Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ingyenes OKJ

pisztrang
Létrehozva: 2015. október 19. 14:48

Sziasztok!


Állítólag 2 OKJ tanfolyam mindenki számára ingyenes. Legalábbis az új szabályozás szerint. Valaki tud erről többet? Bárhova megyek, bármelyik városban, bármelyik tanfolyamra, akkor az teljesen ingyen? Vagy csak maga a tanfolyam, és az oktatási anyagért már fizetni kell?


Köszi a hozzászólásokat. pisztrang

  1. 2015. október 20. 11:5326.

    Én meg sajnálom, ha nem segíthettem!


    Bár nem értem, hiszen amiket linkeltem, azokban sorolnak fel INGYENES


    OKJ-képzéseket! Találomra rá is kerestem egyre. Ott van felette, hogy KORHATÁR NÉLKÜL!


    http://okjképzések.hu/budapesti-ingyenes-nappali-es-esti-g yogyszertari-asszisztens-okj-kepzes/


    Az, hogy nem minden tanfolyam ingyenes, és nem minden helységben/nem minden felnőttképző helyen indul, az sajnálatos, de ez van, tetszik, vagy sem. C'est la vi (ilyen az élet), olyat, ami nincs, ne akarjunk megkeresni! Nem értem ismét, hogy ez sokaknak miért is érthetetlen!


    Sajnos, azt tapasztalom, hogy hiába van a net, sokan meg se próbálnak keresgélni! Nem értem!


    Ha valamit meg akarunk tudni, addig keresgéljünk, amíg megnyugtató választ nem találunk. S persze, IDŐBEN! Ha a tanfolyamok általában szeptemberben kezdődnek, ne október közepén kezdjünk el keresni, igaz?


    Ha azt a választ kapjuk 1 helyen, hogy 30 nap múlva válaszolnak, és nekünk fontos lenne tudni a választ, ne várjunk 30 napig, hanem keressünk máshol IS választ a kérdésre!


    S ahogy írtam, a JÓ választ ne a hírekből, rádióból, stb. várjuk, az csak kiindulási pontnak jó, mert nincs ott minden infó, vagy ami van, pontatlan!


    Ami a MI érdekünk, és nem másé, ne várjuk, hogy más kaparja ki nekünk a gesztenyét/tálalja tálcán a sült galambot, hanem kutassuk, amíg nem találjuk meg magunknak azt, amit keresünk!


    Dióhéjban......Nem bántásnak, segítségnek szánom.


     


     

    előzmény:
    Hnora (24)
    2015-10-20  11:13
  2. Torolt_felhasznalo_447735
    Torolt_felhasznalo_447735
    2015. október 20. 11:1925.

    Az en iskolam egy sima szakkozep iskola, gepipari, szoval a 2 titkarnon meg egy takaritonon kivul nem is lattam not:) , csak hegeszto, meg ilyesmik indultak volna,ha lett volna jelentkezo. Az iskolaigazgato mondta,hogy manapsag meg ugy sem jonnek az emberek (plane a gyerekek) ,ha egyebkent fizetnek is nekik osztondijat, 20-30ezret.


    En sima okj-s kepzest kerestem, mert gondoltam, mar nem sokaig akarok M.o-n maradni. Felhivtam 2 helyet, az egyikben azt mondtak,hogy az okj-s kepzes oktober nemtomhanyadikan indul. A masikban telefonon tisztaztam a dolgot,hogy nem okj-ra jelentkezem,hanem "sima" szakkepzesre.
    Annot lattam az egyik hirekben Czomba S urat,hogy nagyon buszke volt (mondjuk most kivetelesen jogosan) ,hogy lehetoseget adtak megegy szakma ingyenes elvegzesere (nekem mar van egy szakkozepes szakmam,meg diplomaim is,es emiatt korabban muszaj lett volna fizetos okj-re  mennem,ha ezt a hobbit ki akarom tanulni). 


    Ekkor kezdtem olyat keresni,ahol ingyenes szakkepzes rendszeru (esti) kepzes is van.
    De mondtom ez a sima okjhez kepest kicsit szivas, mert egyreszt 2 eves normal rendszeru iskola, masreszt az okj csak hetvegi program lett volna, igy meg heti 3 este "szorakoztatnak".


    (jelzem ennyi erobol meg egy diplomat lehet szerezni,csak nincs gyakorlati oktatas,en meg azt akartam)


    Feltetel sima erettsegi volt. Sem nyelvvizsga papirokat, se diplomakat sem egyeb egeszsegugyi papirokra nem voltak kivancsiak. (van ahol bemeneti feltetel az egeszsegugyi vizsgalat)

    előzmény:
    Hnora (20)
    2015-10-20  09:08
  3. 2015. október 20. 11:1324.

    Köszönöm a segítségedet.


