Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hisztis a gyerekem

nildiko
Létrehozva: 2004. szeptember 6. 14:44
Sziasztok!
VAn 1 17 hónapos gyönyörű és okos lányom. Eddig angyalka volt csodálkoztam is hogy nem látom a szárnyait. Kb 3 hete ennek vége. HA vmi nem úgy van ahogy a hölgyemény akarja, vége a világnak. Bömbölés, földre borulás, oltári hiszti. Tudom, hogy ez életkori sajátosság, de lassan kezd kiapadni az ötlettáram és sajna a türelmem is vészesen elfogy estére. Ti hogyan oldjátok meg a kérdést? Adjatok jó ötletet, vagy bíztassatok, hogy nem csak a pici lány ilyen.
Sziasztok
  1. 2004. szeptember 6. 16:1226.
    szia!
    nekem az unokahugom volt iszonyú hisztis 2-3 évesen.
    ma 14 éves és kinőtte!
    szóval szerintem következetesség, és idő kérdése! kitartás!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208495 (1)
     
  2. 2004. szeptember 6. 16:1025.
    Tudom, sajátnak még nincs itt az ideje, de nem feltétlen az ilyen kérdések miatt :-). Meg ha saját lesz, akkor ezek a kérdések nyilván fel sem merülnek majd. (Amúgy unokatesóm, "Hugi" anyukája, szintén azt mondta, hogy néha legszívesebben odacsapna egyet, meg hogy ő nem akar kiabálni, de néha nem bírja ki, hogy ne üvöltse le, pedig csóri gyerek úgysem érti, miért kiabál a mami). Csak kíváncsi voltam, hogy más anyukák hogy vélekednek erről.
    Van amúgy egy kistesóm, 13 évvel fiatalabb, ő tőlem aztán sosem kapott.

    Na mindegy, a kérdésemet megválszoltad, mert bevallottad, hogy ESZEDBE JUTOTT a módszer, és én csak erre voltam kíváncsi :-) Hogy megfordul-e mások fejében is.
    előzmény:
    tibóca (24)
     
  3. 2004. szeptember 6. 16:0524.
    Addig jó, amíg "csak" unokahúgod van, mert sajnos annak alapján, amit leírtál, a sajátra még nem nagyon értél meg. Nem akarlak bántani, nekem is eszembe jutott fenti módszer, nem egyszer, és nem kétszer, de veréssel csak az ellenkezőjét éred el a kívánt hatásnak! Más esetben - talán - jól jöhet a Makarenkói pofon, de a hisztinél ez nem válik be.
    előzmény:
    nmaris (23)
     
  4. 2004. szeptember 6. 16:0123.
    Szerintem annyira ne mgondolta komolyan, mint amekkora letolásokat kapott percek alatt :-)

    Nekem csak unokahugim van, ha hisztizik, visszapasszolom az anyukájának :-) De az első gondolatom, hogy "mindjárt felpofozom". Most anélkül, hogy kitörne a lincshangulat, és előre is bocs, ha rosszat kérdeztem: Nektek ez soha nem fordul meg a fejetekben? (Persze nyilván nem jut el a megvalósításig, de akkor is. Csak egy kis szikra. Egy kisördög. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. szeptember 6. 16:0022.
    Miert is kellett neked belekotyogni?!?!?!? Sajnos nem tudod, hogy mit veszitessz ezzel a hozzaallassal. . . . . . . Valoszinu (legalabbis remelem) nincs gyereked es fogalmad sincs, hogy a gyermek neveles nem csak a hisztik "tulelesebol" all, ha nem sokkal tobbol. . . . . . . . Egy gyermek annyi lelki oromot es buszkeseget es kimondhatatlan oromet tud okozni, hogy lelkileg szegenynek mondhatja magat az, aki igy nyilatkozik mint te. . . . . :o(((((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364610 (3)
     
  6. Torolt_felhasznalo_291231
    Torolt_felhasznalo_291231
    2004. szeptember 6. 16:0021.
    Háh! Kedvenc könyv: Biblia? közben vodka vodkával? Hát akkor jó szórakozást a magányos estéiden, te többdiplomás. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364610 (3)
     
