Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Édesanyám depressziós

fenox1
Létrehozva: 2018. Április 29. 00:43

A szüleim elváltak pár hónapja, apámat annyira nem, anyámat ellenben teljesen padlóra küldte a dolog. A gond föleg az, hogy nagyon kapcsolatfüggö és iszonyatosan hiányzik neki valaki, aki szereti. Két férfi a válás óta már átvágta, egyre lejjebb és lejjebb került. Ma este az öngyilkosságot is emlegette elöttem. Mit mondjak, mit tegyek, hogy ne rontsak a dolgokon, hogy segítsek neki?

  1. 2018. Április 30. 16:5811.

    fenox1


    Nekünk van 888 ötletünk,de tőled szeretnénk hallani hogy merre hány méter.

  2. 2018. Április 29. 18:0510.

    Lehetséges,de azt nem tudjuk.


    A négyes hozzászólás olvastad?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_704026 (9)
    2018-04-29  18:02
  3. Torolt_felhasznalo_704026
    Torolt_felhasznalo_704026
    2018. Április 29. 18:029.

    Mindenki nyugodjon le a 3,14 - csába... Ez egy kamutopik.

  4. 2018. Április 29. 17:568.

    Ez nagyon érdekes.


    Néhány hónapja váltak el és azóta  már 2 pasi is átdobta őt a  a palánkon?


    Hát, nem szívbajos a néni.


    Nyugi, lesz ez még rosszabb is.

    idézet:
    Csendike+ (7)
    2018-04-29 17:29:04

    A T.I. nyitó hsz.-ból nem derűl ki hogy hogyan vágták át.


    Amikor én fiatal voltam,átvágásnak számított ha pl. nem jelent meg az első radevún.Lehetséges az hogy hasonló a helyzet itt?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (7)
    2018-04-29  17:29
  5. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. Április 29. 17:297.

    Ez nagyon érdekes.


    Néhány hónapja váltak el és azóta  már 2 pasi is átdobta őt a  a palánkon?


    Hát, nem szívbajos a néni.


    Nyugi, lesz ez még rosszabb is.

  6. Torolt_felhasznalo_704026
    Torolt_felhasznalo_704026
    2018. Április 29. 12:215.

    Na ne! Az apukád talán a válásig végig szerette? Szedje össze magát, és ne pasizgasson egyelőre! Járjon el kirándulni, vagy hímzőkörbe, akárhová... Barátnői vannak? Nekik kéne kihúzni kicsit a depiből...

  7. 2018. Április 29. 02:293.

    A válás az egyik legbrutálisabb lelki igénybevétel /ennél csak az rosszabb, ha a szülő a gyerekét kénytelen eltemetni/ érthető, hogy az édesanyádat nagyon megviselte. Mégis, szerintem semmiképpen nem az a megoldás, hogy gyorsan keres egy másik társat, mert addig, amíg a válást nem dolgozta fel, az új partnerben a régit keresi, ami  nagy valószínüséggel nem sikerül. 


    Tehát - szerintem - egyensúlyba kell hozni édesanyádat - és addig, amíg erre képtelen, esetleg szakember segítségét kellene kezdeményezni. Ha lelkileg egyensúlyba kerül - tehát egyedül is jól elvan - akkor szabad "nulláról indulva" nekifutni a társ keresésének.

  8. 2018. Április 29. 01:592.

    Nekem az első gondolatom az,hogy saját magunkat kell "boldoggá" tenni.Mert hogyan is várhatnánk el azt valaki mástól,amire mi nem vagyunk képesek. (?)


    A mai világban a nők ugyanúgy kezdeményez/het/nek,mint a férfiak.Két férfi a nullával egyenlő,pl.menjen társaságba,bármikor/bárhol/bármelyik pillanatban összefuthat az "igazi"-val.


    De.......


    Ismétlem.Bármikor bárhol,mert amikor keresünk,akkor nem találunk.Amikor nem keresünk,akkor sokszor nem ismerjük fel hogy itt van mellettem akit hiába keresek.

Címlap

top