Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vastagbéltükrözés 2017

Lucys26
Létrehozva: 2017. március 2. 20:39

Sziasztok!


Pár nap múlva kell mennem tükrözésre de rettegek tőle! Leginkább a bóditástól (mellékhatásoktól) illetve attól is félek, hogy érezni fogom a vizsgálatot, de inkább szeretném átaludni.  Tudom, hogy vannak már tükrözéses topikok de egyik sem aktív már. Tudna valaki valami pozitívat vagy biztatót esetleg tapasztalatot írni? És az is érdekelne ki milyen tünettel végeztette el a vizsgálatot? Nekem volt egy pozitív M2pk eredményem és emellett hónapok óta fáj a hasam. Nagyon félek, hogy komoly a baj. 

  1. 2017. március 4. 02:0526.

    Engem ugyan nem tükröztek még, de altattak már nagyon sokszor, többféleképpen. Ha a könnyebbik altatás lesz, tehát nem lesz tubus, meg ilyesmi, akkor az altatás miatt, ha nem lesz komplikáció nem kell félned egyáltalán, a beavatkozás után felébredsz, kicsit kótyagos leszel egy ideig és ennyi. A mélyaltatásnál kicsit tovább tart, amíg magadhoz térsz, számíthatsz hidegrázásra, esetleg hányhatsz és a tubus miatt köhöghetsz pár napig, fájhat a torkod, de ezek is kibírhatóak.

    előzmény:
    Lucys26 (14)
    2017-03-03  16:14
  2. 2017. március 4. 00:4125.

    Ha tudod hogy van valami allergiád bármire, azt tudasd az orvossal minél előbb, mert ők tudnak sokat variálni/kombináln az ún. szereken. Tőlem minden alkalommal megkérdezik ha orvoshoz megyek bármi miatt.

    előzmény:
    Lucys26 (23)
    2017-03-03  21:45
  3. 2017. március 3. 22:5524.

    Hát nem tudom azt írni,  hogy nyugodj meg, mert én is be lennék csinálva. Mondjuk én nem az anesztézia résztől, hanem hogy mit találnak.


    Téged még sose altattak? Arról szivesen beszélgetek veled, hátha legalább ettől nem félnél annyira.

    előzmény:
    Lucys26 (23)
    2017-03-03  21:45
  4. 2017. március 3. 21:4523.

    Nekem Korpásy István doktor fogja végezni. Nem tudok róla semmit sajnos, csak a háziorvosom ajánlotta Őt. 


    Szerintem a rettegésemen semmi sem fog segíteni :/ Csak remélni tudom, hogy nem lesz semmilyen allergiás reakcióm a beadott szerekre..

  5. 2017. március 3. 20:0222.

    Apukámnak is ő csinálta. Lelkiismeretes, korrekt, alapos, meg még minden jót tudnék felsorolni róla, pedig nem osztogattunk pénzt. 


    Én bent lehettem a vastagbél tükrözésen és a gyomortükrözésen is (tudta, hogy ápolónő voltam, gondolom ezért is engedett be.)

    előzmény:
    totyogoka (21)
    2017-03-03  19:10
  6. 2017. március 3. 19:1021.

    Sziasztok!


    Talán 2 hónapja, hogy az egyik ismerősömnek csináltak vastagbél tükrözést a Nyírő Gyula kórházban DR Sípos Valéria gasztroenterológus végezte a vizsgálatot. TB.-re minden előzetes hála pénz nélkül már a megbeszéléskor részletesen elmondták hogyan kell előzőnap előkészülni és mi fog vele történni. Meg kellett nevezni egy kísérőt aki majd a vizsgálat után ott lesz mert ezt a vizsgálatot bódításban végzik ( kérés nélkül) Vánásan kapott egy szurit majd bevitték a vizsgálóba , én kint vártam. Kb 30 perc mulva hozták ki még mindig aludt semmire nem emlékezett , hogy mi történt vele. A másik ágyon egy ébredező beteg volt  Ő is azt mondta semmire sem emlékszik. kb fél óra mulva jött a dr nő a kiértékeléssel , mondta hogy találtak pár polipot azt lecsipték, de semmi baj nincs. Mivel a bélfodrok eléggé mélyek így azt tanácsolta hogy ne fogyasszon apró magvas gyümölcsöket ( Málna eper füge stb) 


    Azután felöltözött és lassan lesétáltunk a parkolóba. haza érés után lefeküdt és még vagy 3-4 órát aludt itthon is. Valóban ami kellemetlenség volt neki az a vizsgálat utáni sok szél távozása, mivel felfújták a beleit , hogy minden jól látható legyen.


