Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Használtat vagy újat? Babavárás költséghatékonyan

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. november 6. 09:23
Minden túlzás nélkül milliókat lehet költeni a babakelengyére, főleg ha az első gyermekét várja a család. Mi ugyan próbáltuk okosan csinálni, aztán a negyedik hónap végére teljesen tiszta lett, hogy már a babakocsinál túlzásba estünk.

Nők Lapja Café: Használtat vagy újat? Babavárás költséghatékonyan
  1. 2014. november 6. 21:2926.

    Az a smiley nem tudom hogy került oda...

    előzmény:
    Babyface83 (25)
    2014-11-06  21:22
  2. 2014. november 6. 21:2225.

    Nagyon egyetértek. Akkora divat lett mostanában mindenből, használtat, lestrapáltat venni a babáknak, miközben anyuka természetesen mindig a legújabb divat szerinti, vadiúj cuccokban virít. Én is inkább magamon spórolnék. Emiatt mindenki hülyének néz persze... Kisbabás rokon meg folyamatosan tőlünk lejmol mindenféle cuccot (még rágókát is, bodyt is, hozzátéve, hogy nem baj, ha kakifoltos... wááá), miközben sokkal vastagabb a pénztárcájuk, mint a mienk.


    De nem is a használt ruha a legnagyobb gond. Hallottam már olyat anyukától, hogy nem ad a babájának tápszert (1 év alatti, anyatej nincs), mert megvette a legolcsóbbat, az nem ízlett a gyereknek, ő meg drágább tápszerre nem ad ki pénzt... De ilyen még a légzésfigyelőn való spórolás, meg minden, amitől a baba biztonsága, egészsége függhet.


    Természetesen nem azokról beszéltem, akik nem engedhetik meg maguknak az új dolgokat, hanem azokról, akik simán ki tudnák perkálni, de inkább másra költik azt a pénzt.

    előzmény:
    ttbea (2)
    2014-11-06  09:23
  3. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. november 6. 21:1124.

    És ha nem lesz következő gyerek?


    Nem mindenki akar másodikat sem.


    Én pl minden kinőtt cuccon próbálok túladni, mert 1 gyerekem van, nem kell több.

    előzmény:
    nyugger (19)
    2014-11-06  19:47
  4. 2014. november 6. 20:1723.

    En is mert mondjuk par kockaert nincs kedvem mondjuk tizezreket megroptetni...teljesen felesleges,ugyis minden negyed evben jon egy uj hobort a reszukrol.


    Ruhakat meg sokszor azert turizok,mert igazan ritka es jo minosegu mesefiguras dolgokat tudok nekik vadaszni az epp aktualis kedvencbol,jo aron...ja es nem jon velunk szembe minden masodik gyereken ugyanaz a ruci.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (17)
    2014-11-06  18:26
  5. 2014. november 6. 20:1422.

    Nem biztos.


    Nemcsak takarékosság, de ésszerűbb is használni a régit, ha az még jó.

    előzmény:
    Anda39 (18)
    2014-11-06  19:33
  6. 2014. november 6. 20:0921.

    Nálunk úgy volt:


    1. gyerek: minden vadi új (ja, a 70-es évek, dotált gyerekholmi)


    2. gyerek: örökölte a testvére cuccait


    3. gyerek: már nem tudom, de biztos ugyanabban járt, 30 pelenkát kellett újat venni


    4. gyereknek összehordtak az ismerősök annyi babaholmit, mintha hármasikreket vártam volna


    Akkor még volt olyan mosógél, hogy Fertőtlenítő MOS6, azzal szépen kimostam mindent és annyi.


     


     


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-06  09:23
  7. 2014. november 6. 19:5520.

    Azért a vadi új terepjáró és a bébicucc nem ugyanaz a kategória. Mert ugye egy autó jó, ha kifogástalan műszaki állapotban van. 


    A babaruha akkor jó, ha megfelel a célnak: jó a mérete, hordható, mosható, kényelmes. Pont.


    Hogy újonnan van-e vásárolva, annak semmi jelentősége nincs.

    előzmény:
    ttbea (2)
    2014-11-06  09:23
  8. 2014. november 6. 19:4719.

    Ne add el, jó lesz a kistesónak.

    előzmény:
    Deák Tímea (12)
    2014-11-06  16:15
  9. 2014. november 6. 19:3318.

    Szerintem azért van ennyi hasonló cikk, mert az emberek nagy része elég kevés pénzből gazdálkodik. Ha mindenkinek telne újra, nem kellene ilyen cikkeket írni.

    előzmény:
    ttbea (2)
    2014-11-06  09:23
  10. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. november 6. 18:2617.

