Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Beteg cica, segítség!

lostris01
Létrehozva: 2016. szeptember 1. 22:36

Sziasztok! A véleményetekre, tapasztalataitokra lenne szükségem.


A 4 éves ivartalanított kandúr cicám pár hete nagyon levert, gyenge lett. Fokozatosan jöhetett ki nála, amit sokáig a nyári melegre fogtunk. Enni evett rendesen, de egy idő után úgy tűnt, láza van, ezért elvittem állatorvoshoz. A tünetei: lassan mozog, gyenge, nem játszik, nem bújik, kedvetlen. Semmit nem állapítottak meg, mondjuk meg sem vizsgálták rendesen. Azt mondták, a veséjét fájlalja, kapott valami vízhajtó injekciót, jobban lett, de hamar visszaesett. Aztán elkezdett a hátán foltokban kikopni a szőr, már a gerince mentén 2 csíkban hiányzik. Elvittem egy komolyabb állatklinikára, szegényt 1 órát utaztattuk, vettek tőle vért, csináltak ultrahangot, minden negatív lett. Csak annyit tudnak, hogy valami gyulladás van a szervezetében, az okozhatja a lázat, de azt nem tudják, mi lehet. Máj-, vesefunkció rendben. Aids, leukózis teszt negatív, bár utóbbira 1 éve kapott oltást. Egyébként utólag esett le, hogy meg sem nézte a régi doki, hogy negatív-e egyáltalán, úgy beadta neki az oltást. Visszatérve az Aids-leukózis dologra, a másik doki szerint lehetnek álnegatívok is a tesztek, neten is ezt írják. Kapott a cica egy injekciót, amitől aznap estére teljesen jól lett, és mellé antibiotikumot, mert a doki csak valami egyszerűbb fertőzésre gyanakodott. Beadtam neki, hétvégén kell visszamennünk, csakhogy a cica egyre rosszabbul van, az injekció csak pár óráig hatott, a tabletta meg semmit. Ma már nem is evett, csak lenn gubbaszt a pincében. Simogatást nem tűr tőlem, húzódzkodik. Olyan, mintha a halálára készülne, mintha el akarna bújni, de közben a lázán kívül semmilyen tünete nincs. Nincs semmilyen külső jele betegségnek, csak a láz és a kihullott szőr, utóbbinál pajzsmirigy gondokra gyanakszik az orvos. De ezenkívül sem légzőszervi tünet, sem emésztőszervi (széklete rendben, hányni nem hányt), pisilni is tud, fogai kicsit fogkövesek, de amúgy rendben.


Holnap, ha minden igaz, visszük vissza a cicát, de addig is, ha kibírja addig egyáltalán, érdekelne macskatulajdonosok véleménye is, mi lehet ez, mire érdemes gyanakodni? Mindenki tanácstalan, csak a csillapíthatatan láza van... 


Előre is köszönöm a segítséget!

  1. 2016. szeptember 20. 08:4526.

    Ez nagyon szomoru hir. De most tenyleg az a legfontosabb, hogy ne szenvedjen. Mindent megadni ahhoz hogy megkönnyebbüljön. 


    Mi mar hoztunk egy ilyen döntest, nem egyszerü, de hasonlo helyzetben ma sem döntenek maskepp.


    kivonok neked sok eröt a dönteshez, es nem ahhoz hogy meg kell tenni, hanem hogy mikor.

    előzmény:
    lostris01 (24)
    2016-09-20  08:16
  2. 2016. szeptember 20. 08:3925.

    Nagyon sajnálom!  


    Remélem elaltatod? Ne szenvedjen szegényke sokat, sokáig!

    előzmény:
    lostris01 (24)
    2016-09-20  08:16
  3. 2016. szeptember 20. 08:1624.

    Azt mondta, hogy menthetetlen, el fog pusztulni. :(

    előzmény:
    Sushi (23)
    2016-09-19  16:06
  4. 2016. szeptember 19. 16:0623.

    Nagyon sajnalom. Doktor mit mondott?

    előzmény:
    lostris01 (22)
    2016-09-19  14:18
  5. 2016. szeptember 19. 14:1822.

    Ma derült ki, hogy FIP-es a cica, teljesen összetörtem tőle. :'( Kimutatható volt a mézszerű váladék a hasában, mikor megláttam, egyből tudtam, mi az, azóta sem bírok belenyugodni. :( Neten olvasni lehet valamilyen LTCI nevű amerikai gyógyszerről, van valakinek valamilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban?

