Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baj van a lányommal!

Adni
Létrehozva: 2017. Április 30. 17:01

Sziasztok!


Egy kis segítségre lenne szükségem. Az egész pár hete kezdődött mikor a lányom említette hogy lesz valami osztálytábor és hogy menni szeretne rá. Ezzel eddig semmi baj nem volt. Viszont az indulás előtti reggel kicsit összekaptunk. Szép hátközépig érő haját le akarta vágatni valami szörnyen rövidre. A témát már előtte is megpróbálta fel-fel hozogatni de sose mondta ki. (nem is nagyon engedtem volna maximum egy picit) A vita úgy fejeződött be hogy közölte: Nem baj az én életemet úgy se te döntöd el! A tábor közel egy hetes volt. Ezalatt beláttam hogy egy kicsit igaza van és én is engedhettem volna kicsit úgy hogy gondoltam magam hogy majd amikor hazajön megbeszéljük a közös elképzelést és egy kicsit váll alá vagy lapockáig érő hajat vágatunk. A tábornak vége lett. Egyedül jött haza mivel közel lakunk az iskolához. Mikor beállított éppen főztem és csak annyit hallottam hogy halkan az orra alatt köszön hogy szia. Kicsit fura volt de gondoltam még haragszik rám. Mikor felszóltam hogy kész az ebéd lejött és amikor megláttam leejtettem a tányérokat. NEM VOLT HAJA. Vagyis a magam módján az az 1 cm ott volt de gondolom egyik nőnek se kell mondanom hogy az nem haj. Majdnem sírtam és mikor megkérdeztem mi történt csak visszaszólt: ez csak haj és úgy is visszanő! Amiben mondjuk igaza is van de kérdés hogy 3 vagy 4 év alatt. Mi lehet a baja? Lehet nem is ő volt hanem valami tábori csíny áldozata lett? Vagy ilyenkor mit kell tenni? Még sosem voltam ilyen szituációban. kérlek segítsetek.
a válaszokat előre s köszönöm

  1. 2017. Április 30. 18:2826.

    Mi lenne ha végre sikerülne a felvetett problémához hozzászólnod?


     


    Anyuka problémája a hajlevágatás


    amit ő nem engedett. gyerek megtette


    miért trollkodsz? mi az oka??


     

    előzmény:
    Caithleen (25)
    2017-04-30  18:26
  2. 2017. Április 30. 18:2625.

    Nem tudom, hogy jon ide az alternativ suli, mert a tabor abszolut nem az volt... (Egyebkent az en csemetem mar ket eve nem alter sulis;-))


    Ha jol ertem, egyedul jott haza a lanya a tabor vegen, mert kozel volt hozzajuk. Ez egy bp-i tabor es egy Bp-en lako gyerek eseteben teljesen elkepzelheto szamomra. Taborzaras delelott, ebed korul hazaer a gyerek. Komolyan nem ertem, mi ennyire hihetetlen ebben... Az en fiam is jott mar haza hasonloan (busszal a 30 percnyire levo helyszinrol).


    "Puszit se nyom anyunak", ha-ha... Komolyan, hany eves gyermekeid vannak? Kamaszoknal pl. mar ez egy egesz normalis allapot;-))


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (20)
    2017-04-30  18:15
  3. 2017. Április 30. 18:2324.

    Hát nem gondoltam, hogy van ilyen suli... tényleg nem. De neked elhiszem, hogy van, bár több szempontból is irreálisnak érzem (időjárási viszonyok, közelgő érettségi stb.). Egy hosszú hajú lány levágja egycentisre a haját: valami ellen nagyon lázad. Bántják otthon? Zaklatják szexuálisan? Verik? Mert ez egy erős figyelemfelhívás, egy kiáltás egy tini részéről: vegyétek már észre a bajomat! 

    előzmény:
    Caithleen (22)
    2017-04-30  18:18
  4. 2017. Április 30. 18:2223.

    és mi lenne ha mondjuk a felvetett  problémához írnál valamit???


     


     

    előzmény:
    Caithleen (22)
    2017-04-30  18:18
  5. 2017. Április 30. 18:1822.

    Mondjuk, en nem vagyok lelassulva, de felporogve se, hogy arnyekra is vetodjek;-))


    Mint irtam, letezik ilyen tabor, megtekintheto a honlapjuk, es igen, Magyarorszagon, es meg egyszer leirom, hatha atmegy: nem kerdojeleztem meg, amit te irtal (hogy alt. nem szokott lenni), csak kiegeszitettem, hogy vannak kivetelek.