    Én igy vagyok most a Thomasos, Chuggingtonos, Verdás játékokkal. Újonnan nagyon drágák, nekem annyit nem ér, viszon fiam szereti. És beszerzem használtan,féláron.

    előzmény:
    lady1986 (16)
    2014-11-06  17:12
  11. 2014. november 6. 17:1216.

    Elso gyerek: rengeteg uj holmi max 68-as meretig bezarolag ( a ruhak 90%-a uj ),babakocsi hasznalt ( orokoltuk ), pelenkazo es kisagy szinten hasznalt ( orokoltuk ) csak a matracot vettuk bele ujonnan. Vegul a ruhak nagyobbik felet 1-2x viselten ki is nottuk...nagyon buli volt vegul 5-600 forintert elpazarolni oket... ( na jo unisexeket eltettuk felre ). 


    Masodik gyerek: elsobol okulva ruhak jo resze turis ( ne fajjon az ember szive elpazarolni utana ),egy resze uj,meg az elsorol maradt unisex rucik. Babakocsi detto hasznalt,kisagyba csak uj matrac kellett. 


    Cumibol,ragokabol, cumisuvegbol sose vettem/vennek hasznaltat az mas dolog.


    Jatekokat viszont eleg sokszor hasznaltan veszek nekik ( pl duplot ),de annak idejen jatszoszonyeget is ugy vettem nekik hasznaltan meg zenelos kutyuket. Van egy ilyenek eladasaval foglalkozo baratosnem,tavaly egy ideig husvet elott segitgettem neki korulottuk es meglepoen sok anyuka,nagymama vasarolt tole. Ugyanis ahogy egyre nagyobb lesz a gyerek,ugy un ra minel hamarabb a cuccaira es nincs ertelme tizezreket kidobni az ablakon feleslegesen,mikor toredek aron is beszerezhetoek tok olcson es sokszor uj allapotban.


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-06  09:23
  12. 2014. november 6. 17:0615.

    a ruhákat tényleg hamar kinövik a gyerekek, de az új ruha sem feltétlenül drágább, mint a használt, nem kell az új ruhát mindjárt a márkással asszociálni, az Auchan-Tesco áruházakban tök jókat lehetett annak idején kapni baromi jó áron ...


    De még a H&M-ben is nagyon jókat lehet kapni jó áron, csak ki kell fogni az akciókat :-)


    Akció párti vagyok :-)


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (8)
    2014-11-06  11:38
  13. 2014. november 6. 16:5914.

    nekem is ikreim vannak, igaz már nagyobbak, 9 évesek, viszont annak idején a legtöbb dolgot mi is újonnan vettük, na nem azért mert annyi pénzt akartam volna költeni, de valahogy sikerült mindenből mindent nagyon jó áron kifogni. Pl. ikres babakocsit vadi újat 40 ezerért (le volt árazva, mert kifutó modell volt), aztán két és fél múlva eladtam 25 ezerért, szóval tulajdonképpen vadi új babakocsim volt 15 ezerért, és a legtöbb dologgal így voltam, a járókától (20 ezerért vettem, 15 ért eladtam) kezdve kiságyig, utazóágyig, mindennel, kivéve a babahordozót, mert az véletlenül használt volt és azt utána ugyanannyiért tovább adtam ...


    Viszont tényleg nem szabad elszállni a dolgokkal, már akkor is voltak babakocsik 300 ezerért, én meg néztem, mint a moziban, hogy na ne már ....


    Meg volt olyan tapasztalatom is, hogy pl az Auchan-os babacuccok olcsóbbak voltak, mint a használtak, nem beszélve arról, hogy a használt valami márkás volt, pl Gap, aztán még vasalgatni is kellett, hogy álljon valahogy a gyereken ....

    előzmény:
    ttbea (10)
    2014-11-06  15:26
  14. 2014. november 6. 16:3913.

    Mi minimálban nyomjuk, és nem bánom. Babakocsit örököltünk, kiságyat szintén, meg egy adag ruhát. Lehet, hogy nem pont ilyeneket vettem volna, de itthonra a napi 5xi átöltöztetésre pont jók. Persze én is vettem új darabokat, mutogatósokat, beleszeretősöket, meg a nagymamák is. Matracból, textilpelusból, ágyneműből, törölközőből csak újat vettem, ezt így érzem jónak. Kádból is vettem újat, hát nagy cucc volt, vagy 2000 Ft :)


    Játékot egyáltalán nem vettem, minek? Egy újszülöttnek az egész világ játék, és később sem gondolom jónak, ha agyon van ingerelve folyamatosan új játékokkal. Ünnepekre egy-egy darab, meg jó minőségű építőjátékok, fajátékok, és sok természet, ennél több nem kell. Nem hiszem hogy a méregdrága műanyag fejlesztő játéktól jobban fejlődne egy gyerek, mint a napi barangolástól a zöldben, vagy  csipogó zenélőtől, mint az anyja hangjától.


