Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Embereken Gondolkodó

Torolt_felhasznalo_288431
Torolt_felhasznalo_288431
Létrehozva: 2004. szeptember 9. 10:03
Emberekkel szeretnék beszélgetni akik embereken gondolkodnak. Emberi magatartáson, viselkedésen, döntéseken, érzelmeken, gondolatokon, megnyilvánulásokon, reakciókon és kommunikáción töprengenek, s akik maguktól is ezeket kutatják és elemzik.

Vélemények, magyarázatok, ok-okozati összefügések...
  1. Torolt_felhasznalo_288431
    Torolt_felhasznalo_288431
    2004. szeptember 10. 16:27151.
    Mindannyian azok vagyunk, emiatt nem kell, hogy rossz érzések ébredjenek fel benned. A parazita szó valamilyen szinten megállja a helyét. A MÁTRIX c. filmnek is van mondani valója, ami az emberi fajt közelebb sorolja viselkedésük alapján a virusokhoz, mintsem a fő emlősökhöz, hisz csak a virus nincs tekintettel az élő szervezetre ami nélkül maga sem tud élni. . .

    . . . és bizony a FÖLD nevű otthonunkra mi emberek nem vagyunk tekintettel. Kevesen vannak akik ne hallottak volna globális felmelegedésről vagy az Ózon pajzs elvékonyodásáról, mégis ki foglalkozik vele. . . Kevesen. , . .

    Szemetelünk és ehhez remek felmentés az felelősség alól a köztudat. A köz mely szemetel. . . Az egyén pedig fel teszi a kérdést, hogy miért pont én ne tegyem? Ha csak én nem szemetelek attól még semmi sem változik, s mivel a legtöbb ember igy gondolkodik. . . De mi lenne, ha mindenki ugy gondolkodna, hogy legalább én nem teszem?
    előzmény:
    Banyesz66 (149)
     
  2. Torolt_felhasznalo_288431
    Torolt_felhasznalo_288431
    2004. szeptember 10. 16:20150.
    :-) Kicsit hiányos a mondat, de igy is értelmezhető. . .

    Adva van egy ember akinek van mondjuk 200 kapcsolodási pontja más emberekkel (rokonság, baráti társaság, munkahely, iskolatársak. . . ) Ennek a 200 embernek van 10000 (figyelmenkivúl hagyva a közös ismerősöket) ilyen jellegű kapcsolata és igy tovább. . .

    Ez az elmélet azt állitja, hogy 5 emberen keresztül te is kapcsolatban vagy a Dalai Lámával vagy az USA elnőkével!!!

    előzmény:
    Zsólánya (147)
     
  3. 2004. szeptember 10. 15:45149.
    Kedvesem! Azt mondtad, csak a parazitáknak van szükségük egyéniségre!
    Akkor én nagy para vagyok, és a kölkeim is azok!
    előzmény:
    Zsólánya (148)
     
  4. 2004. szeptember 10. 13:12148.
    HA MÁSKÉPP GONDOLKODSZ, MÁSKÉPPEN FOGSZ CSELEKEDNI, EZÁLTAL MEGVÁLTOZIK CSELEKVÉSED EREDMÉNYE IS.

    előzmény:
    Zsólánya (147)
     
  5. 2004. szeptember 10. 12:51147.
    Ezt nem értem:
    "Van egy érdekes elmélet, mi szerint a földön egy ember - átlagosan - 5 emberen keresztül kapcsolatban a föld bármelyik emberével. . . "

    A lényeg, hogy nem szabad általánosítani, ha az egyén elhatározza, és van ereje és tehetsége megvalósítani önmagában az univerzális szeretetet, akkor már egy hangyalépésnyivel közelebb jutottunk egy jobb vilához. . . :o)

    Ha mindenki csak a saját háza táján törekedne maximális rendre, fegyelemre, szeretetre, és a többiekre nem is figyelne, már sokkal jobban járnánk. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_288431 (146)
     
  6. Torolt_felhasznalo_288431
    Torolt_felhasznalo_288431
    2004. szeptember 10. 12:02146.
    Ettől még nagyon messze van a mai ember. AMig olyan dolgok határoznak meg emberi tetteket, mint itélkezés, előitélet, amig az embereiség kategorizál és megkülönböztet származás, vallás vagy bőrszín alapján, amig nem csak egy emberi fajban gondolkodunk, addig nem sok esélyünk van egyenlően szeretni. .

    Van egy érdekes elmélet, mi szerint a földön egy ember - átlagosan - 5 emberen keresztül kapcsolatban a föld bármelyik emberével. . .
    előzmény:
    Zsólánya (142)
     
  7. 2004. szeptember 10. 11:27145.
    A dolgokat egyedül belülröl lehet átélni. Azonosulni kell velük, hogy minden lehetöségükkel, veszélyükkel magunk mögött hagyhassuk oket. Aki áthaladt az alvilágon, az megszabadult a pokoltól. Aki azt hiszi, egy vékony pallón átsétálhat fölötte, az mindig belezuhan.

