Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2016. decemberi babák

xxxxxxxxxxxxxxx
Létrehozva: 2016. május 16. 22:16

Sziasztok! Megnyitom ezt a topikot, hogy lassan gyülekezhessenek a kismamák, akik decemberre várják a babájukat. Várom a hozzászólásokat! :)


Az én céldátumom december 24. Ideális, mi... ;) jaj, de messze van még... Ő lesz a harmadik gyerek a családban.

  1. 2016. május 25. 17:5326.

    huh lányok, 1 nap nem jövök és felpezsdül a forum élet! szuper!!!!


    holnap igyekszem visszaolvasni alaposan, most csak átfutottam. Megyünk színházba. bár inkább aludnék...

  2. 2016. május 24. 20:0125.

    Sziasztok!


    Johetek en is?  Igaz, lehet nem decemberi bebi lesz vegul (eredetileg dec. 4 volt), de a tegnapi UH egy hettel nagyobbnak mertek, es igy 13+2 vagyok, es a datumom nov. 27 lett... Hogy mikor fogant, igazabol tobb eselyes...


    Masodik gyerek nalunk, van egy majdnem 4 eves lanyom. Szeretnenk kisfiut, mert nem tervezunk tobb babat, de ugyanakkor nem tudom elkepzelni, milyen lenne egy fiuval.


    Az elozo terhesseg teljesen problema mentes volt, most nagyon hanyingeres voltam hetekig, meg iszonyu faradekony es egesz nap aludtam volna. De ez mar muloban.


    Szules termeszetes uton ment, de komplikacioval, es jo hosszan, 22 orat... Szoval remelem, hogy a masodik konnyu lesz cserebe.

    előzmény:
    mittike (24)
    2016-05-24  19:02
  3. 2016. május 24. 19:0224.

    jó  kis csapat lesz :)


     


    ma voltam vérvételen, ekg-n, meg az sztk-s védőnőnél. a koránál van azért egy kis kérdés, mert az utolsó szerint már nagyobbnak kéne lennie, mint amekkora valójában, de majd 30-án az újabb ultrahangon talán kiderül. vagy soha :D


    nekem szívhangot nem mutatott a doki :( 


    basicsg, ha fiú, ötletünk sincs a névre, nekem bármi másra se (márminthogy hogy hogy kell egy fiúval) :)


    fú Pallas (szia), a görcsök ijesztőek lehettek, sajnálom. biztos csak a méh alkalmazkodik az új feladathoz! próbálj relaxálni, minden rendben lesz!

  4. 2016. május 24. 17:0923.

    Üdv Nektek, mittike és Karacsony! Gratulálok mindenkinek a babákhoz! Jó, hogy egyre többen vagyunk :)
    A hányós rosszullét szörnyű lehet, el sem tudom képzelni, mert utoljára szerintem kisiskolás koromban hánytam. Ez szerintem genetika kérdése is, mert se a nővérem, se az édesanyám, se a nagymamám nem volt hányós várandósan. Hányás helyett viszont azért nekem is kijutott, én sajnos eléggé görcsölős vagyok. Már négyszer voltak 7-9 órás görcseim, jártunk is bőven emiatt az ambulancián. Jól ránk ijesztett, de szerencsére a babával minden rendben volt, vérzésnek sem volt semmi nyoma. Remélem így is marad.
    A genetikai vizsgálatot még azzal egészíteném ki, hogy csak az ultrahang kötelező, a kombinált és az integrált teszt nem.

  5. 2016. május 24. 15:5022.

    mittike,


    Üdv itt! Mi ugyanigy vagyunk, a kislány felé hajlunk nagyon már a nevén szólitjuk (Marta) :) Nagy kopp lesz ha mégis fiú :D


    Akkor karácsony tájt fogsz szülni kb ha jól számolom :)

    előzmény:
    mittike (21)
    2016-05-24  15:06
  6. 2016. május 24. 15:0621.

    Sziasztok!


    Csatlakoznék szívesen én is hozzátok, a héten töltöm a 10. hetet. Nagy az öröm :) Hivatalosan persze még nem mondtak semmit, mi viszont tudjuk, hogy lány lesz  Panninak fogjuk hívni.


    (ha fiú, tuti nem a miénk :D) 


    Köszönöm, ha befogadtok, gratulálok mindenkinek és sok örömöt kívánok!

  7. 2016. május 24. 14:4020.