    Fel a fejjel és mielőbbi fájdalommentes életet kívánok.

  7. 2017. március 3. 18:5020.

    Apukámnak Tb-re csinálták állami kórházban. Bódították Dormicum+Propofollal. Semmire nem emlékezett.


    Az altatástól sem kell félni, azzal sem kell foglalkozni hogy intubálnak, vagy mit csinálnak közben.  Az az anesztes dolga, bízzunk benne hogy ért hozzá. 


    Ti-na Jobbulást kívánok és így ismeretlenül is drukkolok neki hogy ne legyen nagy a baj.

    előzmény:
    eda-1952 (15)
    2017-03-03  16:18
  8. 2017. március 3. 17:3219.

    Ne haragudjatok de a T.I.-nak most egészségügyi tanácsra van szüksége, kétségbe esve, talán politikáról majd máshol beszélgessetek.


    Inkább gyűjtsünk pénzt neki......hogy a kecske is jól lakjon,meg a káposzta is megmaradjon.


    Mennem kell.

  9. 2017. március 3. 17:2618.

    Ha erre az eljárásra van szükség, én nem tudok semmiféle más megoldást ajánlani.

    előzmény:
    eda-1952 (15)
    2017-03-03  16:18
  10. 2017. március 3. 17:2317.

    Az a lényeg, eda, hogy szép stadionok épülnek. Olimpia kell ide, nem más.

    előzmény:
    eda-1952 (15)
    2017-03-03  16:18
  11. 2017. március 3. 17:2216.

    Lucys,


    Látom a lehetséges betegséggel/daganattal, és az altatással vagy elfoglalva, ezért most figyelj mit írok, mert rövidesen el kell mennem, és nem tudom ismételni. Félreérthetetlenűl akarom a tudomásodra hozni, hogy nem az altatásról van szó, hanem az előkészűlet azt jelenti, hogy hashajtó segítségével gyönyörű tisztára KELL kitisztítani a beleid.


    Kb. 4-től 6 liter folyadékot KELL hogy megigyál pár órán belűl, ami hashajtó segítségéval fog tisztára mosni.


    Hogy ne tudd félreérteni, a sarat teljesen el kell távolítani a vastag beledből, hogy a camerával meg tudják nézni a bélfaladat, teljes hosszában, teljesen körben.


    Ezenkívűl ne egyél semmiféle magokat mint pl. dió, és ne egyél semmit ami megszinezheti a beled, mint pl. a cékla, mert ha igen, akkor nem fogják jól látni, olyan lesz, mintha be lenne fesve.

    előzmény:
    Lucys26 (14)
    2017-03-03  16:14
  12. 2017. március 3. 16:1815.

    És ha nem tudja megengedni magának, akkor két választása van: embertelenül szenved---feleslegesen, mert TB-re is lehetNE kábítás, csak azt pénzkereseti lehetőségként kezelik, vagy nem megy el. Tudod mit? Az utolsó. Merthogy ha kiderül, hogy műtét kell, ahhoz is pénz kellene, ha élni akarsz. Amikor orvosi, eü-s oldalon azt olvasod a beírónak adott tanácsként, ha  operálni kell, akkor keressen egy jó orvost.... Ez van.

    előzmény:
    Sheriff-2 (12)
    2017-03-03  13:36
  13. 2017. március 3. 16:1414.

    Szerencsére magán orvos fogja elvégezni a tükrözést, mondta telefonba, hogy van lehetőség bódításra és altatásra is. De én inkább teljes altatást szeretnék még ha veszélyesebb is mert nem szeretnék jelen lenni a vizsgálat közben agyban. Félek, hogy komoly dolgot fognak találni mert az egyik speciális széklet vizsgálat azt jelezte, hogy daganatom van.. 2 hete rettegek, hogy mit fognak találni.. Sajnos pánik beteg is vagyok így nálam minden sokkal nehezebb :( 


    Ehhez az altatáshoz nem szükséges semmi féle előkészület? Úgy hallottam, hogy ez nem rendes bealtatás és a beteg magától ébred, tubus meg semmi nem szükséges. Talán ez nyugtat ez nagyon picit. 

  14. 2017. március 3. 14:3713.