    Nálad a pont...írtad is bizonyos feltételekkel. :) És itt visszautalnak, hogy fiatalok stb stb stb. Tehát nincs olyan hogy bárkinek és ingyenesen.


    Sajnos nem csak én zizzentem rá, hanem több ismerősöm is nyomozott 4 megyében azt se tudták miről van szó.


    A barátnőm írt az egyik minisztériumhoz tartozó minden tudó hivatalnak. No ők azt írták hogy 30 nap a válaszolási hat.idő majd akkor fognak. Azóta se válaszoltak. :)))


    Telefonos megkeresésre meg nem adnak felvilágosítást, mert ők a HIVATAL és megtehetik.


    Azt hogy már lecsengett a jelentkezési határidő meg senkit nem zavar. :))))))))))))))))))


    Ők még írják a választ nekünk, keresik hogy mi is volt ez a hirdetés, ki tette fel, melyik hivatal, milyen pénzből akarták , hol milyen keretek között van. Mert hát ők nem csinálnak segget a szájukból, mert ha volt hirdetés akkor lennie kell hisz ez Magyarország.


    Na én pont ettől tartok, hogy ezért nincs is semmi. Max valakik felvették a lovét hogy szerveznek ilyet, hirdették. Csak semmi elérhetőséget nem adtak, nehogy valaki jelentkezni tudjon. Puffogtattak egy két peterdát, figyelmet felkeltették, de senki nem tud semmit.


    Már bánom, hogy nem mentettem le a linket ahol olvastam.


    Még arra gondoltam, hogy felhívom a rádiót ahol hallottam is és megkérdezem, hogy kiadta fel a hirdetést, megkeresem őket. :))))


    Ők igazán autentikusak nem? Bár borítékolom hogy infot a rádió meg nem adna ki.


    Köszönöm hogy segíteni próbáltál.


     


     

    előzmény:
    csutak51 (23)
    2015-10-20  10:20
  4. 2015. október 20. 10:2023.

    TERMÉSZETESEN beleolvastam!


    Azt írja valahol, hogy nem mindegyik OKJ ingyenes, kb. 300 az csak, és azok is bizonyos feltételekkel.


    Tovább nem olvasgattam, hiszen a linket azért tettem be, hogy mutassa a HELYET, ahol keresgélni kell!


    Ne várja már senki, hogy pontosan ki is keresgéljék neki azt, ami ŐT érdekli!


    Mégegyszer, ingyenes okj képzések rákeresésre.


    és még: http://okjképzések.hu/


    Jó keresgélést és jó olvasgatást!


    Hívogatni is AZT érdemes, aki nagy valószínűséggel választ tud adni a kérdésedre, de annak rendszerint van weboldala is, amin leírja, mi az ingyenes!

    előzmény:
    Hnora (18)
    2015-10-20  09:01
  5. 2015. október 20. 09:4722.

    Majd megkérdem én is a barátnőm, hova járt már meglevő főiskolai diplomával, hétvégente olyan OKJ-re, ahol kapott diákot, stb, tehát mindenképpen iskolarendszerű volt...

  6. 2015. október 20. 09:4121.

    Na, én most vagyok benne az okj-s dolgokban.


    Évek óta(!) próbáltam bekerülni ingyenes okj tanfolyamra.


    Akár mit is próbáltam,pályáztam,érdeklődtem,mindenhol csak széttárták a karjukat: öreg vagyok,jó az anyagi helyzetem,csak nappali képzés van ingyen stb. bla-bla-bla.


    Az egész egy nagy parasztvakítás!


    A tavalyi évem arra ment rá,hogy rakosgattam félre a pénzt és most ősszel végre elindultam egy rövid tanfolyamon. Fizetős,felnőttképzésben,szombatonként.


    Sajnálom,hogy nem hamarabb kezdtem félrerakni,de annyira reméltem valami ingyenes okj-t.


    Ne dőljetek be,kezdjetek felnőttképzést keresni meg gyüjtögetni, ennyi a tanácsom annak,aki felnőtt fejjel akar tanulni.

    előzmény:
    pisztrang (1)
    2015-10-19  14:48
  7. 2015. október 20. 09:0820.

    Szia,


    írnál valami konkrétabbat az iskoláról? Hol találtad? Mik voltak a feltételek? stb.


    Köszönöm.


    Te vagy az egyetlen aki közel jár a témához. :) Aki autentikus.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (12)
    2015-10-19  18:53
  8. 2015. október 20. 09:0619.

    Szia,


    te most jársz akkor ingyenes OKJ-s tanfolyamra?


    Ha igen, írnál róla.


    A soraidban általánosságok vannak. Hivatkozás egy törvénymódosításra.


    Így ez alapján nem nagyon lehet elindulni keresni. 


