Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rossz anya vagyok?

anisa89
Létrehozva: 2016. augusztus 27. 20:25

Sziasztok!Olyan sokkoló élményben volt részem pár napja, hogy az eszem megáll, még mindig..


6 hónapos a kislányom. Pár napja, már nem is tudom melyik nap, de bementünk az apukájához a munkahelyére, ami egy tetováló szalon, mivel a párom tetováló, logikus. Végeztünk, jöttünk ki, már akkor láttam, hogy az út túl oldalán áll egy nő, egy kb. 6-7 éves kissráccal, meg egy babakocsis kislánnyal. A kisfiú hisztizett valamiért, az anyja meg tiszta idegbeteg módjára kiabált vele, de közben meg engem méregetett. Átértünk az ő oldalukra, erre megszólított (vagyis inkább utánamszólt, hogy várjak egy kicsit). Odajött, és akkor elkezdte, próbálom idézni, valami olyasmit hogy "Ne haragudj már, de jól láttam, hogy te egy tetováló üzletből jöttél ki a gyerekkel? Te normális vagy, ilyenekre neveled a gyerekedet? Meg egyébként is, luxus neked a babakocsi, hogy a kezedben cipeled, ez nagyon káros neki, ha nem tudnád. És miért nem lehet normálisan felöltöztetni, ez egy kisbaba, nem divatolni kéne vele, főleg nem ilyen időben. Persze látom, a kis körmöcskéd, meg a szempillád nagyon szép, gondolom a gyerekről is így gondolkozol. Nagyon rossz ezt lŕtni, hogy ilyen anyák vannak manapság, és blablabla"
Vázolom a képet, amit láthatott, igen, a kezemben volt a lányom. Körübelül 20 fok volt, ráadtam egy szürke, rózsaszín mintás Ramones pulcsit (ezt is megszólta a nő amúgy), egy fekete leggingset, és egy Adidas cipőt, mert nekem is olyan van, és szerintem ez aranyos. A körmöm ki volt festve, szempillát pedig 1 hete voltam csináltatni.
Én olyan szinten blokkoltam le, hogy azt elmondani nem tudom. Folytatta amúgy még , hogy biztos nagyon felelőségteljes anya vagyok, elképzelni sem tudja milyen rossz sorsa lehet a gyereknek, biztos főzni sem tudok (wtf???), aztán elment, mert a kisgyereke is hisztizni kezdett.
Én komolyan kérdezem, ILYEN VAN?? Nagyon nagyon sok bunkóval találkoztam már, tudom, hogy Budapest ilyen, de ilyenre még nem volt példa.
Segítsetek már ki, légyszi. Ilyen/hasonló fordult már elő mással is? Vagy tényleg bennem van a hiba? (21 éves vagyok, szóval még bőven a gyakorló anyuka kategória, úgyhogy ezen is elgondolkodtam...) Komolyan nem értem meg..
  1. 2016. augusztus 28. 13:5326.

    Engem pl sose érdekelt, hogy mi illik. Ez most is így van. ☺


    Ezeket mind felesleges korlátokat érzem.

    előzmény:
    dunakanyar (21)
    2016-08-28  13:09
  2. 2016. augusztus 28. 13:4525.

    Nálunk meg anyóspajti fiú unokára számított,mert "olyan formájú a hasad" és titokban,már jó előre egy rakás kék meg 'fiús' cuccot vásárolt össze.


    Aztáp persze lányom született  de anyós azért  lazán hozta az előre betárolt "fiús" cuccokat. Így történt,hogy akkor éppen egy kék pöttyös rugi volt a lányomon. Nagyon édes volt benne a hatalmas kék szemeihez nagyon jól állt neki és a kék pöttyös rugi ellenére senki más nem nézte fiúnak,annyira kislány vonásai voltak már akkor.


    Fülbevalója meg akkor azért nem volt,mert egyrész sajnáltam még kilyukasztatni a pici füleit,(akkor még nem létezett "fülbelövés" sem) másrészt úgy gondoltam,hogy majd ha nagyobb lesz és ő is szeretné,majd akkor. Így is lett,kb. négy éves korában ő kért "igazi" fülbevalót és minden véres,fájdalmas lyukasztás helyett,már volt a fájdalmatlan fülbelövés és kapott igazi fülbevalókat is. De miért kellene erről bunkó idegeneknek magyarázatot adni? Ja,és meg is volt keresztelve,de ehhez is kinek mi köze van? 


