Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

New York

smarni
Létrehozva: 2015. Április 16. 22:37

Sziasztok,


 


októberben szeretnék kiutazni rokonlátogatóba. Egyenlőre csak nézegetem a repülőjegy árakat illetve próbálok okosodni az ESTA vízummal kapcsolatban. Szívesen veszem mindenki tanácsát. Örülnék, ha olyanok is írnának, akik esetleg szintén októberben tervezik, hogy kiutaznak. 


Előre is köszönöm 

  1. 2015. Április 25. 10:5526.

    Anitacska,


    Annak idején a nem elég erős gazdasági kötődés miatt utasítottak el. Ezt manapság is szigorúan veszik? 

    előzmény:
    anitacska (25)
    2015-04-25  10:28
  2. 2015. Április 25. 10:2825.

    Smarni, szerintem a legfontosabb az, hogy MIERT utasitottak el annak idejen?


    Termeszetesen utananeznek, fel masodperc alatt kiderul, hogy mikor, es milyen indokkal utasitottak el a kerelmedet. Feltehetoleg komoly oka volt (regebbi tultartozkodas, birosagi ugy, stb), hogy nem kaptad meg a beutazasi lehetoseget.

    előzmény:
    smarni (6)
    2015-04-17  16:36
  3. 2015. Április 21. 06:4424.

    Fogalmam sincs,de ezek szerint te tudod. New Yorkot, amerikŕt bejŕrt ember vagy?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_228371 (23)
    2015-04-20  22:38
  4. Torolt_felhasznalo_228371
    Torolt_felhasznalo_228371
    2015. Április 20. 22:3823.

    Attol fugg melyik resze, Flatbush vagy Brighton beach...

    előzmény:
    smarni (19)
    2015-04-20  07:17
  5. 2015. Április 20. 15:4322.

    Kedves Germami,


    én is úgy olvastam, hogy nem vészes a metró. Nekem lesz kíséretem úgyhogy nem aggódok. 


    Én is néztem a pelikán ön jegyet. Bécsi átszállással van, elég idővel. Szerencsés vagyok, mert jönnek majd értem a reptérre. Egyszer majd arról is írok :-)

    előzmény:
    germami (21)
    2015-04-20  08:31
  6. 2015. Április 20. 08:3121.

    Egyedül metroztam 1 héten át, semmi attrocitás, kellemetlen eset nem ért, pedig volt, hogy tök egyedül voltam fehér a metron.


    Metrotól ne félj, minden ki van írva, annyi lehet, a furcsa, hogy van, hogy 1-2 utcával arrébb is van ugyanannak a megállónak kijárata, ezt érdemes figyelni, de eltévedni szerintem nem lehet.


    Pelikán.hu-n néztem repjegyet, ha átszállással mész néhány dologra érdemes figyelni:


     


    - legyen elég időd az átszállásra, minimum 2-3 óra (főleg, London esetében)


    - ne túl későn érjen NY-be a gép ( ha csak nem mennek ki eléd)


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327954 (15)
    2015-04-19  18:46
  7. 2015. Április 20. 07:2720.

    Kedves Sissi52,


    köszönönöm a sok tippet. Két hétre tervezem a kint tartózkodást. Tudom nem túl hosszú idő, de majd kilogisztikázom, hogy minnél több mindenre jusson idő. Szerencsére az angol elég jól megy. 

    előzmény:
    Sissi52 (13)
    2015-04-19  17:52
  8. 2015. Április 20. 07:1719.

    Kedves Tropica,


    Majd megpróbálom a legtöbbet kihozni az ott eltöltött időből. SAN Francisco biztosan nagyon szép, de kiváncsi lennék New Orleansra is. Szeretem a jazz zenét. Brooklynról azt olvastam, hogy manapság már biztonságos. A rokonom biztosan tudja hova érdemes még menni. Köszönöm a tippeket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327954 (15)
    2015-04-19  18:46
  9. 2015. Április 19. 19:4418.