    Hát, eda, az a néhány ember, akitől hallottam már ilyen tükrözésről, és nem altatásban végezték rajtuk.... Azt mondták, hogy soha többet....  Mondjuk el is hiszem. Egy ismerősöm pl. direkt ezért elment Veszprém megyébe, mert ott (államilag is) megcsinálták neki altatásban, itt Győrben meg nem. Nem is mertem tőle kérdezni semmit.


    Bátyám végbél tükrözésen volt, az még kibírható, azt mondta, mert ott "csak" 17 cm-ig hatolnak be (hát kösz, az is).


    Nekem eddig csak gyomortükrözésem volt szerencsére (sok volt a savam, a fekélyt nézték, hogy van-e). Attól is rettegtem (hallottam szép történeteket). Magánorvoshoz mentem, egy nagyon jó hírű dokihoz. Ott se altatás, se kábítás, se nyugtató, semmi nem volt. Mégse éreztem semmit, mert egy olyan profi brigád csinálta, hogy csak lestem.


    Egy dologban volt fájdalmas: a pénztárcámnak. De megérte.

    előzmény:
    eda-1952 (11)
    2017-03-03  12:55
  15. 2017. március 3. 13:3612.

    A T.I. azt írta a hármas számú hozzászólásában, hogy "több orvos is azt mondta, hogy nekem nagy fájdalommal járna". Ezért ajánlottam neki az altatást.


    Tudom hogy az anyagi helyzet közbejátszik, de amikor pénz és fájdalom között kell választani, akkor talán ő fogja tudni hogy neki mi az amit meg tud engedni, és mi nem.

    előzmény:
    eda-1952 (11)
    2017-03-03  12:55
  16. 2017. március 3. 12:5511.

    "ajánlom hogy altatással csináltasd,"


    A legtöbb kórházban (illetve inkább úgy mondanám, hogy néhány kivétellel) kábítás és altatás nélkül csinálják. Ha altatást akar valaki, akkor vagy orvost fogad (már ahol lehet) vagy magánintézménybe megy, ami nagyon drága. Embertelen dolog....(((

    előzmény:
    Sheriff-2 (4)
    2017-03-03  00:01
  17. 2017. március 3. 12:2110.

    Szia, végeztek már nekem is ilyen vizsgálatot. Nagyon sok éve,  nem altatásban végezték és kibírható. Kb. másfél évig fájt a hasam, folyton görcsoldókat szedtem, ezért kellett a vizsgálat, hogy kizárják, hogy a vastagbéllel nincs gond.  Én is sovány voltam akkor, kb. 50 kg. Ahogy előttem is írták a felkészülés a vizsgálatra az elég rossz. WC stb. és utána is számíthatsz rá, hogy a befújt levegőnek valahogy ki kell jönnie, így az is kellemetlen kicsit. De a lényeg, nekem vakbélgyulladásom volt, amit meg is műtöttek, az okozta a sok problémát.

  18. 2017. március 3. 09:479.

    Szia,


    Évente kell járjak sajnos, az első kivételével (akkor terhes voltam) mindegyiket altatásban csinálják. Altatás nélkülit sem éreztem, hideg nagyon a szoba ahol végzik, meg már úgy is ott fogsz tartani, hogy legyek túl rajta.


    Én sajnos azok közé tartozom, aki nem bírja az altatást, nem csak hányingerem van tőle :-( Mivel már ismernek a kórházban, ezért ébredés után legutóbb vénásan kaptam valamit, h ne legyen gond. Mindenképp azt tanácsolom, h legyen veled valaki, aki hazavisz, illetve a kocsiban kéznél legyen egy zacskó...ha gond lenne.


    Ahogy Sheriff írta, a vizsgálat előtti rész a kellemetlen inkább, arra készülj fel lelkileg, de nyugi túl leszel és minden rendben lesz vele.


    Hol csinálják egyébként a vizsgálatot?

  19. 2017. március 3. 00:408.

    Még egy dolog eszembe jutott, miközben ezt csinálják, kell hogy levegőt is pumpáljanak be, mert a belet fel kell fújni, hogy ne laposodjon el, mert kell hogy jól lássanak ott bent. Nagyon vigyázz, nehogy szégyenlős legyél, miután minden kész, annak a felesleges levegőnek ki is kell jönni.


    Ezt fogják csinálni.Colonoscopy - YouTube

  20. 2017. március 3. 00:307.

    Van itt még egy videó, ami mutatja hogy mi a polip, és hogyan veszik ki. Az orvos azt képernyőn nézi, irányítja a berndezést.


