Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyári szünet- megoldások

pannika:)
Létrehozva: 2016. május 29. 09:54

Sziasztok,


érdekelne ki hogy oldja meg a nyári szünetet a gyerekeknek... Most még csak középsős ovis a kisfiam, vagyis "csak" hét ovi szünet van, ami még megoldható, de mi lesz, ha iskolás lesz ? Hogyan tudjátok munka mellett megoldani, hogy ne egyedül legyen otthon ?


kicsit részletesebben.. kisvárosban lakunk, ahol az ovik 5 hétre bezárnak, addig más oviba kell(ene) vinni a gyerekeket. Egyenlőre még nem akarom, a saját ovijába szeret járni. De mindketten dolgozunk ( együtt ), saját vállalkozásban, folyamatos határidőkkel. Szerencsére van ugyan 2 nagymama, ám még ők is aktívak, konkrétan mindkettő dolgozik, és ez 2-3 éven belül nem is változik.


Szóval most a családi nyaralással, táborral, és 3-4 napos nagyszülői segítségekkel az 5 hetet lefedjük, de mi lesz, ha 2,5 hónap szünet lesz ?


 


 

  1. 2016. május 30. 14:4526.

    Hát ezeknek meg így nem tudom, mi értelme. :) 

    előzmény:
    mesekeksz (23)
    2016-05-30  14:24
  2. 2016. május 30. 14:4325.

    Nem, nem ül be. Még otthon le van dumálva, hogy játszani OK, kisszobába pofátlankodni nem OK.


    Kicsi nem is megy el a tesói nélkül. Mondjuk maga ez a tény nem hat meg. Ő döntése, hogy elfogad-e egy meghívást, vagy nem, szóval zsarolható nem vagyok


    ...és még így is megkérdezem, hogy nem zavar-e.

    előzmény:
    mesekeksz (18)
    2016-05-30  14:11
  3. 2016. május 30. 14:4124.

    Nem, dehogy, nem bunkóék vagyunk. Nem zártkörűek ezek a játszóházas bulik. Bazinagy játszóház, mondjuk a Millipop a Millenárison. Ha már úgyis ott ülök, akkor már tökmindegy, hogy ott játszik-e a másik 2 fiam. A szülinapos szobába tortázni csak a meghívott megy.


    2x voltunk zártkörűben, a keresztfiamén.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (17)
    2016-05-30  13:47
  4. 2016. május 30. 14:2423.

    persze én se szeretem ha oda hoznak tesókat, de tényleg van sok ilyen játszóház ahova be lehet menni simán...


    pl budaörsi Kika játszóház....


    vagy pl az Izgiland Törökbálint játszóház.


    Itt nem írják ki , hogy zártkörű.


    Mekiben is a játszóházban simán mehet más gyerek is addig a játszóházba, csak a kajálós terembe nem...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (21)
    2016-05-30  14:15
  5. 2016. május 30. 14:1922.

    Amúgy kaján vigyorú gyerekeknek is jó lecke arról, hogy nem vehető meg minden pénzen. 

    előzmény:
    évi* (16)
    2016-05-30  09:24
  6. 2016. május 30. 14:1521.

    A mi városunkban is van sok-sok  játszóház. Ha ki van adva magánbulira, akkor be van zárva mindenki másnak. Gondolj már bele: mindenki odahozhatná a verekedős, más korosztályú, de akár csak idegen gyerekét, ahol a gyerekem és a baráti köre bulizik? Ez nem így működik. Ha zárt körű, privát egy rendezvény, oda nem fizethet be senki más. Nonszensz lenne és felháborító. 

    előzmény:
    mesekeksz (18)
    2016-05-30  14:11
  7. 2016. május 30. 14:1320.

    ha magánrendezvényre van kiadva egy helyiség, nem mehet oda más... akkor az nincs is kibérelve, ha bárki odamehet... de akkor az nem is szülinapi "meghívás", hanem összeverődünk ki-ki alapon. Évi meghívásról írt... 

    előzmény:
    mesekeksz (18)
    2016-05-30  14:11
  8. 2016. május 30. 14:1119.