    Las Vegasban eppen a nagy vidamsag volt erdekes. Vegig kacagas az egesz. Ki hogy fogja fel. Sajnos, a belvarosba sem jutottunk el. Van ott is Magyar templom, Magyar kozosseg. Szep varos, latszik, hogy ott lakik a penz. Ha a Grand Kanyonhoz nem is, de a Red Rock kanyonhoz azert eljutottunk, ott volt egy jo kirandulasunk. Mi elmentunk egy las vegasi show-ra is. Jo volt. Nagyon jo, kozepkori show volt, amikor meg a magyar volt valaki. Az egyik lovag magyar volt. Mi kozepkori kupabol kaptuk az italt, es mindenki kapott egy egesz nagyon finomra sult gyongytyukot vacsorara. Milyen erdekes, hogy valaki a jo vagy a rossz oldalat latja valaminek. Volt ott egy hulye Magyar is seta kozben, aki arra tanitgatta Magyar vendeget, hogy latod, itt minden muanyagbol van. Van az o keresztanyjanak a terde kalacsa. En Las Vegasban lattam eloszor igazi palmafat. Kozelrol. Telen gyonyoru napsutes fogadott. Es hat a szallodank kastely volt, kivul, belul. Mesekastelyban eltunk. A hangulat, ami potolhatatlan. Mindenki vidam, kedves. Csupa kacagas. Barhova megy, ingyen musorok is. Mindig van uj latnivalo.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327954 (16)
    2015-04-19  19:03
  10. 2015. Április 19. 19:2817.

    Na ne ma'. Mi mentunk metroval, este is kimentunk. Semmi. Te hol elsz? Mit keresnel te turistakent a szines negyedben? Rokonod lakik ott?


    Hogy a jo lopatkoban tudna mar bejarni az egesz USA-t? Soha senki az egy eleteben sem tudja. Falura meg repat noni nezni megis minek menne? Aki Magyarorszagon el, az talan eljut mindenhova? Nem hinnem. A Magyar kepeslapokon is a fovaros, vagy nagyobb varosok hires epuletei vannak, kisfalvak kocsmai meg repafoldjei, parasztbacsik  nemigen.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327954 (15)
    2015-04-19  18:46
  11. Torolt_felhasznalo_327954
    Torolt_felhasznalo_327954
    2015. Április 19. 19:0316.

    GRATULA  Csupasz,  hogy  a  fiadeknak  annyi  penzuk  van!


    Azok a  varosok  ahova  keszulnek, persze  NEM  mutatjak  a  valodi  USA-t,  mert ahova  keszulnek,  azok  csak  nagy  tomegvarosok.


    Talan,  San Diego a  tengerparton, tetszeni  fog  nekik.   Las Vegasban  nincs  mas  mint hotelok  es  Kaszinok,  a Sivatag  kozepen  csucsul  az  a  varos,  egyedul.-  Los  Angelestol 2  orara  autoval.


      San Francisco   szep  varos, de,  sajnos  Los Angeles  csak  a  Hollywood-i  hegyekben  szep,  mashol  tulzsufolt es  ocska,  nincs  mit  "neznivalo",  kiveve  a  tengerpartot, es  a  hires  Beverly-Hills,  ahol  AZELOTT  a  filmsztarok  elTek. Vannak  busz-turak  amelyek  korul visznek  es  mutogatjak  a  VOLT-hires,  nagy  sztarok  hazait. 


    A  Grand Canyont,  (mint  minden  nagy  hegyseget)  erdemes  megnezni   fentrol,  egy  repulobol.


     


    Biztosan  sok  erdekes  dolgot  fognak  meselni  Neked. Kar,  hogy  csak  sok  penzt  fognak  kiadni,  de  a  VALODI  USA-t  ezuttal nem  fogjak  latni.

    előzmény:
    csupaszp (11)
    2015-04-19  09:31
  12. Torolt_felhasznalo_327954
    Torolt_felhasznalo_327954
    2015. Április 19. 18:4615.

    Termeszetesen,  ertem,  hogy Te  csupan  mint  turista  erdeklodsz  NewYorkrol.  Mi emigranskent  pottyantunk  oda,  teljesen  mas  a  helyzet.  Kerd  rokonaidat,  hogy  vigyenek  SZEP  helyekre,  mint  pl.  a  Central  Parkba,  vagy a 5th Avenue-ra  ahol  a  vilag  legszebb  uzletei  vannak,  stb.stb.


    A  "szines" negyedekbe  ne  menjel.  Este,  egyedul,  SEHOVA  SE   MENJEL!!  Este 6 ora  utan,  a NY-ban  dolgozo  feher  emberek  mar  elmentek haza  a  szomszedos kisvarosokba, ahol  laknak.  Ha nem  muszaj  ne  menjel  a  Metroval sehova  sem, de a  Central Stationt (allomast)  erdemes  megnezni a  nagy  bolond  tomeg  miatt. 


    Erezd  jol  Magad!   szioka

    előzmény:
    smarni (10)
    2015-04-19  06:56
  13. 2015. Április 19. 18:0714.

