Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

,,Nem egy vízszerelő a nők álma"

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. január 31. 13:25
A párválasztást nem lehet elkapkodni. Jól meg kell gondolni, mi az, amihez ragaszkodunk, és mi az, amiből hajlandóak vagyunk engedni, hogy boldog kapcsolatban élhessünk.

Nők Lapja Café: ,,Nem egy vízszerelő a nők álma"
  1. 2015. február 1. 15:4626.

    Egyetértek.


    Na, igen. A frusztrált férfi...


    És még valami. Az iskolázottabb férfiaknak, valahogy kifinomultabb a stílusuk, minden tekintetben. Persze biztos vannak ebben is kivételek. 

    előzmény:
    Sissi52 (24)
    2015-02-01  15:32
  2. 2015. február 1. 15:3525.

    Tedd hozza, hogy a masik oldalon meg hoskodik, hogy neki mije van es nincs rajta tartozas. Mi van akkor, ha valakinek meg van? Majd kifizeti.

    előzmény:
    Lillaréka (19)
    2015-02-01  09:31
  3. 2015. február 1. 15:3224.

    En sem ertem, mit kell a vizen szerelni.


    Tenyleg a pasival van baj. A felfogasaval. Tiszta hulyeseg, hogy megsebzett nok. Ilyen alapon mindenki defektes. Ne meselje be nekem senki, hogy az o eleteben minden tokeletes. Minden csaladban van baj, mindenkit ert mar csalodas. A siro rivo nok is abbahagyajak egyszer, es kiderulhet, hogy nem is egy kozuluk bizony ertekes ember. Azon vesztettek el ertekuket,mert valaki megbantotta oket? A pasi nem vagodott el meg jegen,mert sosem ment ra. Igy konnyu.


    En is megprobaltam nem diplomassal, de ez nekem nem megy. Persze, hogy lehet ertelmes, rendes ember. Ember. Miert ne?  Nem en csinaltam a problemat, hanem ha felreertes volt, mindig azzal jott elo, hogy ezt azert mondod,mert te diplomas vagy, en meg csak egy bunko szakmunkas. Ilyesmi sosem fordult meg az en fejemben,az oveben igen. Nem egyszer. Szoval en soha tobbe.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-01-31  13:25
  4. Torolt_felhasznalo_899947
    Torolt_felhasznalo_899947
    2015. február 1. 14:4323.

    Bizony, a szint nem a végzettségen múlik. A kedvesség, udvariasság, ápoltság. 

    előzmény:
    Lillaréka (18)
    2015-02-01  09:06
  5. Torolt_felhasznalo_899947
    Torolt_felhasznalo_899947
    2015. február 1. 14:4022.

    Hát ez az! Miért kellett ragaszkodni ahhoz, hogy összegüriz, nélkülöz, hogy legyen saját háza már 30 évesen. Nem dőlt volna össze a világ, ha 2 évvel később van meg a ház, és közben él is kicsit. Az sem igaz, hogy a szórakozáshoz annyira szórni kell a pénzt. Már fiatalon is tök keserű lehetett ez a férfi. A savanyú emberek nem annyira vonzóak, bármilyen is az arcélük. 


    Arról nem szól a fáma, milyen nőt keresett. Sok férfi nem érti, miért nem kell a nőknek. Csak elfeledkeznek róla, hogy közben nekik is olyan igényeik lehetnek, amit 1 nőben nem lehet fellelni. Legyen mindenféle jótulajdonsággal kívül-belül megáldva. Ez a férfi meg még ráadásul azt hiszi, a takaros háza valamiféle belépő a "válogassunk kedvünkre a legjobb nők között" klubba. 

    előzmény:
    ezanick* (14)
    2015-01-31  22:00
  6. 2015. február 1. 11:1921.

    El. A blogon. S bár ne tettem volna.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (11)
    2015-01-31  19:49
  7. 2015. február 1. 11:0520.