  7. 2004. szeptember 6. 15:5520.
    Szia! Megnyugtatlak, nem a lányok a hisztisebbek. Az abszolút klasszikus, majd én megmutatom mit tudok hisztit nálunk a családban a fiam adta elő. Ugyan már 7 éves, de időnként még mindig próbálkozik. Bár egyre inkább rájön nincs miért és kinek. Nem vitatkoztam vele, nem vertem meg soha, egyszerüen ráhagyom és akkor is az történik, amit én mondok ha a feje tetejére áll. Előbb-utóbb rájön, nem azért "bántom", mert húde rossz vagyok, hanem néha még anyának is lehet igaza.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208495 (1)
     
  8. 2004. szeptember 6. 15:5519.
    Szia! Megnyugtatlak, nem a lányok a hisztisebbek. Az abszolút klasszikus, majd én megmutatom mit tudok hisztit nálunk a családban a fiam adta elő. Ugyan már 7 éves, de időnként még mindig próbálkozik. Bár egyre inkább rájön nincs miért és kinek. Nem vitatkoztam vele, nem vertem meg soha, egyszerüen ráhagyom és akkor is az történik, amit én mondok ha a feje tetejére áll. Előbb-utóbb rájön, nem azért "bántom", mert húde rossz vagyok, hanem néha még anyának is lehet igaza.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208495 (1)
     
  9. 2004. szeptember 6. 15:5218.
    Nem tudom - illetve biztos vagyok benne -, hogy neked nincs még - remélem amig ilyen a hozzállásod nem is lesz - gyereked. A gyártási folyamat, ahogy te irtad két felnőttnek nevezett - bár agyilag lehet, hogy gyerekebb a 22 hónaposnál - egyén össznépi terméke. Viszont a végeredmény egy érző, valamikor felnőtté váló lény és nagy a valószinűsége, hogy a viselkedését nem csak a hisztije után, hanem a későbbiekben előforduló jó és szép eredményei után itélik meg. Remélem, mire oda jutsz, hogy egyáltalán egy kicsiben gondolkodsz, te is emberi értéket ütsz meg majd a gondolataidban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364610 (3)
     
  10. 2004. szeptember 6. 15:4917.
    Az én kicsi drágám is hisztis. Nála az vált be, ha nem otthon vagyunk, és belovallja magát, szépen felnyalábolom és azonnal hazaindulunk. Ha nagyon messze vagyunk, keresek egy csendesebb részt, ahol le tudok ülni vele, megmondom neki, hogy hiába ordít, nem lér el vele semmit, csak azt, hogy innen tovább nem megyünk, amíg abba nem hagyja. Otthon beküldöm a szobájába, addig ott kell maradnia egyedül, amíg abba nem hagyja. Persze nem megyek el messzire, nehogy valami baja legyen. Hatásos a módszer, mert 1, 5 -2 éves kora körül az út közepén a pocsolyába is belefeküdt, ma 3, 5 éves, és jelentősen ritkábbak és rövidebbek az események. Már úgy jön elő a szobájából, hogy: anya, meggondoltam már a dolgot. . .
    Amikor megpróbáltuk nyugtatni, magyarázni neki, hogy kislányom, ezt nem lehet. . . . , akkor csak jobban belelovallta magát, akkor képes csak lenyugodni, ha megkapja ehhez a szükséges csendet és viszonylagos magányt. Persze azután, hogy egyszer higgadtan elmondom neki, mi fog történni vele és miért. A hosszas győzködésre csak újra kezdte mindig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_284513
    Torolt_felhasznalo_284513
    2004. szeptember 6. 15:2816.
    sajna ez az 5 óra a legelsök egyike volt. nem tudtam tovább sírni hagyni. 100% ig tisztában vagyok vele hogy ez a lehetö legrosszabb nevelés, és egy kis elkényeztetett liba, de nem lehet hagyni. az embernek megszakad a szíve :(.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588125 (15)
     