    Jo, nem vagyok smucig, csak azert $3 mert nem tudtam, hogy olyan kozel van a masik gate, gyalog hamarabb ott lettem volna, de mar nem akartam elrontani az oromet. Indiai no, sok indiai dolgozik az USA reptereken.


    Las Vegasbol meg helicopter visz a Grand Kanyonhoz, csak mennem kellett haza, nem volt meg + egy nap szabim.

    előzmény:
    Sissi52 (13)
    2015-04-19  17:52
  14. 2015. Április 19. 17:5213.

    Ne aggodj, New York, csodas, en imadtam. Volt egy ismeros, aki egyebkent is mindig mindenben a negativat latja, na o nem latott New Yorkbol semmi egyebet, csupan az utcan levo szemetet. A tekintetet fel sem emelte, hogy lasson is valamit. Neki elegendo az otthoni tekeno latvanya a mosokonyhaban.


    Menj varosnezo busszal is, mi bicikli taxiztunk is, Broadwayn eloadasokat neztunk, lovaskocsikaztunk a Central parkban meg setaltunk is. Rockefeller kozpontban is voltunk, lattuk a zero groundot, talaltunk Magyar sutit meg presszo kavet is. Stb... Muzeumba mentunk, Nagykonyvtarba. Manhattanban volt a szallodank.


    Repteren eltevedni? lehetetlen. nezd a jegyedet. Kiiras tablakon, minden, ha nem tudsz egyetlen idegen nyelvet sem. Nezd a varos nevet, destination, ahova megy, repulo szama, minden rajta van.


    Egy dologra ugyelj, a gate=kapu szamat megvaltoztathatjak. Ill keshet a repulo, de azt kiirjak. Legyen nalad toll, papir, es ird fel, amit kerdezni akarsz. Pl a varos nevet, mutogasd a jegyedet.


    En mig nem tudtam angolt, a lanyommal irattam fel magamnak a legfontosabb dolgokat, amiket esetleg kerdeznem kellett. Pl destination=celallomas, a varos, ahova megy. Ha ugyanazzal a repulojarattal megy vegig, vegig segitenek. Ha leszallsz a geprol, meg el is visznek oda, ahonnan indula masik gep. Ezt meg bent a repuloben kell kerni, es telefonalnak, ahogy kiszallsz, ott varnak,a csomagodat is viszik.


    Rija', mutogss, hogy faj a labad. Pl. Persze, ez USA, itt segitenek.  Engem most pl toloszekkel vittek,mert keves idom volt az atszallasig. Adtam a csajnak $3-t, hogy ne rijon. Minden ki van irva, kovesd a jelet, egyszeru. Ha atvizsgalnak, legy keszseges es megerto. Ird fel, hogy rokonokhoz megy, ha kerdezik, es mutogasd a papirodat, relatives, visit, vacation, ilyeneket. Tudnod kell, miert megy es legy magabiztos. A cimet is ird fel es tudjad. En sajna egyebet ne tudok segiteni, en mar 15 eve itt elek es allampolgar is vagyok. Engem mindig szivesen es keszseggel fogadtak,a lanyomat is. De van, akit be se engedenek, sosem. Nem tudom, miert. Most jottem vissza vasarnap, na nem Pestrol repultem. Te cask mindig mutogass, utlevelet is, ha a nyelvet nem tudod. ha van veled, aki tudja, ugy konnyebb. Hogy tevednel el? kerdes nelkul megindulsz, mint a bika? Ezt nem ertem. Ugyis terelnek egyebkent is. Ha rossz sorba allsz, annyit szivsz meg, hogy ujra sorba allsz.  


    Ja, Las vegas jo volt, San Francisco, imadom, Los Angelesbe nem vagyom,es nyaron keszulunk San Diegoba, augusztusban, voltunk tobb helyen is, Chicago, Washington DC, Miami, Orlando, Key West, Williamsburg, amishok. Grand kanyon nem sikerult, mert jonnom kellett haza, de egy napnal tobbet nem erdemes ott lenni.

    előzmény:
    smarni (10)
    2015-04-19  06:56
  15. 2015. Április 19. 09:5312.

    Hű, ez nagyon jól hangzik. Tényleg, ha már elmegy odáig az ember lásson is valamit 


    biztos nagy élmény lesz a számára.

    előzmény:
    csupaszp (11)
    2015-04-19  09:31
  16. 2015. Április 19. 09:3111.

    Fiam május 13-án megy, 3hétre, 5napokat töltenek, New York, Los Angeles, San Francisco,  San Diego, Las Vegas.