    A topikinditó meg nem álmodott mert láttam és hallottam én is a hírdetést, csak  hivatalos helyeken  senki nem tud róla semmit. :(


    A google se igazán a barátom most. Ott is általánosságok, semmi konkrét hely, cím hivatkozás ahol fel lehetne tenni a kérdést, el lehetne menni érdeklődni.

    előzmény:
    rosemary56 (17)
    2015-10-20  07:29
  9. 2015. október 20. 09:0118.

    Bele is olvastál vagy csak googli?


     


    Abszolúte egy szó sincs arról, amit a topikinditó kérdezett. Általánosságok vannak, fiataloknak szólóan.


    Én konkrétan OKJ-t szervező intézményeket hívtam fel. Sehol nem tudott senki semmit.


    Szörnyűlködtek, hogy ingyen?? TEssék? Honnan vettem ezt?


    Volt ahol kiröhögtek. Volt ahol mondták, hogy már más is kérdezte, de ők ilyenről nem tudnak.


    Szóval akinek szerveznie kell azt nem tudta mi van.

    előzmény:
    csutak51 (16)
    2015-10-19  23:42
  10. 2015. október 20. 07:2917.

    Szerintem csak nem akarnak tudomást venni róla.A közoktatási törvény júliusban változott, csak gondolom nem tudom a módosításról minden érintett iskola kapott értesítést. Ki mit tudott vagy akart megszervezni az más kérdés. Az biztos hogy nem parasztvakítás, mert lassan fél évszázaddal a hátam mögött kezdtem el iskolába járni. Piszok nehéz már most és nem nagyon van lehetőség a hiányzásra.Ennek ellenére nagyon élvezem és csak bátorítani tudok mindenkit használja ki a lehetőséget, ha teheti.

    előzmény:
    Hnora (5)
    2015-10-19  17:20
  11. 2015. október 19. 23:4216.

    Volt régen egy reklám, ami értelmetlen és nevetséges volt, viszont nagyon ideillik!


    A reklámszöveg ez volt: "Cipőt a cipőboltból!"


    "Lefordítva": Mindig OTT kérdezz, ahol JÓ választ kaphatsz!


    Máskor nézz utána, azért van a neted+eszed, de most segítek, TESSÉK!:


    http://eduline.hu/cimke/OKJ-s+k%C3%A9pz%C3%A9sek


     

    előzmény:
    pisztrang (1)
    2015-10-19  14:48
  12. 2015. október 19. 22:3515.

    Egyszer jártam 1 évig ingyenes OKJ-tanfolyamra. Az nagyon jó volt, mert diákbérlettel utazhattam.


    De nem fejeztem be, mert bár a tanfolyam ingyenes volt, a vizsgákért sokat (50-60 ezer Ft) kellett fizetni.


    Utána még pár évig érdeklődtem, jelentkeztem is néhány ingyenes tanfolyamra, amik aztán rendre nem indultak el.


    Én valami suskust sejtek emögött. Szerintem az ingyenes OKJ-szervezők lenyúlják az állami pénzt.

    előzmény:
    pisztrang (1)
    2015-10-19  14:48
  13. Torolt_felhasznalo_447735
    Torolt_felhasznalo_447735
    2015. október 19. 19:1514.

    Igen az. Sajna eddig nem sok elmelet volt. Osbunkok az osztalytarsaim (mondjuk fiatalok) kb 70%uk melos lesz egesz eleteben. Viszont maga az hogy ezeket az embereket atkepzik vagy szakmat adnak nekik tok jo otlet a kormanytol mert van pl egy masik diplomas srac aki szinten hobbibol vegzi el igy legalabb ha nyitni akar az ember egy uzletet legalabb tudja h mire figyeljen mik a szakma alapjai. (Milyen alkalmazottakat vegyen fel)


    De sztem a szakacsoknal gyakorlat szempontjabol (hogy ott kell lenni) uez a helyzet (egyik baratom elvegezte).

    előzmény:
    Viola* (13)
    2015-10-19  19:10
  14. 2015. október 19. 19:1013.

    Akkor ez valami gyakorlatias dolog lehet, amit tanulsz. 


     


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (12)
    2015-10-19  18:53
  15. Torolt_felhasznalo_447735
    Torolt_felhasznalo_447735
    2015. október 19. 18:5312.

    Ahova en jarok (ma sem voltam:( ) ott is van okjs kepzes is ,az 1eves es 300e ft. ( kifizettem volna de nem indult szombatiban).


    Ez most tok ingyenes,mint egy szakmunkas suli vagy szakkozepes. Nincs vizsgadij sem. Dolgozatot iratnak.


    Mondjuk az is vicces mert en hianyoztam az elozo orakrol ,de a faszi velem is megiratta a dogat:-) Elotte 20percben megbeszeltuk a korabban tanultakat es abbol kerdezett szoval garantalt a kettes:-D

    előzmény:
    Viola* (11)
    2015-10-19  18:39
  16. 2015. október 19. 18:3911.