  12. Torolt_felhasznalo_588125
    Torolt_felhasznalo_588125
    2004. szeptember 6. 15:2115.
    . . . . és persze, következetesség!!! Tökéletesen egyetértek Brandy78-cal!!
    erikabek: az az akár 5 óra hossza azért van, mert tudja, a végén úgyis megkapja. . . . Megéri kitartania. És nincs igaza?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_588125
    Torolt_felhasznalo_588125
    2004. szeptember 6. 15:0814.
    Szia! Nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy a gyereknek (is!) joga van a hisztihez. Mi, felnőttek is hisztizünk sokszor - ki így, ki úgy, vérmérséklete szerint - , a gyereknek is joga van ehhez. És persze, azzal folytatta, hogy az már csak rajtunk múlik, hogy mennyire rögzül ez a dolog. Ha engedünk annak a követelésnek, ami miatt a hiszti elkezdődött, akkor bizony a gyerek tudni fogja, hogy ezzel ezt, meg ezt lehet elérni. A doki szerint hagyni kell, hogy kitombolja magát, vagy ha nagyon belemerül, megnyugtatni valahogy, de semmiképpen nem szabad teljesíteni a követelést. Ha ez olyan dolog, amit épp lehet(ne) teljesíteni, akkor is meg kell várni, míg lehiggad a gyerek magától, és utána ha elég nagy, elmagyarázni Neki, hogy ezt akkor kaphatod meg máskor is, ha nem hisztizel előtte.
    Szóval csak türelem. . . . Erre állítólag nincs más recept.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208495 (1)
     
  14. Torolt_felhasznalo_722177
    Torolt_felhasznalo_722177
    2004. szeptember 6. 15:0713.
    Tudom, hogy nehéz. de pl nekem bejött a húgomnál is és a nagyi is (amikor vele voltam, márpedig az sok volt) mindig nagyon következetes volt. . nem si volt hiszti. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306905 (9)
     
  15. Torolt_felhasznalo_306905
    Torolt_felhasznalo_306905
    2004. szeptember 6. 15:0612.
    És más ha a sajátod. . . . . . . . másként állsz hozzá. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306905 (9)
     
  16. Torolt_felhasznalo_284513
    Torolt_felhasznalo_284513
    2004. szeptember 6. 15:0611.
    jééé. . nem az én lányom van nálad? ;):))

    az enyém is hisztis. a földhöz vágás me´g nem megy, de az üvöltés az nagyon. sajnos az én kicsi lányomnál nem vált be a " hagyjuk üvölteni, majd abbahagyja" féle okosság. ö addig üvölt amig nincs meg az "igaza". ha ez 5 óra, akkor 5 óra, ha 20 perc, akkor annyi. a fiamnál anno tuti bejött az hogy ott hagytam a közért közepén üvölteni. 2 percig csinálta, aztán jött utánnam. vagy beraktam a szobába, és mondtam neki, ha abbahagyta kijöhet. de ezek a lányomnál nem müxenek. :(
    igazából csak akkor hagyja abba, ha vagy meglesz amit akar, vagy ha néhanapján sikerül elterelni a figyelmét vmi mással. vagy ha megszeretgetem, de üpersze ezt sem hagyja mindig.
    sok szónak is egy a vége: gyerekfüggö. vminek csak be kell jönnie a Te lánykádnál is.
    ja próbálgatja hogy meddig mehet el. ha most engedsz neki, mint én az enyémnek, jaj neked. ez most kb 2-3 évig mindennapos harc lesz, de minnél nagyobb annál jobb és könyebb lesz neked. kitartás!! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208495 (1)
     
  17. 2004. szeptember 6. 15:0510.
    kovetkezetesseg!!!!
    es turelem:)))) minden gyerek mas a te gyerekedet te ismered a legjobban!
    en volt hogy egyszeruen nem vettem tudomast ha nekiallt sirni uvolteni meg ilyenek. egy ido utan abbahagyta. persze ha ez epp valahol van pl valamilyen nyilvanos helyen. . . . az razosabb de ott is meg lehet oldani kompromisszumokkal. en pl ha boltba mentunk es tudtam ugyis mindent ossze akarnak vetetni (mint babysinter van oriasi tapasztalatom:)))) elotte mindig tisztaztam veluk oke fiuk mindenki valaszthat egyet!!!! akarmit de csak egyet! 2dik 3dik alkalom utan mukodott alandoan. . . nem volt tobb siras meg ok mondogattak egymasnak hogy csak egyet!:)))))))))))
    szerintem a hisztit siman le lehet kezelni ha egy gyerek nagyon hisztis lesz es nem "novi" ki azt a szulo csak maganak koszonheti! a gyerekek nem hulyek es nagyon hamar rajonnek a gyenge pontokra:))))
    sok szuloi mellefogast lattam mar. . . sokan nem ertettek ram miert hallgatnak a gyerekek es rajuk miert nem. . . pedig egyszeru:kovetkezetesseg:)))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_306905
    Torolt_felhasznalo_306905
    2004. szeptember 6. 15:059.
    Tudod, a következetesség jó dolog, és könnyen dobálózik vele az ember, de sokszor kegyetlen nehéz megvalósítani. Van olyan helyzet, amikor szived szerint nem azt tennéd, mint amit teszel. Csak akkor jön rá az ember, mi az hogy gyerek, ha már van neki. Lehet 5000ismerős és barát is. Mert minden gyerekhez más a használati utasítás:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722177 (7)
     