    Nem bírom abbahagyni. . . . :o)
    előzmény:
    Zsólánya (144)
     
  8. 2004. szeptember 10. 11:24144.
    Ez a mai napi penzumom:

    "Ne vesztegesd az életed olyan dolgokra, amiket nem tarthatsz meg. Bízz az Életben. Csak akkor leszel képes elhagyni a "tudást", csak akkor tudod félretenni az elmédet, ha bízol. A bizalommal pedig valami óriási dolog tárul fel előtted. Akkor az életed többé nem közönséges élet: isten teljesen feltölt és eláraszt. Amikor a szív ártatlan, a falak pedig eltűntek, összekapcsolódsz a végtelenséggel. Nem érzed magad becsapottnak; nincs semmi, amit el lehetne tőled venni. Amit el lehet tőled venni, az meg sem érdemli, hogy megtartsd. Amit pedig nem lehet tőled elvenni, azért miért aggódnál? - azt senki nem veheti el tőled, az lehetetlen. A valódi kincset nem veszítheted el. "

    Osho
    előzmény:
    Zsólánya (143)
     
  9. 2004. szeptember 10. 11:19143.
    A sziv és az értelem ellentmondásában a szivedre hallgass.
    :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_288431 (141)
     
  10. 2004. szeptember 10. 10:11142.
    "a szelíden őrlő malomkőhöz, aki egyenlően szeret minden teremtményt, miként a föld és ég is mindenkinek egyenlő- "

    Na, ez a nem semmi! Tudnál így szeretni? Mindent és mindenkit teljes szívedből, egyenlően? Ha tudsz, akkor Te vagy Buddha, vagy Krisztus, ez maga a megvilágosodás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_288431 (140)
     
  11. Torolt_felhasznalo_288431
    Torolt_felhasznalo_288431
    2004. szeptember 10. 10:03141.
    "A végtelelen fogalmát meg sose értheti meg olyan lény, kinek agya véges. "

    Hogy az agyunk véges lenne? :-) A benne cikázó gondolatok, a benne szikraként felragyogó kreativitás és találékonyság? Az emberi agy talán magam a végtelen, hisz pont annyira nem értjük mi "végesek", mint magát a végtelent. . .





    előzmény:
    Banyesz66 (137)
     
  12. Torolt_felhasznalo_288431
    Torolt_felhasznalo_288431
    2004. szeptember 10. 10:00140.
    Jó reggelt!

    Ez ma kaptam:

    "Szűrés

    Milyen embert alakít ki a megvilágosodás?

    A Mester így válaszolt.

    -Közösségi szelleműt, de párthoz nem tarotozót;
    haladót, de adott útvonalhoz nem kötöttet;
    aki elfogadja a dolgokat, úgy ahogy azok jönnek,
    aki nem bánkódik a múlt miatt,
    nem aggódik a jövőért, aki megy, ha lökik, s jön, ha húzzák, hasonlít a hatlamas orkánhoz, a szélben libegő tollhoz;
    a folyóban úszó gazokhoz,
    a szelíden őrlő malomkőhöz, aki egyenlően szeret minden teremtményt, miként a föld és ég is mindenkinek egyenlő-

    - ilyen embert terem a megvilágosodás.
    E szavak hallatára felkiáltott az egyik fiatalabb tanítvány:

    - Halottnak, nem élőknek való az ilyen tanítás- azzal felkerekedett, s nem is tért vissza soha többé. "
    előzmény:
    Zsólánya (139)
     
  13. 2004. szeptember 10. 08:13139.
    Új nap, új remények! :o) Sziasztok!

    Porcica!
    Szerintem azért érzed, hogy nem értünk, mert két malomban őrlünk!

    Amiről Gondolkodó írt, kitágult tudat, nem lehet szélsőséges mert mindent magában foglal, és áthatja az univerzális szeretet, tehát nem lehet félelmetes, vagy ártó. Illetve félelmetes az egyéni tudatnak, mivel abban a pillanatban, mikor eléred ezt az igen magas tudati szintet megszűnik az értelme az egyéni tudatnak. Az egyéni tudat természetes reakciója, hogy védi önmagát, tehát félelmet gyárt.