    Egyszerűen a babakelengyéről is úgy gondolom, hogy ugyanaz a helyzet, mint az esküvőről, egy csomó dolog azért "kell" mert a szomszéd is megveszi, pedig amúgy teljesen felesleges. 


    Szerintem fontosabb a jó minőségű étel, az együtt töltött idő (igen, apával is: inkább legyenek együtt esténként, mint hogy ezerhuszadik frincfrancért túlórázzon), és az én fejlövésem: mindig teljen jó orvosi ellátásra. Nem az SZTK-s négyórás várakozásokra, kimerült orvosokkal, hanem tényleg jó ellátásra, ha baj van. Persze ne legyen.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-06  09:23
  15. 2014. november 6. 16:1512.
    Sziasztok! Mi is abba a hibába estünk hogy első szülött lányunknak mindenből újjat vettünk.A ruha készletét szinte havonta újra kellett vásárólni mert olyan hamar kinőlte.Most ott tartunk hogy több zsáknyi hibátlan állapotú ruhát tárolunk itthon.Szerintetek hol tudnám eladni őket?Eddig egy babakocsival próbálkoztam olx-en és jó fogáson de annyi hasonló hírdetés van hogy még csak nem is telefonáltak.Ezekre az internetes vásárokra hol lehet regisztrálni?Köszönöm a választ!
  16. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. november 6. 15:5511.

    Oke, oke, ez szép és jó.


    Térjünk vissza 2 év múlva.

    előzmény:
    ttbea (10)
    2014-11-06  15:26
  17. 2014. november 6. 15:2610.
    Oké oké, de legyen ez mindenki saját döntése és ne nézzétek azért hülyének azt a szülőt aki viszont igenis új és minőségi dolgokat vesz a gyerekének, mert ők sem néznek le benneteket akik használtba öltöztetitek a gyerkőcöt...ez ugyanaz mint a természetes szülés kontra császár, a császáros anyukát is lenézik..de ebbe ne menjünk bele...azért írtam, hogy kinek mi a fontos, én úgy vagyok vele és remélem ezzel nem vagyok egyedül, hogy ha magamra van igényem, hogy ne használt ki tudja honnan jövő dolgokba legyek akkor a babám se legyen más gyerek "elhordott" cuccában, mert rosszul lennék a gondolattól...arra inkább nem írok semmit, hogy a szülőnek fontosabb, hogy új ruhája legyen...ez engem felháborít...azt veszem észre sajnos a mai menő anyukák nem tisztelik eléggé a saját gyermeküket...ki lehet akadni rajta...de gondolhattok arra is, hogy ha nem lennének olyan anyukák akik újat vesznek mindenből a babájuk(babáik)nak akkor ti nem tudnátok miből vaterázni...
  18. 2014. november 6. 11:529.

    Egyetértek, tök felesleges mindenből új, sőt én még az első gyereknél több új dolgot vettem, aztán rájöttem, hogy van vatera stb. és rákaptam az ízére:-) Vadászni, licitálni. Nekem van egy szuper turi helyem, ahol a tulaj, mivel V.I.P. vásárlója vagyok küön válogatja a gyerekcuccokat. Sajna a fiam már 6 és ebben a korban a fiúk nem sok ruhát hagynak használható állapotban, de a lányom 3 és mondhatom a bölcsi, ovi legjobban öltözött gyereke volt, illetve az is (GAP, Gant, Esprit, Zara, H&M és társai) pedig elit kerület és óvoda:-) Én imádok turizni, de szerencsére nem rászorultsági alapon.

    előzmény:
    abak (6)
    2014-11-06  10:15
  19. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. november 6. 11:388.

    Szerintem meg a gyereknek ponthogy nem kellenek új ruhák állandóan. Nem mondom, hogy szakadt legyen, de nem kell már félévesen azzal villogni meg feltűnősködni, hogy a gyereken milyen márkák vannak.


    Vannak közeli barátaink, elég vicces, hogy apuka mackónadrágban, kinyúltnyakú pólóban szaladgál míg a gyereken a legújabb Nike, Adidas, Verdás cuccok vannak.

    előzmény:
    ttbea (2)
    2014-11-06  09:23
  20. 2014. november 6. 11:167.