               Procedural Footage of Polyp removal utilizing the CaptivatorŽ II Snare - YouTube

    előzmény:
    Lucys26 (3)
    2017-03-02  23:36
  21. 2017. március 3. 00:165.

    Melőtt csinálják megkérnek hogy fordulj a baloldaladra, húzd fel a lábaid,fognak közben beszélni hozzád, leginkább eltereni a gondolataid, de egyik pillanatról a másikra elaltatnak, attól a pillanattól semmit nem fogsz tudni/érezni, talán hozzáteszem azt hogy ha minden rendben megy, mindenki pontosan tudja a dolgát. Kivánom hogy kivétel nélkül minden rendben legyen, ha van bármi kérdésed, kérdezz.


    Én szeretném tudni majd hogy mi hogy volt, lényegében rövid beszámolót miután túl vagy rajta.


    Még az jutott eszembe, ha találnak valamit, pl. polipot, azt ott azonnal kiveszik, laboratóriumba küldik vizsgálatra, hogy esetleg rákos-e.

    előzmény:
    Lucys26 (3)
    2017-03-02  23:36
  22. 2017. március 3. 00:014.

    Nekem több alkalommal volt, mert nálunk ez ajánlatos minden 5 évben, az utolsó kivételével mindíg altatva.


    Azt hiszem Magyarul intravéna/anesztéziának nevezik. Tudva amit most írtál, ajánlom hogy altatással csináltasd, abszolút semmit nem fogsz érezni. Az egyik rokonunknak is volt M.O.-on, és panaszkodott hogy nagyon fájdalmas volt neki.


    Ha fáj a hasad és feszít, akkor gondolom valahol/valami nics rendben, de szerintem egyáltalán nem biztos hogy a vastag béllel van a baj. De a vizsgálat vagy megállapítja, vagy kizárja a lehetőséget.

    előzmény:
    Lucys26 (3)
    2017-03-02  23:36
  23. 2017. március 2. 23:363.

    Szia! Köszönöm a válaszod!


    Altatásban is csinálták már Neked vagy csak bóditásban? Sokan írták, hogy közben is megérezték a vizsgálatot. Nem tudom melyik lenne a jobb számomra.. Elég sovány is vagyok, 43 kg ..több orvos is azt mondta, hogy nekem nagy fájdalommal járna.. Ráadásul így is folyamatosan fáj és feszít a hasam a vizsgálat nélkül is.. 

    előzmény:
    Sheriff-2 (2)
    2017-03-02  21:43
  24. 2017. március 2. 21:432.

    Szia,


    Nekem kb. 6 héttel ezelőtt volt, nem azért mert volt oka, hanem azért mert ajánlatos időnként az 50 éven felettieknek.


    Mivel nem vagyunk egyformák, így előre nem lehet tudni hogy ki hogyan reagál az altatásra/érzéstelanítésre. Amit én hallottam mint mellékhatást, az egyeseknél hányinger volt, de engem egyáltalán nem befolyásolt, szinte perceken belűl haza is küldtek, de azon a napon nem vezethettem kocsit, a feleségem hozott haza, és ajánlották hogy azon a napon ne tegyek semmiféle komoly döntést/határozatot.


    Ez utóbbi alakalommal nem altattak el teljesen, láttam, végig néztem mi történik, az orvos pedig magyarázta pontosan hogy mit fog csinálni, érdekes volt. Nagyon gyenge nyomást éreztem, ahogyan haladtak.Előbbi alakalmakkor teljesen elaltattak, tehát semmiről nem tudok.


    DE kéremszépen,


    Egyáltalán nem írigyellek az előttenapi előkészűletről......


    Az előkészűlettel kapcsolatban meg fogod kapni az utasításokat, arról semmit nem tudok mondani, mivel több-féle van, de azt biztosra tudom, hogy hasmenésed lesz órákig.


    Tehát foglald le magadnak az illemhelyet, sok olvasnivalóval.


    Talán még azt hogy előtte való nap már csak tiszta, tehát átlátszó folyadékot "ehetsz"/ihatsz.


    Talán még azt hogy az ényém nem Magyarországon volt.


    Remélem tudtam valamit segíteni, ha bármilyen kérdésed van ezenkivűl, nyugodtan kérdezz. Nem leszek itt állandóan, mert van pár dolgom, kicsit később elmegyek itthonról, de később válaszolok. Akár priviben is, ha működik.


    Ps....általánosságban kb. 3 óra hosszat tart cakk-pakk mindent beleértve, a kórházba érkezéstől a távozásig.

Címlap

top