Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nlc probléma

Perla.
Létrehozva: 2004. november 6. 10:49
Sziasztok!
Tegnap óta nekem nem jó az nlc. Hogy is mondjam, az oldal felső harmadát eltakarja a kubai reklám, csak odáig látom alulról nézve, hogy "kedvencekhez ad." Magyarul, csak sokszori ide-oda kattingatással, meg oldal frissítéssel látom, az oldal többi részét. Hú, remélem érthető vagyok, szerintetek mi a fene lehet a baj? Most már idegesít nagyon, azt hittem, hogy tegnap csak nlc-s sajátosság, de mivel senki nem panaszkodik, gondolom csak nálam van baj. (has sokára tudok válaszolni, ne vegyétek zokon, mert nam az én hibám)
Köszi, üdv. P.
  1. 2004. november 6. 20:2326.
    Igazad van, a legfőbb problémám ez!! Nemhogy hagynám a fenébe. De tudod én már amolyan nlc-függő vagyok, asszem.
    De írtam az elöbb a technikai ügyeletnek végre!!!
    Na, jó lassan lépek, megyek TV-t nézni.
    előzmény:
    KisNap (24)
     
  2. 2004. november 6. 20:2125.
    Köszönöm szépen, megpróbálom. . .
    Majd jelentkezem, s elmesélem, hogyan is sikerült. :-)
    előzmény:
    Sil78 (18)
     
  3. 2004. november 6. 20:1924.
    Jól benne vagy:-))
    szerintem hétvégi gyér forgalom van
    de most hogy belegondolok, mi is mekkora állatok vagyunk, hogy ezzel b****kodunk:-))))))))))))))))))))))))))))
    előzmény:
    Perla. (23)
     
  4. 2004. november 6. 20:1323.
    Várjál indítottam egy újabb topikot, majd csak felfigyel már valaki!!!!!!
    előzmény:
    KisNap (22)
     
  5. 2004. november 6. 20:0922.
    Ja. :-)) nem tudtam, hogy kérdés. Mert én meg azt nem tudom, hol a moderátor:-))
    Technikai ügyelet alul a lap alján:-))
    előzmény:
    Perla. (21)
     
  6. 2004. november 6. 19:4121.
    KisNap nem válaszoltál, a moderátornak írjak? Vagy hol van az a technikai ügyelet?
    előzmény:
    KisNap (17)
     
  7. 2004. november 6. 19:3920.
    Mostanra sem javult a helyzet, pedig én nagyon nlc függő vagyok, és most nagyon mérges. Illetve inkább igy mégrosszabb, mert nekem amúgyis hétvégén piszok lassú a net, most meg ez is. . . . . . . . . . . . . .
    előzmény:
    deelyte (19)
     
  8. 2004. november 6. 15:5619.
    Nálam is ez a probléma!

    Most a barátomnál netezek, nála normális magasságban van a banner!(IExporellel)
    Én is Mozillát használok és nagyon idegesítő, hogy nem látom, jött-e üzenetem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. november 6. 15:3218.
    Az AdBlock kiterjesztést is tedd fel hozzá:
    http://update. mozilla. org/extensions/moreinfo. php?id=10
    Bal egérgomb az Install Now-ra, engedélyezd, hogy telepítse, és utána indítsd újra a Firefoxot. Akkor jó, ha az Eszközök / Kiterjesztések ablakban látod, hogy telepítve van.
    Utána az Eszközök / Kiterjesztések-nél az AdBlock beállításainál tudsz megadni/eltávolítani szűrőket, vagy az adott reklámra jobb egérgombbal kattintasz, és az AdBlock-ot választod. Vagy a böngésző jobb alsó sarkában az AdBlock feliratra kattintva felsorolja az oldal letiltható elemeit (ha az egyiket kijelölöd, azt is megmutatja pl, melyik képről is van szó pontosan az oldalon), és onnan is bármit tilthatsz.
    Az itteni reklámokhoz azt kell megadni szűrőnek, hogy http://ad. adverticum. net/*
    előzmény:
    misibea (15)
     
  10. 2004. november 6. 15:2117.
    nekem is firefoxom van, és kubás reklámom is.
    szerintem mindenki írjon a technikai ügyeletre, én már írtam, mert idegesít. . .
    (hát, reklámnak hatásos)
    előzmény:
    misibea (16)
     
  11. 2004. november 6. 14:3216.
    ó. . . itt a banner. . . nem sikerült . . .

    Biztosan valamit nem jól állítottam be. . .
    előzmény:
    Sil78 (14)
     
  12. 2004. november 6. 14:2315.
    Köszönöm!!! :-)))

    Letöltöttem én is most a Fire foxot, hála Neked. . . Most ismerkedünk! :-)))

    Az utált banner eltűnt!!!!!!!! :-))))))))))
    előzmény:
    Sil78 (14)
     
  13. 2004. november 6. 14:1914.
    Igen, a legtöbb reklámszűrő progival ez a gond, hogy nagyon agresszívak, és ha tiltanak valamit, akkor MINDENT tiltanak, olyat is, amit nem kéne. A Firefoxban pont ezt szeretem, hogy a popupblokkolója is nagyon jó (ez már alapból benne van), csak azt tiltja, amit kell, nagyon ritkán kell állítgatni.