    A Gran kanyont is megnézik.

    előzmény:
    smarni (10)
    2015-04-19  06:56
  17. 2015. Április 19. 06:5610.

    Szia, 


    Mivel a rokonom ott lakik, a helyzet adott. Természetesen kivŕncsi lennék nagyon sok helyre, de annak annyagi vonzata is van. Ez az út sem lesz olcsó. 


    Te bejŕrtŕl mŕr sok helyet ott?


    Egyébként jó a vicc :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327954 (9)
    2015-04-19  04:54
  18. Torolt_felhasznalo_327954
    Torolt_felhasznalo_327954
    2015. Április 19. 04:549.

    IGEN  :-)  NEW Yorkrol  van  szo.


     


    De  mindentol  fuggetlenul,   NewYork,  sajnos,  koztudatban  es  elismerten  az USA-nak  a  legrondabb,  legkoszosabb,  legzajossab,  es  alltalaban  N E M-AMERIKAI  varosa!!


    Magyarul:  nagy  sz.r  !!


    Sajnos,  sok  kulfoldi  csak  azt a  ronda  varost latja  a  csodasan  gyonyoru  USA-bol....


     


     

    előzmény:
    smarni (1)
    2015-04-16  22:37
  19. 2015. Április 19. 03:428.

    Kíváncsi lennék arra, hogy velem együtt hány ember kattintott arra a címre, hogy ha nem York, akkor mi más? ;-))


    Mindenesetre szívből odakívánom neked, hogy eljuss, és hogy jól is érezd magad!


     

    előzmény:
    smarni (1)
    2015-04-16  22:37
  20. 2015. Április 17. 16:457.

    Szia,


    nekem ezer éves álmom válna valóra, ha tényleg kijutnék. A vízumtól kicsit félek. Ha meg is kapod akkor sem biztos, hogy beengednek majd az országba.


    Hosszú repülőút, sok várakozással. Ezért gondoltam, hogy jó lenne valakivel társulni. Jobban telne az idő és nem egyedül tévednék el :-)

    előzmény:
    iringo45 (4)
    2015-04-17  13:18
  21. 2015. Április 17. 16:366.

    Sziasztok, 


    köszönöm mindenkinek a hozzászólást :-)


    Igen, félregépeltem a topikcímet 


    Germami, igen már átnéztem a kérdéseket? Az ESTÁval kapcsolatban annyi lenne a kérdésem, hogy honnan lehet azt meg tudni mikor utasítottak el korábban? Kb. tudom(1999)de nem tudom mennyire fontos a pontos évszám, utánanéznek e. Egyenlőre még még nem igénylem meg, mert még októberig lejárna. Csak próbálok körülnézni, nehogy valami elkerülje a figyelmemet.


    Iringo45,akkor készülhetünk együtt. Utazzunk együtt


    Poppy550, köszönöm a tippet. A közvetlen járatban nagyon bíztam, de kiderült a Malévval együtt az is megszűnt. Mostmár csak legalább egy átszállással lehet eljutni. Bécsi átszállásra gondoltam. Ha eltévednék a reptéren párom még el tud jönni értem :-)


     

  22. 2015. Április 17. 13:475.

    Szia,


     


    Az ESTA-ról itt olvashatsz minden infót: http://hungarian.hungary.usembassy.gov/vwp_hu.html


    Interneten ki tudod tölteni, magyar nyelven is fent van minden. Csomó kérdés van, köztük elég viccesek is: Meg akartad e már támadni az USÁ-t? meg hasonlók :-)


    Én másfél éve voltam kint, pont októberben, majd most májusban megyek.


    Ha van konkrét kérdésed szívesen válaszolok

    előzmény:
    smarni (1)
    2015-04-16  22:37
  23. 2015. Április 17. 13:184.

    Én is szeretnék majd valamikor utazni NEW YORK-ba csak nem tudom még mikor. 


    Nem tudom, hogy az ESTA papírt hogy kell intézni, állítólag az internetről le lehet tölteni.

    előzmény:
    smarni (1)
    2015-04-16  22:37
  24. 2015. Április 17. 06:343.

    szóval :https://www.facebook.com/groups/repjegyakciok/, vagyhttp://bogair.hu/

    előzmény:
    smarni (1)
    2015-04-16  22:37
  25. 2015. Április 17. 06:312.

    Itt találsz olcsóbb repjegyeket,  vagy itt is.  én még Malév járattal, és Lufthansaval  utaztam,  és diákvizummal, igy az ESTA -val nincs tapasztalatom.

Címlap

top