    Mindig azon csodálkozom ha ilyet tapasztalok,hogy egyáltalán hogy merik venni a bátorságot vadidegen emberek,hogy szintén vadidegeneknek beszóljanak,kioktassák és kvázi felelősségre vonják,számon kérjenek olyan dolgokat,ami mindenkinek a legszemélyesebb magánügye? Hogy idegenek a saját elképzeléseiket,szokásaikat vadidegenekre akarjanak ráerőltetni,kioktassanak másokat,mert az szerintük "úgy helyes,úgy kell,úgy illik". 

    előzmény:
    évi* (20)
    2016-08-28  12:25
  3. 2016. augusztus 28. 13:4224.

    Miért??? mi  illik egy anyának???


    úgy 40-50 évvel ezelőtt, a 40 feletti nők már fejkendőt hordtak és öregasszony- ruhát.. különösen falun. Elképzelhetetlen volt, hogy egy hetvenéves haja ne ősz legyen hanem festett. Anyukám 74 éves múlt... én tiltottam meg neki, hogy hagyja őszre a haját. Anyukám egy csinos nő és nem látszik hetven felettinek. Nagyanyám meg ötvenévesen és öregasszonyos volt a kötényével és kendőjével. 


    Én meg közel az ötvenhez farmert hordok és sportcipőt, mert úgy tartja a kedvem. 


    Szóval ez a mi illik ez- eléggé érdekes fogalom ebben a változó világban .

    előzmény:
    dunakanyar (21)
    2016-08-28  13:09
  4. 2016. augusztus 28. 13:3223.

    Nézd, szerintem a tetoválás ronda, egy afrikai szokás átvétele...de eredeti helyén volt funkciója, itt csak a magamutogatás, amit előszeretettel hívnak önkifejezésnek..))) . Aztán hiába mutogatnak időnként szörnyen csúnya tetovált öregeket, hogy ugye, még mindig szépek---pedig nem. ..)) DE: Mégis hogy gondolod, hogy anyának nem illik? Tehát csak az tetoválhat, aki már felnevelte  a gyerekeit? Akkor meg elméletileg nagymama lesz, annak illik?


     


    Egyébként meg fenti témától teljesen független, hogy vannak ilyen tahó nők-kortól függetlenül-akiről a topik szól. Ilyenkor mindig egy nagyon régi és addig normálisnak gondolt kolléganőm jut eszembe, akit a város közepén alig tudtam visszatartani: az utca túloldalán talán 2 percig beszélgetett a férje egy nővel és amikor  a férj elment, akkor  a nej át akart rohanni, megkérdezni tőle, hogy ő nem ismeri, tehát miről beszélgetett a férjével? Na ez a fajta szemtelen, agresszív és ostoba nő volt, aki belekötött  topikindítóba. Kell hozzá pár év, hogy az ember az ilyent végig se hallgassa! És azt se értem, hogy itt sokan belekötöttetek a baba ruházatába... nem akartok egy éves korig rugdalózót adni rá, mint anyukátok rátok? Én biza megvettem a babapamut anyagból készült farmert a 6 hónapos unokámnak és majdnem megzabáltam benne, olyan jól állt neki..))) És igen, ha nem lábfejes rugdi van rajtuk, kell valami puha baba cipő, ami akár lehet Adidas is....de az nem pont olyan , mint  a felnőtteké..)))

    előzmény:
    dunakanyar (21)
    2016-08-28  13:09
  5. 2016. augusztus 28. 13:2222.

     


    Igaz, én már rég szültem, de a hugomnak most van kisbaba, igaz ő is már majdnem 2 éves lesz, de olyan, mintha csak most született volna, rohan az idő. Ő kisfiú, de semmi extra ruhája nincs, tesómék elég modernek, anyagilag elég jól el vannak eresztve, tehát nem szorulnak rá, mégis a legtöbb ruhája a gyereknek használt ruha. Vagy turis, vagy barátnők gyerekei által kinőtt, sőt, én is odaadtam a gyerekeim kinőtt ruháit, amiből a jobb darabokat szintén elég gyakran látom a kicsin (van olyan ruha, amelyik a nagyfiamé volt, tehát 20-21 éve megvan szuper jó állapotban !) . 


