Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Repülőn klausztrofóbia

Ildikó100
Létrehozva: 2021. augusztus 28. 15:41

Üdv mindenkinek.


Pár nap,és indulok nyaralni.Életem első repülő útja lesz.Klausztofobias vagyok,liftbe nem szállok,nyilvános helyeken nem zárok ajtót,stbAhova megyek nyaralni, hosszú út lenne busszal,így bevallaltam repülővel.


Akinek van ilyen jellegű problémája,miként küzdötte le a szorongó érzést a repülőn?


Köszönöm a majdani választ.


Dikó

  1. 2021. szeptember 20. 21:243.

    Helloka!

    Én is félek valamennyire a zártabb helyektől, és egyetértek az előttem szólóval az ablak közeli helyben!
    A lehető legjobb egyébként (nem tudom, hogy mennyire hosszú az út, amire mész?) az, ha:
    -Zenét hallgatsz végig (valami olyat, ami ismerős, ami megnyugtat, ami  miatt szívesen zárod ki a külső zajokat)
    -Valamivel elfoglalod magad, ami miatt nem nagyon tudsz körbenézni (itt ugye az olvasás amit javasoltak, de ha van pl. kedvenc sorozatot vagy filmed, tedd fel a telefonodra és nézd meg útközben! ha szorongsz is, akkor pluszban jó, ha valami régi kedvencedet nézed újra!)
    -Van ilyen alváshoz használt szemfedő - nemtom, hogy mennyire hosszú az út, amire mész, de ha tudsz esetleg megpróbálhatsz aludni is alatta!
    -Ha pedig minden kötél szakad, akkor esetleg előtte ihatsz egy kis szíverősítőt, vagy vehetsz be egy kis nyugtatót (de NE mindkettőt hehe!)

    Igazából ennyi, ha ezeket megpróbálod menetközben valamelyik szinte biztos, hogy beválik! ^^

  2. 2021. augusztus 30. 10:112.

    Szia!


    Én is klausztrofóbiás vagyok (nem kicsit), viszont elég sokat repültem egy időben. 


    Nekem az vált be, hogy mindig ablak mellé próbáltam ülni és kinéztem az ablakon, úgy nem volt bezártság érzésem. A probléma csak fel- és leszálláskor merült fel, amikor látszott, hogy a gép tele van. Ahogy leültek az emberek, illetve repülés alatt nem volt klausztrofóbia érzésem (vagy legalábbis nem volt súlyos)


    Segít az is, ha elfoglalod magad út közben: olvasol, becsukott szemmel zenét hallgatsz, rejtvényt fejtesz, stb..

Címlap

top