    Hű, pedig azt hittem 8 év az nem olyan nagy idő. Nahát mik vannak :) De végülis jobb, hogy előrébb hozták. Jobb korábban kiszűrni ha baj van :(


    Nekem mondjuk most még se kiskönyvem se semmim. ! 4 hete mikor az első ultrahangon voltam ,5 hetesen, akkor bár láttuk dobogni a szívét, de a petezsákot nem látták szabályosnak és vérezgettem is kicsit. Hivatalosan most csütörtökön lenne a következő uh. de mivel múlthéten bekerültem  a korházba ott megnéztek ,onnan tudom, hogy mostmár minden rendben van. A korának megfelelő a mérte és a petezsák is szép szabályos.

    előzmény:
    basicsg (19)
    2016-05-24  14:22
  8. 2016. május 24. 14:2219.

    Régen úgy volt.  Mostmár ketté van bontva. Van egy integrált teszt nevű ami az első és ezt a 11-14 közt kell cisnálni egy vérvétel plusz egy alapos ultrahang. Aztán ha ennek az eredménye túl magas rizikót ad, akkor kell a kombináltat megcsinálni ami pedig a következő 3-4 hétben aktuális.


    Anyum is csak néz és hallgat hogy mennyire megváltoztak a dolgok. Annak idején még hüvelyi ultrahangról se hallottak :D

    előzmény:
    Karacsony (18)
    2016-05-24  14:10
  9. 2016. május 24. 14:1018.

    Ez a genetikai ultrahang amiről írtok, nekem új...vagyis korai. Az nem a 18.héten van ? Vagy most lemaradtam valamiről ?

    előzmény:
    Karacsony (17)
    2016-05-24  13:31
  10. 2016. május 24. 13:3117.

    Köszönöm a befogadást!


    Most is gyors szülésben reménykedem! :) bár azért azért akorházig szeretnék eljutni . Sajnos mindhárom esetben nagyon roszul voltam ,nem is rövid ideig. Elsővel 8! hónapig másodikkal 4 -ig ...ha mindíg feleződik akkor most a 2.hónap végén jobban leszek :D


     

    előzmény:
    basicsg (16)
    2016-05-24  13:26
  11. 2016. május 24. 13:2616.

    Karacsony üdv itt!


    Gratulálok a nagy családhoz! :) Én azt olvastam a kislányok esetében magas a HCG hormonszint ami a hányást is okozza. Szóval szerintem reménykedhetsz hogy végre egy kis hercegnő jön a két fiú mellé :)


    Már most túl vagy a nehezén. Nekem épp itt a 9. 10. hét táján kezdtek enyhülni a panaszaim (az a kevés) már most sehol semmi. De nem semmi hogy kórházig jutottál. És a második szülésed is wow.. Azoknak akiknek két természetes szülése volt szinte mindig a második szuper könnyű az elsőhöz képest nade neked császár volt ez első szóval ez is milyen érdekes. A harmadik szerintem fél óra alatt ki fog pottyanni :D


     

  12. 2016. május 24. 13:1415.

    most olvastam vissza, azokhoz a témákhoz is szólnék:


    -én is otthonról dolgozom:) Én egy nagyon hányós kismama vagyok így sajnos már az 5.héten be kellett jelentenem a munkahelyemen, de nagyon rendesek voltak ,és megengedik hogy itthonról melózzak.A hányóssságom miatt már 5 kilót fogytam ,igaz volt miből, és a múlthéten 2 napot voltam korházban, hogy infúzióval kicsit feltuningoljanak.


    -nekem az első fiam volt császáros, farfekvés miatt. A másodikat nagyon szerettem volna "simán" szülni ,és ez sikerült is annyira, hogy alig  értünk be  a korházba:D Az első fájástól a kibújásig összesen másfél óra telt el .


     

    előzmény:
    Karacsony (14)
    2016-05-24  13:05
  13. 2016. május 24. 13:0514.

    Sziasztok!


     


    De jó hogy van ez a topic! Én is szeretnék csatlakozni! Nálunk is 3. baba érkezik decemberben , egészen potosan 29.ére vagyok kiírva. A fiaim 12, és 7és fél évesek, hugit várnak ,de  alényeg persze ,hogy egészséges legyen.Ha mindne igaz a 9.hétbe lépek a héten ,de csütörtökön megyek orvoshóz akkor tudok többet mondani.

    előzmény:
    xxxxxxxxxxxxxxx (1)
    2016-05-16  22:16
  14. 2016. május 24. 08:3813.