    A leggingsről meg csak annyit, hogy el sem tudom képzelni egy pelenkás kislányon...


    Még annyit: tesómnak is volt piercingje, elég látványos helyen, de jóval a gyerekek születése előtt már úgy érezte, nem neki való (Ha nem veszi ki magától, a gyerekek születése után beszóltam volna neki az biztos, mert ő az egyetlen személy, akinek beszólok, de soha nem sértődik meg. Ez visszafelé is igy van.)

    előzmény:
    évi* (18)
    2016-08-28  12:18
  6. 2016. augusztus 28. 13:0921.

    Nem úgy értettem, hogy a tetovált anya rossz anya, csak egyszerűen egy anyának  "nem illik" .  Lehet szidni emiatt, nekem akkor is ez a véleményem. 

    előzmény:
    Lillaréka (17)
    2016-08-28  11:30
  7. 2016. augusztus 28. 12:2520.

    Nekem azért szoktak pofázni, hogy miért nem öltöztetem  fel a gyerekeimet, megfáznak. Uncsi. Majd ha fáznak, felöltöznek....

    előzmény:
    Lédienn (16)
    2016-08-28  11:22
  8. 2016. augusztus 28. 12:2219.

    Ezek csak külsőségek, ízlés kérdése. Orrkarikával, tetkóval, zöld hajjal is lehet valaki nagyon jó anya. Nincs összefüggés.

    előzmény:
    dunakanyar (14)
    2016-08-28  11:00
  9. 2016. augusztus 28. 12:1818.

    Miért kéne kamunak lennie?


    Van olyan kis szövet Adidas babacipő és amit a kislányok hordanak, mi régen cicanadrágnak hívtuk, ma leggings a neve. Felnőtt méretben is és 68-sban is.

    előzmény:
    dunakanyar (9)
    2016-08-28  09:47
  10. 2016. augusztus 28. 11:3017.

    Miből gondolod hogy egy tetovált anyuka -  kevésbé jó mint egy nem tetovált???


    nekem sem tetszik, én még szép tetkót nem láttam.. de nem hiszem hogy egy bőrre- firka dönti el ki milyen ember - vagy milyen anya. 

    előzmény:
    dunakanyar (14)
    2016-08-28  11:00
  11. 2016. augusztus 28. 11:2216.

    Hasonló beszólást,kioktatást én is kaptam,amikor pici baba volt a lányom.


    Egyik alkalommal amikor parkban,kocsiban toltam a néhány hónapos kislányomat és jöttek a vadidegen,unatkozó nénikék,akik se,szó,se beszéd pl. rendszeresen behajoltak a babakocsiba,hogy "megnézzék a babát." (Jujj,de útálom az ilyesmit és szerintem bunkóság!). Ő már akkor is hatalmas,gyönyörű,kék szemekkel érdeklődve,mosolyogva nézegetett,pihe szöszi haja volt és abszolút kislány arcocskája.


    Megcsodálták és megkérdezték,hogy fiú-e,vagy kislány. Mikor mondtam,hogy kislány,csodálkozva,méltatlankodva ,felháborodva(!) kérdezték,hogy akkor miért kék mintás rugdalódzó van rajta,mert az kislánynak nem szokás,így mindenki fiúnak fogja nézni blablabla.........és hogy hogy nincs kilyukasztva még a füle és miért nincs még fülbevalója sem,mert az úgy illene!?  És ekkor jött a "bezzeg amikor az én lányom született duma",meg biztosan nincs még megkeresztelve sem,mert akkor lenne keresztanyja,akitől már biztosan kapott volna arany fülbevalót is.   Akkor már eleve mindenki láthatná,hogy kislány,ha lenne fülbevalója.  ........És mikor akarják megkeresztelni,mert így még "pogány" a kicsi,vagy nem is akarják,mert maguk biztosan nem is vallásosak?  (Miért gondolták,hogy nincs megkeresztelve,vagy azt,hogy biztosan keresztények vagyunk? Egyébként igen,de kinek mi köze ehhez?)