  6. 2016. szeptember 11. 16:1821.

    Köszönöm, de sajnos az nagyon messze van tőlünk, a nyugati részen lakunk.

    előzmény:
    Lillyke55 (20)
    2016-09-11  15:35
  7. 2016. szeptember 11. 15:3520.

    Dr Fejes Péternek hívják.

  8. 2016. szeptember 11. 15:3419.

    Nem tudom merre laksz, de ismerek egy kiváló makói állatorvost, aki hetente kétszer Szegeden is rendel. Én őt ajánlanám.


    Rendkívül profi és emellé nagyon kedves is. Nem a legolcsóbb, a vérvételek és különböző tesztek is elég drágák, de ez szerintem máshol is így van.


    Ha van rá lehetőségetek, vigyétek el a cicát hozzá.

  9. 2016. szeptember 11. 12:4818.

    Köszönöm, kedvesek vagytok. :) Viszont az állatorvosokkal már kivan az a bizonyos... múlt héten az egyik azt mondta, vihetjük vasárnap is a cicát vérvételre, meg lehet oldani, ma elvittük, erre egy másik doki volt ott, ő meg hazazavart minket, ráadásul a stílusa sem volt épp az elvárt. 2 órát utaztattam megint a cicát, teljesen kivan már az állandó cipeléstől (és bevallom, mi is, nem könnyű 2-3 órán át a macskasírást hallgatni, a hordozójába meg mindig becsinál, szóval minden alkalom után tisztíthatom azt is). Kb jóhogynem azt mondta a másik állatorvos, hogy vagy megmarad magától vagy elpusztul, de semmit nem csinált vele, a vérvételre meg azt mondja, túl drága, ő nem csináltatná. Tök jó...

  10. 2016. szeptember 9. 22:5417.

    Jobbulást! Gondolok Rátok!

    előzmény:
    lostris01 (16)
    2016-09-09  20:58
  11. 2016. szeptember 9. 20:5816.

    Sajnos ugyanúgy, mint eddig... vasárnap visszük vissza vérvételre szerintem, még alaposabb kivizsgálásra.

  12. 2016. szeptember 7. 12:4515.

    nagyon szurkolok hogy jobban legyen szegenyke, nekem is van ketto tudom milyen aggodalom ha valami bajuk van.


    simizd meg helyettem en meg innet messzirol gondolok ratok! hogy van most?

    előzmény:
    lostris01 (14)
    2016-09-05  23:01
  13. 2016. szeptember 5. 23:0114.

    Hétvégén kicsit jobban volt, ismét eszik, mászkál, de még mindig nem az igazi. 2 napja kapja az immunerősítőt is, hátha az segít. :/ Nagyon aggódom, mi lesz ebből...

  14. 2016. szeptember 5. 21:4113.

    Ha már fertőzött volt a cica és ráoltott az orvos, akkor hirtelen fellángolt volna a betegség. Mintha egy tbc-s betegnek BCG oltást adnának.


    Egyébként hogy van a macskusz?

    előzmény:
    lostris01 (11)
    2016-09-02  21:25
  15. 2016. szeptember 4. 06:2912.

    Szamit az h mitol lesz jobban? :)

    előzmény:
    lostris01 (11)
    2016-09-02  21:25
  16. 2016. szeptember 2. 21:2511.

    Ma visszavittük az orvoshoz, azt mondja, ha nem javul, érdemes lesz elvégeztetni egy komplexebb vérvizsgálatot, de azt fel kell küldeni Budapestre, így péntek este már nem tudták megcsinálni. Mindenesetre egyre erősebb a gyanú, hogy Aids-es, vagy valami furcsa módon a leukózist kapta el (hiába van oltva, lehet előtte kapta már meg?!). Vettem olyan immunerősítőt, bár érdemes szerintem várnom vele, mert kapott valami 14 napig ható injekciót, várok 1 vagy 2 hetet, az hat-e. Ha adom neki közben az immunerősítőt, akkor nem fogjuk tudni, mi hatott nála.

  17. 2016. szeptember 2. 15:5410.

    Szia!