    Elsőre nekem is ez jutott eszembe, amit ezanick* írt. Annyival kiegészíteném, hogy most harmincvalahány évesen a korosztályában már csak sebzett vadat vagy igazira vágyó királykisasszonyokat talál, az egyik kategóriát ő utasítja el, a másik kategóriának meg ő nem kell... Az elmúlt 15 évben ráhangolódott a takarékos életmódra, sem  öltözködésre sem szórakozásra nem költött, hát az nem valami vonzó belépő: hogy gyere drágám, ülünk a medencénkben, nem megyünk sehová vegyél fel otthonkát, aztán most új tetőre gyűjtünk, majd a kerítésre, majd az autóra... persze lehet hogy megtalálja zsák a foltját, de nem egy könnyű eset, az már biztos. S arról egy szó sem esik, hogy hol ismerkedik, ha sem öltözködésre sem szórakozásra nem költ, vagy azt várja, hogy valahonnan egyszer csak odapottyan az asszonyka? Szerintem ebben az esetben nem a szakmájával hanem a gondolkodásával van a baj, de nagy baj... Ja és az öltözködésnél sem az a baj sok férfi esetében, hogy nincs rajta több havi fizetés, hanem az összkép....

    előzmény:
    Ardian05 (17)
    2015-02-01  08:41
  8. 2015. február 1. 09:3119.

    na. elolvastam a cikket is.  EZ a pasi tényleg egy lúzer és nem a szakmája miatt az, 


    Hanem azért mert nyafog- nyavalyog, és hisztizik. A ilyesmit megérzik a nők és  menekülnek. 

    előzmény:
    Lillaréka (18)
    2015-02-01  09:06
  9. 2015. február 1. 09:0618.

    Azért...  az a bizonyos szint igaz ám. Csak éppen nem azon múlik kinek mi a szakmája - foglalkozása. 
    Az én párom is "öltönyös" DE ha kell aláfekszik az autónak, megfogja a csavarhúzót  de akár a festőecsetet is. és a takaritónéninek is kezitsókolómmal köszön,  és lefőzi  neki a kávét. A jólneveltség vagy a kreativ  problémamegoldás  nem iskolai végzettség függvénye. 

    előzmény:
    ÁgicaT (5)
    2015-01-31  16:36
  10. 2015. február 1. 08:4117.

     


    ugyanez jutott eszembe!!


    meg annak is igaza van, hogy akinek helyén az önértékelése, annak akad nője is :-) egy kedves ismerősöm burkoló, de közgazdász barátnője van és évek óta nagyon jól megvannak.. de nem is csoda, értelmes srác, nagyon jól el lehet vele beszélgetni, anelett rendes, megbízható, nem is csúnya...


     


    ellenben van kollégám, aki hiába diplomás, van lakása, autója, valahogy fél a nőktől és nem talál senkit magának.. predig még jóképű is...szerintem az önbizalmával van baj


     

    előzmény:
    ezanick* (14)
    2015-01-31  22:00
  11. 2015. február 1. 08:4016.

    Attól függ! Csőrepedés esetén minden asszony elcserélné a főorvos férjét egy vízvezeték-szerelőre!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-01-31  13:25
  12. 2015. január 31. 22:1415.

    Így van. Nemcsak hogy ő ne legyen vízszerelő, de még az apja is legyen valaki.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-01-31  13:25
  13. 2015. január 31. 22:0014.

    "Tizenöt év nélkülözéssel meglett a saját kis takaros házam, HITEL nélkül, egy idősebb, de KIFIZETETT autóm is állt a garázsban. Nem sokat járhattam a bulizni, szórni a pénzt sem kedvem, sem lehetőségem nem volt a húszas éveimben. "


    Szerintem ez a legnagyobb problema a vizvezetekszerelo asztalossal. Egyszeruen nem tanulta meg, hogyan kell, lehet udvarolni, hogy hoditson, hiszen nem jart tarsasagba, csak nelkulozott. S nem azt mondom, hogy penzt kell szorni, hanem azt, hogy egy normalis egyensulyt kell tartani. Kell szorakozni, tarsasagba jarni is idonkent.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-01-31  13:25
  14. 2015. január 31. 21:4713.