    Hűt ez óriási Pallas, azaz Eszter mennyi hasonlóság :) (költözés is :) )


    Mondjuk nekünk még nem biztos nincs semmi lepapirozva. De ma este is megyünk az ingatlanosokhoz. Nálunk is ez van, hogy féltübk ettől az egésztől de az új (nekünk is uj építésű) a miénk eladását is intézné. Bonyolult de jó lesz ha letudjuk most.


    Szilvi,


    szuper hogy ilyen energikus dolgozó anyuka vagy. Én őszintén alig várom hogy leálljak a munkával mert 10 éven át egy huzamban rengeteget dolgoztam itt az elmúlt években sok-sok túlóra. Amióta babát szeretnénk elvesztettem a motivációmat, csak ott jár az eszem és várom ezt a nagy változást ami tudom, nem lesz mindig rózsás és gondtalan de itt az ideje és várom ennyi. Egy másfél két évig szeretnék is csak vele lenni. Rengeteg tervem van. Mesék könyvek DVDk angolul például. A lakókörnyezetünkben sok sok szabadtéri lehetőség van. Nameg sokat kell majd utaznunk mert nem Magyarországon vagyok - de nem szeretném ha az én oldalamon a nagyszülők, a család túl sok hiányt szenvednének e téren.


    Már éppen tegnap nézegettem, október közepe tünik az ideálisnak hogy leálljak a munkával. 32. hét környéke. pár hét bent maradt szabi pár hét betegszabi majd 36-tól jöhet a maternity juhuu. Nameg a költözés és pakolás egyidőben :D


    Nálunk szépen lassan terjeng a hir. A szülők szűk család után először 2 legközelebbi barátnőmnek mondtam el. Na az egyik nem is birta magában tartani el is mondta pár olyan embernek akinek nem igazán kellett volna még. Mert zokon is vették hogy 'igy tudják meg'. Szóval rosszul csináltam. A munkahelyen a napokban jelentem be. És hátra van a tágabb baráti kör ahol félek mert 2 babaprojectes pár is van, és az egyikükról tudom hogy nagyon érzékenyek a témára, a lány már gyakorlatilag megszakitott egy barátságát egy másik párral amikor azok babahirt közöltek, nagyon durva de igaz. Persze nem az hogy tartok tőle. AZ ő jellemének defektje, ráadásul nem is próbálkoznak olyan régóta hogy letargiába essen egy gólyahirtől .. Bah durva.

  15. 2016. május 23. 18:5512.

    Igen, március 17esetleg+1 nap :), ehhez adott hozzá a doki 2 hetet, mert az én ciklusaim jóformán kiszámíthatatlanok és jóval hosszabbak voltak.
    Mi is költözünk a közeljövőben. Ha minden jól megy, akkor nyár végén. Szerencsére új építésű, így mindent levesz a vállunkról az építtető, amiért nem is lehetek elég hálás, mert, ahogy Szilvi is mondta, egy felújítás iszonyú nagy munka.
    Kicsit irigykedem az otthoni munkátok miatt, mert én is iszonyatosan fáradékony lettem, csak úgy vonszolom magam ide oda. Bár szerencsére már, ha nagyon lassan is, de kezdem visszanyerni az erőm.
    Én a facebookcsoportot még hanyagolnám elsősorban a nyílt tagság miatt. Nálunk még csak a szülők és a tesók tudják a kis jövevényt, így nem lenne szerencsés, ha véletlenül onnan derülne ki.
    Amúgy szólítsatok nyugodtan Eszternek.

    előzmény:
    basicsg (11)
    2016-05-23  16:20
  16. 2016. május 23. 16:2011.

    Pallas,


    Mi pontosan igy!!! December 8/9 körül! (Fogantatás március 17 +/- 1 nap ?)  És csütörtökön megyünk a genetikaira :) De izgalmas :)


     

  17. 2016. május 23. 14:0210.

    Szia Pallasz!!!! de jó, hogy jöttél! :)


     


    Azt néztem lányok, hogy a FB-on van egy 2016. decemberi kismamák című zárt csoport. Lehet hozzájuk kellene csapódnunk. Ők már 15-en voltak pár napja, mikor néztem. Csak az nem tetszik benne, hogy nyilvános a taglista... Jó, nem titok már, de azért ne lássa már boldog-boldogtalan, hogy hova írogatunk, nem? ;)


    Mit gondoltok?


    Egyébként nekem nagyon bejött a fórumozás mindkétszer! Olyan jó kis csapat verődött össze, csomót találkoztunk és a mai napig aktív a forum. :) remélem most is így lesz! Nagyon sokat segít!