    Amíg nem derül ki, hogy mi a baja, addig sos kéne neki adni egy Vetri nevű immunerősítő gyógyszert. Állatpatikában beszerezhető és nagyon hatásos. Az én 7 éve AIDS-es macskám tünetmentes tőle.

    előzmény:
    lostris01 (9)
    2016-09-02  15:06
  18. 2016. szeptember 2. 15:069.

    Vércukrot is mértek nála, az is jó volt. Spot on-ból pedig a Broadline-t kapja, ami jó kb mindenre, kullancs, bolha ellen, többfajta férgességre, atkák ellen, régóta kapja és eddig nem volt gond. 


    A Lyme-kórról azt írják neten, hogy sántasággal, ízületi gyulladással jár, ezt nála nem figyeltem meg. A férgességet azért zárnám ki, mert nem csak a Broadline-t kapja, de néhány havonta biztos ami biztos alapon kap tablettát is. Bár hozzátenném, hogy az ultrahangon nem nézték a szívét, ami szerintem hiba volt... ahogy a pajzsmirigyét is kihagyták, azt sem kellett volna.

  19. 2016. szeptember 2. 14:408.

    Ami még eszembe jutott: cicáknál is van steril hólyaggyulladás, létezik gyomor- bélgyulladás, hasnyálmirigy gyulladás is. Magas láznál még gondolni kell középfül tályogra, ami okozhat következményes agyhártya gyulladást - de ez esetben szerintem ez kizárható. A vércukor eredményéről nem írtál, de gondolom, az is normál tartományba esik.


    Hát, majd számolj be a továbbiakról!


     

  20. 2016. szeptember 2. 13:277.

    Szívférgesség, bőrférgesség? Nem tudom, milyen szerveket vizsgáltak UH-val, ha szívférgessége van, az esetleg látszik a szív UH-n, ha bőr, az a hasában lévő fonalférgeket mutatja ki. Írtad a spot ont - de az csak a hatóanyag bejuttatásának módját jelenti, van kullancsra, bolhára való és van olyan, amely minden egyéb élősködőre hat, a szívférgességre is. Esetleg kullancs is megcsíphette, amely Lime-kórral fertőzhette meg, lehet, hogy kivakarta magából, mielőtt észrevetted. Sajnos én azt tapasztaltam, hogy annak ellenére volt kullancs a macskában, hogy rendszeresen és időben kapja az oldatot.


    Bíztató, hogy jobban van. Remélem, a legkritikusabb időn túl vagytok. Lehet, hogy csak valami gyomor-bél fertőzése volt, a macskuszoknak elég érzékeny az emésztőrendszerük, talán vadászott és akkor került valami a szervezetébe a zsákmányból. (Például a levadászott gyík nem nagyon tesz jót, ha elfogyasztja.) Hogy jól reagált az antibiotikumra az azt jelzi, hogy tényleg valami bakteriális fertőzése volt.

    előzmény:
    lostris01 (1)
    2016-09-01  22:36
  21. 2016. szeptember 2. 12:186.

    Sajnos nem budapestiek vagyunk, de azért köszönöm. :) 


    Semmi egyebet nem figyeltem meg, mint amiket leírtam, talán még annyi, hogy nagyon zihál a hasa levegővételkor, nagyon szaporán veszi a levegőt, de ez lehet a láztól is. 


    Ma már szerencsére előbújt, most épp szunyókál a teraszon, de már 2x is evett (amúgy naponta eszik 2x, de most kivételt teszek a tegnapi nem evése miatt).


    Egyébként nem vagyok elég gondos gazdi, mivel el kellett költöznünk a párommal a párom munkája miatt és még nem tudtuk magunkkal vinni a cicát, ezért sokadik hónapja már hétközben mindig anyámra vagy a testvéremre van bízva, akik semmit nem vettek észre a betegségéből. Ezért is vettem én is nehezen észre, hogy beteg, heti 2 nap alatt nem lehet csodát tenni. Igaz, most itthon maradtam vele a héten, pont nem dolgoztam, de hosszú távon nem tudom mi lesz. :(

  22. 2016. szeptember 2. 11:285.

    Jó olvasni, hogy ilyen gondos gazdi vagy! :) Remélem, azóta már jobban van a cica!


    Ötletem sajnos nekem sincs. :(


    Ha bellobbant aids, vagy leukózis lenne, akkor annak látszódnia kellene a vérképén, ha fip, akkor meg a hasi ultrahangon.