    Volt mar hasonlo topik amikor egy asztalos panaszkodott arrol, hogy a lanyok inkabb diplomas ferfit keresnek (orvos, informatikus...).


    Az en parom informatikus es macinaciba jar dolgozni. Mint elmeselte a mernokok mezitlab vagy zokniban dolgoznak az irodaban, hogy ne nyomja a labukat a cipo.


    De az sem mervado, hogy ki milyen munkat vegez. A baratnom ferje pl kozgazdasz de inkabb a jovo-meno-barkacsolo tipus ugyhogy sosem dolgozott irodaban. Viszont dolgozott epitoiparban, felujitotta a hazukat es most egy automoso vezetoje. Kezi kocsi moso cege is van. A baratnom mindig olajos nadragokat mos es nem zavarja, mert szerinte a ferje ezt szereti igazan csinalni. A baratnom zongora tanarno es egy epitoiparban dolgozo ferfihoz ment.


     


    Szerintem elobb-utobb minden zsak megtalalja a foltjat.


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-01-31  13:25
  15. hus
    hus
    2015. január 31. 20:3512.

    Nem tudom pontosan, hogy a szoban forgo illeto vizszerelo, vagy asztalos, mert mindkettot maganak mondja egy cikken belul.


    (kicsit furcsa)


    Ha pedig mindketto, akkor jo szakmakat valasztott.


    Legalabb is ott, ahol en elek ott is  penzt keresnek.


    Arrol, hogy a kinezese nem egy Adonis, attol meg talalhatna maganak valakit es nem a "sebzett vad" -nak kellene udvarolnia "ofelsege viz-asztaloskanak,rendszeresen.


    Ha a baratokkal jol erzi magat minden alkalommal, akkor nehez lesz akarkit is talalnia. Ha pedig meghallja, hogy megint egy "sebzett vad" az, akivel eljuthatna a normalis emberi kapcsolatig, akkor menekuljon amerre lat.  


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-01-31  13:25
  16. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. január 31. 19:4911.

    Oh, elolvastad a cikket.

    előzmény:
    Róza555 (7)
    2015-01-31  17:49
  17. 2015. január 31. 19:0410.

    Na igen, ez bennem is felmerült. Hogy vajon nincs ennek az embernek egy jó nagy adag kisebbségi komplexusa?


    ...amit egyébként simán gerjeszthet a társadalom ilyetén hozzáállása, szóval tyúk vagy tojás 

    előzmény:
    Róza555 (7)
    2015-01-31  17:49
  18. 2015. január 31. 18:459.

    Én azt gondolom az olvasottak alapján, hogy akkor ezek szerint a szerző sem ott keresgélt, ahol kellett volna. Vízszerelőként vagy asztalosként nem kell megkörnyékezni a kivágott plázacicákat és egyéb modellkarrierre ácsingózó hölgyikéket, mert ők tényleg az öltöny mögött keresik a szerelmet. Kivétel mindig erősíti a szabályt.


    És ha már ott tartunk, hogy az arcélét egy sztár sem varratná magára, akkor pláne igazam van. Ha valaki nem tud a külcsínnel hódítani, akkor általában megismerve nagyon is látható az EMBER, a FÉRFI, és akkor az sem kizáró ok. De ha egyik sem jött be eddig, akkor a szerző talán nagyon komolyan szálljon magába, mivel riasztja el magától azokat a nőket, akik még szeretőnek is elmennek, csak legyen már végre valaki, aki szeretni tudja őket. Önmagukért. 


    Mert párválasztásnál nem szakmát választunk, hanem gyengédséget, szerelmet, törődést, odafigyelést.


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-01-31  13:25
  19. 2015. január 31. 18:028.

    ja, még én is atvettem a rossz szót, természetesen vízvezeték szerelő... 

    előzmény:
    Róza555 (7)
    2015-01-31  17:49
  20. 2015. január 31. 17:497.

