családdal melyik napon óhajt majd ellátogatni az osztrákokhoz és a 6 pár vonat közül , ami naponta közlekedik csak railjetből, éppen melyikkel ? Vagy a bérlettel rendelkezők, ingázók is jelentsék be minden nap, hogy melyik vonattal akarnak menni ? Ne írjatok már hülyeségeket könyörgöm !A railjet nem helyjegyköteles ebben a viszonylatban, így arra száll fel amelyikre akar. Nem kell előre közölnie, ha van érvényes menetjegye. Ha nem vett előre helyjegyet, bár van rá lehetősége és nem fér fel arra a vonatra, amelyikkel utazni szeretne, akkor így járt. Senkinek nem kell egyeztetni senkivel. A MÁV kiadta a 40 % kvóta szerinti helyjegyeket, de ettől még fel lehet szállni erre a vonatra, ha van hely.

    előzmény:
    calealenta (19)
    2014-10-24  15:22
  2. 2014. október 24. 15:2219.
    Anda, a szervezetlenség. Könnyű tologatni, hogy a stájrik voltak a hülyék, részükről meg neeem, mert mi, de valójában én úgy nézem, hogy baromira nem egyeztettek egymással.
    mihalyistvan.sz, ez egy jó kérdés. Ezt se lenne rossz egyeztetni, mert ha jól értem, Mo.-n kötelező (?), amott meg nem. De nálunk adtak ki egy zsák plusz helyjegyet is, nem?
  3. 2014. október 24. 11:1518.

    Milyen tömeg lesz majd az Advent járaton? 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-23  15:20
  4. 2014. október 24. 09:4817.

    Jegy nélkül is fel lehet szállni, csak aztán jól megbüntetnek. Ilyen baromságot.


    Az IC helyjegyköteles. Ha nélküle szállsz fel ne csodálkozz, hogy nincs helyed...

    előzmény:
    Gáborj (13)
    2014-10-23  22:07
  5. 2014. október 24. 09:2716.
    Azért szép lenne, hogy ha nem csak a hangulat keltéshez elegendő információt osztaná meg a cikkíró, hanem leírná a MÁV reakcióját is. A kis hivatkozást a végén sokan meg se nyitják. A MÁV sokszor kritikán aluli, de most nem ők voltak a ludasok.
  6. 2014. október 24. 00:5815.
    Nem akarnék sem pro sem kontra véleményt alkotni.
    Csupán egy tény:
    Kölnben vásároltam meg a jegyemet,természetesen helyjeggyel,sajnos másnak is eladták ugyanazt a helyet.Karácsony volt óriási tömeg én meg álltam.
    Nos? kit szidjak?Kitöl követeljek kártéritést?Senkitöl.Benne van a pakliban,ha kiemelt ünnepeken utazunk
  7. 2014. október 23. 22:4714.

    Belföldi forgalomban helyjegyköteles vonatra csak akkor szállhatsz fel, ha van helyjegyed. Nem fognak eladni többet a pénztárnál, mint amennyi helyet tudnak biztosítani a vonaton. Hogy ennek ellenére felszállsz és kifizettetik veled a railjet-en belföldi forgalomban a pótdíjat is, az evidens. Ha így felszállsz és nincs helyed, az a te bajod, nem a MÁV-é. Belföldi forgalomban bármilyen teltházas IC vonatra ha felszállsz ugyanaz a helyzet, nem a MÁV hibája, hogy az utas már nem tud leülni előreváltott helyjegy nélkül. Minek szállt fel.... ?


    A mostani eset más,  a nemzetközi forgalomban utazókat szállították le a határnál, nekik nem kellett venni semmilyen helyjegyet. Sokan akartak ugyanazzal a vonattal utazni, nem fértek fel. Van ilyen, de ez semmiképpen nem botrányos.

    előzmény:
    Gáborj (13)
    2014-10-23  22:07
  8. 2014. október 23. 22:0713.

    Korábban utaztam a vonattal. Helyjegy nélkül fel lehet szállni, de a kalauznál pótdíjat kellett fizetni,  ill. meg kellett váltani a helyjegyet. Annak birtokában leülhettünk volna, de természetesen nem volt már hely. Tehát magyaros spórolásról szó sem volt. A Magyarországon közlekedő helyjegyes vonatra is szálltunk már fel helyjegy nélkül, mert sürgős volt az út, s ott is pótdíjat kellett fizetni....