     


    Baslcsg (vajon mi az igazi neved? :) ), sztem nyugodtan terelheted a dokidat a császár felé, ha neked az szimpatikusabb. Ez ma már tök elfogadott. De azért megpróbálni érdemes, mert lehet tök könnyen fogsz szülni és akkor az azért sokkal jobb...


    költözés, jaj... de utálom... mi egy másik lakást újítunk fel. eddig én is tudtam csinálni, de most szegény férjem egyedül húzza az igát. és persze a rendes melója mellett, csak hétvégén, jó fáradt már. én meg végig a gyerekekkel egyedül. eléggé unjuk már. na, most már csak kész lesz...


     


    Otthoni munka isten-király! Hál' istennek én is sokat tudok, mert a főnököm és az egész csapatom kint van Londonban. Azért nagyon nem mindegy. Ja, és dehogy vagyok főállású anyuka, az nagyon nem nekem való... :D 8 órában dolgozom, szüleim rengeteget segítenek és van babysitter is. Most is hamar vissza kell térjek, ha minden rendben megy a babával. reméljük nem lesz semmi váratlan... 6 hónap után várnak vissza. kevés lesz, de ez a feltétele, hogy megtarthassam ezt az isteni anyuka-barát állást.

  18. 2016. május 20. 17:569.

    Sziasztok! Mi is december 8-9-re várjuk első babánkat. Még nem az orvos által kiírt időpont, de tudjuk, mikor fogant, és az ultrahang is ezt írta ki várható dátumnak. Jövő héten megyünk  mi is genetikai ultrahangra, vagyis már tegnap is voltunk, de még fél centit nőnie kell ahhoz, hogy az előírt protokoll szerint biztosabb eredményt kapjunk. Mindent rendben talált a doki, így szerinte a jövő héten sem lesz másképp a dolog. Köszönöm Szilvi, hogy megnyitottad ezt a fórumot! Szuper! :)

  19. 2016. május 20. 17:478.

    Na szia,


    Szóval császár volt neked mind2.. Titkon én is reménykedem hogy az lesz mert öszintén picit félek a szüléstől. Nade hát lesz ahogy lesz, bizom benne hogy az orvosok tudják a dolgukat :)


    Én itthonról dolgozom a kis laptopommal nagyon kényelmes.. Jövő héten aztán mivel betöltöm a 12-t, gondoltam be is jelentem a főnöknőmnek aztán a kollegáknak.. Itt az idő. Olyan októberig tervezek dolgozni aztán pedig még a nagy pillanat előtt úgy tűnik egy költözés vár ránk.. A napokban találtunk egy új épitésű lakást és októberben adják át.. Nem lesz könnyű pocakosan költözni, meg hát egy új lakásban mennyi teendő.. De jobb ha elintézzük még most itt ahol most vagyunk nincs plusz kisszoba és a hálónk is szinte csak egy fülke fogalmam sincs hogy férne el egy kiságyacska..


    Te akkor gondolom főállású anyuka vagy vagy visszamentél dolgozni?

    előzmény:
    xxxxxxxxxxxxxxx (7)
    2016-05-20  14:03
  20. 2016. május 20. 14:037.

    UH-k előtt én is mindig tökre izgulok. Főleg az elsőknél, hogy mindent rendben találjanak.


    Doki 4 hetente bekukucskál, mondta, hogy csontra zárt a méhszáj, emelhetem a krumpliszsákokat is. :D mondjuk nem lep meg, nekem aztán soha nem nyílik ki, ezért hason át jönnek ki a gyerekeim. :D


    huh, egyik ismerősöm tegnap szülte a 4-diket császárral! azért az durva. majd megkérdem hogy van. én többet nem akarok szülni, hacsak ki nem fordul a világ a 4 sarkából. :)


    olyan vagyok mint az őszi légy, csak kóválygok egész nap... te irodában dolgozol?

    előzmény:
    basicsg (6)
    2016-05-19  16:48
  21. 2016. május 19. 16:486.

    Na akkor várlak a hirekkel, mi volt a dokinál.


    Mi pont egy hét múlva megyünk, genetikaira - már most izgulok..


    Én akkor az ellentéted vagyok, mert nagyon kiváncsi vagyok, tudni akarok minden adatot meg hogy hogy van és miért :D biztos az is hogy első baba. Minden olyan ismeretlen..