    Meg úgy emberileg is: képes lennél odavinni még két fiú tesót, ahova egy szem gyerekedet hívták? :O Ha esetleg udvariasságból vagy "nem akarom megbántani, ha már magától nincs ennyi esze" -alapon esetleg be is engednék a másik kettőt?

    előzmény:
    évi* (16)
    2016-05-30  09:24
  9. 2016. május 30. 14:1118.

    sok játszóház nyitva van és belelehet menni, gondolom arra értette, hogy oda befizeti..csak azt nem tudom én se, hogy olyankor amikor a buli része van ( éneklés, tortázás) akkor a tesó is megy oda és leül enni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (17)
    2016-05-30  13:47
  10. 2016. május 30. 13:4717.

    Tessék? Mi az, hogy akkor őt is be kell fizetni? Szerintem a legelitebb étterem ajtaján is láthattál már olyat, hogy "zárt körű rendezvény". És hiába menne oda akkor már Tahójózsi asztalt csapkodni a pénzével, hogy márpedig ő kifizetné, nem fogják beengedni... azért foglalják le az éttermet/különtermet/játszóházat x nap x idejére, hogy oda akkor ne engedjenek be senki mást. 


    Számtalan játszóházas szülinapon volt már a lányom. Akkor, arra az időre oda azok vannak beengedve, akiket a házigazda kifizet, mert ő bérli a helyet. Ott kapnék szívinfarktust, ha Ödönke behozhatná a tesójait, mert őket "befizetik". Ilyen nincs, és fel is jelenteném (bár életemben nem jelentettem még fel senkit, de esküszöm, első dolgom lenne ilyen esetben), ha nekem kiadnak egy játszóházat bérbe egy szülinapra, és bárki, akit nem ÉN hívtam oda, betehetné oda a lábát, mert az anyja befizeti. 


    A játszóházakat is ki lehet bérelni x időre, MAGÁN rendezvényre. Oda nem vihetsz tesókat, az egyetlen alternatíva, ha a meghívott se megy, ha a tesóit nem látják szívesen. És tényleg nincs az a pénz. Ennyi erővel lakodalomra vagy eljegyzésre vagy baráti partira is bejöhetne bárki, mert kifizeti az éttermet ő is? Max. ha megveszi ott egy összegben az egész kócerájt a sokszorosáért, mint amennyit ér, nem? Ha kiadtak egy különtermet egy rendezvényre pénzért nekem, nincs az a jóisten, hogy beengedjem oda Ödönke kistesóját, ha őt nem hívtam meg.

    előzmény:
    évi* (16)
    2016-05-30  09:24
  11. 2016. május 30. 09:2416.

    Szülinapi bulira mi máris tesóval együtt hívjuk a vendégeket. :-)


    Legkisebb fiam ha kap szülinapi meghívót, akkor első kérdés, hogy Nóbi-Gegő (Norbi és Gergő) jön? Ha mondom, hogy nem, akkor lendületből közli, hogy akkor én sem megyek. Ha meg játszóházas a buli, akkor kaján vigyorral közli, hogy akkor kénytelen leszel őket is befizetni.

    előzmény:
    mesekeksz (14)
    2016-05-30  08:15
  12. 2016. május 30. 09:2115.

    Tudod, hogy nekem elég magas az ingerküszöb, bírom az ilyet... :-)


    Alkotóház: Filcfigura varrás (igazából bármi: szörny, harapott alma, állatkák, tükörtojás, házikó...), papírmakett, barkácsolás, fűfej készítés, sütés és sütidíszítés, vasalható gyöngy, pixel hobbi. :-)


    Állatok: Lakik egy csiga a levendulában, meg tegnap jött 2 sün. Kb. ennyi, de nem ígérem biztosra a találkozást.


    Február végén 8 gyerekkel töltöttem a napot. Az szuper volt, nagyon jófejek voltak, lakás sem szaladt utánuk, de nem biztos, hogy ezt kérem minden napra, és erre nem is mindenki alkalmas, ahogy írod, Te sem. :-)

    előzmény:
    mesekeksz (12)
    2016-05-30  07:31
  13. 2016. május 30. 08:1514.

    Hát igen. Én megértem:) ugyan ez van sokszor a szülinapi buliknál is....megkérdezik, hogy jöhet e a tesó....