    Az újfajta leuko oltás állítólag még jót is tesz a leukózisos cicának, ártani biztosan nem árt, ne aggódj!


    Ha pesti, vagy környéki vagy, és úgy látod, hogy nem nagyon tud mit kezdeni a jelenlegi állatorvos a cicával, akkor szívesen ajánlok orvost, pl: IV. kerület mancsok, vagy XI. kerület felicavet, esetleg a noé orvosa a XIX. kerületben boda doktor, ők ismertek macskamentés körében, tapasztaltak.


    Mielőbbi jobbulást!

    előzmény:
    lostris01 (1)
    2016-09-01  22:36
  23. 2016. szeptember 2. 10:534.

    Ivott is?
    Probalj mas szimptomakra is figyelni,hatha van ,csak nem elotted csinalja.


    A vadallatok probalnak egeszsegesnek mutatkozni a tobbiek elott,hogy nem ok a leggyengebb lancszem:) Nekem pl volt olyan,hogy nyeldesett a cica es idonkent hanyt - lazas is volt. Ebbol eloszor csak a hurutos hanyast vettem eszre az apro nyeleseket nem es a hanyassal vittem dokihoz. Leantibiotikumoztak hasra - de nem segitett. 


    Kiderult,hogy az orrabol nyeli le es leguti bakterium baja volt -olyan antibiotikum kellett volna - es, nem hasi fertozes. Ha nem veszem eszre az apro nyeleseket (nem kifele jott az orrabol) akkro nem tudtuk volna,hogy mi a gond.


    Lovesem sincs,hogy mi lehet (miert kapott vizhajtot - ha amugy pisil - es UHn kizartak hogy nem koves). Elvileg ha pisil,abbol is vihetsz mintat aztan kielemzik (ha tovabbra is vese gyulladas menten indul el az orvos) Meg ha van turelmed akkor nezesd meg masik dokival is,tobb szem tobbet lat hatha... 


    (nem Dexat kapott injekcioba? Otthonra meg Synuloxot?)


    Remelem azert ma mar a cica jobban lesz!  

    előzmény:
    lostris01 (3)
    2016-09-02  07:50
  24. 2016. szeptember 2. 07:503.

    Igen, a cica elvileg élősködőmentes, rendszeresen kapja a spot ont. 


    Reggel azért már bejött és evett rendesen, ez bíztató. De látom, hogy még mindig láza van. Mindenesetre megyünk vele vissza az orvoshoz, bár túl sok reményt nem fűzök hozzá, egyszerűen senki nem tudja, mi baja van. Ha gyulladás van a szervezetében, a nyirokcsomóknak meg kéne nagyobbodnia, pl onnan is lehetne tudni, hol a gyulladás, hogy hol van megnagyobbodott nyirokcsomó. De ezeket meg sem vizsgálták, én meg csak a nyakánál tudom, hogy ott nem nagy, a többit nem tudom, hol van a cicán.

  25. 2016. szeptember 2. 02:522.

    Szegenyke:(


    Gondolom gondos gazdi vagy, szoval bolhatlan a cica (ez is okozhat durva fertozest,nekem ezzel kezdi a doki meg ha tudja is h amugy jol tartom a cicaim)


    Elolvastam ketszer nem tudom mi lehet:(


    Vagy kozponti idegrendszeri valami, vagy nemtudom. 


    Igen,vannak alnegativok is, de en ugy tudom, h ezekkel siman el lehet eldegelni (macskaaids) meg igy ideig, vagyis kell egy felulfertozes , betegseg ami komolya valik, onmagaban azert aids,mert immunrendszer gyengeseget jelent.


    A masikra ami kez a kezben egyutt jar a hivvel elvileg kapott szurit ,meg ha jol tudom az daganatokat okoz. Azokat viszont ultrahanggal elvileg latnia kellene. Az esetleges vesekovet vagy hugyuti gyulladast is,vagy ha van vmi a gyomraban azert nem eszik. 


    Hat remelem tuleli a cica az ejszakat, akkor meg van eselye (masmilyen?) szteroidot kapni, ha mas fajta kell.


    Antibiotikum meg nem minig hat gyorsan,az sztem nem latvanyos. 

    előzmény:
    lostris01 (1)
    2016-09-01  22:36

Címlap

top