     

  9. 2014. október 23. 22:0512.
    Már megint Bécsbe járnak a magyarok bevásárolni? Volt már ilyen, aminek rendszerváltás lett a vége...
  10. 2014. október 23. 21:5811.
    Korábban utaztunk ezzel a vonattal. Helyjegy nélkül fel lehetett szállni, de a kalauznál pótdíjat kellett fizetni, ill. venni helyjegyet. Ha találtunk volna üres helyet, leülhettünk volna. Természetesen nem volt már ...Tehát valahol ezért éri meg a MÁV-nak.
  11. 2014. október 23. 19:3910.


     


     


    A szokásos NLC-firkász színvonal ez a cikk, még abból is a hétvégi színvonal.....

    előzmény:
    Locusta (9)
    2014-10-23  18:49
  12. 2014. október 23. 18:499.

    Ismét egy provokatív, fájon ostoba iromány. De igaz is, ugyan min lepődünk meg, beleillik az utóbbi idők nlc-s "újságírói" színvonalába.


    Na szóval, akinek fogalma nincs arról, hogy a menetjegy viszonylatra és nem konkrét vonatra szól ( kivéve egyes kedvezményes jegyeket ) , csak az tud ilyen baromságokat írni, hogy limitálni kellene a kiadott menetjegyek számát. Csak a helyjegy és pótjegy, illetve bizonyos kedvezményes menetjegyek, amik konkrétan adott napra, adott vonatra szólnak. Az összes többi esetben a nem hely- és pótjegy köteles vonatokra annyian szállnak fel, ahányan felférnek. Nemzetközi viszonylatban a railjet nem helyjegyköteles, így senkinek nem kell tudnia arról előre, hogy adott nap mennyien akarnak majd utazni vele. Honnan tudhatná ezt akár a MÁV, akár az ÖBB ?


    Mellesleg nemzetközi viszonylatban ez nem újdonság, max. annak, aki életében nem utazott vonaton. Az iromány megfogalmazója utazzon ki mondjuk Rómába, aztán próbáljon felszállni mondjuk egy Róma-Bécs, vagy Róma-Párizs viszonylatban közlekedő vonatra. Ha feltud.... Aki nem fér fel, az ott is lemarad.


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-23  15:20
  13. 2014. október 23. 17:528.

    Pontosan erről van szó. A railjeten eleve gyakori, hogy állnak az utasok, akik nemzetközi viszonylaton veszik igénybe, mert bár itthon kötelező a helyjegy, Ausztriában nem. Lehetne venni, 3 euró, de a legtöbben sajnálják rá a pénzt. 


    Velem pedig már többször is előfordult, hogy a helyjegyem ellenére álltam, mert mondjuk a helyemen épp egy idős ember vagy múlt alkalommal egy anyuka ült a kb. 1 éves gyerekével az ölében. Nyilván nem állítom fel őket, ugyanakkor elég bosszantó volt. 

    előzmény:
    Anda39 (7)
    2014-10-23  16:42
  14. 2014. október 23. 16:427.

    Hát nem tudom, én azt olvastam ki a cikkből és a szóvivő leveléből, hogy a vonat osztrák tulajdonú és ők rendelkeznek vele. Jelezték nekik, hogy valószínűleg kevés lesz a hely az utasoknak, de nem tettek semmit. Hiába divat mostanában a MÁV-ot szidni, szerintem itt most nem ők voltak a hunyók.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-23  15:20
  15. Torolt_felhasznalo_654883
    Torolt_felhasznalo_654883
    2014. október 23. 16:146.
    Én azt szólom hozzá, olyanok vagyunk mint a cigányok.
  16. 2014. október 23. 16:135.

    Pontatlan cikk (már megszoktuk)


    Nem ad el a MÁV több jegyet, de van Bécsbe egy u.n. 4 napos kirándulójegy, amit a 4 nap alatt bármelyik vonatra fel lehet használni.


    Az tény, hogy ezekre lehet, de nem kötelező helyjegyet venni, (ha valaki belföldre veszi igénybe, annak kötelező) akinek nincs helyjegye, az a szabad helyekre ülhet le.


    Nagy valószínűséggel az történt, hogy rengetegen ezzel a jeggyel az említett vonattal akartak utazni.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-23  15:20
  17. 2014. október 23. 15:534.
    Nem lepődtem meg, mint már oly sok más esetben most is a másik fél a hülye! Ki adja el a jegyet? Kié a bevétel? Na?
  18. 2014. október 23. 15:523.
    Csak azt nem értem,ha Miskolcon váltok IC jegyet,akkor van ülőhelyem is,Ha Győrben váltok IC jegyet az esetek nagy részében a Keletiig állok.:(
  19. 2014. október 23. 15:202.
    Érti valaki, hogy a Magyarországon is közlekedő leggyorsabb nemzetközi vonatra miért nem kötelező a helyjegy? Mucsfára bezzeg az!

Címlap

top