    Hát én lehet bunkó vagyok, de szoktam mondani, hogy nem...


    ( nyilván van olyan család ahol a tesók barátai az enyémeknek minden verzióban persze olyanokkal más a szitu)


     


    Igen, egy gyereknél is azt látom,hogy ha átjön valaki tökjól elvannak, tényleg rájuk se kell nézni órákon át!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (13)
    2016-05-30  07:46
  14. 2016. május 30. 07:4613.

    Igen, ebbe már régebben is belefutottam ilyen topikban, hogy elfelejtettem a tesókkal kalkulálni... sőt a való életben is. :D Még ovis volt a lányom, amikor nagy boldogan felajánlottam a kis barátja anyukájának, hogy nyugodtan jöhet ám hozzánk a kisfiú nyáron bármikor, annyira jól elvannak ketten, mindenki jól jár, eljátszanak az udvaron, én felügyelem őket folyamatosan, viszek ki nekik gyümölcsöt stb. Mire a nő: persze, mehet de akkor a másik két tesója is esetleg? ŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ.... hát... felfogta, hogy akkor mégse. :))) Azóta csak egykéseknek ajánlok fel ilyesmit... vagy akinek már nagyon nagy a tesója, és nem kell rá is vigyázni. 

    előzmény:
    mesekeksz (5)
    2016-05-29  13:27
  15. 2016. május 30. 07:3112.

    szuper. és az idegrendszered is megvan hozzájuk. Na akkor jelentkeznénk is :)


    alkotóház mit takar?( hogy lehet rajzolgatni-festegetni stb?)


    Állataitok nincsenek?.)

    előzmény:
    évi* (11)
    2016-05-29  22:10
  16. 2016. május 29. 22:1011.

    Ezekhez nem nagyon  értenek. ☺ Ha lehet valamit alkotgatni, az nekik megfelel.


    Nálunk trambulin, medence, homokozó, társas, lego, roller, bringa, göri, alkotóház. Megfelel? 

    előzmény:
    mesekeksz (10)
    2016-05-29  20:17
  17. 2016. május 29. 20:1710.

    lehet cserélhetnénk kicsit:)) Jöhetnének barbizni meg littlepetshopozni, meg copfokat készíteni, sminkezni,csillámtetkózni:)


    Te mit tdusz ajánlani?:))

    előzmény:
    évi* (7)
    2016-05-29  14:17
  18. 2016. május 29. 19:349.

    Felváltva lesztek szabadságon.Ha saját vállalkozás, akkor is. Enyhe túlzással mondhatnám, hogy a nászút után legközelebb a kisebbik talán 10 éves korában voltunk együtt szabin. 


    A napközis tábor nem rossz megoldás. Ha nem rossz.... de ennek utána tudsz majd nézni.

    előzmény:
    pannika:) (1)
    2016-05-29  09:54
  19. 2016. május 29. 14:328.

    Az enyém is fiú.. és égedelem :)


     

    előzmény:
    évi* (7)
    2016-05-29  14:17
  20. 2016. május 29. 14:177.

    Na igen... Hozzám jöhet bátran 1-2 gyerek - küldök helyette 3-át. Fiúkat. Valaki? Bátor önkéntesek? ☺

    előzmény:
    mesekeksz (5)
    2016-05-29  13:27
  21. 2016. május 29. 13:356.

    Köszi a válaszokat, látom akkor ez nem csak itt probléma.. Tábor egyértelmű, hogy csak napközis, egy 5 évest még nem viszek 1 hetes ottalvósba. :)


    ez a barátos megoldás is jó, 1-1 napra, tényleg jobban elvannak együtt, de azért kell hozzá egy idegrendszer :)


    mi is sokszor félnapozunk, ha beteg, a vállalkozásban így tudjuk megoldani.


     


     

  22. 2016. május 29. 13:275.

    és még jóhogy csak egy gyereket kell megoldani:)


    Nálunk vannak nagyszülők, de ez nem jelenti azt, hogy folyton ott lehetnek a gyerekek. Sajnos ezt anno a bölcsiben és oviban is furcsán vették az ovonők ( volt olyan,hogy kntkrétan rákérdzetek mért jár a gyerek nyáron hisz nekem otthon van anyukám...Közük semmi...nem kell magyaráznom, hogy van még több unokájuk, hogy nem azért nyugdíjas, hogy folyton ott legyenek a gyerekek, és anyukám ápolja az idős anyját aki felér kb három gyerekkel) Nem is kéne ezt magyarázni..