    Amúgy, ha a tanfolyam maga olcsó is....emlékeim szerint a végső vizsga 55 ezer Ft lett volna, plusz modulzárók. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (6)
    2015-10-19  17:48
  17. 2015. október 19. 18:3610.

    Speciel pü-számviteli ügyintézői pár éve nem csak szeptemberben és januárban indult ott, ahova jártam. Több iskola összeállt és együttesen összevadászták a klienseket.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (6)
    2015-10-19  17:48
  18. 2015. október 19. 18:359.

    Anno pénzügy-számviteli ügyintézői képzésre jártam, önköltséges képzésre, de végül nem végeztem el. Tavaly olvastam, hogy ebből pl. sokszorosára emelték az óraszámot. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (6)
    2015-10-19  17:48
  19. 2015. október 19. 18:328.

    Jól összegyűltünk. 


     


    Nem néztem még ennek utána, de engem is érdekel a téma...


    Az a baj, hogy tapasztalatom szerint egyes iskolák iskolarendszeren kívüli képzés keretében indítják el a tanfolyamokat, ergo- fizetős.


    Viszont egy barátnőmnek anno sikerült olyat kifognia, ahol az oktatást ugyanúgy hétvégente tartották, de esti képzés keretében, ergo támogatottan tanulhatott...


     

  20. Torolt_felhasznalo_447735
    Torolt_felhasznalo_447735
    2015. október 19. 17:527.

    Ami csak nappali kepzesben indul arra tenyleg ennyi a korhatae. Estin viszont nimcs korhatar, csak nem minden iskola inditja ugyanazt el estin is. Sot a legtobben nem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888009 (2)
    2015-10-19  15:35
  21. Torolt_felhasznalo_447735
    Torolt_felhasznalo_447735
    2015. október 19. 17:486.

    Pontosan. Nem okjs kepzesrol szol hanem iskola rendszeru kepzesrol. Tehat szakkozep islola 5. osztalyaba (szakmai orakra) lehet jelentkezni. Felnotteknek estin alapozo tantargyakkal ez 2 ev.


    En spec beiratkoztam egy nekem tetszore de mivel naluk magas a gyakorlati oraszam ezert nem biztos h el tudom vegezni. Viszont tok sokan vannak az osztalyban (a tanarok szerint is dupla! annyian) szoval nem igaz h nem sikeres.


    Raadasul elvileg szept 30 volt az utso beiratkozasi nap az iskolakba (Czomba is mondta az m1-en) ,de persze e ttol meg egy-2 iskola elfogad jelentkezeseket.


    A lenyeg h a gyakorlatok es az elmeletek legalabb 60÷ an jelen kell lenni es egyebkent minimum 2-est ossze kell hozni az (evkozi meg a zaro) vizsgakon.

    előzmény:
    rosemary56 (4)
    2015-10-19  16:50
  22. 2015. október 19. 17:205.

    Én is hallottam ezt a hírdetést, sőt olvastam is.


    PARASZTVAKÍTÁS AZ EGÉSZ. 


    Sehol nem hallottak ugyanis róla :D


    Szokásos magyar mentalitás. Elhintik hogy milyen jó, hogy ilyen lehetőség is van. Aki nem jár utána vagy nem érdekli még örül is, hogy jaj de jó ez a kormányzat, tök jó ez a Magyarország


    Aki meg utánajár az tudja, hogy szívás az egész.


    Nekem több ismerősöm, több megyében kérdezett utána. Sehol nem tudtak erről.


    Csak a klasszikus verzió...25 év alatt, ha nincs még végzettséged stb.


    Holott a reklám úgy szólt, hogy a legidősebb tanítványunk 70 éves.


    Aha, na persze.


    De hol???? 


    :)


     


     


     

    előzmény:
    pisztrang (1)
    2015-10-19  14:48
  23. 2015. október 19. 16:504.

    Az okj-s tanfolyamokért fizetni kell. Az iskolarendszerű képzésben lehet megszerezni a második okj-s szakmát ingyenesen. Levelező és esti képzésnél nincs életkori kikötés és diákigazolvány is igényelhető.

    előzmény:
    pisztrang (3)
    2015-10-19  15:48
  24. 2015. október 19. 15:483.

    Annyit megtaláltam, hogy a nappali csak 25 éves kor alatt, de a levelező és esti esetében állítólag nincs korhatár. De aztán ennél többet sehol nem írnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888009 (2)
    2015-10-19  15:35
  25. Torolt_felhasznalo_888009
    Torolt_felhasznalo_888009
    2015. október 19. 15:352.

    Nekem rémlik, hogy csak 25 éves kor alatt...

    előzmény:
    pisztrang (1)
    2015-10-19  14:48

Címlap

top