    A döbbenettől először szólni sem tudtam,majd felocsudva kikértem magamnak és elküldtem őket azzal,hogy törődjenek a saját családjukkal,ha egyáltalán van nekik. Nem,nem hittérítők voltak,csak simán bunkó,unatkozó,kötekedő nagyi korú nők.


    Mindez  történt Budapesten egy hatalmas parkban.


    Amúgy ez nem "pesti" sajátosság,vidéken ezt sokkal durvábban nyomják! 

    előzmény:
    anisa89 (1)
    2016-08-27  20:25
  12. 2016. augusztus 28. 11:1915.

    Már miért lenne gyerek? Az én anyukám 32 évesen szülte az első gyerekét, a  bátyámat (34 évvel ezelőtt). Mondta, hogy a terhesgondozó tele volt huszonpár évesekkel, kb ő volt köztük az ufó. Ma meg, akkor néznek ott nagy szemekkel, ha valaki a  huszas évei elején jár (és többnyire nagy kedvesen meg is kérdezik, hogy íííííígy terveztétek?)

    előzmény:
    Róza555 (4)
    2016-08-27  21:30
  13. 2016. augusztus 28. 11:0014.

    Nem vagyunk egyformák, mindenki másképp gondolkodik, más az értékrendje. Kb. fele annyi idős vagy mint én. Ha igaz, amit irsz, nem az volt gáz, hogy az illető hölgynek volt egy véleménye rólad, hanem az, hogy a nyílt utcán emiatt beszólt neked.


    Nekem is az a véleményem, hogy 6 hónaposra Adidas cipőt adni egyáltalán nincs értelme, de szerintem erre egy pár hónap múlva te is rájössz. De ! Attól függetlenül, hogy nekem ez a véleményem, ha az utcán találkoznánk biztos nem szólnák be neked, de másnak sem. Megtartom a véleményem magamnak !


    Pl. orrkarikás, tetoválással teli anyukákról is megvan a véleményem, de nem megyek oda hozzájuk, és nem szólok be ! De pl. a gyerekeimnek - amig én tartom el őket - biztos nem lesz sem tetoválásuk, sem orrkarikájuk ! Majd ha keresnek, saját tető lesz a fejük felett, akkor azt csinálnak amit akarnak ! 


     


     

    előzmény:
    anisa89 (11)
    2016-08-28  10:25
  14. 2016. augusztus 28. 10:5013.

     48 kg-al kezdtem a terhességet.  Csupa aggodalom voltam, mert az első hónapokban egy deka nem jött rám !

    előzmény:
    Lillaréka (10)
    2016-08-28  10:05
  15. 2016. augusztus 28. 10:3212.

    Egyszerűen ne foglalkozz azokkal akik beszólnak. 


    Bármit csinálsz is mindig lesznek olyanok akik ebben élik ki magukat.


    ha nem tudod elkerülni akkor - válaszolj azzal- hogy maga meg tőrödjön a saját dolgával és hagyd faképnél. 

    előzmény:
    anisa89 (11)
    2016-08-28  10:25
  16. 2016. augusztus 28. 10:2511.

    http://m.adidas.com/us/superstar-shoes/C77913.html


     


    2K a legkisebb méret, azaz kb. 17-es. Nem tudom, a te gyereked lába hányas volt 6 hónaposan.


     


    a normális válaszokat köszönöm. Nem lesz nekem attól se jobb, se rosszabb, ha most páran ideírják hogy kamu, én senkinek sem fogok bizonygatni semmit, nem az volt a célom. Én sajnálom a legjobban, hogy olyan világban élünk (vagyis inkább vannak ilyen emberek) ahol egy ilyen eset megtörténthet, érdekelt, hogy más is futott-e bele hasonlóba, esetleg tapasztalatként szántam. 


    Az viszont elég durva, hogy egy női fórumon, a család topikban is csak a mocskolódás megy :)

    előzmény:
    dunakanyar (9)
    2016-08-28  09:47
  17. 2016. augusztus 28. 10:0510.

    szerintem már mindenfélét árulnak 6 hónaposnak is. 


     


    de akár kamu akár nem- mint írtam- a jelenség létezik. 