    A topik valodisagat nem tudom most sem, viszont nem szeretek senkit alapok nelkul hazudozonak titulalni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (17)
    2017-04-30  18:08
  6. 2017. Április 30. 18:1721.

    ok.. tételezzük fel hogy igaz a tábor


     


    MI a probléma, ha egy kiscsaj rövid hajat szeretne???
    anyuka miért nem képes felfogni hogy nem az ő feje?


    könyörgöm nem az arcára csináltatott póktetoválást..... hogy ekkora ügyet kelljen belőle csinálni


    Az ilyen korlátozó anyucik ne lepődjenek meg ha a gyerekük fellázad és összevissza hazudozik. 

    előzmény:
    Caithleen (19)
    2017-04-30  18:12
  7. 2017. Április 30. 18:1520.

    Ha az ő gyereke is alternatív suliba járna, ahol még ilyenkor is van tábor, tuti, hogy nem délben sétálna haza onnan úgy, még egy puszit se nyom anyunak... nekem az egész úgy hihetetlen, ahogy van, bocsi. 

    előzmény:
    Caithleen (19)
    2017-04-30  18:12
  8. 2017. Április 30. 18:1219.

    Magyarorszagon, pontosabban Szegeden volt a fiam taborban. Nem irtam volna a topiktemahoz, ha nem igy lett volna;-))


    En senkinek se javasolnek fejhez kapdosast. Megertem, ha rosszul esett az anyukanak, es azt is, ha most kicsit tanacstalannak erzi magat, es vivodik. Voltam hasonlo cipoben, nem egyszeru. A gyerekek onallosodasa nehez folyamat, es neha nem jol reagalunk szulokent. Ez teljesen emberi dolog.


    A legkevesebb ertelme a folosleges beszologatasnak van szerintem.

    előzmény:
    Lillaréka (14)
    2017-04-30  18:04
  9. 2017. Április 30. 18:1018.

    A sztorijában a rövid hajat tiltotta, amit egy nemlétező áprilisi táborban mégis levágatott a gyerek. Ha mégis igaz lenne a sztori, azt mondanám, hogy: 


    1. örüljön, hogy egyáltalán hazajött a gyereke a kamutáborból.


    2. a lány haja majd kinő, anyuka esze már aligha. 


    Ennyi. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (17)
    2017-04-30  18:08
  10. 2017. Április 30. 18:0817.

    Kicsit le lehetsz ma lassulva. Nem arról van szó, hogy tiltotta-e a tábort, hanem arról, hogy ilyenkor nincs tábor Magyarországon. Kapis? 

    előzmény:
    Caithleen (15)
    2017-04-30  18:05
  11. 2017. Április 30. 18:0716.

    nagyon komolyan félreértetted. 


    anyuka a tüsihajat tiltotta!!! 


    nem érteni magyar??

    előzmény:
    Caithleen (15)
    2017-04-30  18:05
  12. 2017. Április 30. 18:0515.

    Szerintem felreertik nehanyan, az anyuka nem ellenezte v tiltotta a tabort az en olvasatomban. Nem is titokban v az o tiltasa ellenere ment el a gyerek...(?)

  13. 2017. Április 30. 18:0414.

    Magyarországon nincs


    te Angliában élsz, ha jól emlékszem


     


    de tételezzük fel.. igaz a tábor. 


    ettől még anyu kapjon a fejéhez és hagyja már a lányát élni. Ha rövid hajat szeretne miért ne lehetne rövid haja???  


    lehet pont elege volt a kislánynak abból a tortúrából amit egy ilyen hosszú haj jelent és ki akarta próbálni milyen a tüsi. ha ennyi történt akkor anyu a pitiáner. 

    előzmény:
    Caithleen (11)
    2017-04-30  17:59
  14. 2017. Április 30. 18:0213.

    De te nem Magyarországon élsz, ráadásul waldorfos a gyereked... magyar állami iskolában nincs áprilisban tábor, ez holtbiztos. Olyan meg pláne nincs, ahol ebédidőben sétál haza a gyerek. Azért ennyire naivak ne legyünk már! 

    előzmény:
    Caithleen (11)
    2017-04-30  17:59
  15. 2017. Április 30. 18:0012.

    Következménye annak hogy mindenben korlátozzák. 


    Kíváncsi lennék hány éves. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (9)
    2017-04-30  17:55
  16. 2017. Április 30. 17:5911.

    Nem tudom, hogy valodi a topik v nem, de azt biztosan tudom, hogy letezik aprilisi tabor, a fiam is volt ilyenen a tavaszi szunetben 3 eve.