    Akikről, véleményem szerint, Te írsz: Pl. terroristák , akik a hitük nevében gyilkolásznak és maguk is meghalnak, nem rendelkeznek kitágult tudattal, sőt egy igen beszűkült, alacsony rezgésszámú tudatállapotban vannak, éppen ezért vehetők rá ilyen borzalmakra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281214 (135)
     
  14. 2004. szeptember 9. 17:55138.
    Amig az agyunk 9-10 %át használjuk ki, addig mi emberek csak nyüszítve kussolhatunk.
    előzmény:
    Banyesz66 (137)
     
  15. 2004. szeptember 9. 17:54137.
    A végtelelen fogalmát meg sose értheti meg olyan lény, kinek agya véges.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. szeptember 9. 17:49136.
    sZERINTEM MINDENKI EMÉSZTI, ÉS ÉRTI, AMIT MONDANI AKARSZ. Bocs a cappslock miatt:-)
    A félelmek serkentően hatnak, igy igaz. Én is félek. DE! más dolog a világtól félni, és más a napi dolgok miatt félni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281214 (135)
     
  17. 2004. szeptember 9. 17:26135.
    Jaj, dehogyis! Inkább egy kicsit utópisztikus módon elképzeltem egy általad említett, de olyannyira szélsőségesen "kitágított tudatú" lényt, aki képes bárki látásmódjával azonosulni, akár pl. egy arab terroristáéval. (Teréz anya nem ilyen volt, Neki volt egy határozott egyénisége és értékrendje. )
    Azt hiszem, ezt a témát befejeztem mára, mert a gondolkodásom kissé elborult ma, tán ezért nem értitek. :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_288431 (126)
     
  18. Torolt_felhasznalo_288431
    Torolt_felhasznalo_288431
    2004. szeptember 9. 17:16134.
    MOndani bármit lehet, mint tudjuk :-) De vajon képesek vagyunk-e félelmek nélkül élni és cselekedni a mindennapokban?
    előzmény:
    Banyesz66 (132)
     
  19. 2004. szeptember 9. 17:04133.
    Ez így van! És akkor most ne gondolj a kék elefántra! :)))
    előzmény:
    Banyesz66 (132)
     
  20. 2004. szeptember 9. 16:45132.
    Csak egy szösszenet!
    Soha ne félj semmitől, mert a félelem vonzza a félelem tárgyát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_288431
    Torolt_felhasznalo_288431
    2004. szeptember 9. 16:20131.
    Egy érzelemi reakcioktól és Félelmektől mentes társadalomban ez már nem valóban számit(hat), de amig ember attól fél, hogy emberk őt elitélik vagy megitélik vagy bármi egyéb okból kifolyolag támadásnak vesz egy megnyilvánulást addig viszont támad. . .

    és a "nem értek egyet VELED"-ben bizony benne van, hogy csak ellen üzensz :-)))

    Holnap! :-)
    előzmény:
    Zsólánya (130)
     
  22. 2004. szeptember 9. 16:13130.
    Ja, ezt megkapom innen is, onnan is! Igyekszem lágyabban fogalmazni! :o)
    Azért mertem így leírni, mert azzal együtt csak és kizárólag én-üzenet volt benne!

    Elköszönök, mára ennyi! Holna?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_288431 (128)
     
  23. Torolt_felhasznalo_288431
    Torolt_felhasznalo_288431
    2004. szeptember 9. 16:09129.
    :-) Ezt mondanod sem kellett volna:-) De pontosan tudom miről beszélsz. . .
    előzmény:
    Zsólánya (127)
     
  24. Torolt_felhasznalo_288431
    Torolt_felhasznalo_288431
    2004. szeptember 9. 16:07128.
    Számomra a legracionálisabb és legértelkmezhetőbb két személyiség maga az EGO, a tudatalatti irányitó illetve a már korábban is emlitett TRANSZCENDES ÉN. SAjnos nem beszél latinul, de a transzcendens egyéb nyelv ismereteimet figyelembe véve "valamin túl nyuló, valamin keresztüli" Én-t jelenthet, egy gondolkodás mód ahol az EGO elvesziti uralmát. . .

    A többi tekintetében egyetértek veled, legfeljebb a kommunikációs eszközt választhattad volna meg máshogy! :-)

    igy porcica támadásnak érezheti a te máshogy gondolkodásod. A nem értesz egyet helyett általában szerencsésebb az ÉN máshogy látom. Ilyenkor, a kommunikáció ezen a részén lehetünk Önzöbbek, hogy a másik érezze, hogy az ővétől eltérő vélemény fog következni, s nem az Ő véleménye elleni. . . :-)))
    előzmény:
    Zsólánya (124)
     
  25. 2004. szeptember 9. 16:04127.
    Én még nem világosodtam meg! Ez fontos. . . .
    De kezdem kapizsgálni mit jelenthet, bár felfogni tudattal nem lehet ezt az eseményt, mivel az a lényege, hogy túllépni a tudaton, és egybeolvadni az isteni forrással.

    Félelmetes, de a félelem a parazitaszemélyiségben lakik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_288431 (123)
     

Címlap

top