     

    előzmény:
    xxxxxxxxxxxxxxx (5)
    2016-05-18  16:29
  22. 2016. május 18. 16:295.

    gyakorlott anyuka... hát, azt azért nem mondanám! Persze a pelenkázás, hordozókendő megkötés, fürdetés megy, de a gyerekek számának növekedésével egyre jobban rájövök, hogy nem is olyan könnyű gyereket nevelni! ;)


     


    jaj ez a nem tudom mit ennék nekem is van. jó szar. folyton rágnék vmit de semmihez nincs kedvem. viszont még így is rengeteget eszem és nem mozgok eleget. eddig heti 4x sportoltam, most meg alig bírom rávenni magam. legszívesebben egész nap feküdnék és aludnék.


     


    szóval már nagyon túllennék a terhességen, nem szeretem. de sajnos nem adják ingyen azt a babát! :) pedig amúgy én is szerencsés vagyok, másoknak sokkal rosszabb. szegény anyósom mindkettővel félidőig kórházban volt, mert a vizet is kihányta. 10 kg-t fogyott. szóval befogom! :D


     


    azt mondod a 9. hét a hormoncsúcs? na ilyeneket én egyáltalán nem tudok mi mikor van... mindenki üti-vágja, hogy fejkörfogat, lábszárhossz mittomén, én meg csak annyit kérdezek a dokimtól, hogy minden OK? ha neki jó, nekem is! :D  ma megyek hozzá amúgy. oda is alig bírom elvonszolni magam.


     


    jó lenne egy lány, de nem élem bele magam, ha fiú lesz, legalább megmarad a "háremem". ;)

    előzmény:
    basicsg (4)
    2016-05-17  11:50
  23. 2016. május 17. 11:504.

    Akkor üdv Szilvi! :)


    De szuper tényleg 3 évente jönnek sorban :) Akkor te már gyakorlott anyuka vagy :) Már most egy kislány jöhetne, ugye? :)


    Nekem elég szerencsés volt tünetek szempontjából, nem kinzott meg a terhesség (eddig legalábbis). Későn is kezdődtek, vagy 2 hete késett a menzeszem mire egy kicsit feszülni kezdett a mellem, illetve utána még legalább egy hétre kezdődött az hogy nem tudtam mit ennék kicist émelyegtem, de nem igazán hányinger és semmi hányás.. Fáradtság álomkór az volt. De már egy hete hogy egyre jobb minden, kezd visszatérni az étvágyam, azaz inkább hogy nagyon éhes vagyok és gyakran kell ennem legalább egy valami kis snack (gyümölcs/joghurt) a főétkezések közt..


    A meglepő az volt hogy a beta HCG-m viszont baromi magas (épp a tetőzéskor a 9. hét felé lett vérből mérve), szóval csoda hogy nem kinoztak meg a klasszikus tünetek..


    te pont most vagy a hormon 'csúcs'-on, hogy vagy?  


     

    előzmény:
    xxxxxxxxxxxxxxx (3)
    2016-05-17  11:22
  24. 2016. május 17. 11:223.

    Szia basicsg!!!


     


    De jó, már ketten vagyunk! :) Remélem hamarosan egyre több kismama csatlakozik majd!


    Egyébként Szilvi a nevem, csak elbénáztam a regisztrációt anno... aztán maradt ez a sokX...


    A nagyobbik fiunk 5.5, a kisebbik 2.5 éves. Nekünk ez a 3 év bejött.


     


    Ma vagyok 8+3. Már nagyon varom a 13. hetet. Milyen tüneteid vannak? Én komolyan tisztára lehangolt vagyok a terhességtől. Vérom már a szülést. :D

  25. 2016. május 17. 09:152.

    Szia XXXXXXX...


    Én is decemberre várom. Kicsit korábbra mint te - dec 8-9 körül lesz a dátum de még hivatalos kiírást nem kaptam.


    11. hetet töltöttem tegnap a menzesz alapján ehhez képest van 3 nap minuszom mert annyival hosszabb a ciklusom is.


    Már 3 ultrahangon voltam, szépen nől a bébi. Jövő héten megyünk genetikai-ra.


    Nekünk első baba, és nagyon várjuk. Szeptember óta próbálkoztunk, volt 2 olyan hónapunk is hogy késett teszt halvány pozitiv aztán viszont 1 vagy 2 hét mulva 'megjött'. Igy aztán nagyon kritikusan éltem meg az első heteket (ezért is ez a sok ultrahang..).


    De már most közelitünk a 'biztos' felé..


    Akkor te ilyen 9. hét felé jársz? A két gyerkőc hány évesek?

Címlap

top