    Szóval szoktak lenni nagyszülőknél, szokott hozzánk jönni anyós, szokott  a nagyobb ( 8 éves) menni táborba. Igen drágák a táborok, így max kettőbe szokott menni, kicsi még nem akar táborba menni, így ő ovi ( ha épp van még ovi ) általában próbáljuk a nyarat úgy megoldani, hogy két hét mama után legyek én is szabin, vagy a férjem. így sajnos közös együttlétre nem sok jut. Tesómhoz is szoktak menni egy egy napot..


    az, hogy barátoknál legyenek jó ötlet, csak ezt is ingerküszöb válogatja...értem ezt arra, hogy pl ha több tesó van, mehetnek e ők is...illetve fordítva. Nekem elég alacsony az ingerküszöböm ami a gyerekzsivalyt illeti , de volt már olyan, hogy pl tavaly mehettek egy egy napra barátnőmhöz a lányaim, de aztán én is vigyáztam az ő kettőjére. Hát nem volt egy leányálom.. Nem erre vágyok a szabim alatt.....De persze az ember nagyon nehezen tudja megoldani a nyarat..fogalamam sincs,,ahol nincs nagyszülő és nincs home office az mit csinál...Hosszú a nyári szünet. ( nyilván a gyerekeknek nem, meg aki imád velük otthon lenni azoknak nem)  de megoldani az!


    Ja csináltuk még ugy is, hogy fél nap meló...hazasitettem, aztán ment a férjem fél napra....Volt olyan is, hogy egy napra nem tudtuk megoldani....mert senki se ért rá...akkor felhívtam egy helyi napközis tábort, hogy mehetnek e egy napra mert nem tudom megoldani..mehettek...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (2)
    2016-05-29  10:29
  23. 2016. május 29. 12:234.

    Elsőre ijesztőnek tűnik, majd mindenki megoldás.  ☺


    Mi szerencsések vagyunk, megoldjuk mi magunk, táborba csak hobbiból mennek, de ha nem így lenne, akkor is főleg napközis táborban gondolkoznék.


    Csere gyerek is jó ötlet lehet, ha van olyan, akiben maximálisan megbízol.

    előzmény:
    pannika:) (1)
    2016-05-29  09:54
  24. 2016. május 29. 11:133.

    Ez nálunk is működött, barátok, szomszédok gyerekeire vigyáztunk felváltva. Valahogyan meg kell oldani :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (2)
    2016-05-29  10:29
  25. 2016. május 29. 10:292.

    Oldd meg valahogy legalább azt az öt hetet, nehogy ügyeletes oviba vidd a középsőst. :( Nekik is jár a pihenés, még gyerekek! Az oviban állandó intenzív ingereknek vannak kitéve: zaj, sok gyerek, állandó kötöttségek, szabályok. Az ő idegrendszerüknek is kell a regenerálódás, a másfajta időtöltés, a csend, amikor nem nyüzsög körülöttük másik harminc gyerek... 


    Más rokonaid, barátaid nincsenek? Sokan cserével oldják meg ezt, tehát egyik héten egyik szülő vigyáz a gyerekekre (sajátjára és a barátéra, ovis szülőtárs gyerekére), másik héten meg a másik. Mégse ezren vannak azért, mint az oviban, és mégis otthoni körülmények között. Közben persze egy-egy tábor is belefér, az is egy újabb hét megoldás. 


    Iskolás korban már szívesebben elidőznek egymásnál is egyébként, és az otthon lévő szülőnek szinte csak rájuk kell néha nézni. Ha a kislányom néha a barátnőjénél alszik, mindig azt mondja anyukája, hogy nemhogy ilyenkor két gyereke van, hanem egy sincs, mert alig látja-hallja őket, úgy elvannak egész nap egymással. :) 

    előzmény:
    pannika:) (1)
    2016-05-29  09:54

Címlap

top