    Megneztem a honlapjukat most, es az idei aprilis 12 es 16 kozott volt. Ez nem "osztalytabor", ez igaz, de alt. iskolas gyerekeknek szervezik, az animatorok pedig kozepiskolasok es egyetemistak. Valoszinunek tartom, hogy amit irsz, teljesen jogos, nem tipikus az idozites, csak ki szerettem volna egesziteni, hogy azert van ilyen.


    Topikindito: mennyi idos lanykarol beszelunk?


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (6)
    2017-04-30  17:31
  17. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. Április 30. 17:5710.

    Mit szedsz szépség ellen?

  18. 2017. Április 30. 17:559.

    Ez az "úgymond iskolai tábor" megfogalmazás tetszik... mert hogy az nem volt Magyarországon április végén, az tuti. Ha a tinilány mégis ezt adta be anyunak, akkor nem a hajvágás a fő gond... csoda, hogy hazaért. 

    előzmény:
    Lillaréka (8)
    2017-04-30  17:50
  19. 2017. Április 30. 17:508.

    Tételezzük fel  hogy a gyerek valóban elment 5 napra.. úgymond iskolai tábor címén


    Nos.. akkor nem a hajlevágatás a probléma....   


    Hanem az, hogy a mindenben korlátozó anyuciját úgy át vágta mint cart a palánkon. 


    Két lányom van nekem is.. kamaszkorban de kisebb korukban is olyan hajat vágattak maguknak amilyet akartak.. a kicsinek is volt tüsihaja évekig   . és megnőtt. mint a haj szokott. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (6)
    2017-04-30  17:31
  20. Torolt_felhasznalo_151823
    Torolt_felhasznalo_151823
    2017. Április 30. 17:477.

    Ha tenyleg csak ennyi a baj, akkor szot sem erdemel. O fejen van. Es tenyleg megno a haja.


    Hany eves a lany?

  21. 2017. Április 30. 17:316.

    Nem vagyok felháborodva, csak középiskolai tanár vagyok, de van egy általános iskolás gyerekem is. E két ok miatt tudom, hogy középiskolában nincs április végén tábor, mert gőzerővel készül mindenki az érettségire, épp most ért véget a tavaszi szünet is, ezután egy-egy nap megoldása is (verseny más városban stb.) is elég nagy kihívást jelent egy iskolának a végzősök és az őket tanító tanárok érdekét szem előtt tartva, ami az, hogy ilyenkor igenis tanítás legyen, ne ilyen-olyan tábor, kirándulás, stb. Az alsóbb évfolyamok is májusra szervezik az egy-kétnapos osztálykirándulásaikat. Általánosban szintén nincs egyhetes (ötnapos) tábor áprilisban, pláne nem olyan, ahol ebédidőben sétál haza a gyerek, és egyből a szobájába szalad, nem is üdvözölve az anyját. Szóval nem, egyáltalán nem vagyok felháborodva, csak ha máskor kamu topikot nyitsz, akkor máskor kicsit gondold át a sztoridat, mert most túl gyorsan lebuktál vele, hogy egy szó sem igaz belőle. 


    Ha meg feltesszük, hogy elhiszem, hogy igaz a sztorid: magamba néznék, ha a gyerekem egycentisre vágatná a haját puszta lázadásból. De sajnos nem tudom elhinni, mit tegyek. 

    előzmény:
    Adni (3)
    2017-04-30  17:17
  22. 2017. Április 30. 17:265.

    Tanacs: kicsit hosszabb póráz a hasonlóan jelentéktelen ügyekben. Ő fején van az a bizonyos haj. ☺ 

  23. 2017. Április 30. 17:244.

    Miért nem vágathat olyan hajat, amilyet akar? Ha kopaszt akkor olyat. Nem tudom hány éves a lányod, de én is simán megcsináltam volna kamasz koromban, ha ennyire megpróbálnak belemászni a szüleim.

  24. 2017. Április 30. 17:173.

    Közel egy hetes volt ami 5 napot takar és miért ne lehetne? És engem itt nem az aggaszt hogy ilyenkor van a tábor. Hanem amit leírtam. És ha valami probléma adódik azt meg lehet beszélni értelmesen is és nem így. És ha fel van háborodva akkor inkább ne írjon. Nem más háborgása érdekel. Ha majd érdekel írok egy olyan topic ot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (2)
    2017-04-30  17:05
  25. 2017. Április 30. 17:052.

    Drágaság, hol van olyan egyhetes tábor, ami áprilisban van? Sehol. Hány éves a képzeletbeli gyereked? 

Címlap

top