     


    egyébként én 22 évesen szültem- és én is szaranya voltam anno- de én a súlyom miatt.  46 kiló voltam - a második terhességet is 46 kilósan kezdtem 25 évesen. nekem ezért szóltak be állandó jelleggel, hogy miféle dolog az, hogy egy anya ennyire sovány és biztos a gyereknek sem adok enni.. stb stb stb-


     


    a frusztrált hülyepicsáknak mindegy, hogy kinek mit szólnak be.. az a lényeg, hogy beszólhassanak. 

    előzmény:
    dunakanyar (9)
    2016-08-28  09:47
  18. 2016. augusztus 28. 09:479.

    Én is 21 évesen szültem. 


     


    Azért kamu, mert az egész szövegből lejön, hogy a topicindító nem szült még, nincs  gyereke.... ez biztos.  (Lásd leggings, meg Adidas cipő , meg egyáltalán bármilyen cipő egy 6 hónaposnak(max. az a puha szövet, vagy bőr cipőcske), aha persze !!!!!!)

    előzmény:
    Nikita 666 (8)
    2016-08-28  09:29
  19. 2016. augusztus 28. 09:298.

    Gyerek lenne?


    21 évesen már nekem is volt gyerekem. Nem tápot kapott, hanem főztem rá, elláttam, háztartást vezettem, minden nap friss ételt főztem, mostam, vasaltam, és a férjem nem tetoválós volt hanem sokkal durvább. És én is odamentem hozzá a kicsivel, nem babakocsiban vittem, hanem taxival, kézben cipeltem. És megtehettem hogy márkás ruhákba öltöztettem.


    Jó anya voltam, a gyerek mondogatja hogy majd ő s így neveli a gyerekét.


    Miért lenne kamu topic?


    És miért kell vadidegennek belepofázni abba amit látnak? Én is megkaptam az irigy barmoktól hogy rossz anya vagyok, miért piszkolhatja össze a gyerek a szép ruháját, miért nem jár bölcsibe ésatöbbi. Irigy szarok egytől egyig.

    előzmény:
    Róza555 (4)
    2016-08-27  21:30
  20. 2016. augusztus 28. 07:547.

    Már miért lenne 21 évesen gyerek??


    nagykorú- felnőtt. gyereke van


    vagy azért gyerek mert a párja tetováló??? az miért baj... az is egy szakma mint a  fodrász, kozmetikus vagy a masszőr...


    és miért lenne kamutopik?


    mert fiatalsága minden naivságával elpanaszolta, hogy belefutott egy igazi frusztrált hülyepicsába aki azt hitte, hogy belepofázhat egy idegen ember életébe. 


    és ha mégis kamu a topik-- tele a net olyan panasszal, hogy vadidegen idióták veszik a bátorságot  és minősitenek másokat,kritizálnak ismeretlen embereket,  kinézet öltözet hajviselet alapján.. vagy csak úgy-- mert éppen ettől lesz orgazmusuk. 


    tehát a jelenség létezik. 


     


    hogy kit mivel lehet megbántani , az meg teljesen egyéni. de a beszólogatók bizony jó érzékkel találják ki, mivel bánthatnak meg egy ismeretlen embert. 

    előzmény:
    Róza555 (4)
    2016-08-27  21:30
  21. 2016. augusztus 27. 22:126.

    Fú, nagyon. Már a címből sejtettem. 

    előzmény:
    dunakanyar (5)
    2016-08-27  21:42
  22. 2016. augusztus 27. 21:425.

    Kamutopik !!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    anisa89 (1)
    2016-08-27  20:25
  23. 2016. augusztus 27. 21:304.

    Rossz anya vagy-e? Gyerek vagy.

    előzmény:
    anisa89 (1)
    2016-08-27  20:25
  24. 2016. augusztus 27. 20:433.

    Hat volt nem mintha számítana. Tudom, hogy rengeteg baromságot mondott, de valamilyen szinten mégis beleültette a bogarat a fülembe..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (2)
    2016-08-27  20:38
  25. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. augusztus 27. 20:382.

    Nyócker.

    előzmény:
    anisa89 (1)
    2016-08-27  20:25

Címlap

top