    Nem az itt a gond, hogy valaki vízszerelő (bár el nem tudom képzelni, milyen a vizet szerelni?), vagy jelen esetben asztalos.


    Hanem az, hogy férfiatlan módon itt pityog és önigazol.

  21. 2015. január 31. 17:196.

    Hát akkor ez a pasi  a cikkben akkor nagyon félre nyúlt,  szerintem pont sokkal ferfiasabb egy asztalos, mint egy öltönyös ficsur. Az én párom is eredetileg vizszerelo, aztán tovább képezte magát klimasnak,  merem állítani jobban keres mint sok diplomás. 30 éves korára hitelmentes lakása, kocsija volt,  jelenleg pedig már szép összeget osszesporolt. Mellette pedig többet olvasott mint pár diplomás ismerősöm aki még elvezetbol egy könyvet sem olvasott és 20 évre hitelt vett fel. Szóval semmivel nem rosszabb egy fizikai munkát végző férfi mint egy diplomás. Az a nő aki csak ettől fuggoen választ meg is érdemli hogy egyedül maradjon. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-01-31  13:25
  22. 2015. január 31. 16:365.

    Az én férjem autófényező.
    Bár ezt talán nem is kéne mondanom, mert nem egy szakemberhez mentem hozzá, hanem egy emberhez, aki mellesleg egy bizonyos szakmában dolgozik. 


    Azok a nők, meg egyáltalán, azok az emberek, akik nem képesek bizonyos "szint" alatt emberszámba venni valakit, saját magukról állítanak ki szegénységi bizonyítványt.


    Van egy kifőzde, ahova hetente 2-3 alkalommal jár a férjem és egy kollegája ebédelni. Nem a reklám miatt, de 990 Ft-ért all you can eat, szóval férfi embernek bőven megéri, és nem kell hozzá krőzusnak lenni, hogy megengedhessük magunknak. 
    Időnként meséli a férjem, hogy amikor bemegy a munkás overallban, úgy néznek rá, mintha a Marsról pottyant volna be a tetőn át. Mondjuk nem kell őt félteni, mert a túlságosan megvetően bámészkodóktól simán megkérdezi, hogy "Mit nézel?"
    Aztán ugyanezek a majmok állnak majd tanácstalanul az illatos, élére vasalt öltönyükben, mert a villanyégőt nem tudják kicserélni. De ők ám az igazán nagybetűs FÉRFIAK.


     


    Persze, nem kell mindenkinek mindenhez érteni. De aki azért, az alapján ítéli meg a másikat, hogy mi a foglalkozása, az egy nagy nulla, mint ember. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-01-31  13:25
  23. 2015. január 31. 15:244.

    És milyen jól tetted:-)) nem tudom hány éves vagy, de biztosíthatlak, hogy a szépség mulandó, az ember pedig mögötte ugyanaz marad, sőt....

    előzmény:
    Bandeee (2)
    2015-01-31  13:25
  24. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. január 31. 14:313.

    Marhaság.


    Sokszor egyáltalán nem az számít hogy vízszerelő-e a pasi vagy minőségbizotsítási mérnök.


    Pátválasztásnál ez msáodlagos dolog.


    Az elsődleges mindig az egyén.A kiállása, az ápoltsága, férfinél pedig az hogy egyáltalán férfiként néz e ki.Az nem szokott nyerő lenni valóban, ha találgatni kell vajon férfival vagy  mivel is állok szemben.


    Láttam én már karón varjút.Olyan okádékül kinéző informatikust, plusz még hányingerem volt a szagától ha bejött az osztályra.


    Ugye nem vitás kérdés te kit választanál.


    Ennyit a vízszerelőről és informatikusról.


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-01-31  13:25
  25. 2015. január 31. 13:252.
    Hát igen sajnos ez a mai világ trendje, mindkét nemre vonatkozóan. Számtalanszor megkaptam már én is, hogy sokkal jobb pasit is megkaphattam volna, mint a Férjem (külsőre természetesen?), de én szerelemből mentem férjhez, egy emberhez, nem pedig egy külcsínhez.

Címlap

top