    Ha kiveszed  a felsorolásból a cipőt, illetve hangsúlyozod, hogy elképesztő gyorsan kinövik, de azt nem veszünk használtan, akkor rendben van, egyetértek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (3)
    2014-11-06  10:06
  21. 2014. november 6. 10:156.

    Főleg az elején olyan gyorsan nőnek a gyerekek, hogy nincs idejük tönkretenni a dolgokat.


    Ha az ember több gyereket tervez egymás után, akkor megéri több új dologba beruházni.


    Természetesen én sem azt mondom, hogy mindenből mindig csak használtat vegyünk a gyereknek, te tényleg van, amiből felesleges az új.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (3)
    2014-11-06  10:06
  22. 2014. november 6. 10:125.

    Pedig van igazság és ráció abban, amit a cikkíró ír.


    Abba most nem mennék bele, hogy mi az ami szerinte és mi az ami más szerint szükséges, hogy új legyen, de több gyerek után állíthatom, hogy egy csomó dologból teljesen felesleges újat venni.


    Az első időben a babák nagyon gyorsan nőnek, van, hogy egy rugdalózót 1 hónapig hord.


    Kiszámoltad mennyibe kerül, ha 2-3 havonat komplett új ruhatárat veszel a gyerekeknek? Főleg, hogy vannak darabok, amiből rengeteg kell.

    előzmény:
    ttbea (2)
    2014-11-06  09:23
  23. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. november 6. 10:104.

    Én a babavárásnál sem estem túlzásokba.


    Nagyon jó minőségű babakocsit vettem, de használtan.


    Nagyon szép bútort vettem, de használtan.


    A ruhák között is volt új és használt is.


    A használati tárgyakat jórészt vateráztam.


    Magamnak is használtan vettem csomó mindent, ami a terhességhez vagy az azt követő időszakra kellettek. Nem lettem tőle kevesebb.Főleg mert ezeket vagy tovább adtam vagy mivel pár hónapra kellettek, nem bántam ha kuka lett a sorsuk.

    előzmény:
    ttbea (2)
    2014-11-06  09:23
  24. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. november 6. 10:063.

    Részben egyetértek veled. De nem mindenben. 


    Azt hiszem a szülőnek kicsit fontosabb, hogy a munkahelyen jól tudjon megjelenni, ne legyen kopott, agyonhasznált cuccban. És mivel a gyerekek (főleg 2-3 évig) elég gyorsan kinövik a holmijaikat, legyen az cipő, nadrág, kabát. És én itt úgy gondolom, hogy felesleges megvenni 3-4ezer forintért például egy vadiúj pulcsit, ahelyett, hogy 700-800 ft-ért átveszem használtan valakitől. 


    És aki szokott 'vaterázni', 'börzézni', 'garázsvásározni', az tudja, hogy a használt ruhát nem úgy kell elképzelni, hogy kopott, szakadt, foltos vacak. Épp tegnap vettem 4 nadrágot a kisfiamnak vaterán 3ezer forintért, ami olyan szuper állapotban van, hogycsakna! Nagyon megérte.

    előzmény:
    ttbea (2)
    2014-11-06  09:23
  25. 2014. november 6. 09:232.
    Az utóbbi fél évben ez a kb. az 50. ilyen cikk.....Jó a cikk, de ez csak az egyik oldal...te így látod, ezzel nincs semmi baj, csak az dühít (ikreket váró kismami vagyok), hogy mostanában akkora divat lett használtat venni mindenből a gyereknek, hogy lassan azt "nézik hülyének" aki új dolgokat vásárol a születendő babájának(nálunk babáiknak)...mi mindenből újat vettünk nekik, pedig nem vagyunk milliomosok, csak úgy voltunk vele, amíg mi magunknak új fürdőkádat, új ruhát, új bútort stb. veszünk akkor miért pont a várva várt gyerkőcöknek ne adnánk meg ezt?! Persze más a dolog ha anyagi problémája van a családnak azt megértem, de ha meg tudná venni és mégsem akkor nem értem, miért a babán kell spórolni, spóroljon az anyuka magán inkább...jah' hogy azt már nem....Ne adjátok már elő úgy ezt a mindenből amiből csak lehet vegyetek használtat a gyerekeknek, mintha ez lenne a tökéletes....minden meglátás és igény kérdése szerintem. Van nekem is ismerősöm aki magának terepjárót vásárol, meg ilyen cucc meg olyan cucc, meg amolyan kirándulás, utazás, buli magának meg az asszonynak, de a babának mindene használt...engem felháborít...inkább magamtól vonnám meg, csak a babának mindene meglegyen....de ezért szép az élet hogy nem vagyunk egyformák, szerencsére!

Címlap

top