    Ja, és mivel ez egy alternatív böngésző, és nem támogatja pl az ActiveX-et, ezért aztán a különböző kémprogiktól is megmenekül az ember, amik Explorernél akadály nélkül jutnak be a gépre, átállítgatják a kezdőlapot, reklámokat jelenítenek meg, adatot gyűjtenek, lelassítják a böngészést meg hasonlók (gondolom, ezekkel már mindenki találkozott). Továbbra is rendszeresen futtatom az Ad-aware-t, Spy Sweepert meg a többi spyware-irtó progit, de amióta Firefoxom van, tiszta a gépem, egyszerűen nincs mit irtani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262119 (13)
     
  14. 2004. november 6. 14:0813.
    Sziasztok, nekem be volt kapcsolva a reklámszürö, akkor meg nem tudtam belépni (Norton). Most kikapcsoltam, jön is minden szemét, de legalább be tudok jönni.
    Pŕr napja a TV2 videóit nem tudom nézni, mert dupla sebessčgen játssza le. Tudjátok, olyan egérhangon. Ez mi lehet, van még valakinél ilyesmi?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. november 6. 14:0812.
    A Firefoxot is a Mozilla csinálja. De a telepítésével érdemes még várni pár napot, nov. 9-én jelenik meg a legújabb, 1. 0 verzió belőle. Egyébként magyar nyelvű verzió is van, de a legtöbb kiegészítő modulja (pl az AdBlock) angol nyelvű (de nagyon könnyű kezelni).

    Nekem így néz ki az NLC Firefox-szal:
    http://img. photobucket. com/albums/v127/sil02/nlc. jpg
    előzmény:
    Perla. (11)
     
  16. 2004. november 6. 13:5911.
    Én próbáltam már bezárni, nem lehet. Nekem Mozilla van fenn, lehet, hogy áttérek egy másik böngészőre, mert ebben hiába kerestem nem találok semmilyen reklám letiltót.
    előzmény:
    Sil78 (10)
     
  17. 2004. november 6. 13:5510.
    Az ilyen reklámokon szokott lenni mindig egy "bezár", "close", vagy "x" valahol, ha azt megnyomjátok, visszacsukja alaphelyzetbe. Próbáltátok már?

    Mondjuk nekem ilyen gondjaim nincsenek, mert Firefoxot használok, és ahhoz van egy AdBlock nevű modul, amivel az összes idegesítő reklámot le lehet tiltani, véglegesen is. És az NLC-n ez különösen könnyű volt, csak az ad. adverticum. net-et kellett hozzá letiltani (ez egy reklámszerver, a legtöbb magyar oldal ezt használja), és az összes hülye reklám elment.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. november 6. 13:519.
    Komolya mondom, elképesztő. . . . . . . . . . . . . . .
    Ezt mégis hogyan gondolták????????

    Elüldöznek bennünket így. . . . . . . . . . . . :-((((((((((((

    Gusztustalan ez az erőszakos módszer. . . . . . . . . . . . . . .

    Perla. én lélekben veled vagyok. . . . ***
    előzmény:
    Perla. (8)
     
  19. 2004. november 6. 13:428.
    Megőrülök már tőle!!
    Most is egy pillanatra ugye láttam, hogy jött üzi, és nem tudok belelépni. Csak lépkedtem a topikok között, amire gondoltam, hogy jött válasz. Így tudok neked is írni!!
    előzmény:
    misibea (6)
     
  20. 2004. november 6. 13:417.
    Nekem van külön Pop-up stopperem. . . de az sem segít. . .
    Ez a hirdetés még azt is kicselezi. . . .

    Hú, de mérges vagyok. :-))

    előzmény:
    Perla. (5)
     
  21. 2004. november 6. 13:396.
    Reggel a "Kattogó hirdetés az nlc-n" című topicba -mert hirtelen jobb helyet nem találtam panaszomnak, - ugyanezt tettem szóvá.

    Teljesen élvezhetetlenné teszi ez a hirdetés a fórumozást!!!!!!!!!!!!!
    Lehetetlen így használni a menüpontokat. . . .
    Nagyon elkeserítőőőőőőőőőőőőőőő. . . . . . . . . . . és idegesítőőőőőőőő. . . . . .

    :-(((((((((((((((((((((((((((((((((

    Örülök, hogy Te is szóvá tetted, remélem, valaki kiiktatja végre!!!!
    előzmény:
    Perla. (1)
     
  22. 2004. november 6. 11:335.
    Nagyon jó, próbáltam, hogy letiltom a felugró ablakokat, de nem használ. Vagy ennek semmi köze hozzá? Mozilla van nekem fenn, az meg nem mindent engedélyez.
    előzmény:
    rupcsi (2)
     
  23. 2004. november 6. 11:294.
    Azt hittem, hogy valami vírusom van már, akkor most mit lehet tenni?
    Nagyon idegesítő.
    előzmény:
    bibibab (3)
     
  24. 2004. november 6. 11:163.
    Ez tényleg így van, de csak annál a bannernél. Valamit nagyon eltoltak. :DDD
    előzmény:
    Perla. (1)
     
  25. 2004. november 6. 11:112.
    Pont ezt kérdezem az 50-60-ok -tól is. Utálom ezeket az erőszakos reklámokat -Tegnap rákattintottam az üres sávra , a kubaiak jöttek be. Mint 1 pilótajáték dagadt a tudnivaló. :)
    előzmény:
    Perla. (1)
     

Címlap

top