  19. Torolt_felhasznalo_722177
    Torolt_felhasznalo_722177
    2004. szeptember 6. 15:058.
    Ilyenkor próbálgatja az egoját. )))))
    És a küszöböket. ))))) Minél többet engedsz meg neki most, később is annál többet fog akarni. MIndenben. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208495 (1)
     
  20. Torolt_felhasznalo_722177
    Torolt_felhasznalo_722177
    2004. szeptember 6. 15:037.
    Nincs gyerekem, de sokat olvasok a témában és tele vagyok gyerekesekkel, tanítónőkkel stb. . . .
    Nem beteg a gyerek, te se rontottál el semmit, egyszerűen most kezdi próbálgatni meddig mehet el, mit engedsz meg neki stb. Viszont ha most nem kapod el, később már késő.
    Próbáld meg helyettesíteni vmivel a dolgokat. Pl. ha sütiért hisztizik, beszéljétekmeg, hogy hazamentek és csináltok és segít neked és milyen jó lesz, hogy kap tésztát és gyúrhatja vagy keverheti stb. . . . de tartsd be, mert nem szabad becsapni.
    Ha meg nekedmegy vagy más súlyosabb dolgok vannak, kicsit szorítsd meg a karját, hogy azért egy picit fájjon neki és mondd meg, hogy ez nem jó és fáj neked is, másnak is stb. (amit csinált) és hogy hagyja abba.
    1 dolog fontos: légy nagyon következetes mindenben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208495 (1)
     
  21. Torolt_felhasznalo_306905
    Torolt_felhasznalo_306905
    2004. szeptember 6. 15:026.
    Sztem, akinek nincs gyereke, nem kéne beleszólnia olyan dolgokba, amiről nem is tudja, h. mi az:((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_306905
    Torolt_felhasznalo_306905
    2004. szeptember 6. 15:005.
    Ezt most mér kellett???!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364610 (3)
     
  23. 2004. szeptember 6. 14:594.
    Szia!

    Megnyugtatlan, hogy nem csak a te lányod ilyen:)
    Az én lánykám 22 hónapos és olyan mint egy ördögfióka. Most 2 napja egyfolytában hisztizik. Ha valamit nem kap meg akkor toporzékol, sír, stb. stb. Ja és nálunk sem vált be semmi. Már két napja úgy fekszem le, hogy fáj a fejem a sok üvöltésétől:(
    Hamarosan megy bölcsibe és nem tudom, hogy ott mi lesz vele. Már előre félek, hogy eltanácsolják egyszer csak azzal az indokkal, hogy sokat hisztizik a gyerek.
    Amúgy szerintem kinövi a hisztit csak az ki és kéne ám bírni várni nekünk szülőknek. :) És hát ez a nagyon nehéz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208495 (1)
     
  24. Torolt_felhasznalo_364610
    Torolt_felhasznalo_364610
    2004. szeptember 6. 14:583.
    Késő bánat. . . . . Gondolkodhattál volna hamarabb, még a gyártás előtt. Akkor nem volt ilyen problémás, ugye? :DDDDD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208495 (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_306905
    Torolt_felhasznalo_306905
    2004. szeptember 6. 14:582.
    Szi. Az én lányom 5éves, és bár nem volt az a magát földhöz vágós fajta, azért hisztis volt és bizonyos értelemben még mindig az. Pedig jövőre menne már iskolába. Ő sikítozott, most meg toppant a lábával és összekulcsolja a karját, és csúnyán néz. Sokat javul, hidd el, csak türelem. Hát elég nehéz velük, akik ilyenek, az biztos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_208495 (1)
     

Címlap

top